Şimdi Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
114
Favori
542.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün akşam mediamark tan nano cam kaplatmıştım.

Bu sabah söktüm attım.

korumasız kullandıktan sonra o çirkinliğe ve paravana tahammül edemedim.

Siz siz olun cam kaplatacaksanız, fabrikasyonu söküp o an kaplatın. birkaç gün o plastiksiz kullanırsanız, bir daha ekrana birşey kaplatmanız zor olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 9 Temmuz 2018; 11:20:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaferfb kullanıcısına yanıt
    Böyle bi problem olduğunu bilmiyordum. Ben haber uygulaması kullanmıyorum bildirim aldığım WhatsApp Instagram Tapatalk ve Twitter var onlarda da bi problem yaşamadım. Hatta Twitter'dan o kadar çok bildirim geliyor ki kapatasım geliyor bazen.

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün ben de gidip kaplatacaktım neyden memnun kalmadınız?

Ne yaptın hocam :) kaplamayı mı güzel bulmadın yoksa kaplamasız haline alıştığın için mi çıkardın ? Yokda media markt kaplaması iyi bence, hele ki orjinal kaplamadan kat kat iyi.

benim s9+ tan geçme nedenimin en başında bu olay yatıyor zaten, edge ekran için hala kullanışlı bir ekran koruyucu yok. o ekranda da mutlaka kılcal çizik oluşuyor, o kadar özen göstermeme rağmen. bir de her zaman düşme anında ekran kırılma riski var. yoksa korumasız ekran kullanma keyfi çok başka.
  • evet hocam bu uygulamalarda da bende bir sorun yok, ama diğer az kullanılan uygulamalarda sorun yaşıyorum. bununda yapay zekaya bağlı olabileceğini düşünüyorum.
  • Saf haliyle kullanmak istedim.

Orjinal camı çok daha kaygan, prüssüz...

O camlar, filmlerde sürtünme fazla. Soldan ve sağdan kısmi boşluklar kalıyor.

Bir de görselliği hoşuma gitmiyor bu camların filmlerin, takıntım var bunlara :) Siz bana bakmayın... 😁

• Sevgili dostlar arkadaşlar merhaba.

Cumartesi günü Iphone 6S Plus telefonumu sattım istediğim fiyata. Cihazda sıkıntı yoktu ama artık değiştirmem gerektiğini düşündüm ve sattım. Şimdi yeni cihaz alma düşüncesindeyim ancak karar veremedim.

Alacağım telefon Türk Telekom veya Turkcell'den kontratlı olacak. O yüzden operatörlerin kontratlarına uygun cihazlar düşünüyorum.

Aklımda Samsung A8 var 2018 model ama bir türlü karar veremedim. Kontratlı olacağı için hemen satma fikri de çok zor tabi ki.

Dediğim gibi kontratlı olacağı için aklımda diğer bir cihaz Huawei. Ancak ona da pek sıcak bakmıyorum. G8 modelini kullandım çok kötüydü. Kasılmalar donmalar yavaşlamalar çok fazlaydı. Muhtemelen Huawei 20 serisi düşünüyorum ama kararsızlıkta zirvedeyim.

Şimdiye kadar hep üst düzey cihazlar kullandım açıkçası üst düzey telefonların da tüm özelliklerini kullanmadım. Şimdi üst düzeye yakın cihaz istiyorum ama fiyatı da çok olmasın istiyorum.

S9 düşündüm fiyatlardan ve üst düzey olduğu için vazgeçtim. Keza iPhone X'da öyle.

Geriye benim için Samsung A serisi veya P20(Pro değil) kalıyor.

Kullanıcı arkadaşlar P20 hakkında bilgi verebilir mi biraz. Kasılma donma vb şikayetleri veya cihazın eksi yönleri nelerdir. Objektif arkadaşları bekliyorum.

Tam şarj ile ekran süreleri ve batarya performansı nasıl. Bazı günler akşam 6'da evde oluyorum bazı günler gece 00:00'da oluyorum. Sabah 8 8:30'da evden çıkarım ve eve girene kadar ya tek şarj ile idare etmesi lazım ya da hızlı bir şekilde doldurması lazım.

Oyun oynama alışkanlığım öyle asphalt gibi oyunlar değildir. Candy Crush Angry Birds Blast tarzı oyunlardır. İnstagram ve Whatsapp çok kullanırım. Günlük ortalama 15 20 dakika sesli görüşme hemen hemen 30 dakika WP üzerinden görüntülü görüşme yaparım.

Dediğim gibi daha önce çok iyi olduğunu düşündüğüm G8 kullandım( fiyatı düşük ama özellikler güzeldi o zamana göre) ama hayal kırıklığıydı. Bu cihazı aldığımda da hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Çünkü satıp yeni cihaz alma ile uğraşacak maddi durum herkeste yok bildiğiniz gibi. Çalıştığım için de satışıyla uğraşmak zor geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 9 Temmuz 2018; 11:43:21 >

Yukarıdaki yazdıklarıma ilaveten,

Sadece nano cam denilen malzemeyi koydum masanın üzerine,

falçata ucuyla, çelik cetvel ile kısmi dokunuşlar yaptım. Tümünde çizildi. Derin olan da vardı, yüzeysel olan da...

