Şimdi Ara

Huawei P Smart 2019-Ana Konu- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
28
Favori
181.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    -Pil performansı cidden (bana göre) çok iyi 8 saat ekran ve bir tam gün kullanım alıyorum (sosyal medya yoğun kullanırım, en az 1 saat telefon görüşmesi, yarım saatlik oyun subway surf tarzı)
    -Ekranı parlaklığı başarılı ve kaliteli görünüyor özellikle damla çentik olayı güzel olmuş (tepe modelleri ile kıyaslanacak kadar iyi değil ama yakın)
    -Kamerası gündüz çekimlerde süper diyemem ama güzel işler başarıyor eksikleri var ama bu segment için DSLR kalitesi beklemek yanlış olur, gece çekimleri kötü, ön kamerası da fena değil
    -Arayüz gayet akıcı, ama geçişlerde takılmalar oluyor düzeltilebilir, ama gayet akıcı ve serin çalışıyor cihaz
    -Oyun performansı orta segment için gayet yeterli bunu Pubg, mortal kombat x oynayarak gözlemledim, uzun süre oynanınca ısınıyor cihaz
    -NFC özelliği var bence bu artı bir özellik kim ne derse desin
    -Kasa kalitesi çok iyi değil çizilmelere açık arka taraf kılıf şart illa ki
    -Typ-C olsaydı daha iyi olacakmış sanki
    -Şarj olma süresi fena değil ama içinden çıkan adaptör daha yüksek hızda şarj edecek bir şey de olabilirdi kısmışlar ordan
    -Kutudan çıkan kulaklık tam bir hayal kırıklığı ordan da kısmış adamlar
    -Ses çıkısı 3,5 mm olması bana göre artı bir özellik
    -64 Gb depolama ve hafıza kartı desteği de bence olması gerken güzel bir detay
    -Hoparlör ses çıkşını yeterli buldum en yüksekte seste bozulmalar olabiliyor
    -Ahize sesi gürültülü ortamlarda biraz yetersiz kalıyor
    -Kulaklık sesi ortanın biraz üstü çok beklenti de olmayın
    Son olarak bilindiği gibi döviz kurları ve saçma sapan vergilendirme sistemi yüzünden bin liralık telefonlar üç bin liraya satılıyor telefonun ederinin çok üzerinde bir fiyattan satılıyor bunda markların bir suçu yok bu fiyat aralığında alınabilecek güzel telefonlardan biri, en son android sürümü ile gelmesi bile bence avantaj, yazılımsal bazı aksaklıkları var düzeltilir onun dışında cihazın kronik diyebileceğim bir sorunu ile karşılaşmadım tabi daha erken bunun için, iyi ki almışım diyebileceğim bir cihaz, fiyatı orta segment olmasa bile kendisi orta segment bir cihaz uçarı beklentisi olanlar antutuda 300k puan bekleyenler DSLR gibi foto çeksin diyenler ben buna bu parayı verdim kalksın temizlikte yapsın diyenler almasın, araştırmadan aldıysan oturup ağlamaycaksın o da ayrı dava

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Ama telefonun genel kullanımı çok hızlı.

Ben bu telefonu muhtelif xiaomi modellerine de bakıp, araştırıp aurora blue rengini anneme hediye aldım. Bende de mi 6 ve honor play var. O telefonları kullanmama rağmen hız konusunda hiçbir eksik görmedim açıkçası. Genel kullanım performansı çok iyi diyebilirim. Kamerası falan da orta düzey işte. Gözüme sorun olarak gözüken tek şey arka tarafın çabuk çizilmesi. Telefonu kılıfsız kullanmak isteyen biri için sorun olabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam zaten telefona aşığım yalan yok.
    Hız, ekran, genel görünüm, kamera vs. gibi konularda asla şikayetim olmaz. Bu fiyata alınabilecek en iyi cihazlardan birisi bence. Ben gün içinde banka uygulamalarını ve alışveriş uygulamalarını çok kullanıyorum. Mesela önceki Huawei telefonlarımda bu yaşadığımı hiç yaşamamıştım. İki banka uygulaması arasında veya alışveriş siteleri arasında dolaşmam gerektiği zamanlar can sıkıcı oluyor. Yoksa cidden telefonu çok beğeniyorum. Bir de dediğiniz gibi arkasına çok dikkat etmek gerekiyor. Ben ilk aldığımda hemen silikon kılıf taktığım halde arkasında nokta nokta çizikler olmuş.

