Şimdi Ara

Huawei telefonlara Google darbesi - Güncellendi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
6
Favori
30.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikan menşeli yazilimlar tüm Çin üretimi telefonlardan desteğini çekme ihtimali var...Sadece huawei değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3. Dünya Savaşı'nın ayak sesleri bunlar arkadaşlar... Geçmiş olsun tüm Dünyaya. Bu Trump denilen canavar 3. Dünya Savaşı'nın baş mimarı, şu anki tüm dünya liderleri de yönetim kurulu üyeleri olacak bunu 2 yıl önce de söylemiştim hala da söylüyorum. Nasıl bir şans ki bendeki bunu da göreceğim. Burada üzüldüğüm ne elimdeki Huawei telefonun patlamış olması, ne Huawei'in akıbeti... Sürüklendiğimiz savaşın ve bu ekonomi ile ülkemizin bu savaştan ne halde çıkacak olduğudur. Bunun Apple ile falan ilgisi yok saçma sapan yorumlar okuyorum ve acı acı gülüyorum. Burada dönen şey tamamen siyasi, Google gibi bir firmanın ticaret ahlakını hiçe sayıp tüm dünyadaki kullanıcıları mağdur edecek böyle bir hamleyi yapmış olması bile gözümde bitirdi, zaten Amerika ve ona ait her firmaya karşı inanılmaz bir nefret besliyorum bu da tuz biber oldu. Diyeceğim şu;

Allah sonumuzu hayır etsin.

• Tamam ama Google play hemen hemen her ay güncelleme alır ,bazı oyunlar Google play son sürümü ister .

Boot kilidi evet her cihazda var ,ama başvuru yapar bir süre verirler ve açılır . Huawei bunu komple kapattı geçen sene . Ayrıca Huawei cihaz kaynak kodlarını geliştiricilere veremeyen firmalardan

Rom portlanmasi mesele bu yüzden ,kirin zaten esnek değil bu konuda
    .

Peki yeni telefonlarda durum ne olacak ?
    Her yıl amiral gemisi çıkıyor Huawei nasıl rekabet edecek muamma

Not: en son 1.5 yıl önce p10 modelinin kaynak kadrolarını açmış Huawei.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 20 Mayıs 2019; 12:34:40 >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Dostum yapma etme o kadar mesajın var.
    Android'in yeni sürümlerinin kaynak kodları beta sürümleriyle beraber üreticilerle paylaşılıyor.
    Android'in yeni sürümlerini alamaz ama güvenlik güncellemesini dediğin gibi yapabilir

• Huaweinin Android benzeri bir işletim sistemi ve Google Play tarzi bir kaliteli ekosistem kurabilecegini zannetmiyorum.Kursa bile Amerikan menşeli yazılım firmalarinin bu ekosistemde yeri olmayacak...

• Evin anahtarı Amerikada kimin girip kimin girmeyecegini kendisi belirliyor.Almiyorum seni eve dedi.Git nerede yaşıyorsun yaşa.

• Google dan aciklama gelmis ama sacma sapan birseyler diyorlar. Gelecek hakkinda en ufak bir bilgi yok.
    Ama apple tek basina yapabiliyorsa koca çin o kadar firmayla inletir.
    Son olarak, tum altyapilari huawei de olan bir ülke için çok saçma bir karar. Ki daha oncede huawei den bir kadini tutuklatmislardi...

• Normal yollardan durduramayınca kaçak döğüşerek Huaweiyi durdurmak tam da Amerikan tarzı, faşizmin baronları

Lakin Google sen de tam satılıkmışsın ya..hani nerde kaldı tarafsızlığın..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son güncelleme doğruysa çokta bi sorun görünmüyor playstore ve uygulamalara erişim olduktan sonra güncellemeyide huawei veriyo zaten arayüzü giydirip

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

3. Dünya Savaşı'nın ayak sesleri bunlar arkadaşlar... Geçmiş olsun tüm Dünyaya. Bu Trump denilen canavar 3. Dünya Savaşı'nın baş mimarı, şu anki tüm dünya liderleri de yönetim kurulu üyeleri olacak bunu 2 yıl önce de söylemiştim hala da söylüyorum. Nasıl bir şans ki bendeki bunu da göreceğim. Burada üzüldüğüm ne elimdeki Huawei telefonun patlamış olması, ne Huawei'in akıbeti... Sürüklendiğimiz savaşın ve bu ekonomi ile ülkemizin bu savaştan ne halde çıkacak olduğudur. Bunun Apple ile falan ilgisi yok saçma sapan yorumlar okuyorum ve acı acı gülüyorum. Burada dönen şey tamamen siyasi, Google gibi bir firmanın ticaret ahlakını hiçe sayıp tüm dünyadaki kullanıcıları mağdur edecek böyle bir hamleyi yapmış olması bile gözümde bitirdi, zaten Amerika ve ona ait her firmaya karşı inanılmaz bir nefret besliyorum bu da tuz biber oldu. Diyeceğim şu;

Allah sonumuzu hayır etsin.
    Hayır alakası bile yok. 3. Dünya savaşı zaten ekonomik olarak başladı. Altı üstü bir markaya ekonomik yaptırımlar uyguluyor diye 3. Dünya savaşı mı çıkacak. Binlerce çin firması varken huawei’ye darbe vurma peşindeler. Var bir şey ki peşini bırakmıyorlar işte. Google mantıklı olanı yapmış,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Google dan aciklama gelmis ama sacma sapan birseyler diyorlar. Gelecek hakkinda en ufak bir bilgi yok.
    Ama apple tek basina yapabiliyorsa koca çin o kadar firmayla inletir.
    Son olarak, tum altyapilari huawei de olan bir ülke için çok saçma bir karar. Ki daha oncede huawei den bir kadini tutuklatmislardi...
    Sıkıntı kendi ekosistemini kurmasi değil.Sikinti Amerikan menşeli yazilimlar (FB, Twitter, Instagram, YouTube, Spotify) Huawei ile calismamasi...

