Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hard reset atsak pil fark edermi kesin yapan biri söyleyebilir mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ardcn000 kullanıcısına yanıt
    Yukarıda teknoCat arkadaşımız hard resetle batarya ve performans artışı sağladığından bahsetmişti. Faydasını göreceksinizdir.
  • üç buçuk yıl sonra ekranda beyaz leke oluştu. ekran yanığı deniyor sanırım. ne format attım ne başka bir şey, durmadan bir şeyler yükledim ettim beni çok güzel idare etti. başkalarının başına gelen hiçbir şey benim başıma gelmedi. sanırım pil de cortlamaya yeni yeni başladı. şarj olurken telefona bakıyorsam baya sabit kalıyor bazen düşüyor. ekranı kapatınca şarj ediyor. fazla da ısınmaya başladı. bakalım mate 9 serüveni nasıl devam edecek. beni huaweiye ısındıran telefon. keşke amerika abi seni banlamasaydı da senden devam etseydim.

üç bin lira çin telefonuna verilmez dediler, dinlemedim. iyi ki dinlememişim.

seni özleyeceğim mate 9.

sevgiler.

sahibin memoli11.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli11

üç buçuk yıl sonra ekranda beyaz leke oluştu. ekran yanığı deniyor sanırım. ne format attım ne başka bir şey, durmadan bir şeyler yükledim ettim beni çok güzel idare etti. başkalarının başına gelen hiçbir şey benim başıma gelmedi. sanırım pil de cortlamaya yeni yeni başladı. şarj olurken telefona bakıyorsam baya sabit kalıyor bazen düşüyor. ekranı kapatınca şarj ediyor. fazla da ısınmaya başladı. bakalım mate 9 serüveni nasıl devam edecek. beni huaweiye ısındıran telefon. keşke amerika abi seni banlamasaydı da senden devam etseydim.

üç bin lira çin telefonuna verilmez dediler, dinlemedim. iyi ki dinlememişim.

seni özleyeceğim mate 9.

sevgiler.

sahibin memoli11.
    Ekranı kendin değiştirip termal macun yenilersen düzelir derim

Şayet ekranı çok fena kırdım.

Çıtalı ekran aldım. Yani herşeyi söküp yeni kasaya taktım.

Termal macun kup kuruydu.

Yeniledim. Hard reset attım gayet hızlı

Tek sorunu kamerası ama alırken biliyordum

G5 vardı onu satıp aldım

Lg g5 cidden zamanın ötesinde bi kameraya sahipti

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    valla üstadım yeni denizlere yelken açayım diyorum. biraz da sıkıldım aslında. iphone se var aklımda bakalım nasip. tamamen ölmesini beklerim sonra duruma göre hareket ederim. sağol tavsiye için

• https://www.huawei.web.tr/urun/324-huawei-mate-9-hb396689ecw-orjinal-batarya-pil.html

orjinaldir değil mi? kolay mıdır değiştirmesi?

• quote:

Orijinalden alıntı: connectpeople

https://www.huawei.web.tr/urun/324-huawei-mate-9-hb396689ecw-orjinal-batarya-pil.html

orjinaldir değil mi? kolay mıdır değiştirmesi?
    O siteden alacağıma n11den 60 liraya alırım
    Ben 60 tl ye aldım sorunsuz çalıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: memoli11

valla üstadım yeni denizlere yelken açayım diyorum. biraz da sıkıldım aslında. iphone se var aklımda bakalım nasip. tamamen ölmesini beklerim sonra duruma göre hareket ederim. sağol tavsiye için
    Lg g8. Thin q fena değil.

P30 şun 4700tl tr garantili. Kampanya var

P30 amoled ekran, baya iyi kamerası var.

Gayet iyi cihaz. Se alınmaz 5k ya. 1800mah pili var

Oyum oynayacaksınız pc toplayın direk daha hızlı se den

• Arkadaşlar orjinal siyah renk kasa satın alan var mı aranızda kasa alıcam bildiğiniz bir satıcı varsa link paylaşır mısınız.

• Selamlar,

Çıkma sağlam bi Mate 9 anakart bulma şansımız var mı? Malum sitede bakıyorum ama malesef yok.
  • Bundan sonra güncelleme gelmez diyordum yeni güncelleme geldi. Smart Charge denen bir özellik gelmiş. Gerçi 3 sene oldu bundan sonra batarya sağlığı mı kalır. Sürüm Numarası 9.1.0.275(c636)
  • Şimdi arkadaşlar, batarya değiştirme zamanı geldi ve ses kısma tuşum bozuldu. Yetkili servis 260 TL batarya ve cam değişimi der. Ses için görmemiz gerekiyor derler. Bir telefoncu 150 TL batarya, 150 TL ses açma kısma tuşları der. A kalite yan sanayii der.

Siz ne dersiniz?
  • Yeni ekranda bozuldu. Redmi note 9 pro alcam 2k ya

Gönül isterdi p30 almak p30 Pro almak. Ama bu ağır vergilerle imkansız duruyor.