• Beyler bahsettiğim uygulama geçiş problemi ile ilgili kısa bir video çektim. Facebook, Twitter ve banka uygulamalarında da aynı şeyi yaşıyorum. Özel uygulamalar olduğu için onları açmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şem-i Ruhsar

Beyler bahsettiğim uygulama geçiş problemi ile ilgili kısa bir video çektim. Facebook, Twitter ve banka uygulamalarında da aynı şeyi yaşıyorum. Özel uygulamalar olduğu için onları açmadım.

hocam tam beğendik alacam derken bu sorun hiç iyi olmadı ya güncellemeyle düzelir mi acaba tamda karar vermiştim tasarımı çok güzel

• Şem-i Ruhsar kullanıcısına yanıt
    Honor Play'de de durum bu.

Android 8'ken pubg arka planda uzun süre aktif kalırdı. Şu anda çok hızlı kapanıyor. Geri dönmek istediğimde bazen 5 saniye bile sonra dönsem yeniden başlatıyor uygulamayı.

https://youtu.be/mOedkA4GvMQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 18 Şubat 2019; 19:16:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • carsiankara C kullanıcısına yanıt
    Dostum biraz araştırmayla sorunu çözdüm. Bi dene sen de.

Şu an hiçbiri yeniden başlatılmadı bak.

Çözüm

Sende düzelecek mi merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 18 Şubat 2019; 19:30:27 >

Büyük ihtimalle güncelleme ile düzelecektir ama zamanı bilemeyiz.

Edit: Bunun yüzünden cihazdan soğuma hocam. Bunun dışında sıkıntı yok. Cihazın geri kalan her şeyi canavar. Bu illaki güncelleme ile düzelecek bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şem-i Ruhsar -- 18 Şubat 2019; 21:36:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Honor Play'de de durum bu.

Android 8'ken pubg arka planda uzun süre aktif kalırdı. Şu anda çok hızlı kapanıyor. Geri dönmek istediğimde bazen 5 saniye bile sonra dönsem yeniden başlatıyor uygulamayı.

https://youtu.be/mOedkA4GvMQ
    Android Pie' nin bir kısıtlaması mıdır nedir. Aynı sürümü kullanan başka marka cihazlarda bakmak lazım.
  • Utku kullanıcısına yanıt
    Hepsinin otomatik olayını kaldırdım, manuel yönetten hepsinde 3 tik işaretli ama sonuç yine aynı. Hatta ondan sonra o girdiğin bölümde (uygulama başlatma) üstteki üç noktadan > manuel yönetten hepsinin arka planda çalışmasına izin verdim yine aynı.

Herkes için sorun olmayabilir ama uygulama geçişini benim gibi çok kullanan arkadaşlar da vardır. Galiba Android 9 ile alakalı bu durum.

Edit: Son videonda alışveriş uygulamalarından bir ilan açıp arka plana atıyorsun ya, bende de sadece o zaman baştan başlamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şem-i Ruhsar -- 18 Şubat 2019; 21:34:59 >
    Benim telefonda çok net işe yaradı. Enteresan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 18 Şubat 2019; 21:46:18 >
    Mantığıma yatan bi öneri vereyim. Bütün uygulamaların otomatik yönetimini kapatma.

Sadece senin için öncelikli olanlara müdahale et. Hepsini çalışır yaparsan bu sefer ram yönetimi başarısız olacaktır tahminimce. Belki düzelir.

• quote:

Beyler bahsettiğim uygulama geçiş problemi ile ilgili kısa bir video çektim. Facebook, Twitter ve banka uygulamalarında da aynı şeyi yaşıyorum. Özel uygulamalar olduğu için onları açmadım.

