Şimdi Ara

Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.496
Cevap
37
Favori
209.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    17 günlük kullanımımda hiç ısınma sorunu vs yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdbjk kullanıcısına yanıt
    Genel kullanım ne şekilde? Yani cihazla neler yaptınız?

• DADAŞ2500 D kullanıcısına yanıt
    Yogun mail kullanimi,whatsapp,facebook,nette gezinti,youtube video izleme,muzik dinleme ve diger gunluk kullanim durumlari,oyun vs oynamadim o zaman isinma vs yapar mi bilemiyorum.Bahsettigim kullanim seklinde ne donma ne isinma yasamadim.3 gb ram kullaniminda 1.65-1.80 dolayinda surekli bostu,ortalama bu sekildeydi diyebilirim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdbjk

Yogun mail kullanimi,whatsapp,facebook,nette gezinti,youtube video izleme,muzik dinleme ve diger gunluk kullanim durumlari,oyun vs oynamadim o zaman isinma vs yapar mi bilemiyorum.Bahsettigim kullanim seklinde ne donma ne isinma yasamadim.3 gb ram kullaniminda 1.65-1.80 dolayinda surekli bostu,ortalama bu sekildeydi diyebilirim.

Peki hocam geçiş animasyonları var mı cihazda bunu ayarlama imkanı sunuyor mu? Cihazı incelediğimde geçişler çok sert bir şekilde oluyor daha yumuşak şekilde geçmesi için ayar var mı?

Ayarları var evet,animasyonları değiştirebiliyorsunuz.

Hocam video çekip atma imkanınız var mı?

Maalesef çünkü P9 Lite kullanmıyorum şu an,P9'a geçiş yaptım.P9 lite da satılmak üzere ilanı var ve cihaz şu an esnaf bir arkadaşımın vitrininde duruyor.

Hocam peki p9 da video çekme imkanınız var mı? Sonuçta animasyonlar aynısıdır.

• quote:

Maalesef çünkü P9 Lite kullanmıyorum şu an,P9'a geçiş yaptım.P9 lite da satılmak üzere ilanı var ve cihaz şu an esnaf bir arkadaşımın vitrininde duruyor.

hocam öncelikle hayırlı olsun iki sorum olacak öncelikle p9u italatçı garantilimi yoksa distribitörlü mü aldınız ikinci sorum da biraz daha birikirip p9 almak daha mı iyi olur çok kararsız kaloyorum ben siz ikisine de kullanmış biri olduğunuz için sordum şimdiden teşekkürler
  • arf20 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim , Huawei Tr garantili aldım yani paralel ithalat değil. Herkesin yaklaşımına ve fikrine saygı duyarım ama hiç bir zaman ithalatçı garantili cihaz almadım , satarken de sıkıntı servislik durumlarda da ama bu benim fikrim tabi. P9 Lite'ı çok beğenip , memnun kalınca P9 almaya karar verdim. Tüm gövdenin metal olması ve çift kamera deneyimi için ve de bunu uzun süre kullanmak maksadıyla böyle bir geçiş yaptım. Fiyat olarak ambalajlı sıfır adıma faturalı cihazı uyguna bulunca fırsatı kaçırmak istemedim , şartları zorladık aldık diyeyim. ,

Cihazların kıyaslamasına gelince P9 Lite'ın bataryası daha uzun gidiyor , onda 6-7 saat ekran süresi alıp akşamında pil bitsin diye uğraşırdım ama P9 4 saat ekran süresi ile şu an %34 pil yüzdesi var. Bunda 5.-5.5 saati görecek gibiyim ama o da yeterli ayrı konu ancak pil konusunda lite daha başarılı. Ram kullanımı konusunda da P9 lite daha iyi diyebilirim , bir kasma ya da donmaya neden olmasa da P9 lite da 3 GB ram de 1.20-1.25 gibi ram kullanırken P9 da 1.50 civarında kullanım var yani bir sıkıntıya neden olmasa da ram kullanımı konusunda da az da olsa lite daha avantajlı. Hoparlör ses çıkışı P9 da daha net ve daha güçlü ancak kulaklıkla müzik dinlemede lite daha net ve güzel ses veriyordu diyebilirim. Ekran kalitesine gelecek olursak her ikisi de FHD olsa da P9 daha güzel bir ekran ve görüntü kalitesine sahip , metal kasa olayı da daha premium bir hissiyat veriyor. Ama kasa yapısı yada ufak tefek bazı durumlar çok da önemli değilse P9 lite da gayet stabil ve güzel bir cihaz. Sonuç olarak ikisinin de kendine göre artı ve eksileri var diyebilirim ama güncel fiyatlar açısından bakarsak lite 1.300 lira P9 ise 2.400 lira ( dist.tekno market fiyatlarını baz alırsak ) tabi bu rakamlardan daha uygun da bulunuyor ama normal liste fiyatına bakarsak arada 1.100 liralık bir fark yok yani bunu da söylemem gerek. Son olarak şunu da paylaşabilirim ; eğer P9 Lite'ın gold rengini bulup almış olsaydım belki P9'a geçmeyi düşünmeyebilirdim. P9 da bana göre titanium rengi daha hoş ama P9 Lite da ise siyah renk çok da hoş diyemem. Aldığım yerde sadece siyah rengi olduğundan onu aldım. Aslında gold rengi seven biri olmasam da bir tekno markette gold rengini görünce ciddi anlamda siyah aldığıma pişman oldum. Çünkü gold ve bir nebze de olsa beyaz renk bu modele daha çok yakışıyor , yani gold ve siyahı yan yana koyunca sanki iki farklı model gibi bir durum oldu. Ekran camının alt ve üst kısmının yatay çizgileri birinde belli diğerinde değil , arka kısma gelince de onda da arada ciddi bir görüntü farkı var gibi. Siyah diğer iki renge göre sönük kaldı diye hissedince P9 ' a yönlendim diyebilirim. Bu gold ve siyah kıyasını da asla gold daha dikkat çeker havam olur vs açısından söylemedim ama iki renge yan yana bakın dediğim farkı daha net anlarsınız diyebilirim.

