Şimdi Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU] (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.472
Cevap
114
Favori
542.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 2 Turkcell bayiine gittim ikisinde de bu marka yoktu. ikincisinde farklı bir marka vardi 40 TL fiyatı ama ön tarafı full kaplıyordu siyah çerçeve dahil. kılıf bunu kaldırır dedim görevliye ama ısrarla hayır dedi çok met etti birde. iyi o zaman tak bakalım dedim taktı ve sonuç hüsran :) kılıf kaldırıyor. sonra aldı tekrar paketledi başkasına satmak üzere :) tabi bu arada uzarindeki koruyucuyu çıkarmış olduğum için bu şekilde kullanmamak için en yakınımda Media markt vardı ve orada nano kaplama 49 tl. idi. biraz pahalı oldu ama çok beğendim. ekran parlaklığı arttı resmen. ekran kendine geldi. üzerindeki kaplama poşetmis resmen. sonuç olarak Media marktta nano kaplamayi tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    katılıyorum hocam resmen poşet ile kaplamislar.

• Hocam samsung edge ekranli birçok telefon kullandığım için biliyorum (mecburen ekran koruyucu olmadan) ekran mutlaka çiziliyor fark etmiyorsun ne kadar dikkat edersen et mutlaka kılcal çizik oluyor.

• zaferfb kullanıcısına yanıt
    markayı hatırlıyor musunuz?

Kaç mm idi?

0,18 mm, 0,2 mm yada 0,3 mm?

nano cam mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben de sordum bugün mediamarkta 50 TL idi taktırmadım siz memnun iseniz ben de aynısından taktırayım teşekkürler hocam

• Bizimkisi bir aşk hikayesi...

Huawei P20 Pro [ANA KONU]

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Hocam marka yok yani ön planda değil, sorduğunda o model için nano var dedi. nanolarin kalınlığı standart galiba. temperli cam gibi kalın değil üzerinde gelen koruyucu kadar ince değil.

• Hocam fiyatta bende tereddüt ettim ama taktirdiktan sonra farkı görünce içim rahat etti :) ben beğendim siz de beğenirsiniz büyük ihtimalle

• Bu batarya kullanımının sıfırlama yaptıktan sonra birkaç gün içinde neredeyse yarıya düşmesini ben telefonun içindeki yapay zeka olayına bağlamaya başladım.

Kendime göre gerekçelerim var..

1- telefonu sifirladigimda ilk dolumdan sonra kullanım 2 gün ve 8 saat olarak görünüyor.

2- birkaç gün sonra yapay zeka benim kullanimimi öğreniyor ve ben ortalama telefonu kaç saat kullanıp uzun süre şarja takıyorsam o kadar zaman kullanım yazmaya başlıyor. (mesela ben ortalama 18-20 saat arası hergün şarja takıyorum ve birkaç gün sonra telefonu doldurduğum zaman 2 gün 8 saat yerine 18 saat yazmaya başlıyor ve gerçekten 18 saatte şarjım enteresan biçimde bitmeye başlıyor ve bu arada ekran sürem kullanımıma yayılıyor aynı oranda o da düşüyor haliyle.)

Telefonda yapay zekayı kapatmakla alakalı bir ayar bulamadım.

Şimdilik bunun önüne geçmenin tek yolu ayarları sıfırlamak olarak görünüyor..

Fikri olan varsa tartışalım.

• Forrestt. kullanıcısına yanıt
    Ben ayarları sıfırladıktan sonra oradaki gösterdiği tahmini kalan süre artsa dahi ekran sürem artmadı. Orada yazan tahmini süre dediğiniz gibi tamamen yapay zeka ile alakalı ve sizin kullanımınıza göre tahmini bi değer gösteriyor ama ben telefonun batarya performansını değiştirdiğini düşünmüyorum

Bildiğim kadarıyla Yapay Zeka bunun sadece kamera ayarların da var. kamera ayarlarında

Ana Aİ diye onu isterseniz,Kapatiyorsunuz

• grolof kullanıcısına yanıt
    Eksik biliyorsunuz. Sadece kamera ayarlarında değil yapay zeka. Telefonun islemcisine bağlı. Kullanımınizi öğrenip ona göre uygulamaları açıp kapatıyor mesela.

Sizin dediğiniz doğrudur. Ama zekası biraz kıt galiba. bir günü fiğer bir gününü tutmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 9 Temmuz 2018; 7:29:36 >
  • Gece 1 de çektim şarz dan .% 100dü

Sabah 07:45

%1 düşmüş. % 99

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Gece 1 de çektim şarz dan .% 100dü

Sabah 07:45

%1 düşmüş. % 99
    Bir gün diğer günğ tutmuyor.

Dün yüzde 31 şarjım kalmıştı 3 saat 16 dakika ekran süresi aldım.

Şu anda yüzde 63 şarjım var 3 saat 5 dakika ekran suresi olmuş. Kullanım şeklim genelde aynı

• Demekki stabiliteyi bozan bişey var, peki cihazda ısınma vs oluyor mu? Özellikle Kendi kendine aniden ısınma farkettiniz mi hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 9 Temmuz 2018; 9:26:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abeslank

Demekki stabiliteyi bozan bişey var, peki cihazda ısınma vs oluyor mu? Özellikle Kendi kendine aniden ısınma farkettiniz mi hiç?
    Hiç olmadı ama ben oyun oynamıyorum.

Aynı uygulamalar yüklü bazen 4.5 saat bazen 7.8 saat ekran süresi veriyor

Telefonda yaşanan bildirim sorunu da yapay zeka kaynaklı olabilir mi ? kendi insiyatifine ögre bildirim gönderimini engelliyor.
    Nasıl bi bildirim sorunu var tam olarak

• mesajlaşma uygulamarında sorun yok ama diğer haber vb. uygulamalarda ya hiç gelmiyor ya da çok nadir geliyor. Şu an kullandığım uygulamaları daha önceki telefonlarımda da kullanırken sürekli bildirim geliyordu ama p20 pro çok sakin bu konuda :) örneğin bir oyunun bildirimlerini rutin olarak açıp kapatıyordum, son bir kaç gündür açık olmasına rağmen bildirim gelmiyor. ayrıca sporx uygulaması.. bu güne kadar hiç bildirim gelmedi. son dakika haberler uygulaması, bu güne kadar belki 5 bildirim gelmiştir. Bu uygulamalar aktif uygulama, devamlı bildirim gönderir. donanımhaber uygulaması mesela, forum etkileşimlerini gönderiyor ama haber bildirimleri çok az geliyor. ayarlarda günde 5 - 7 bildirim gelecek şekilde tanımlı ama haftada bir tane falan belki geliyor. Yani kullanım sıklığına göre kendi bildirim gönderme yapısı oluşturuyor olabilir. Eğer gerçekten bildirim sorunu olsa whatpsap ve mesajlar uygulamasında da yaşardım. yapay zekanın bir etleni olabilir. gerçekten varsa buna müdahale şansımız olmalı.

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.