Şimdi Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU] (467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
114
Favori
543.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    P20 pronun P30 proya tek üstünlüğü stereo hoparlör geri kalan her şey icin p30 pro alinir. P30 pro kat kat iyi bir cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş p30 için sormuş pro için değil ama
  • YoungScientist kullanıcısına yanıt
    Pro'dan değil düz P30'dan bahsediyor arkadaş.

• evet düz P30 sormuştum, iki telefonunda kendine göre artıları var karar veremedim daha yeni olduğu için p30 almak daha mantıklı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLyHack

evet düz P30 sormuştum, iki telefonunda kendine göre artıları var karar veremedim daha yeni olduğu için p30 almak daha mantıklı gibi
    Yinede p30 cok daha iyi bir cihaz p20 prodan.

• quote:

evet düz P30 sormuştum, iki telefonunda kendine göre artıları var karar veremedim daha yeni olduğu için p30 almak daha mantıklı gibi
    Bir arkadaşımda p30 var ikimiz yanyana fotoğraf çektiğimizde p20 pro gece gündüz demeden ağır eziyor kamerasını bilginiz olsun

Ne yönden mesela.P30'un kamerasında ois bile yok.P20 Pro çok daha iyi bir cihaz fotoğraf konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yürüyen Hoparlör

Ne yönden mesela.P30'un kamerasında ois bile yok.P20 Pro çok daha iyi bir cihaz fotoğraf konusunda.
    sadece kirin 980 bile yeter

P20 Pro'da : Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
    P30'da : Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A76 & 2x1.92 GHz Cortex-A76 & 4x1.8 GHz Cortex-A55)

En güçlü çekirdekler daha hızlı olsa da (2.4 vs 2.6) P20 proda 4 tane 2.4ghz varken P3'da 2 tane 2.6Ghz ile çalışan çekirdek bulunmakta.
    P30'un işlemcisinin 7nm mimaride olması (P20 Proda 10 nm) güç tüketimi ve ısınma açısından avantaj.

İşlemci hızlarına baktığımızda "ezer geçer" denebilecek bir fark yok arada. Ancak sentetik testlerde alabileceği fazladan puanları olabilir. Günlük kullanımı etkilemeyecektir.

Kamera ve stereo hoparlör açısından da P20 pro öndeyken ekran olaran 406 ya 422 ppi ile P30 önde görünüyor ancak P20 pro'nun aynı çözünürlüğü daha büyük ekranda vermesi bunun nedeni de.

Kısaca, beklentilerle çok alakalı olmakla birlikte bir önceki neslin pro modelini almak bana daha mantıklı geliyor. P30'u tercih edecek olsam 1 sene daha güncelleme alacağı için tercih ederdim ben.

• Twitter videolarında donma sorunu yaşayan var mı p20 pro da?

• google asistana ulaşmak için Türkçe dil seçeneğinde ok google ile telefonu uyandıramıyoruz. fakat bazen ortamda biz konuşurken bir ses algılıyor ve telefon asistan açılarak uyanıyor. buradan hareketle Türkçe dil seçeneği aktifken de google asistan bir şekilde kullanılabilir diye düşünüyorum.

fikri olan var mı ?
  • quote:

P20 Pro ile P30 arasında kaldım hangisi alınır kullananlar yazarsa çok iyi olur
    her zaman güncel cihaz alınır.Destek ona daha fazla olur. Değer kaybı 1 sene sonra p20 pronun daha fazla olacaktır. Sakın 20 pro funlarının gazına gelip alma. Herkesın malı kendine göre en iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Bilgin yok fikrin çok.

• Düz P30 p20 pro un klasmanında değil. Düz p 30 alınmaz alacaksanız P30 pro alın ki ben aradaki farka degecegini de düşünmüyorum. P20 pronun en az 2-3 senesi daha var bana gore

• Cihazı şarjı bittikten sonra tamamen kapandı.
    Şarja takmadan önce cihazı bir temizleyeyim dedim sabunlu bez gibi birşeyle sonra muslukta bir su tuttum azıcık .
    Bir 15 dakika bekledim sonra da kapalı şekilde her zaman taktığım prize ve kendi orjinal şarj aletiyle şarja taktım.
    Telefon kapalı iken ortalama 90-100 dakika da %100 şarj oluyorken bu olay sonrası 105 dakika da %40 şarj olmuştu.
    Bende telefonu şarjdan çıkardım ve açtım bir müşteri hizmetleri arayayım dedim bakalım ne diyecekler ?
    Cevap: olayı bu şekilde anlattım şarj soketinin oraya su kaçmış olabilir isterseniz teknik servise götürün baksınlar dendi.
    Bu telefonla su altına giren videolar gördük hepimiz su sertifikası olan bir cihaz şarj soketine nasıl su sızdırabilir ?
    Düşüncesi olan var mıdır?

• emre ataman E kullanıcısına yanıt
    Ses de bozuluyor suya temas edince. Bu da, şarj soketine su kaçması da, su telefonun içine giriyor demek değil. Bence şarj soketinin olduğu yuvada su kalmıştır. Bir şekilde iletkenliği azalmıştır. O yüzden geç şarj olmuştur. Tamamen kuruyunca eski haline döner bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar, %10'dan sonra, 2-3 dakika içerisinde telefon şarjı tamamen bitiyor. Telefonu bu yüzden servise verdim ve batarya değişimi yaptılar. Bugün dikkat ettim ki sorun aynı şekilde devam ediyor. Sizce sorun başka yerde mi yoksa batarya değişti diye beni mi yediler? İkincisine pek ihtimal vermiyorum ama 3 yıl önce başka bir Huawei cihazımda da aynı sorun olmuştu ve batarya değişimi ile sorun hallolmuştu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben %10 kaldığında ben süper tasarruf modunda kullanıyorum ki bu da beni ortalama 2-3 saat götüren bir süreç.
    Sen sanırım normal kullanımda 4.5g açıkken ve yahut internette gezinirken ki sürede yaşadığı kaybı söylüyorsun .

• Tabi, normal kullanımdan bahsediyorum ama yine de çok hızlı bir tüketim değil mi sence de?

• yvz001 Y kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede var. %7-8den sonra su gibi bitiyor 3-5 dakikada ama bu bataryanın eskimesiyle alakalı. Benim cihaz 16 aylık bana normal geliyor. Ama sizin batarya değişmemiş olabilir. Saçma bir şekilde bataryanın istatistiklerini görebileceğimiz bir uygulama yok.

• 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.