Biraz uzunca oldu ama işin özü aradaki fiyat farkı kadar görünüm,hoparlör sesi ve ekran kalitesinin bir tık üstte olması dışında performans olarak çok fark var diyemem. Ve tekrar altını çiziyorum P9 lite gold rengi alsam belki P9 hiç düşünmeyecektim bile , bir yerde ikisini de inceleyin sonra da fiyat farkı için değer mi değmez mi sorusunun cevabına göre karar verin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdbjk -- 19 Ekim 2016; 0:12:42 >

Oncelikle hayirli olsun, gule gule kullanin. Hocam P9 ve P9 Lite modellerini kullandığınız için sormak istedim, iki cihazda da bildirim ışığı var diye biliyorum. İki cihazda da bildirim ışığı ayni yerde mi veya nerde ? Yani ahizenin solunda mi saginda mi yoksa ahizenin icinde gizli gibi mi duruyor. Şimdiden teşekkür ederim

• Snnrvp S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,ikisinde de bildirim ışığı var.Lite'da sağ üst köşede,P9 da ise ahize içinde ahizenin sağ köşesinde gizli olarak yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdbjk -- 19 Ekim 2016; 9:19:19 >
    Cok teşekkür ederim hocam, her bi sorumuza cevap veriyorsunuz.. :))

P9 Liteda daha iyiymis, ben ahizenin icine gömülü olmasını dogru bulmuyorum. Siyah rengine sabip degilseniz gormekte zorlanabiliyorsunuz.

• Snnrvp S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek :)

Hocam p9 lite mi onerirsiniz, p8 max mi? P9 batarya 3000 - On kamera 8 mp diyaframi f/2.0 - ekran 5.2 ama P8 max 4360 batarya - on kamera 5 mp diyaframi f/2.4 - ekran 6.8 inc.

Benim icin onemli olan ozelliklere degindim sadece, on kamera, batarya ve ekran yuzunden cok kararsiz kaldim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,P8 max kullanmadim o nedenle kiyaslama yaparak birsey soylemem cok dogru olmaz ancak sahsi fikrimi paylasabilirim.P8 max Nisan 2015 cikisli yani 1.5 yil oncesinin teknolojisi ve donanimini tasiyan bir cihaz.Pil olarak mutlaka P9 lite'dan daha iyidir ancak diyafram ve mp farkina bir de guncel kamera yazilimi farkini eklersek P9 lite haliyle daha cazip diyebilirim.

Donanim noktasinda da bakarsak oyle bir devirdeyiz ki belki 6 aya kalmadan daha yeni ve stabil birseyler ortaya cikiyor.

Dedigim gibi kullanmadigimdan kiyasla yapamam ama nacizane bu sekilde fikrimi paylasabilirim.

Sonuc olarak icinize sinen hangisi ise o yonde takdir sizin.

Video kismi da aklimda en kisa zamanda cekip yuklemeye calisacagim.Ancak gerek kendi deneyimim gerekse incelemelerde olan duruma gore sunu diyebilirim ki ; P9'un en basarisiz yani kamera kaydi kismi cunku titremeler direkt gorulebiliyor ois olmamasi kotu olmus,ayrica ne kadar kaliteli fotograf ceken bir cihaz olsa da video kalitesi maalesef guzel degil yani fotografta uhd kalite videoda ise camur gibi kalitesiz bir durum soz konusu.

Video cekme acisindan P9 lite cok daha basarili bu kesin.

Tamam hocam teşekkür ederim.

• quote:

Selamlar,P8 max kullanmadim o nedenle kiyaslama yaparak birsey soylemem cok dogru olmaz ancak sahsi fikrimi paylasabilirim.P8 max Nisan 2015 cikisli yani 1.5 yil oncesinin teknolojisi ve donanimini tasiyan bir cihaz.Pil olarak mutlaka P9 lite'dan daha iyidir ancak diyafram ve mp farkina bir de guncel kamera yazilimi farkini eklersek P9 lite haliyle daha cazip diyebilirim.

Donanim noktasinda da bakarsak oyle bir devirdeyiz ki belki 6 aya kalmadan daha yeni ve stabil birseyler ortaya cikiyor.

Dedigim gibi kullanmadigimdan kiyasla yapamam ama nacizane bu sekilde fikrimi paylasabilirim.

Sonuc olarak icinize sinen hangisi ise o yonde takdir sizin.

Jelatinde 850 liraya beyaz P9 Lite aldım nakite çevirmek isteyen bir kızdan, o da sevindi bende ikinci elini şimdi satsam 1000 liraya veririm ama biraz kullanıcam.

Kamera Note5'ten sonra çamur, ön 8 mp dedik ama 38 olsa bile sensör ve yazılım yüzünden çamurlaşmaktan kurtulamıyor maalesef. Kasa da gazete kağıdından yapılmış ama hafifliği hoş geliyor kullandıkça. Parmak izini Huawei çözmüş süper. Hoparlör ise HTC kullanmış biri olarak oyuncak gibi geldi.

Neyse fiyat performans olarak bakıyorum olaya ve 850 liraya sıfır jelatinde alabileceğim en iyi cihazlardan birini aldım. Parayı Note 5'e denkleştirene kadar kullanır sonrada satarım. P8 Max'te yazılımdan dolayı korkuttu beni yoksa ekran ve batarya hala içimde ukde Selametle hocam :)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.