Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (611. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
85
Favori
602.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eyvallah Üstad ,

Şaşıracaksındır belki ama IOS'a geçeceğim.

Aslına bakarsan cihazdan aşırı memnunum , nerdeyse tam 3 yıl oldu ve ne bir yavaşlama ne de şarj performansı düşmesi yaşıyorum telefonumda.Zaten pırıl pırıl , kılıfı ve ekran koruyucu çıkar , sıfır dersin.Ama benim asıl şikayetim , ebatının büyüklüğü.

3 sene önce bu cihazı Almanya MediaMarkt'ta alırken satan Türk arkadaş , " Abi bu paraya gel sana Iphone 7 serisi verelim " demişti ve aralarındaki fiyat nerdeyse yok denecek kadar azdı ama yaşın ilerlemesiyle gözlerde yakın sıkıntısın başgöstermesi yüzünden büyük ekrana yönelmeyi düşündüm doğal olarak ve Huawei Mate 9 aldım kendime.

Fakat büyük ekranlı bir telefon alarak hata yaptığımı sonradan anladım.Çünkü yakın gözlüksüz Mate 9'un 5.9" ekran boyutuna sahip olması da kullanım anlamında bir konfor sağlamadı bana.Sadece amiral gemisi bir telefon kullanmanın keyfini sürdüm.Ama cepte taşıma ve tek elle kullanım hep sıkıntılıydı.

Dolayısıyla artık daha küçük ebatlı bir telefon kullanmayı düşündüğüm için ; IOS'a ( ve de ebat olarak bana ideal gelen yeni iPhone SE'ye ) geçeceğim.Ve birazda IOS'un keyfini süreceğim...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Şurada daha doğru olduğuna inandığım format şeklini de paylaşayım:

Telefonunuzu kapatınız.
    Kapalı konumda iken Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız. Huawei logosu gelene kadar basmaya devam edin.
    Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
    Wipe Data/Factory Reset’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
    Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
    Huawei Mate 9 Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminiz gerçekleştirilmiştir. Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

İOS, Android sonrası alışana kadar kısa süreli felçler geçirtecektir, ona hazır olun :)

Bir de şu iki videoyu önce mutlaka izleyin.
    https://www.youtube.com/watch?v=yZ2n-WdYKps
    https://www.youtube.com/watch?v=btZ5x8zpjbI&t=1240s

Ondan sonra tam karar verin derim :)

• Telefon Android 9 dan beri aşırı yavaşti. Resete rağmen...

WiFi tuşu çalışmıyor basıyorsun 10sn sürüyordu hep update sonrası

Opera wp hepsi kasıyor...

Neyse 100mb boş alan kaldı uyarısı çıktı hep. Bi baktım foto video Jersey sd kartta sadece wp var neyin tantanasi bu?

30gb Bi alan other diyor ne olduğu belli değil. Wp 18gb tmm Jersey ortaya

Hard reset çaktım. Hem bu belirsiz dolu alan boşaldi hem telefon inanılmaz hızlandı

İlk aldığım gibi her uygulamayı kurmama rağmen

5bin SMS milyon wp mesajı 400gh sd karta rağmen... Fişek gibi oldu. Akicilasti. Takılma donma yok.

Demek ki Huawei cidden yavaşlatma yapmıyor. Bu telefon daha gider net.

Ancak SwiftKey de Türkçe harfler gitti aşka yapamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Eyvallah Üstad ,

Şaşıracaksındır belki ama IOS'a geçeceğim.

Aslına bakarsan cihazdan aşırı memnunum , nerdeyse tam 3 yıl oldu ve ne bir yavaşlama ne de şarj performansı düşmesi yaşıyorum telefonumda.Zaten pırıl pırıl , kılıfı ve ekran koruyucu çıkar , sıfır dersin.Ama benim asıl şikayetim , ebatının büyüklüğü.

3 sene önce bu cihazı Almanya MediaMarkt'ta alırken satan Türk arkadaş , " Abi bu paraya gel sana Iphone 7 serisi verelim " demişti ve aralarındaki fiyat nerdeyse yok denecek kadar azdı ama yaşın ilerlemesiyle gözlerde yakın sıkıntısın başgöstermesi yüzünden büyük ekrana yönelmeyi düşündüm doğal olarak ve Huawei Mate 9 aldım kendime.

Fakat büyük ekranlı bir telefon alarak hata yaptığımı sonradan anladım.Çünkü yakın gözlüksüz Mate 9'un 5.9" ekran boyutuna sahip olması da kullanım anlamında bir konfor sağlamadı bana.Sadece amiral gemisi bir telefon kullanmanın keyfini sürdüm.Ama cepte taşıma ve tek elle kullanım hep sıkıntılıydı.

Dolayısıyla artık daha küçük ebatlı bir telefon kullanmayı düşündüğüm için ; IOS'a ( ve de ebat olarak bana ideal gelen yeni iPhone SE'ye ) geçeceğim.Ve birazda IOS'un keyfini süreceğim...
    Ekran olayı benide rahatsız ediyor. Bu kadar büyük telefon sevmiyorum.

Derken mi 10 (alınmaz trde) hepsi büyük.

Tek elle zor tutuluyor ve gereksiz büyük

Ne oyun oynuyorum ne film dizi izliyorum gereksiz büyük ekran bu faydasi yok ergenomik değil.