Özellikle amoled ekran çok istedim lcd den bıktım, bu fiyata amoled olanın kamerası kötü neyse.

M31 leş kamerası olmasa alırdım ekranı için.

Herkese iyi forumlar

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Onarılmış ses tuşu ve yenilenmiş batarya ile devam :) Huawei ekosisteminden çıkmak istemiyorum açıkçası, kulaklık, telefon, saat güzel bir üçlü oldu. Note 9 proyu beğendim bende, imei atılmış garantisiz almak daha mantıklı yoksa o fiyata da saçma bir cihaz. 3 bi küsürdü galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

Onarılmış ses tuşu ve yenilenmiş batarya ile devam :) Huawei ekosisteminden çıkmak istemiyorum açıkçası, kulaklık, telefon, saat güzel bir üçlü oldu. Note 9 proyu beğendim bende, imei atılmış garantisiz almak daha mantıklı yoksa o fiyata da saçma bir cihaz. 3 bi küsürdü galiba.
    Valla bende araştırınca vazgeçtim. Gönlümden p30 geçti. İşsiz olmasam alırdım biliyorum ki rahat 3 4 yıl gidecek bi cihaz p30.

Ancak 3500 e 128gb mi note 10 lite aldım. Bakalım gelsin. Amoled ekran istiyordum çok.

Huawei bende seviyorum. Stabilite telefonu. Ancak p40 fiyatı ve gapps olay ile skıntı

Meditek e dönerlerse ileride düşünülür aslına imei olayları malum.

Ekrana bi 200 daha harcayıp (sahte ekran) uğraşmak istemedim.

Şuan kırık orijinal ekrandayım sağ üst simsiyah kalıcı leke var ekranda baya bi kısmı gözükmüyor ekranın ve dokunmatik hasar aldı.

Anakartı satabilirim. Üzücü olan işte kamera vs anakart sorunsuz. Yedek telefon olarak dursa iyi olurdu da.

Mesela başka bi sorunu var. Fotoğraf çekince restart atıyor cihaz

Hafıza kartından mı bilmiyorum

Note 10.lite da sd card olmaması beni çok üzdü hayırlısı bakalım.

Birde telefon çok büyük. Mate 9 da bana büyük geliyor, yatakta yazı yazarken ellerim acıyor.

Elleri büyük ayağı 45 numara bi insanım ona rağmen.

5.5 inch yap geç ışte ama...

P30 sanırım boyu daha ufak makul, arkadaşta vardı, ben çok sevdim cidden

Bi aradaşta reno zoom var. O da çok kalite cihaz özellikle zoom olayı, ama gel görki devasa cihaz.

Ama içinde ciddi bi işlemci var

P40 lite kamerası bi tık iyi olsa ve amoled olsa belki onu alırdım.

En saçma telefon piyasadaki mi note 10.

Fiyat p30 Dan yukarı ama özellikler aşağı.

Ekran deaen p30 net daha iyi bi amoled e sahip. İşlemci desen kirin ileride o dandik işlemcinin. Kamera desen gene p30 havada karada. Özellikle akşam karanlık performansı p30 un akıllara zarar.

Mi note 10 4bin olsa makul denir. Ama o işlemci lens ve sensör ile o parayı zerre hak etmiyor

Şimdi başka bir oyun da şu. İmx686 çok güçlü sensör.

Kasıtlı olarak kalitesiz lens, 1.9 diyafram ile darboğaz yapıyor xiaomi ki, üst klas telefonlara yaklaşmasın. Umarım bu rekabet bu anlayışı bitirir...

Lg g5 kaç senelik telefon, kamerası hala günümüz de relevant denebilir... Sattım çünkü gps pil ömrü ghosting sorunları vardı. Ama mate 9 yarısı etmez kamera olarak.

Lg bunu yapıyor ucuz bi cihazda, xiaomi mi yapamayacak.

F/1.7 diyafram var lg g5te. Kaç senelik telefon. Ama mi note 10 lite 1.9 kullanmış.

Koy f/1.6 lensi karanlık performansını görelim..

Sensör tek başına herşey değil ki imx 686 iyi bi sensör.

Lg f/1.5 leri koyuyor....

IPhone lens kalitesini bekleyen yok ama bu da ayıp şu çağda.

Birde şeye uyuz oluyorum. 4 tane kamera var. 3ü çöp...

Ben 1 tane çok iyi kamerayı hepsine tercih ederim...

Varsın ona harca parayı. Zaten kamera olayını Huawei bitiriyor. İlerki modeller de değişen lens desteği geliyor. Böylece oyun değişecek. Eski kurnazlığı yapan telefon satamayacak...

Periscope olayını da her cihazda görmek istiyoruz aşırı pahalı bir sistem değil...

Ayrıca lcd ekran üretilmesin artık cidden ayıp 2000 liralık cihaz bile amoled iken 3000 üstü bi cihazın lcd panel olmasının mantığı yok.

