Şimdi Ara

Huku için mühendisliği bırakmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler ben mühendislik okuyorum ve bu sene hukuk için tekrar sınava hazırlanmayı düşünüyorum.Mühendislik okumak istemediğimi yeni fark ettim ve pişman oldum.Hukuk fakültesi için çalışacağım ama edebiyatta bilgim kısıtlı.Edebiyata nasıl çalışmalıyım yardımcı olur musunuz

• Cumhuriyete aban sadece 1 ay Edebiyat baksan yeterli
  • Pek temelim yok ama bilinen yazarları ve eserleri hatırlıyorum biraz.O da lisedeki edebiyat derslerinden.30 net çıkarmak için yeterli olur mu benim durumumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üşengeçadam0

Pek temelim yok ama bilinen yazarları ve eserleri hatırlıyorum biraz.O da lisedeki edebiyat derslerinden.30 net çıkarmak için yeterli olur mu benim durumumda
    Artık sistem değişti Edebiyat 24 soru.Yüzeysel ve bilinenleri bilmen yeterli ama Mat2 de iyi olmalı
  • Mat 2 fena değil de 1 sene hazırlık okuduğum için çoğu uçup gitti.Bakınca hatırlarım diye düşünüyorum.Konular da hafiflemiş sanırım türev integral vs. 25 net civarı ayt mat yapabilirim galiba.Üniversiteyle beraber götürmem lazım o yüzden biraz daha az çalışma imkanım olacak
  • Mühendislik daha iyi kal bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üşengeçadam0

Mat 2 fena değil de 1 sene hazırlık okuduğum için çoğu uçup gitti.Bakınca hatırlarım diye düşünüyorum.Konular da hafiflemiş sanırım türev integral vs. 25 net civarı ayt mat yapabilirim galiba.Üniversiteyle beraber götürmem lazım o yüzden biraz daha az çalışma imkanım olacak
    Kolay Gelsin.Başarılar...
  • Teşekkürler
  • Anliyorumm A kullanıcısına yanıt
    Bence dediğin iyi üniversitelerde okuyanlar için geçerli.Ben ortalama bir üniversitede okuyorum ve fizik dersinden nefret ediyorum.Hukuk okumak ortalama bir üniversitede mühendislik okumaktan daha iyi bence
  • hangi üniversitede okuyosun
  • Akdeniz
  • Ankara Hukuk ta okuyorum, dersleri seven birisi için çalışması gerçekten eğlenceli bir hal alıyor, devam zorunluluğu vs. de olmuyor çoğunda, mühendislik okuyorsan zaten mat dersin iyidir diye düşünüyorum, edebiyat için de edebiyatseminerleri.com diye bir site vardı geçen sene o şekilde halletmiştim bi bak istersen
  • Vizelere,ders konularına vs. bakınca gerçekten zevkli duruyor.Yani en azından ben zevk alarak okudum konuları ve soruları.Maalesef fizik, ee mühendisliğine giriş derslerinde de tam tersi.O kadar bunalıyorum ki dersi dinlerken veya çalışırken.Tavsiyeler için de teşekkürler söylediğin siteye bakayım bir
  • quote:

Orijinalden alıntı: imparator081

Ankara Hukuk ta okuyorum, dersleri seven birisi için çalışması gerçekten eğlenceli bir hal alıyor, devam zorunluluğu vs. de olmuyor çoğunda, mühendislik okuyorsan zaten mat dersin iyidir diye düşünüyorum, edebiyat için de edebiyatseminerleri.com diye bir site vardı geçen sene o şekilde halletmiştim bi bak istersen
    hocam peki avukatların kazancı ne durumda ? özellikle ankara hukuk mezunu olup ankarada avukatlık yapanlar hakkında bilginiz var mı ?

hukuk gerçekten kötü durumda mı ? yeni mezunların iş bulma durumu falan.
  • ea_guru kullanıcısına yanıt
    Yeni başlayan bir avukat ankara hukuk mezunu da olsa çok farklı bir rakamla işe başlamayacaktır orası net, kamuda yeni işe başlayan avukatlar özellere göre nispeten daha iyi bir miktarla başlıyorlar ama onlarda da yıl geçtikçe maaşlarında çok büyük bir fark olmuyor.

Hukuk, mezun sayısı bakımından kötü durumda diyebiliriz belki ama bunların çoğu gerçekten çok niteliksiz durumda, kendisini geliştirebilenler için hala iyi bir mecra, yeni yargı reformuyla hakim-savcı yardımcılığı müessesesi gelecek bu yüzden daha fazla alım yapılacağı da söyleniyor bu kadrolara.
  • İstanbul hukuk öğrencisi olarak söylüyorum, hukuk için mühendislik bırakılmaz. Ama kesinlikle hukuk istiyorum diyorsanız da matematikte iyiyseniz rahatça girersiniz. Edebiyat için de bir el kitabı ve limit sb ile hazırlanmak yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLove

İstanbul hukuk öğrencisi olarak söylüyorum, hukuk için mühendislik bırakılmaz. Ama kesinlikle hukuk istiyorum diyorsanız da matematikte iyiyseniz rahatça girersiniz. Edebiyat için de bir el kitabı ve limit sb ile hazırlanmak yeterli olacaktır.
    İyi bir hukukçu maaş olarak mühendisi tokatlar bence
  • İyi bir mühendis de hukukçuyu maaş olarak tokatlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLove

İyi bir mühendis de hukukçuyu maaş olarak tokatlayabilir.
    iki alandan da iyi olan da var kötü olan da var
  • Öyle zaten hocam ayrıca iki bölümde de mezun patlaması var ve bu durum da büyük sıkıntı çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LawLove -- 27 Eylül 2019; 21:2:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.