Ayrıca ellerimi acıtıyor nsj yazarken
    P20 lite boyu ideal geliyor da aşırı yavaş telefon

• zopheal kullanıcısına yanıt
    Bu değerli bilgiler ve linkler için eyvallah...
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Haklısın ,

İdeal boyutta olmasının yanı sıra performanslı olması da önemli tabii ki....
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Aynen hem boyu hem işlevi önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Arkadaşlar ,

Başka birisine vereceğim Mate 9'u tamamen temizlemek anlamında ne yapmamız gerekli ?

Ayarlar bölümündeki Sıfırlama seçeneğinden " Telefon Sıfırlama " ile mi yapmalıyız gerekeni ?

Bu tüm temizlik anlamında yeterli olur mu ?
    Google hesabınızı Kaldırmani lazım bu arada, format sornasi hesabı soruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

Kamera sorunu bende de var bir süredir. Fotolarin ust kismi netleşmiyor. 4. Yila girdi telefon. serviste ne kadar fiyat cikar düzeltmek icin. Bunun dışında herşeyi hala 10 numara telefonun.
    Huawei de yazıyor parça fiyatları

• Arkadaşlar kesin bilgisi olan yazabilir mi benim cihazım 3 yıllık ve pil akşama zor çıkartıyor yeni pil takılırsa tekrar eskisi gibi 2 gün dayanır mı şarjı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zopheal kullanıcısına yanıt
    Burası birebir orjinal kamera mı takıyor acaba ben daha önce internetten arka kamera aldım kendim bir telefoncu ya tsktirdim ama bir gün aynı netleme problemi yine oldu bende geri söktürüp yerine eski kamerayı tsktirdim. Şimdi sorun kamera da ise yeni taktırdığım kamera bir gün sonra neden aynı hatayı verdi. İlk gün sorun yoktu. Yeni gelen kamerada mi bozuktu. Herkes sorun donanımsal diyor ama bu sorun benim telefonda bir güncelleme geldikten sonra oluştu ne düştü ne kırıldı. Neyse artık bunun bir önemi yokta. Biz nasil çözeceğiz bu isiroju konuşalım. Çünkü bir sürü para verip yeni telefon alamıyoruz e bu telefonda hala idare eder yazık olur yeni alırsak mecbur bu kamerayı halletmek lazım.
    Ben daha önce servis ile görüştüm 250 civarı bir fiyat çıkabilir dedi tabi şimdi artmış olabilir ama ellerinde kamera yokmuş getireceklermis oda heralde iki hafta falan sürer. GSM iletişim de 150 TL yazıyor fiyat makul ama orjinal kamera mı takacaklar ondan emin değilim internette de var orjinal kamera diye satılan bir sürü ürün ama güven olmaz. Eğer orjinal kamera takıyorlarsa orayla görüşüp yaptırılabilir. Yada yetkili servise gönderip hem zaman hem para açısından katlanıp yaptırmak lazım.
    Burada asil sorun kamera değişimi yaptırdıktan sonra yeni kameranın da bir süre sonra netleme hatası vermesi ihtimali eğer böyle olursa çok kötü olur ki bazı kullanıcılar da olmuş sanırım bu problem.
    Bende de böyle oldu ama getirttiğim kamera telefonparcasi.com isimli bir site büyük ihtimalle orjinal değildi ürün yetkili serviste orjinal takılırsa sonuç ne olur onu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardcn000

Arkadaşlar kesin bilgisi olan yazabilir mi benim cihazım 3 yıllık ve pil akşama zor çıkartıyor yeni pil takılırsa tekrar eskisi gibi 2 gün dayanır mı şarjı
    Ben pil aldım baya iyi oldu. Baya kolay takması, eskiyi çıkarmak zor yapışkan var.

Yanlız hiç hard reset atmadıysanız kesin atın derim

Tanıdık var takıcak hard reset dediğiniz format dimi?

• Ardcn000 kullanıcısına yanıt
    Evet ama ayarlardan yapılan değil. Kapalıyken ses aç ve güç tuşlarına basılı tutup açıp, logoyu görünce güç açmadan parmağı çekip ses aça devam edilecek basmaya. Baya sürüyor. Sonra beyaz ekran gelince çekilecek parmak ses açtan. Orda full format var. O atılması lazım bütün datayı siliyor

Şarjı etkiliyor mu

• quote:

Şarjı etkiliyor mu
    Performansı bile etkiliyor:)

Okadar çok şey yüklüki kıyamıyorum resmen 😅

• quote:

Okadar çok şey yüklüki kıyamıyorum resmen 😅
    Ben geçen yaptım. Sadecee wp geri kurmak 18gb uzun sürdü değdi ama.

30gb ne olduğu belirsiz dolu alan vardı oda kayboldu

• Ardcn000 kullanıcısına yanıt
    Pil değişimi tabi ki eski performansına kavuşturur. Accubattery uygulaması ile pil sağlığınızı öğrenebilirsiniz. Nisan 2017 de almıştım ben de. Şu an 3120 mah gözüküyor pil gücüm ve çift sim kart ile kullanıyorum. Sıkıntı veriyor, benim de değiştirmem gerekiyor ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zopheal -- 6 Haziran 2020; 11:18:6 >
  • fyilmaz kullanıcısına yanıt
    Huawei kendi değiştirdiği parçalara 6 ay garanti veriyor ancak diğer servisleri bilemiyorum. Ancak 100 - 200 TL ler riske atılabilecek paralar açıkçası bu telefon fiyatları düşünülünce.
  • 
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.