Ama telefonun üzerinde olmadığı için orjinal ekrana kadar iner miydi bu izler bilemem...

Valla ben de hiç sevmiyorum ama insan da bi yandan telefonda kalıcı kılcal çizikler oluşmasını istemiyor.

hocam hiç bir kaplama öyle videolarda gösterdikleri kadar çizilmez olmuyor malesef. gönül ister ki bu kadar para verdiğimiz özellikle görüntüsü ekranı ile ön plana çıkan telefonları kılıf, kaplama vb takmadan kullanmak ama malesef hem darbelere hem çiziklere karşı çok dayanıksız oluyor. s6, s7, s8+, note8 ve son olarak s9+ kullanmış biri olarak artık kılcal çizikler ve telefonu düşmesin yada çizilmesin diye devamlı full dikkatli kullanmaktan sıkıldım :)
    sağdan soldan kısmi boşluk kalması lazım aksi taktirde kılıf taktığın an koruyucu kalkıyor hocam. tabi sen kılıfta kullanmıyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Sevgili dostlar arkadaşlar merhaba.

Cumartesi günü Iphone 6S Plus telefonumu sattım istediğim fiyata. Cihazda sıkıntı yoktu ama artık değiştirmem gerektiğini düşündüm ve sattım. Şimdi yeni cihaz alma düşüncesindeyim ancak karar veremedim.

Alacağım telefon Türk Telekom veya Turkcell'den kontratlı olacak. O yüzden operatörlerin kontratlarına uygun cihazlar düşünüyorum.

Aklımda Samsung A8 var 2018 model ama bir türlü karar veremedim. Kontratlı olacağı için hemen satma fikri de çok zor tabi ki.

Dediğim gibi kontratlı olacağı için aklımda diğer bir cihaz Huawei. Ancak ona da pek sıcak bakmıyorum. G8 modelini kullandım çok kötüydü. Kasılmalar donmalar yavaşlamalar çok fazlaydı. Muhtemelen Huawei 20 serisi düşünüyorum ama kararsızlıkta zirvedeyim.

Şimdiye kadar hep üst düzey cihazlar kullandım açıkçası üst düzey telefonların da tüm özelliklerini kullanmadım. Şimdi üst düzeye yakın cihaz istiyorum ama fiyatı da çok olmasın istiyorum.

S9 düşündüm fiyatlardan ve üst düzey olduğu için vazgeçtim. Keza iPhone X'da öyle.

Geriye benim için Samsung A serisi veya P20(Pro değil) kalıyor.

Kullanıcı arkadaşlar P20 hakkında bilgi verebilir mi biraz. Kasılma donma vb şikayetleri veya cihazın eksi yönleri nelerdir. Objektif arkadaşları bekliyorum.

Tam şarj ile ekran süreleri ve batarya performansı nasıl. Bazı günler akşam 6'da evde oluyorum bazı günler gece 00:00'da oluyorum. Sabah 8 8:30'da evden çıkarım ve eve girene kadar ya tek şarj ile idare etmesi lazım ya da hızlı bir şekilde doldurması lazım.

Oyun oynama alışkanlığım öyle asphalt gibi oyunlar değildir. Candy Crush Angry Birds Blast tarzı oyunlardır. İnstagram ve Whatsapp çok kullanırım. Günlük ortalama 15 20 dakika sesli görüşme hemen hemen 30 dakika WP üzerinden görüntülü görüşme yaparım.

Dediğim gibi daha önce çok iyi olduğunu düşündüğüm G8 kullandım( fiyatı düşük ama özellikler güzeldi o zamana göre) ama hayal kırıklığıydı. Bu cihazı aldığımda da hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Çünkü satıp yeni cihaz alma ile uğraşacak maddi durum herkeste yok bildiğiniz gibi. Çalıştığım için de satışıyla uğraşmak zor geliyor.
    Size en son kullandığım telefonları yazayım.

Note 8 s9 plus zenfone 5 2018 olanı ve 3 günde mi 8 kullanıp 3125 liraya 15 günlük p20 aldım.

Kamerası süper. Bataryası biraz kararsız bir gün 8 saat ekran suresi alıyorum iki gün sonra 4.30 saate düşüyor. Oyun hiç oynamadığım için o konuda bir şey diyemem.

Ama G8 ike mukayese edilecek bir telefon değil o konuda için rahat olsun.

Eğer bütçeniz 2000 lira civarında ise Zenfone 5 ide size tavsiye edebilirim bir inceleyin isterseniz

Şu anda p20 den gayet memnunum dediğim gibi batarya konusunda biraz kararsız onu da güncellemeyle düzeleceğini tahmin ediyorum. Gerçi şu anda üst düzey telefonların pek çoğunda 4 buçuk saat ekran suresi ancak alabiliyorsunuz

Yok, o kadar cesur değilim. 😁

Amazon. de den satınaldığım metal plaka gömülü mıknatıslı araç tutamaçlarına uygun orjinal Huawei shell cover kullanıyorum.