He flagship kamera image processor ve midrange işlemci koyarsın, speaker dan ekrandan kısarsın. Anlarım.

Ama öyle bi durumda yok..

Ben mate 9 un düşük ışık yetersizliğinden şikayetciyim. Çektiğim fotolar çamur. Lg g5 böle değildi. F/2.2 kullanılsa olacağı bu.

Yoksa sensör iyi bence. Gündüz 4k çektiğim videolara hala inanamıyorum ben. Ciddi seviyede iyi çekiyor. Ama ışık bi azalsın 720p iPhone daha iyi. Evet iPhone 5 akşam daha iyi video çekip bizzat denedim lol.

Öyle hocam. Redmi alınmaz. Garantisi yok 2k imei lerin. Garanti olan 3k.

500tl çok para değil, note 10 lite varken redmi alınması büyük hata..

• Arkadaşlar merhaba
    Mate 9 ile olan yolculuğumu sonlandırmak istedim fakat yapamadım.
    Bu Gün mediamarkt a gittim ve şu modellere baktım

-s20 ultra
    -samsung note 10 +
    -p40 lite
    -redmi note9 pro
    -iphone 11
    -iphone 8 plus

belki bana inanmayacaksınız ama yemin ediyorum s20 ile mate9 u aynı noktaya odaklayıp fotoğraf çektim.Sonra bi baktım s20 bildiğiniz çamur. Yok artık dedim 12bin tl ilk telefon.Daha dikkatli çektim heralde titrettim filan dedim yok hala aynı inanamadım.Lenslerini temizledim ve tekrar denedim. Yok artık dedim yaa... Vallaha billaha 12bin tl etmez. Gayet güzel çekiyor bizim telefonlar o yüzden yeni bir kılıf alıp yola devam etme kararı aldım. P40 fena değildi ama biraz geride. iPhone 11 i beğendim kamera performansı olarak.
    Sakın öyle gidip redmi ye filan 3.000 tl bayılmayın ayılamazsınız:D
  • onurcan16 O kullanıcısına yanıt
    O zaman p50 lite alınır cihaz olur diyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcan16

Arkadaşlar merhaba

-s20 ultra
    -samsung note 10 +
    -p40 lite
    -redmi note9 pro
    -iphone 11
    -iphone 8 plus

belki bana inanmayacaksınız ama yemin ediyorum s20 ile mate9 u aynı noktaya odaklayıp fotoğraf çektim.Sonra bi baktım s20 bildiğiniz çamur. Yok artık dedim 12bin tl ilk telefon.Daha dikkatli çektim heralde titrettim filan dedim yok hala aynı inanamadım.Lenslerini temizledim ve tekrar denedim. Yok artık dedim yaa... Vallaha billaha 12bin tl etmez. Gayet güzel çekiyor bizim telefonlar o yüzden yeni bir kılıf alıp yola devam etme kararı aldım. P40 fena değildi ama biraz geride. iPhone 11 i beğendim kamera performansı olarak.
    Tanıtım cihazı sensörü yanmış bozulmuştur

P40 lite almayın.

IPhone 11, p30 veya düşük bütçe için mi note 10 lite bu cihazlar alınır

Ben mi note 10 lite aldım valla her açından mate 9 dan ileri

Ergonomisi, kameraları, pil ömrü, hızı akıcışık, ekran amoled zaten. Şarjı daha hızlı şarj oluyor

Mi note 10 lite gcam kurdum stabil. Kamera şuan iyi. Bir p30 olamadı kıyas yaptım. Ama genede iyi. P30 muazzam cihaz 4700e kaçmaz

İmx 686 cidden çok iyi sensor

F/1.9 lens var... Mate 2.2 sms sensör de çöp mate 9 da

3500tl ye flagship cihazı tek eksik yan işlemci mi note 10 lite da oda olsa zaten kimse telefon satamaz

Ama 4.7k param olsa p30 alırdım işlemcisi x2 en az.

P40 sıkıntı. Bankacılık uygulamaları çalışıyor mu belli değil

Tamam kendi markerinde appler ama. Ama gapps sorun Google da apkda virüs mü var bilinmiyor. Casus yazılım varsa telefon Hard reset yesede gitmiyor mesela...

Ayrıca Google sanırım bu kaçak gapps kullananları banlayacak diyorlar.

Yapma hakkı var. Çinde yaşasam tamam da youtube olmadan Gmail olmadan maps olmadan çok zor kalanı gereksiz evella

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 10 Ağustos 2020; 23:30:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurcan16

Arkadaşlar merhaba

-s20 ultra
    -samsung note 10 +
    -p40 lite
    -redmi note9 pro
    -iphone 11
    -iphone 8 plus

Bende vardı ekranı kırıldığı için satmıştım mate 9'u yeniden alacağım ama temiz nereden bulacağım bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 25 Ekim 2020; 20:45:58 >

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Ben sattım benim cihazı alan kişi inanamadı :D Sahibindende görüyorum temiz cihazlar var.

iPhone 8plus aldım ama çok pişmanım

• 
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.