Şimdi Ara

Huawei P8/P9 Lite (2017) ana konu ve kullanıcıları (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.674
Cevap
45
Favori
333.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jamiryov

quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Uygulamaları nereye yukluyorsunuz.

Bootloader kilidini açınca tüm yüklü varsayılan google uygulamaları silindi.

Bootloader kilidini nasıl açtınız? Garantiye bir olumsuz etkisi oluyor mu? OTA güncellemeleri geliyor mu? Ben de 3.10 GB alan kaldı ve kaldırmak istediğim epey bi google uygulaması var

Bootloader kilidini açmak için az sayıda anlatım var Google'da. Misal:
    http://cengizhandogan.com/2017/09/06/huawei-cihazlarda-bootloader-kilidini-kaldirmak/

Bootloader kilidini açıp cihazı root ettim. Link2SD uygulamasını kuracaktım. Uygulamaları hafıza kartına taşımak için. Nougat güncellemesini desteklemiyormuş. Geri unroot ettim ve bootloader kilidini geri kilitledim.

Evet sanırım garanti dışı kalıyor.

• Eğer ingilizcesi olan var ise şurada ki adımları uygulasın. Kurduğunuz tüm uygulamaları hafıza kartına taşıyıp cihaz artık varsayılan hafıza olarak sd kartınızı görüp kullanacak. Şu an vaktim yok halen yoğunum türkçeye çevirip adımları anlatabilir birisi yada ben müsait olduğumda yazarım.

Link;https://forum.xda-developers.com/p8lite/help/how-to-extend-storage-using-sd-card-t3614396

Uyarı : Cihaza takacağınız hafıza kartı UHS-I yada üzeri standartlara sahip olmalı. Class6-10 gibi hafıza kartları okuma yazma hızından dolayı yetersiz kalacaktır. İşlemi yaptıktan sonrada cihazın hafıza bölümünde size doğru bilgileri göstermeyecektir fakat hafıza sorunu yaşayanlar için tek çare bu. Veyahut ROOT atıp Titanium backup kullanacaksınız. Bugün Mate 9 a geçtim artık hafızasına başlarım

Bu arada elimde P9 LITE 2017 Siyah 26.05.2017 tarihli Mediamarkt çıkışlı cihazımı bugün mate 9'a terfi ettirdim. Cihazın 1 yıllık kaskosuda var. Arka tarafta hafif kılcal çizik dışında hiçbir darbesi çiziği çarığı çırığı yoktur. 950 tl bırakacağım ankara içinde almak isteyenlerin bilgisi olsun Yanında 2 adette kılıf hediye edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARBINGER -- 11 Kasım 2017; 21:4:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Master Mirror

kılıf nasıl kaliteli mi ? alınır mı ?

Geçen hafta siyah olanından almıştım, telefona tam uyuyor. İyi koruma sağlıyor ve gayet şık. Ben memnun kaldım.
  • HARBINGER kullanıcısına yanıt
    Hocam, Cihazı root ettikten sonra, root temizlemesi yaparsak (yani unroot) ve fabrika ayarlarına döndürürsek güncelleme almaya devam eder mi? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Hayır. Sadece unroot işlemi yapmak güncelleme alabilmeniz için yeterli değil. Cihazin boot imajini orjinal imajla flaşlamanız lazım. Yani herhangi bir orjinal firmwareyi yuklemeniz lazım. Sonra 1-2 kez güncelleme doğrulanamadı hatası vericektir. Ardından güncellemeyi yapar. Bootloaderida relock yapmayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARBINGER -- 12 Kasım 2017; 0:51:53 >
  • Arkadaşlar telefon şarj edilirken %90'a ulaştığında şarj olma hızı ağırlaşıyor, sizde de böyle mi?
  • AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/BvEjIRNV

360 derede kilif 9.5 lira. 8 liraya da blitzwolf sarj kablosu da aldim.

Necatibeyde sirf kilifa 20₺ cekiyor telefoncular. İhtiyaci olan kacirmasin derim...

App2sd uygulaması da Link2sd'nin yaptığı işi yapıyor gibi gözüküyor ve Nougat destekli. Eğer root atan olursa buna bakabilir. Bu tip uygulamaları kurmadan önce dosyalarınızın yedeğini alın mutlaka. Sıkıntı yaşamayın herhangi bir aksilik olursa. Bir de ek alan oluşturmak gerekiyor sd kartta, bunu da unutmayın.

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.co.pricealert.apps2sd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 12 Kasım 2017; 10:49:13 >
  • Hocam çok güzel bu kılıflar. Kırmızı siyah çok şık ama benim telefon gold. Alsam olur mu ki?

Resimlerde telefonu komple kapatıyor telefonun kendi rengi belli olmuyor esasında.

• Merhaba,
    Şu tarz kılıflar nasıl acaba, kullanan var mı?

https://tr.aliexpress.com/item/heat-dissipation-phone-cases-for-Huawei-P8-Lite-2017-P9-Lite-P10-lite-case-plastic-Back/32827192298.html?spm=2114.

Bir de p9 lite 2017 için hangisini seçmek lazım? malum telefonun birden fazla ismi var sanırım.
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    bunun sebebi sitesinde yazıyor ben şarjdan sökünce çok az kullanımda bir anda 100 den 97 lere düşmeye başladı
  • unfortunately kullanıcısına yanıt
    Kılıfı bilmiyorum ama bizim telefonun yurtdışındaki muadili p8 lite 2017. Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin.

Ama sizin linkte hem p9 lite 2017 var hem de p8 lite 2017 var.

• quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hocam çok güzel bu kılıflar. Kırmızı siyah çok şık ama benim telefon gold. Alsam olur mu ki?

Resimlerde telefonu komple kapatıyor telefonun kendi rengi belli olmuyor esasında.

İndirim bitti ama piyasaya gore yine de uygun. 11.11 ali indiriminde ucuza gorunce siparis gectim.

Valla hic boyle bir kilif kullanmadim. Gelince yorum yaparim artik...

• quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

Ben bu telefonun çerçevesini alırken metal diye almıştım. Sonradan öğrendim plastik olduğunu.

burada cerceve metal diyor
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p9-lite-2017.html
  • unpop kullanıcısına yanıt
    metal ile uzaktan yakından alakası yok bildiğin plastik
    Peki twrp ile orjinal yazılım ve orjinal recoery flaşlayabilir miyiz?

Hayır.
    orjinal rom buldum. huawei update extractor ile açtım. system dosyasını "minimal adb fastboot" ile flaşlamaya çalıştım ama dosya boyutu ile ilgili hata verdi.

stock recovery dosyasında hata vermedi, flaşladı.
  • Arkadaşlar,
    Annem için bu P9 2017 ile Lg Q6 arasında kaldım.
    Türk telekomdan tarifeli alacağım için bu rakamlara bu iki cihaz harici pek alternatifim yok.
    Objektif olarak hangi cihazı tavsiye edersiniz.
  • frenze kullanıcısına yanıt
    Hafıza konusunda problem yaşamam derseniz kesinlikle P9 fakat hafıza sorunu yaşamamak için Q6 da alabilirsiniz. Ben yaşadım Mate 9 a geçtim çünkü 3 gb boş alanın altına düştüğünüzde cihazda gecikmeler başlıyor.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.