Bence tümüyle haklısınız, Uygulama arası geçişlerine ihtiyaç duyan biri için bu gerçekten çok büyük bir sıkıntı. Tabii telefon direk 9 ile geldiğinden 8 de durumu neydi onu da bilmiyoruz ama Android 9 güncellemesi sorası Mate 10 konusunda da arka plan uygulamaları ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmişti ama aynı sorun muydu hatırlamıyorum.
    Bir de, hala Android 8 de olan P Smart 2018 ana konusunda sorulabilir, eğer o modelde (daha düşük donanımlı olmasına rağmen) böyle bir sıkıntı yoksa o zaman Android 9 ile Emui'nin bir sıkıntısı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 19 Şubat 2019; 0:50:4 >

• bu telefon mu honor 8x mi honor 10 lite mı?
  • Ria Punkcat R kullanıcısına yanıt
    Honor 8x teknik açıdan daha iyi. Honor 10 Lite ile P Smart 2019 aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

Bence tümüyle haklısınız, Uygulama arası geçişlerine ihtiyaç duyan biri için bu gerçekten çok büyük bir sıkıntı. Tabii telefon direk 9 ile geldiğinden 8 de durumu neydi onu da bilmiyoruz ama Android 9 güncellemesi sorası Mate 10 konusunda da arka plan uygulamaları ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmişti ama aynı sorun muydu hatırlamıyorum.
    Bir de, hala Android 8 de olan P Smart 2018 ana konusunda sorulabilir, eğer o modelde (daha düşük donanımlı olmasına rağmen) böyle bir sıkıntı yoksa o zaman Android 9 ile Emui'nin bir sıkıntısı olabilir.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam uygulama geçişi haricinde memnunum bu cihazdan.
    Zaten P Smart 2018 den buna geçiş yaptım. Onda böyle bir sorun yoktu. Ondan çok memnun kaldım. Yazılımsal olan bu sorunun ayıplı ürün kategorisine sokulacağını bilsem hiç düşünmeden iade için uğraşıp başka modele yöneleceğim. O derece çok kullanıyorum bu özelliği. Bakalım bir servise falan yollamayı düşünüyorum. Gerçi buna yapacakları bir şey yok ama şansımı deneyeceğim.

işe yaramasını çok istedim bu telefona içime çok sinmişti neden böyle ya güzelim telefon en temel şeyde sıkıntılı
  • youtube da incelemelerde bu durumu söyleyen hiç biri yok. nasıl inceleme yapılıyor hayret bir de objektifim diyenler bunlar. böyle bi sorun varsa haberleri olmaması imkansız.
  • quote:

Hepsinin otomatik olayını kaldırdım, manuel yönetten hepsinde 3 tik işaretli ama sonuç yine aynı. Hatta ondan sonra o girdiğin bölümde (uygulama başlatma) üstteki üç noktadan > manuel yönetten hepsinin arka planda çalışmasına izin verdim yine aynı.

Herkes için sorun olmayabilir ama uygulama geçişini benim gibi çok kullanan arkadaşlar da vardır. Galiba Android 9 ile alakalı bu durum.

Edit: Son videonda alışveriş uygulamalarından bir ilan açıp arka plana atıyorsun ya, bende de sadece o zaman baştan başlamıyor.
    sana zahmet firefox da falan denesene ben zaten firefox kullanıyorum banka işlemi de sık yapıyorum mozilla da çalışıyorsa ben okeyim.
    aynen öyle büyük bir sorun ve o kadar inceleme izledim kimse bahsetmedi bundan sonuçta telefon bunun için var yoksa ne gerek var çok iyi oyun oynamaya kamera çekmeye falan
  • muhtemelen yazılımla alakalı bir sorun ben de p smart 2019 almayı düşünüyorum ancak honor 10 lite ve honor 8x ile arasında kaldım. honor 10 lite'ta aynı sorun mevcut mudur?

bir de honor 8x gittiğim hiçbir mağazada satılmıyor sadece internette var internetten almayı önerir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.