Teğmen
31 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 1)
Gönderileri

İlk kez fındık filizi almaya başladım yaklaşık 2 aydır günde bi kaç saat filiz alıp eve geliyorum sonrasında vucudumda kabarmalar ve kaşıntı oluşuyor. Acaba bu konuyla ilgili bir tecrübesi bilgisi olan var mı ? İlk başlarda tırtıllar çoktu tırtıllardan şüphelendim ama soğuklar çıkınca tırtılda kalmadı ama sorun devam ediyor.

Whatsapp Web Sohbet seslerinden ses çıkmıyor telefondan sesi dinleyebiliyorum lakin pcde ne tarayıcı üzerinden ne uygulama üzerinden sıhbet seslerini dinleyemiyorum. Windows ses ayarlarından da tüm sesler aktif. Sorun ne olabilir ?
Çin numaralı bir kullanıcıdan veya hackerdan mı bilemedim bir mesaj geldi ve görselde gözüktüğü gibi bişeyler yazmış. Tabi benim üstün çeviri yeteneğim ile hemen google çeviri sayesinde cümleyi okudum Bu abla ya çakal yada müşterisine atacağı mesajı bana attı diye aklıma geldi. Sizlerinde bilgisi olabilir veya daha önce bu tarz mesaj almış olabilirsiniz diye konu açmak istedim. Nolur nolmaz diyede geri mesaj felan atmadım.

Uzun zamandır Turkcell abonesiyim ve kontörlü hat kullanıyodum taki bundan bir sene öncesine kadar. Telefon ettiler ve bi kampanyadan bahsettiler benimde işime geldi kabul ettim telefondan işlemleri hallettik ve bir sene taaddütlü anlaştık. Fakat en ufak bi palaçorlukta 3-5 TL yasladılar. Şimdi taaddüt bitti bende yeni paket yapalım deyince yüksek fiyat çıkarttılar o zaman kontörlüye geçeyim dedim bayimize gitmeniz gerekli oradan işleminizi halletmeniz gerekli olduğunu söylediler. Telefondan faturalıya geçisi şipşak yapmak kolayda neden kontörlü hatta geçmek bu kadar problem. Nerde kaldı o çok önem verdikleri müşteri memnuniyeti????
Ağdaki dahili hafızada paylaşımda bulunduğum dosyalarıma diğer bilgisayardan erişmek istersen yaklaşık 2-3 dk lık bir gecikme ile ulaşabiliyorum. Film, müzik, program vs. dosyaları direk açmaya kalktığımda oluyor fakat açmadan pc ye kopyalama yapmak istediğimde pek sıkıntı olmadan kopyalayabiliyorum. Paylaşımda izinlerinde mi bir hata yapıyorum anlamış değilim. PC ler Windows7 64 bit kablolar sağlam. Erişim izni Everyone olarak ayarlı
Makinam Sony hx300 fotoğraf makinası ve ben bu makina ile ağırlıklı olarak video çekiyorum. Teknik özellikler kısmında "Video Kayıt Modu (NTSC) AVCHD (28 Mbps'de 1920 x 1080/50p'ye kadar" kayıt yapar diyor. Ben şimdi buna nazaren yazma veya okuma hızı ne derece bir kart almalıyım bilgi verirmisiniz ?
Superonline 16 megabite kadar 75 gb akk li paketi kullanıyorum fakat gece pc den ve diger wifi ye bagli tüm cihazlardan nete girebiliyodum ama sabah internete girmeye calistigimda sayfalar acilmiyodu. İlk once dnsleri otomatiğe aldim ama yine girmedi sonra modemi kapatip actim olmadi, bu sefer modeme reset attim yine olmadi. En son musteri hizmetlerini aradim uzun süren konuşma ve aldiklari bilgiler doğrultusunda ping yükselmesi olmus dediler ve sabah 6 dan bu saate kadar degisen bisey olmadi. İlginc yani ise chrome dan google ve youtube calisiyo ama mozilla ve explorer dan hiç bir sayfa açılmiyo. Diger bi sorunda modemin ara yuzunede giris yapamiyorum. Böyle bi sorun yasayan varsa yardim olabilir mi ?
Elimde samsung BD-F5100 model bir blueray oynatıcı var ve bunu dlna ile modeme bağlayarak pc deki filmleri izliyorum ve allshare programını kullanıyorum fakat mkv dosyalarını oynatırkan ileri sarma yapmıyor bunu neden yapmıyor bi ayarı filan varmı bilen veya kullanan bilgi verirseni sevinirim.

Toplama yada hazır bir bilgisayar kasası almak istiyorum ama özellikleri en azından full hd filmleri tam hakkını vererek izletmeli. Bu kasayı vestelin pixellence full hd olan modeline HDMI ile bağlıycam. Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum :)
Başakşehirden kayık alıp adapazarina getirmem lazim. FSM den geçerken sıkıntı olur mu ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 128
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 27.148 (Bu ay: 88)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.