Şimdi Ara

Huawei Matebook 13 AMD (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
9
Favori
21.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran rengi hafif sarımsı geliyordu bana.

Görev çubuğunda sağdaki "radeon ayarları" uygulamasına girip, ekran / renk / renk sıcaklığı kısmına girdim.

6500K (kelvin) e ayarlı idi. 7300k ya çektim. Beyaz zeminler daha bir beyaza döndü.

Huawei Matebook 13 AMD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 7 Kasım 2020; 16:52:37 >
  • sinanx kullanıcısına yanıt

Matebook 14 fiyat olarak baya iyi girdi piyasaya düşünmeden alın 14'ü alın derim fark zaten ön sipariş indirimiyle 500 lira falan üstüne hediyeleri cabası 14'ün

• ocean72 kullanıcısına yanıt

sağolun hocam bende deneyeyim belki hoşuma gider

• hackman193 H kullanıcısına yanıt

Yorumunuzu beklerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam kesinlikle ekran biraz sarıymış muhtemelen bu göz koruma mevzularından böyle yapmışlar 7300de daha göz alıcı oldu ekran ama hafif göz yoruyor uzun süre kullanacaksam film vs izlemeyeceksem default ayara dönüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackman193 -- 8 Kasım 2020; 20:54:24 >
  • Arakadaşlar merhaba, matebook 14 siparişi verdim. Alınca bakmam gereken yerleri. Kontrol etmem gereken yazılımlar neler? Bide 14 gün içinde koşulsuz iade olayı gerçekmi?

• 55525534 5 kullanıcısına yanıt

Olay gerçek.

aslinda bakmanız gereken bir şey yok. eğer cihazın donanımsal bir sorunu yoksa zaten sorunsuz her şey çalışacak ve kurulacaktır.

sadece alır almaz kurulum sonrası bir kez daha Windows içerisinden “sıfırla” diyin. Böylece tüm bloatware Windows ile gelen yazılımlar kalkar.

geek uninstaller yükleyin. Bununla kalkmayan (candy crush gibi Windows sacmaliklari) uygulama kalırsa silersiniz.

pc manager ile (huawei aplikasyonu ve sağ tıklarsanız masaüstüne görürsünüz) driver güncellemesi yapın.

bunun dışında mesela huawei kendi uygulaması içinden daha eski bir driver yükleyebilir. Mesela işlemci ve tümleşik ekran kartı icin daha güncel driver amd sitesinde olabilir ama verimlilik icin huawei uygulamasına bağlı kalın. Ben MateBook 13’e amd üzerinden driver yüklediğimde performans artışı olmuş ama ısınma sorunu da başlamıştı.

bunun dışında ekranda olu piksel var mi diye bakın. Hoparlör sesi normal mi diye bakının.

screen bleeding denilen ışık sızması ise az çok görülebilir. Normaldir.

• Verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim oldu ki cihazında Ölü piksel var Ben bunu direkt iade edebilir miyim Huawei sitesinde ilk 14 gün iade garantisi diye bir şeyden söz ediliyor canlı destekte sorduğunda da herhangi bir şekilde çizik vesaire olmazsa iade alınıyor diye belirtildi doğru mudur bu

• Beyler intel versiyonunu Trendyol'dan aldım ancak iki tane ölü pixel var. Işık sızması da var ama anladığım kadarıyla matebooklarda normal.

Ölü pixel olayı cidden moralimi bozdu sizce 14 gün iade hakkıyla iademi alabilir miyim, bir öneriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gracchus -- 16 Kasım 2020; 23:46:39 >
  • Gracchus kullanıcısına yanıt

Evet 14 gün içinde cayma hakkın var, herhangi bir gerekçe göstermek zorunda değilsin.

Ölü pixsel var dersen servisle ugraştırmaya çalışabilirler bunun yerine doğrudan cayma hakkını kullan.

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt

Bakalım kargoya verdik. Yasalar açık olmasına rağmen pc açıldı diye zorluk çıkaracaklar gibi.

Zorluk çıkarırlarsa iletişime geçin faiziyle paranızı iade alırız.

Ben AMD versiyonunu 1 Kez iade etmiştim. En küçük sorun çıkarmadılar. Sadece 1 Kez aradılar iade sebebini sormak için o da çok kibarca...

Memnun kalmadım demiştim, yavaş demiştim. Anında iade kodunvs oluşturup göndermişlerdi bana...

MH çok iyi kesinlikle. Sonrasında yine aldım aynı modelden ve büyük bir memnuniyetle kullanıyorum.

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt

Tam beklediğim gibi oldu, ürünü üç gün bekletip hafta sonu iade ettiler. Telefonlari kapalı, rezillik gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gracchus -- 21 Kasım 2020; 14:29:11 >

Hangi firma?

• Windows HDR ayarlarınız sizin de aşağıdaki gibi mi? Bu, " Hayır" olanlar "EVET" olamıyor mu?

Teşekkürler

Huawei Matebook 13 AMD

Aynı hocam

• sinanx kullanıcısına yanıt

D14 kullanıyorum ama 14 stokta yok diye D14 aldım yoksa 14 daha iyi

• Arkadaşlar selam,

Birkaç haftadır bir aşağı yön tuşunda sorun yaşıyorum. Şöyle ki aşağı yön tuşu ağırlaştı, sanki şekerli bir şey dökülmüşte onun hareketini ağırlaştırıyormuş gibi. Fakat biraz kullanınca açılıyor daha yumuşak, normale yakın bir basış sağlıyordu. Şimdi de o ağırlaşmış hali gitti çatır çatur sesler çıkarmaya başladı. Kullanımda şimdilik bir engel oluşturmadığı için henüz bir servise verme ihtiyacı hissetmedim ama benzer bir sıkıntı yaşayanınız oldu mu? Herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Bu arada herhangi bir şey dökülmedi. Zaten dökülse tek tuşta böyle bir şeye sebep olmaz; çok yakın yukarı yön tuşunda da benzer sıkıntıya sebep olurdu diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hangontight

Arkadaşlar selam,

Birkaç haftadır bir aşağı yön tuşunda sorun yaşıyorum. Şöyle ki aşağı yön tuşu ağırlaştı, sanki şekerli bir şey dökülmüşte onun hareketini ağırlaştırıyormuş gibi. Fakat biraz kullanınca açılıyor daha yumuşak, normale yakın bir basış sağlıyordu. Şimdi de o ağırlaşmış hali gitti çatır çatur sesler çıkarmaya başladı. Kullanımda şimdilik bir engel oluşturmadığı için henüz bir servise verme ihtiyacı hissetmedim ama benzer bir sıkıntı yaşayanınız oldu mu? Herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Bu arada herhangi bir şey dökülmedi. Zaten dökülse tek tuşta böyle bir şeye sebep olmaz; çok yakın yukarı yön tuşunda da benzer sıkıntıya sebep olurdu diye düşünüyorum.

hocam bende böyle bir sorun olmadı ama bende Touchpadden şikayetçiyim tam tıklamayıp dokunarak seçim yapınca dahi sol taraflarda ses çıkarıyor bir de biraz aşındı gibi rengi gidecek diye korkuyorum.

touchpadi baya aktif kullanıyorum tabi orası ayrı bir durum ama 8 yıllık Asus Touchpad hala sorunsuz olunca bu garip geldi.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.