Şimdi Ara

Hükümet Değiştiğinde Sorunlarınızın Çözüleceğine İnanıyor Musunuz? [ANKET] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
12.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hükümet Değiştiğinde Sorunlarınızın Çözüleceğine İnanıyor Musunuz? [ANKET]

(En Son Oy Tarihi: 19.11.2022)
Giriş
  • Iktidar degisince 1 yil icinde en az %35-40 rahatlar ekonomi. Çok ciddi yatırımlar gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben inanmıyorum chp mı iyi partimi düzeltecek ülkeyi faso fiso her gelen kendi kesesini düşünüyor

• Eğer yandaşa verilen garantiler,vakıflar derneklere aktarılan paralar,3-4 maaş alanlara giden paralar,son model araçlar,kiralanan yatlar,katlar,binlerce kişilik koruma kadroları,konvoylar,saray çalışanları,thy vs de ailecek çalışma dönemine son verilirse,saraylar kapatılıp günlük giden milyonlar israf edilmezse vs vs tüm bunlar vatandaşa aktarılırsa zengin yatlara 1 liraya verilen mazot çiftçiye üreticiye,elektrik şirketlerine verilen destekler üreticinin vergilerinin faturalarına yapılırsa,hak hukuk adalet kavramlarının üzerinde kimse olmayacak bir sistem getirilirse tüm dünya da güven sağlanırsa çok rahat düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Hükümet değişince düzeleceğine insanlara gülüyorum ..

Ülke kaç hükümet değiştirdi bugüne kadar düzeldi mi hiç ?

Sorun hükümet sorunu değil.

Siyasetçileri Başka bir ülkeden ithal edip başa getirmiyoruz.

Bu toplumun içinden çekip çıkartıp seçip yönetime getiriyoruz.

Demekki sorun hükümet değil , sorun ahlakı bozulmuş olan toplum.

Ne vakit toplum düzelir işte o vakit memleket düzelir...

Bana göre bu toplum asla düzelmez. Çoğunluk mutlak çürük.

Mükemmel mesaj.  

Siyasetçilerimizi Portekiz den ithal etmedik. Milletvekilleri bu ülke halkının örneklemesidir.

Her şey vatandaş kalitesinde bitiyor. Üretmeyi, çalışmayı sevmeyen ama iyisini tüketneyi seven. Ulaşamayınca da hiç aynaya bakmadan saydıran. Aile mefhumu kalmamış. Ahlak olarak çökmiş, saygısız, farklı fikirlere tahammülü olmayan bir vatandaş yapısı.

• +++++

• elbetteki her şey süt liman olmayacak hemen,ama bu kadarda dar boğazda olmayacağımızı zannediyorum.

• Kırılan sandalyeni yenisi ile değiştirmek gibi birşey bu. Kırık sandalye iş yapmaz.

Nasıl bir mantık bu ozaman hiç seçim olmasın hep aynı ekip yönetsin.

20 senede ülke 40 sene geri gitti . Ne yapalım bir 20 sene daha dursunlar 80 sene mi geri gidelim.

• Kimi sorunlar çözülür, kimisi çözülmez. Gelişmek ve ilerleyebilmek içiin değişimler şarttır. Aynı şeyi yaparak farklı sonuç almayı bekleyemezsin, beklersen koyun derler. Hayırlısı neyse o olsun artık. Ama çözümün de sorunun da kaynağı insandır, sistemler ne kadar iyi olursa olsun onu uygulayacak olan insandır ve ancak o insan kadar iyi sonuç verebilir. Dolayısıyla lets dance... XD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPAWN-TheUndead -- 7 Mayıs 2021; 23:36:29 >
  • Yerine kimlerin geleceği çok daha önemli!!

bu muhalefetle HAYIR.

----//----

Muhalefet partilerin gündeminde ne var?

vergi indirimi mi?

yeni enerji kaynakları mı?

Doğu Akdeniz için ne düşünüyorlar mesela?

Eğitim sistemi için ne planları var?

Üretim için ne planları var?

valla hiç birini duymadım bilmiyorum, bilen varsa açıklasın şu partinin şöyle güzel planları var diye?

eminim ki bunu diyecek kimse yok, muhalefet partileri bile bilmiyor. bilse açıklarlar gönlümüzü fethederlerdi.

ne yani???

Sadece iktidarın açıkları üzerinden yürüyorlar.

---//---

Tayyip Erdoğanı iktidara taşıyan basamakları çok iyi hatırlıyorum, bundan 25 yıl öncesinde İstanbul Belediye Başkanı iken, hem İstanbul'un hem de beraberinde tüm ülke için bir umut olmuştu.

ör: İmamoğlu, İstanbul için ne yapıyor? İstanbulda yaşayan arkadaşlar, 3 yıl öncesine göre İstanbulda şunlar çok kötü idi ama şimdi şunlar çok daha iyi oldu diyebileceğiniz dişe dokunur ne var mesela?

yeni bir şey mi var yoksa mevcut düzenin devamı mı?

Bence umut olacaksa, belki Ankara'ya bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Ak parti enkaz devraldı. Ondan öncekiler de hep aynı şeyi söylemişler. Bu ülkenin ekonomisi hiç bir zaman iyi olmadı. İlk seçimde ak parti, rte gidecek. Gelen aynı enkaz edebiyatını yapacak. Ülke kesinlikle daha beter halde olacak. Millet reisin yokluğunda kıymetini anlayacak. Yandım anam diyecek.

