Şimdi Ara

Hususi, Ticari tanımları ve Boğaziçi Köprüsü Geçişleri. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
157.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burhan

quote:

Orijinalden alıntı: set

quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Kombivanlara izin veriyorlar.

Ben 2 yıldır haftada en az 2-3 gün geçiyorum Caddy ile. Ayrıca geçenlerde trafik polisiyle birlikte gazlayarak geçtik köprüden. Yasak olsaydı çektirirdi kenara. Ayrıca birlikte gazladık da diyebilirim. Pek fazla detay vermek istemiyorum.

Aynen.

Ruhsatta kamyonet yazsa da arkada camı bulunan connect,caddy,doblo tarzı araçları durdurmuyorlar polisler 1.köprüde.

Ama kazaya falan karışılırsa o zaman sorun olur işte,ne işin var burda diyebilirler

Benim kafa yine karıştı...

Bana ne geçmiyorum işte karşıya!

Kafanız karışmasın hocam, ruhsatta kamyonet yazıyorsa şarkı söyleye gideceksiniz,
    FSMnin yolları taştan, trafik polisleri çıkardı beni baştan..

ben şarkı söylemiyorumda cd çalara söyletiyorum.
    istanbulda olduğum sürece aracı karşıya geçirmiyorum.toplu taşıma sağolsun----birde kanun koyucular------
    içi görünen aracın(camlı)geçmesinde ne mahzur var anlamış deyilim.
    iş kötü niyete kaldımı herhangi otomobilde benim kadar yük alır ve elini-kolunu sallayarak girer köprüye.....

• Artık durdurma yok arkadaslar koprulerde tıcarıler ıcın. Kopru uzerındekı kameralarla plaka uzerınden sorgu yaparak ruhsat bılgılerınızı karsılastırılıyor ve tıcarı gecen arac suruculerıne ceza yazılıyor. Bu konu da dıkkatlı olun durdurmadılar ceza yemedım demeyın suprız ceza gelebılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Artık durdurma yok arkadaslar koprulerde tıcarıler ıcın. Kopru uzerındekı kameralarla plaka uzerınden sorgu yaparak ruhsat bılgılerınızı karsılastırılıyor ve tıcarı gecen arac suruculerıne ceza yazılıyor. Bu konu da dıkkatlı olun durdurmadılar ceza yemedım demeyın suprız ceza gelebılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurnugea

Peki arazi taşıtları ne olacak?

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Boğaziçi Köprüsünden geçebilecek araçlar sadece ruhsatta ki "Cins" bölümünde; Otomobil ve Minibüs yazan araçlardır.

Arazi taşıtları için tam durum nedir, bende bilmiyorum. Ancak amcamın land rover'ıyla gayet rahat ve sorunsuz geçiyordum. Büyük ihtimalle bir sorun teşkil etmiyor arazi araçları, ancak L200, Nissan Navara gibi araçlar kamyonet olarak geçtiği için onlar geçemez.
  • Arkadaşlar affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum.
    2006 yılında ehliyet aldı fakat kolumda 90Derecelik bir hareket kaybı oldugu için Gayri Ticari(ticari araç kullanamaz) ehliyeti verdiler. Şu anda motor almak istiyorum sizde A2 ehliyeti alabilir miyim? herkese saygılar şimdiden tşkur ederim.
  • Arkadaşlar ben dün gece Boğaz köprüsünden geçerken doblolar, 50NC tarzı büyük kapalı kasa kamyonlar cirit atıyordu köprüde. Hatta şaşırdım bunların buraya girişi yasak değilmi diye. Ama ben sürekli bu tarz araçları boğaz köprüsünde görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demon

Arkadaşlar ben dün gece Boğaz köprüsünden geçerken doblolar, 50NC tarzı büyük kapalı kasa kamyonlar cirit atıyordu köprüde. Hatta şaşırdım bunların buraya girişi yasak değilmi diye. Ama ben sürekli bu tarz araçları boğaz köprüsünde görüyorum.

F.S.M olmasın orası?
  • Teşekkürler
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben dün gece Boğaz köprüsünden geçerken doblolar, 50NC tarzı büyük kapalı kasa kamyonlar cirit atıyordu köprüde. Hatta şaşırdım bunların buraya girişi yasak değilmi diye. Ama ben sürekli bu tarz araçları boğaz köprüsünde görüyorum.

F.S.M olmasın orası?

• Ben sirketin butun araclarla bogazici koprusunden gectim ford transit transporter reno trafic daha bir sikinti yasamadim
  • quote:

Doblolar kaçıyor-kaçmaya çalışıyor sanırım.
    Kapalı kasa kamyonet ( Canter vs.) bazıları özel izinle geçebiliyor sanırım 1.köprüden.

Yanımda L200 durdurdular bir keresinde motorsikletliler.
  • quote:

quote:

F.S.M olmasın orası?

Yok 1. Köprü. Boğaz köprüsü.
    Artniyetle sormadığınızı düşünerek düzgün cevap veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demon -- 9 Ağustos 2011; 6:06:09 >
  • Bu güzel bir forum olmuş.

Ankara'da ruhsatta ister hususi ister ticari yazsın, açık veya kapalı veya camlı kasa kamyonetlerde sınırlamalar var.
    Sabah ve akşamları bazı saatler arasında bazı cadde ve sokaklara giriş yasak.
    Yasaklanma olmayan saatlerdede sizden polis "izin belgenizi" sorabilir.
    Bu izin belgesini ankara Büyükşehir Belediyesinden alıyorsunuz, bir harcı var !

Şimdi abuk sabuk sorular olacak, yok ben yıllardır giriyorum sorun yok.
    İşte benimki koltuklu yok camlı falan.
    Benim kamyonet çok ufak filan.

Özetle polis isterse işlem yapıp ceza kesebiliyor ve arabayı çektiriyor.
    Çok saçma ama durum böyle, bu durum ençok esnafa zarar.
    Belirli saatlerde bazı bölgelere mal gönderemiyor.

Eğer diyorsanız ben ÖTV öderim camlı kapalı kasa kamyonet yazdırmam yerine otomobil yazdırırım işte o zaman sorun yok.
  • Arkadaslar burda linki kontrol edin sorunuza cevap olucagina eminim

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/KisitlamalarKanunlar.aspx

7 ci maddeyi okuyun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: selope

Arkadaslar burda linki kontrol edin sorunuza cevap olucagina eminim

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/KisitlamalarKanunlar.aspx

7 ci maddeyi okuyun .

Konuya çok güzel bir aydınlık getirmişsin. Vermiş olduğun linkte ap açık herşey anlatılıyor TEŞEKKÜRLER.

• Ek olarak minibüslerde geçebilir
  • vergisi 2 yılda bir ödeniyorsa o arac hususidir ve köprüden rahatca gecer. örnek citroen berlingoların 1.4 motorlarının hepsi hususidir. geri kalan kamyonet gecer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamgibist

vergisi 2 yılda bir ödeniyorsa o arac hususidir ve köprüden rahatca gecer. örnek citroen berlingoların 1.4 motorlarının hepsi hususidir. geri kalan kamyonet gecer.

Muayenesi demek istedin galiba, vergi her sene odeniyor
  • Peki kopruden gecmeye kalktim ve enselendim diyelim cezasi nedir?
  • bende 2005 kangoo var hususi yazıyo 2 yılda bir muayene yaptırıyom ben geçerim herhalde köprüden
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.