• quote:

Orijinalden alıntı: drkalix

Bu yasağa yakinda WhatsApp, Facebook, Instagram, Twitter da katılır.O zaman tamamen çöpe döner Huawei telefonlar..
    Kesinlikle...

• quote:

Orijinalden alıntı: exdanples

İnadına Huawei mate 20 lite kullanıcısıyım bundan sonra da Huawei almaya devam edeceğim umarım Kendi işletim sistemide güzel olur
    Kendi işletim sistemi olsa ne olacak ? Whatsapp Twitter Facebook Instagram hangi ülkenin şirketi ? 😁 Destek vermedikleri takdirde istedikleri kadar işletim sistemi yapsınlar neye yarayacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Evet doğrudur o kadar kullanıcıyı mağdur edemezler ama güncelleme vermeyecekmis.
    Zaten ana güncelleme desteği 2 yıl,mevcut huaweisi olanların endişe etmesine gerek yok..

• Tüm Çin menşeli firmalar tehdit altinda..(Xiaomi,Huawei,Oppo)

• quote:

Orijinalden alıntı: ***RAMMSTEIN***

Kendi işletim sistemi olsa ne olacak ? Whatsapp Twitter Facebook Instagram hangi ülkenin şirketi ? 😁 Destek vermedikleri takdirde istedikleri kadar işletim sistemi yapsınlar neye yarayacak ?

Alıntıları Göster
    Evet ama bu saydığın yazılım şirketlerinin eteklerinin tutuşması bi Samsung ile Huaweinin olası bir ortaklaşa yeni yazılımlar üretmesine bakar.Yeni işletim sistemi yapıp birde tutarsa o saydıklarına geçmiş olsun zaten şimdiye kadar Samsung Huaweinin kendi işletim sistemine geçmemeleri hataydı.

• Sanırım olayı şöyle açıklayabiliriz mesela Google earth bizim ülkemizde uygulama olarak indirilmiyor ama apk olarak indirip çalıştırabilirsin.
    Ayrıca bu işler böyle basit işler değil sonuçta herkes hizmet sözleşmesi imzalıyor ben vazgeçtim demek le olmuyor belli süre hizmeti sağlaması lazım.
    Tabi o süre ne kadar sözleşmeye bakmak lazım 1-2 yıl sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: exdanples

Evet ama bu saydığın yazılım şirketlerinin eteklerinin tutuşması bi Samsung ile Huaweinin olası bir ortaklaşa yeni yazılımlar üretmesine bakar.Yeni işletim sistemi yapıp birde tutarsa o saydıklarına geçmiş olsun zaten şimdiye kadar Samsung Huaweinin kendi işletim sistemine geçmemeleri hataydı.

Alıntıları Göster
    Samsung zamanında denedi olmadı. Keşke devam ettirseydi dediğin gibi. Şu saatten sonra Samsung’un yüzlerce modeli Google’da iken böyle bir iş birliğine giderse kendi ayağına sıkar. Ve Samsung’da sadece mobil tarafında olmadığı için bence böyle bir ortaklık yapmaz...

• ***RAMMSTEIN*** kullanıcısına yanıt
    Altı üstü bi markaya ekonomik yaptırım uyguluyor dediğiniz olay, dünyanın 2. en büyük telefon üreticisinin işletim sistemine erişimini engelledi... Küçük gördüğünüz bu olayın altında çok daha dallı budaklı farklı amaçlar var. Bu ekonomik savaş zaten, hemen gerçek savaşı göreceğiz demiyorum, ufacık hayatlarımızla ve beyinlerimizle bu şeytan tohumu adamların aklından neleer geçtiğini sıradan vatandaşlar olarak elbette bizler tam olarak göremeyiz ama durum bahsettiğiniz gibi basit bir durum da değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronicfarm

Bazı arkadaşlar huawei büyük firma kendi işletim sistemini yapar falan demiş ama kendi ekosistemini kurmak öyle kolay iş değil. Örnek vermek gerekirse android dandik bir işletim sistemi ama içinde ihtiyacın olan her uygulama var. Hadi huawei kendi sistemini en baba şekilde yaptı diyelim, içinde gerekli uygulamalar olmadan kimse gidip o telefonu almaz. O gerekli uygulamaların hepsi de Amerika menşeli.
    Yahu rom tarafında bir yasak yok zaten android açık kaynak olduğu için huawei her türlü kendi kodlara ulaşarak rom desteği verebilir yine..Ancak işin diğer boyutuna bakmalı, Çin buna ne diyecek,bugün Amerikalının donu bile Çinden geliyor,hatta seçim kampanya malzemelerine kadaryani posta koyduğun ülke sıradan bir ülke değil ki,iki dev ülke, birbirine pamuk ipliği gibi bağlı ve Trup zaten gidici,iş dünyasının desteğini de kaybetmiş görünüyor..o yüzden boşa yormayın kendinizi,gelip geçici şovenist kararlar bunlar sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 20 Mayıs 2019; 12:37:51 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.