2002 Türkiye dış borç 124,9 Milyar dolar (Kamu+Özel)

2021 Türkiye dış borç 500 Milyar dolar (Kamu+özel)

Akp enkaz devralmış mış 😀 Enkaza çevirdi anasını ağlattı demiyorda. Bu kadar özelleştirme ve satışa rağmen refah yükselmesi beklenirken iyice fakirleşen bir halk ortaya çıkardılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halisünasyon

2002 Türkiye dış borç 124,9 Milyar dolar (Kamu+Özel)

2021 Türkiye dış borç 500 Milyar dolar (Kamu+özel)

Akp enkaz devralmış mış 😀 Enkaza çevirdi anasını ağlattı demiyorda. Bu kadar özelleştirme ve satışa rağmen refah yükselmesi beklenirken iyice fakirleşen bir halk ortaya çıkardılar.

Alıntıları Göster

Yalan yanlış rakamları bir daha araştır ve malum medyayı azaltarak bırak. Biraz da babandan ak parti öncesini anlatmasını rica et.

Ve bir de malum yıllardaki ekonomik büyüklüğü araştır. Hipermarket ve bakkal borcu aynı mı olur sana ev ödevi. Ayrıca abd dış borcunu araştırmak ayrı bir quiz olsun.

Ve az sabır. İlk seçimde chp gelecek ve ekonomi şahlanacak o zaman göreceksiniz ülke nasıl batar.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 7 Mayıs 2021; 23:38:3 >

• por favor kullanıcısına yanıt

Ak parti enkaz aldı doğrudur Suriye krizine kadar da iyi yönettiler sayılır. Lakin sorun enkaz alıp almaması değil siyasi yıpranma diye birşey var. Osmanlı'da bile padişah eğer uzun saltanat sürüyorsa belli aralıklarla sadrazamlarını değiştirirdi. Kim gelirse gelsin 2 hadi en bilemedin 3 dönemden sonra artık kendi enkaz haline geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Yalan yanlış rakamları bir daha araştır ve malum medyayı azaltarak bırak. Biraz da babandan ak parti öncesini anlatmasını rica et.

Ve bir de malum yıllardaki ekonomik büyüklüğü araştır. Hipermarket ve bakkal borcu aynı mı olur sana ev ödevi. Ayrıca abd dış borcunu araştırmak ayrı bir quiz olsun.

Ve az sabır. İlk seçimde chp gelecek ve ekonomi şahlanacak o zaman göreceksiniz ülke nasıl batar.  

Alıntıları Göster

Sen rahat ol aslan parçası 90 larıda yaşadım ve biliyorum. Akp öncesi ne vardı mesela? Ülkenin her yanı işgal mi edilmişti? Yoksa yiyecek ekmek mi yoktu? Yada işsizlik rakamları ile oynayıp halkı kandıran tuik mi vardı? Mesela ülkedeki yerli sermaye rekor oranda yabancılaştı mı? İthal girdiler mi arrtı? Akp öncesindeki haciz dosyası şimdiye göre daha mı fazlaydı? Yada adaletsizlik kavramı eskiden nirvanadamıydı?

Bahsedeceğin şey sgk kuyruğu hastane mahkumiyetiyse, biz hayatımızın hiçbir döneminde mahkumiyet yaşamadık çünkü sgk primi ödeyen bir babam vardı, sabahın köründe gitsekte ilacımızı vs alıyorduk. Akp teknoloji nimetinden yararlandı.

Başka neyden bahsedecen? Misal yollar köprüler diyeceksen, bi fsm bi boğaziçi köprü yapım yılı ve maliyetine bak birde 3.köprü yapım ve maliyetine bak. Birini akp öncesi devlet yaparken, diğerini üçkağıtçı firmalar yaptı hangisi daha uygun? Otobanlarda dahil.

Tek elle tutulur şey damadı bayraktar. Gerisi fos.

Merak ediyorum örnek ver bakalım ne varmış akp öncesinde 😀

• Evet inanıyorum sorunların düzeleceğine ama bu 1 2 senede olacak iş değil.

• Şuan tek bir kişinin her konuda aldığı kararlar ile her geçen gün batan bir Türkiye var

Ülkede ne beyinler var hiç bir bir yerde değil

En basit örnek damadını ekonomi bakanı yaptı ya arkadaş bu adamın ne tahsili ne zekası dehası vardı bu kadar ciddi bir makama getirildi düğün hediyesi olarak Türkiye'nin kasasını mi vermek istedi acaba? Zaten dolar ile maaş alıyorsunuz diye mantık yürüten biri nasıl ekonomi bakanı olur onu anlamıyorum

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt

Bir şeyi kastetmek için illa ki isim vermeye gerek yok. Benimle alakası yok siz çok nemlisiniz o kadar.

• Bu ülkenin rönesansı siyasal islamdan kurtulduğu an başlayacaktır. Ülkenin acilen siyasal islam bataklığından kurtulması gerekiyor.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Ben onu kast etmedim isim vermedim siz o sonuca vardınız. Ama bir şey demiyorum olabilir herkes kendi düşüncesini açıklayabilir.

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt

Bir yüksek olasılığa karşı fikrimi belirttim ben de bu kadar.

• evet, bakkal çırağı bile daha iyi yönetir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.