Şimdi Ara

Hukuk hakkında gerçekçi bir sohbet (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
37
Favori
32.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elyansto

hocam siz hangi üniversitede okudunuz? neden hukuk okuduğunuza pişmansınız? bir de arkadaşlarım sürünüyor demişsiniz. sürünüyordan kastınız nedir? maaşları ne durumda

Kardesim hemen her hukuktan arkadasim var hepsinin sonu fakirlik ve emege degmemezlik stajerken 1 sene para vermiyorlar ilk yillarda da asgari aliyorsun devlettw avukat olsan alacagin 5 bin osuruktan bir Sosyal ogretmeni falan olsan alacagin parayla ayni

Hukuk pismanliktir bilkent falan haric

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schrodinger26

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Fena batmış gercekler size örtmeniiiiiiğeeeemm

Git doğu anadoluda 20 haneli köyde tezek koklayarak isini yap şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: dedex1277

Hocam SDÜ hukuk okuyorum işveren açısından yeterli bir rüşt müdür?

b2 ingilizcem

b1-a2 Fransızcam var

Dil seviyelerin iş görmez, okul vasat altı. Durumu ancak iş tecrübesi kazanarak toparlayabilirsin. Bir yere girip ya bedavaya ya da 3 kuruşa çalışıp, işi öğrenerek kendini geliştirmen gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modunda

her bölümün çektiği bir sıkıntı değil mi hukuk olarak bakmayın sadece

Hukuk itibarlı bir bölüm, Avukatlık prestijli ve para getirilen bir meslek sanılıyor. Herkes büyük bir yanılgı içinde. Diğer bölümleri bilmem ama artık durumun farkına varmak zorunda herkes. Yoksa okul bittiğinde işsizler ordusuna eklenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dmitritch

bu hukuk kafama fena yatıyor, tıpı bırakmaya yakınım

Bırakma, çok pişman olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Ağır boş yapmış, uğraşma boşver.

• quote:

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

Ağır boş yapmış, uğraşma boşver.

Alıntıları Göster
    Eyvallah aynen öyle yaptım toksik adam bitmiyor bu memlekette

• quote:

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

Dil seviyelerin iş görmez, okul vasat altı. Durumu ancak iş tecrübesi kazanarak toparlayabilirsin. Bir yere girip ya bedavaya ya da 3 kuruşa çalışıp, işi öğrenerek kendini geliştirmen gerekiyor.

Alıntıları Göster

B2 nedir aga 3 yaşında ingiliz kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CAC3788DF

B2 nedir aga 3 yaşında ingiliz kadar

Alıntıları Göster

Artık herkes B2 zaten. B2 olmayanı dövüyorlar.

• +++

• Ankara hacı bayramda okuyorum(gazi hukuk). Marmara iö'ye yatay geçebilme imkanım var. Sizce hem okul hem de istanbul mezuniyet sonrası için kayda değer bir avantaj sağlar mı mevcut durumuma göre yoksa değmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuhyiv

Ankara hacı bayramda okuyorum(gazi hukuk). Marmara iö'ye yatay geçebilme imkanım var. Sizce hem okul hem de istanbul mezuniyet sonrası için kayda değer bir avantaj sağlar mı mevcut durumuma göre yoksa değmez mi?

Tamamen sana bağlı. Ha Marmara Ha Gazi. Aralarında fark yok. Ancak sen İstanbul'da yaşamak istiyorsan, tabiki geçebilirsin.

• Var mı soru?

• merhaba hocam 5 yil almanya gecmisim var bu yuzden turkcem kadar almancam da gelismis bunun yaninda sular seller gibi ingilizcem var. fransizca uc sene gordum su an her ne kadar konusamasam da temelim var yani okulda giris kisminda ogretilenler vs. dil ogrenmeye yatkinim ingilizce almanca fransizca hepsi ayni kokenden geldigi icin ogrenmesi de bir hayli kolay oluyor. sizce bu dil hukuk alaninda bana ekonomi veya isletmede saglayacagi katkidan daha fazla katki saglar mi? siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmancakar123

merhaba hocam 5 yil almanya gecmisim var bu yuzden turkcem kadar almancam da gelismis bunun yaninda sular seller gibi ingilizcem var. fransizca uc sene gordum su an her ne kadar konusamasam da temelim var yani okulda giris kisminda ogretilenler vs. dil ogrenmeye yatkinim ingilizce almanca fransizca hepsi ayni kokenden geldigi icin ogrenmesi de bir hayli kolay oluyor. sizce bu dil hukuk alaninda bana ekonomi veya isletmede saglayacagi katkidan daha fazla katki saglar mi? siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?

Paran var mı? Varsa okul bitince yurtdışında yüksek lisans yaparsın, Amerika'daki barolara giriş sınavları oluyor, sınavları geçebilirsen Amerika'da Avukat olabilirsin. Para derken döviz kurlarından haberin vardır, blok blok paraya ihtiyacın olacak. Onun dışında yurtdışında yüksek lisans için fullbright bursları vs var ama zor işler, parasız olmuyor bu işler. Yok ben tr'de kalacağım diyorsan bir torpil bulup kendini sağlam bir büroya atarsan bildiğin diller işe yarar ama torpil de bulamam tek başımayım diyorsan Hukuk okuyacağına İtü'de ekonomi falan oku, daha çok iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 22 Temmuz 2021; 16:28:55 >

• Up

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.