Şimdi Ara

★★★ Huawei Nova Ana Konu (7.0 Güncel)★★★ (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
12
Favori
52.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben genel yazdım zaten. Huawei ye kızmamak elde değil bazen valla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 3-4 ay severek kullandığım telefonum son 4-5 aydır canımı sıkmaya başladı... Ses açma kapama tuşuna basınca bazen (çok nadir değil sık da değil) hata ayıklanıyor diyip 10 sn bekletiyor...ne kadar format, hard reset attıysam da fayda etmedi... Ve hızı kesinlikle ilk zamanlardaki gibi değil... Öyle saçma uygulamalar indiren bir kullanıcı da değilim... Var mı benim durumumda olan, çözüm yolunu bilen? Servise versem kaç günü gözden çıkarmalıyım...sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antibiotic1907 -- 14 Şubat 2018; 22:44:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antibiotic1907 kullanıcısına yanıt
    servise verirsen muhtemelen aynı gün alırsın yoğunlağa göre ama senin yaşadığın sorunu hiç yaşayan görmedim ve hiç yavaşlamada olmadı hala ilk gün ki gibi

• antibiotic1907 kullanıcısına yanıt
    bu hata ayıklama olayını bende yaşıyorum ama yavaşlama olayı ile hiç karşılaşmadım
  • Hata ayıklama hatası sanırım herkes de var ama yavaşlama hiç olmadı stabil devam ediyor telefon

• beyler telefonla oyun oynarken diyelim ki bir arama geldi görüşmeyi yapıp telfonu kapattınız sonra oyun oynamaya devam ettiğiniz zaman ses normal hoparlörden değil ahizeden gelmeye başlıyor, oyunu yeniden başlatınca düzeliyor, bu bir yazılımsal hata mı?

• ah_1903 A kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal olması lazım bende de sessize düşüyordu oyun hangi oyun unuttum

• huawei ye yazdım düzeltmezlerse tüketici hakem heyetine giderim

• güncelleme yok :/
  • http://www.stechguide.com/huawei-nova-b392-nougat-update/

Arkadaşlar firmware Finder dan l11c432b393 olanı indiriyorum onay verdi gelişmeleri yazarım huawei tr den bu cihaza destek yerine babayı verirler

• Yok abi olmadı sırf bölge kodu yüzünden çakılı kaldık nisan 2017 de amca rebrand yapmak lazım

• kullanıcı sayısımı az anlamadım ki , arayan soran mı yok , huawei tr bastıralım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanercan

Yok abi olmadı sırf bölge kodu yüzünden çakılı kaldık nisan 2017 de amca rebrand yapmak lazım

Noav rebrand/debrand maceramı yazayımda sizlerin de başı ağrımasın...

Sizler gibi bende CAN-L01C464B330 nolu update de tıkılıp kalmış bir Huawei maduruyum... Bakıyorsunuz şuanda zor bela L01C464B340 update'i çıkmış (FF den görünüyor ancak yüklenmiyor) neyse L01C432 serisine yani vendor: hw country: eu ya debrand yapayım ve artık düzenli update alayım diyordum ki malesef debranding yapan HCU Cliento (ücretli) uygulamasını kullandıysam dahi debrand yapıldığı halde başarıyla yüklenen L01C432 serisi ROM'ları bizim C464 lere yüklenmiyor (evet kesinlikle boot aşamasında telefon kitleniyor) daha sonra yabancı forumlardan komple OEMINFO partition backup'ı bulup yüklediysemde gene olmadı. Tıpıış tıpış (ki bu kısmı ciddi anlamda zor oldu DC Phoenix kullanmak zorunda kaldım başka türlü orjinal yazılıma dönmek neredeyse imkansız) L01C464B330 nolu fabrikasyon yazılıma geri dönmek durumunda kaldım. Açıkçası bayılarak aldığım ve severek kullandığım bu harika telefondan sırf update gelmemesi sebebi ile ciddi anlamda soğudum. Kalite olarak yanından geçemeyecek dahi olsa hatta bunun ikinci eli ile aynı fiyatta sıfırı da olsa gidip sırf android one olduğu her ay mutlaka güvenlik güncellemesi çıkan General Mobile GM8'e geçmeye karar verdim ve sevdiğim Can-L01 cihazımı satmaya karar verdim.

Rebrand/Debrand macerasına girişirseniz telefonu brick etme ihtimaliniz çok çok yüksek, bilinen yöntemlerle (oeminfo modifikasyonu için hcu client dahil, twrp den başka serinin oeminfo.img sini restore da dahil) hiçbir şekilde debrand edemedim.

