Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar huawei mate 9 telefonuma aynı anda freebuds 3 ve watch gt2 yi bağlayabilir miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çılgınvecihi kullanıcısına yanıt
    Bağlayabilirsiniz. Miband 3 ve Freebuds 3 ü aynı anda kullanıyorum.
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Başka nasıl yeni cihaz satacaklar
  • Herkese selamlar,

Bendeki Mate 9 da sim kart takılı değilken "Sim Yok" yazıyor. Sim kartı taktıktan sonra "Hizmet Yok" olarak değişiyor.
    Bir kaç defa Reset işleminde bulundum ama düzeltemedim. Bu konuda bana yardımda bulunabilecek yada yol gösterecek kimse var mı?
  • arkdaşlar. camım çok kötü kırıdlı siyah bi kısmı. çakma ekran aldım 200tl ye. açmışken bataryada değiştiriyim diyorum. var mı pil tavsiyeniz link beklyiroum. teşekkürler
  • Cİhazım uzun süredir açılmıyor. En son açılmıyor diye başka bir cihaz kullanmaya başladım ama şimdi bir telefona daha ihtiyacım olduğundan tekrar bi ele alayım dedim. Bazen açılan (Sadece Huawei logosu geliyordu) bazen açılmayan cihaz (şarja taktığımda da şarj olmuyor)
    Ama neteresandır ki Pc ye taktığımda cihaz açılıyor. Az önce de açıldı ve 15 civarı şarj görünüyordu (dün gece komple şarjda bıraktım telefonu)
    Kurulum ekranı geldi şarj hemen %11 e sonra parça parça 9-8-7-6-5 ve kapandı (Pcye kablo ile bağlıydı)
    Sorun pildenmidir? Ona göre pil sipariş edeceğim.
    Yoksa anakartsal vs bir sıkıntımı mevcuttur boşa para harcamıyayım.
  • Arkdaşlar n11den beyaz ekran sipariş ettim. Ve yeni pil. Pil 45tl idi. Hşç bi sorun olmadı.
    Ekran kasalı ve yanları kalın.

Bütün anakart speaker herşeyi tek tek söküp yemi kasaya taktım. Böylece ısı tabancası vs onlara gerek kalmadı.

Benşm ekran çok kötüydü eski hali. Dokunmatikyi. Renkler iyi gibi . Back light bleed var ama umrumda değil 200 tl içn...

Termal Macunlar kurumuş onu da yeniledim.

250tl ye telefon sıfırlandı.
    He benim köşeler edilmişti. Ekranı takarken maalesef aceleci davrandım en üstü azcık çatlattım mal gibi. Neyse nazarlık olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 25 Mart 2020; 20:45:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Yeni halinin resmini de görmek isteriz :)
  • Arkadaşlar telefonum Fastboot&Rescue Mode a giriyor.
    (Pc ye kablo ile bağlı iken) Hsuite'de otomatik açılıyor ama Hsuite'de sistem kurtarma kısmında ne yazıkki kurtarmı kısmında kalıyor

Telefonu yukarı ses tuşu ve power ile diğer modda da açamıyorum

Tek açabildiğim

Fastboot & Rescue Mode kısmı

bana yardımcı olabilecek birisi varmıdır :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdalm -- 31 Mart 2020; 18:37:39 >

• Kamera sorunu yaşayıp düzeltebilen var mı? Ben mi9tpro ya geçtim anneme vermiş arka kamera focus yapmayıp bulanık çekmeye başlayınca yabancınforumlardan bakıp kamera modulünün yenisini alıp değiştirdim ilk başta iyiydi sonradan yine bulanık çekmeye başladı.

İki seçenek var; ya sorun yazılımsal ya da gelen kamera bozuk.

• DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Sorun yazılımsal değil, donanımsal. P9 ve Mate9 üzerindeki kamera modülleri çok hassas.
    Aldığınız kamera modülü hatasız gelmiş olsa bile takarken birazcık bile parmağınızla baskı uyguladıysanız geçmiş olsun. Odaklanmasına yarayan hareketli kısım işlevini yitiriyor ve odaklama yapmıyor.

P9 da ben de çok uğraştım zamanında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmihesap

Sorun yazılımsal değil, donanımsal. P9 ve Mate9 üzerindeki kamera modülleri çok hassas.
    Aldığınız kamera modülü hatasız gelmiş olsa bile takarken birazcık bile parmağınızla baskı uyguladıysanız geçmiş olsun. Odaklanmasına yarayan hareketli kısım işlevini yitiriyor ve odaklama yapmıyor.

P9 da ben de çok uğraştım zamanında.
    Yok hiç baskı uygulamadım ama emin de değilim tabi %100. Bana öyle gelmiş olma ihtimali de var. Şimdi iadeside sıkıntılı mecbur onaylayacağız. Servis kaça değiştiriyor acaba ?
  • Arkadaşlar telefonum 3-4 aydır fotoğraf ve videolarda ışık patlaması (örneğin lambalardan sağa sola doğru uzun parlak çizgiler) sorunu yaşıyorum. Bunun resetle falan çözümü olur mu? Yoksa kamera mı gidik?
  • talhagezer kullanıcısına yanıt
    Donanımsal gibi gözüküyor ama profesyonel bir göz bakmalı tabi.
  • merhaba mate9 da meşhur kamera sorununu yaşayıp bunu düzeltebilen var mı ? düzeltti ise nasıl düzeltti çözümü nedir ? Ben daha internetten kamera modülü alıp taktırdım bür gün sonra aynı netleme hatası yine oldu. Var mı bunun çözümü yada telefon çöpemi gidecek
  • fyilmaz kullanıcısına yanıt
    Çöpe neden gitsin :) Düzgün bir teknik servisten fiyat alıp, yaptırmayı deneyin. Alternatif bir modele 3,500 / 4,000 TL den az vermeyeceksiniz. Donanımsal bir problem olduğundan yazılımla çözülebileceğini düşünmüyorum.
  • Arkadaşlar ,

Başka birisine vereceğim Mate 9'u tamamen temizlemek anlamında ne yapmamız gerekli ?

Ayarlar bölümündeki Sıfırlama seçeneğinden " Telefon Sıfırlama " ile mi yapmalıyız gerekeni ?

Bu tüm temizlik anlamında yeterli olur mu ?
  • Kamera sorunu bende de var bir süredir. Fotolarin ust kismi netleşmiyor. 4. Yila girdi telefon. serviste ne kadar fiyat cikar düzeltmek icin. Bunun dışında herşeyi hala 10 numara telefonun.

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Hocam en temizi:

Cihaz kapalı konumda iken Sesi Yükselt(Volume Up) ve Güç Açma (Power) tuşuna basın ve cihaz logosu görünene kadar tuşlara basmayı bırakmayın. Huawei logosu göründüğünde Güç Açma (Power) tuşuna basmayı bırakın ve bir süre bekleyin. Cihazınız yeniden başladığında Huawei Mate 9 hard reset işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Yeni cihazınız ne olacak?
  • CaPAxA kullanıcısına yanıt
    Hocam, Huawei servisinde pahalı olur ama en garanti yoldur. Tabi cihazı daha uzun süre kullanırım diyorsanız.

Youtube da takip ettiğim bir firmanın fiyat listesi şu şekilde:
    https://www.gsmiletisim.com/huawei-arka-kamera-degisimi/

Huawei teknik serviste ise kamera fiyatı gözükmüyor, belki direk anakart değiştiriyorlardır:
    https://consumer.huawei.com/tr/support/sparepart-price/

• 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.