Her 2 şekilde düz yüzeye konulduğunda, konuş yönüne göre kamera lenslerini ve ön camı koruyor. Temas ettirmiyor yüzeye...

https://www.amazon.de/Huawei-51992404-Car-Schutzhülle-schwarz/dp/B079NMV4S9

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Size en son kullandığım telefonları yazayım.

Note 8 s9 plus zenfone 5 2018 olanı ve 3 günde mi 8 kullanıp 3125 liraya 15 günlük p20 aldım.

Kamerası süper. Bataryası biraz kararsız bir gün 8 saat ekran suresi alıyorum iki gün sonra 4.30 saate düşüyor. Oyun hiç oynamadığım için o konuda bir şey diyemem.

Ama G8 ike mukayese edilecek bir telefon değil o konuda için rahat olsun.

Eğer bütçeniz 2000 lira civarında ise Zenfone 5 ide size tavsiye edebilirim bir inceleyin isterseniz

Şu anda p20 den gayet memnunum dediğim gibi batarya konusunda biraz kararsız onu da güncellemeyle düzeleceğini tahmin ediyorum. Gerçi şu anda üst düzey telefonların pek çoğunda 4 buçuk saat ekran suresi ancak alabiliyorsunuz

Alıntıları Göster
    Bir günü rahat bir şekilde çıkartabiliyor musunuz peki bu ekran değerleriyle. Benim için önemli olan aralarda çok fazla şarja takmamak. Araçta falan takabilirim ama tek şarj olsun istiyorum genelde.

Sabah 8'den gece 12'ye kadar idare ederse çok iyi olur.

Bir de navigasyon programlarını kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız onlardaki performansı nasıl. 6S Plus'ta hiç sorun yaşamadan sorunsuzca hem Google hem Yandex'te yönümü rahat buluyordu. GPS desteği çok iyiydi. Bunda durum nasıldır?

Nakit almam malesef çok zor. Operatörler üstünden kontratlı anca alabilirim.

• Ünal kullanıcısına yanıt
    Kardeş a8 konusunda sana yazdım tekrar yazıyım p20 al

A8 kullanıcısıyım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bu ekran koruyucu ekranın tamamını kaplamıyor mu yanda boşluklar mı kalıyor? Öyleyse hiç taktırmayayım. Çerçeveyi de kaplamasına gerek yok ama ekranın tamamını kaplaması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Bir günü rahat bir şekilde çıkartabiliyor musunuz peki bu ekran değerleriyle. Benim için önemli olan aralarda çok fazla şarja takmamak. Araçta falan takabilirim ama tek şarj olsun istiyorum genelde.

Sabah 8'den gece 12'ye kadar idare ederse çok iyi olur.

Bir de navigasyon programlarını kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız onlardaki performansı nasıl. 6S Plus'ta hiç sorun yaşamadan sorunsuzca hem Google hem Yandex'te yönümü rahat buluyordu. GPS desteği çok iyiydi. Bunda durum nasıldır?

Nakit almam malesef çok zor. Operatörler üstünden kontratlı anca alabilirim.

Alıntıları Göster
    Daha önce de söylediğim gibi batarya tam kendine gelemedi galiba. Dün dört buçuk saat ekran suresi almıştım

Huawei P20 Pro [ANA KONU]

Bugün ise daha yüzde 35 şarjım var.

GPS hiç kullanmadım genelde Ben hep zamanımı evde geçiriyorum sadece benim kullanıcı deneyimlerim ile telefon alma Bence başka arkadaşlardan da cevap al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 9 Temmuz 2018; 13:6:52 >

• led ekranı tam kaplıyor...

En azından benimki öyle idi. Ama gerçekten 1e1 1 kaplıyor.

kıl kadar bir tarafa taşsa, aksi taraf o kadar eksik kalıyor.

İşçilik önemli.

Ayrıca bu sağ-sol ortalamaya ilaveten, yukarı aşağı da önemli. yukarıdaki mikrofon ve kameranın ne kadar üzerine konumlandırılacağı da önemli. Aşarsanız, yukarıdaki yapışma alanı radüslü kısma denk geldiğinden tam yapışmıyor ve beyaz olarak çirkin bir şekilde görünüyor. Sağ sol ortalaması iyi yapılmazsa da aynı sonuç...

Bir kerede oturttu oturttu, oturtamazsa kaldırmak için tarağı taktığınız kenar hiçbir zaman kusursuz yapışmıyor.

Beyaz beyaz kalıyor orası da...

Ameliyat mı yapıyoruz kardeşim 😁

• Hocam sağ ve soldan ekranın tamamını kaplıyor, hatta siyah çerçeveye de çok az giriyor.Huawei P20 Pro [ANA KONU]Huawei P20 Pro [ANA KONU]Huawei P20 Pro [ANA KONU]

• Gönlüm bu cihaza kayıyor gibi ama işlemci düşündürücü geliyor biraz. Bir çok inceleme videosunda işlemcinin geçen senenin işlemcisi olduğunu belirtiyolar. Bunun eksi bir yönü var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.