Tek seçenek unlock bootloader ile kullanıp TWRP ile Lineage OS 14.1 kurmak (en azından güvenlik yamalarını insanlar ay ay publish ediyor android 7.1.2 sürümünde şuan) ancak unlock bootloader ile kullanmak cihazı garanti dışı duruma soktuğu için bunuda yapamıyoruz risk alan yükleyebilir tabi.

• giraygokirmak G kullanıcısına yanıt
    Cevaba katılmamak elde değil..

• Bu cihazda Cift hat varmi?

Yurt dışı emui5.1 veya custom roma geçmek istiyorsaniz yardımcı olabilirim zira custom romlar Dolby atmos vs kurunca gayet güzel oluyorlar şarj vs olarakta orijinal ile hemen hemen aynılar garanti konusuna gelirsek stock rom kurunca bootlader kapanıyor ve hali ile garanti dışı kalmıyor cihazı brick ettiysenizde servis bunu anlamadığı için anakart değişip tarafınıza geri gönderiyor.

Kendi portum olan Mi Max 2 Miui ve Mi A1 android one rom bulunmakta ama ses ve wifi konusunda yardım gerekli

Ayrıca sırf güvenlik güncellemesi geliyor diye cihaz alıcak iseniz iPhone alın zira android tarafında cihazı kırmak fazla zor.degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnikadamoguz01 -- 25 Mart 2018; 18:48:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Harbiden 17 martta b340 güncellemesi ff e düşmüş ancak onaylanmamış bu demek oluyor ki bir zaman sonra resmi otaya düşer herhalde doğru mudur?

• facebook tan yazım yine aynı cevap bekleyin :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Yurt dışı emui5.1 veya custom roma geçmek istiyorsaniz yardımcı olabilirim zira custom romlar Dolby atmos vs kurunca gayet güzel oluyorlar şarj vs olarakta orijinal ile hemen hemen aynılar garanti konusuna gelirsek stock rom kurunca bootlader kapanıyor ve hali ile garanti dışı kalmıyor cihazı brick ettiysenizde servis bunu anlamadığı için anakart değişip tarafınıza geri gönderiyor.

Kendi portum olan Mi Max 2 Miui ve Mi A1 android one rom bulunmakta ama ses ve wifi konusunda yardım gerekli

Ayrıca sırf güvenlik güncellemesi geliyor diye cihaz alıcak iseniz iPhone alın zira android tarafında cihazı kırmak fazla zor.degil

Selamlar @tecnikadamoguz01 , yurtdışı custom rom değilde yurtdışı stock rom'a geçmek istiyorum. Kısaca *#*#2846579#*#* menüsünden vendor: hw / country: eu yapıp telefon modelini de CAN-L01C464 den CAN-L01C432 haline getirmek konusunda mı yardımcı olabilirim diyorsunuz? Bu işlemi oeminfo.img dosya yedeğini (avrupa cihazın oeminfo bölümünü) telefona yazmadan (TWRP veya DC Phoenix yada fastboot yöntemi ile) veya HCU Client, HDE Tool gibi bu oeminfo bölümünde müdehale yapmak için "Repair UMTS" yöntemini kullanmadan (HCU Client son sürümü ile yaptım fakat genede orjinal EU bölgesi C432 kodlu stock rom kabul etmedi cihaz) yapabilmenin bir yolu varmıdır? Bunun dışında custom rom olarak LOS 14.1 ve ASOP Extended denediğimde Wifi de herhangi bir sorun yaşamadım ama bluetooth da çok sinirbozucu bir bug vardı cihazı reboot edince tüm pair lar kayboluyor bidaha pair etmek gerekiyordu sırf buyüzden stock rom a dönmek zorunda kaldım buna bir çözüm bulabildinizmi kendi port ettiğiniz ROM'larda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giraygokirmak -- 26 Mart 2018; 15:49:23 >

Hocam yurt dışı stock roma geçebilmeniz için bootlader açıp yurt dışı stock recovery kurmanız gerekicek maalesef onun dışında romu kuramazsiniz.
    Benim romlarda ise blt stabil ama wifi ve ses sıkıntı maalesef onlarıda düzeltebilmek için vaktim yok 😑 denemiş olduğunuz lineos 14.1 ve aosp de ise son güncelleme ile hata kalmadı diyebilirim şahsen bende blt vs de sıkıntı çıkmadı zaten geliştiricide telin ekranı kırılınca geliştirmeyi bıraktığını açıkladı.

Eğer custom rom vs ile uğraşmayı seven birisi iseniz size xiaomi note 4 alın derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.