Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
85
Favori
602.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mate 9 pro, 8 saat 45dk ekran süresi almış arkadaş. Cihazı pazar gününden beri kullanıyor.
  • Arkadaşlar şarj aleti fişe takılı ve telefonu şarj etmiyorken sarj aletinden ses geliyor. Aynı problemi yaşayan varmı? Sarj etme açısından bir problem yaşamıyorum ama boştayken bariz bir ses geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsiL. kullanıcısına yanıt
    Problem değilki bu. Şarj aletinin yapısından kaynaklı ve normal.

• 3 hafta kadar oldu. Amerikadan 2. el aldım. Bu hafta ekran süresi çok arttı. Kendime göre telefonu ayarladıkça ekran süresi artıyor. Yukarıdaki 10 küsür saatte oyun yok, en çok Chrome, youtube, playstore, görüşme var. Çoğu wifi da. Kullanmadığım programları sildim veya disable yaptım. Mate 10 da düşünüyordum ama sanırım şimdilik 9 da kalacağım.

• Reis-ül Küttab R kullanıcısına yanıt
    Sana da Gelecektir Umarım Ben Söyledim Ayrımcılık Yapmayın Dedim :)

• crusht C kullanıcısına yanıt
    yaptığın ayarlar nedir hocam, dondur dediğin uygulama var mı?

Root ile mi sildin yoksa ayarlardan devre dışı bırak mı dedin..? 10.5 saat çok ciddi bir süre?
  • arkadaşlar veri bağlantısı ile bağlıyken bildirim alamadığımı düşündüm bugün, ek ayar var mı yapmamız gereken? Güç tasarrufu kapalı.
  • hangi uygulamadan alamadınız? Ayarlar uygulamalar gelişmiş kısmından pil optimizasyonu yok say kısmından seçin istediğiniz uygulamaları.

• quote:

Orijinalden alıntı: resmihesap

hangi uygulamadan alamadınız? Ayarlar uygulamalar gelişmiş kısmından pil optimizasyonu yok say kısmından seçin istediğiniz uygulamaları.

buna gerek var mı? Ben her trendyoldan whatsappa kadar her uygulamadan almak sitiyorum, hepsini seçersem sanki çok şarj gider :)
  • denemelerim sonucu 5buçuk saat ekran süresi 48 saat toplam bekleme süresi aldım.Uykuda kaybım %3 lere geldi .Yeterli bir süre daha zorlamaya gerek yok bence.
  • Youtube da 4k izleme seçeneği çıkmıyor bende. Build düzenleme yapmama rağmen olmuyor. Siz izleyebiliyor musunuz youtube da 4k video?

• AsiL. kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de oluyor ama çok takılacak mesele değil diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

yaptığın ayarlar nedir hocam, dondur dediğin uygulama var mı?

Root ile mi sildin yoksa ayarlardan devre dışı bırak mı dedin..? 10.5 saat çok ciddi bir süre?

Kullanmadığım ve silebildiğim her uygulamayı sildim. Sildiğim için hatırlamıyorum şimdi.

Duo, Email, FAcebook App Manager, Gmail, Google Play Movies ve Google Play Music leri devre dışı bıraktım. bunların yerine zaten skype, Blumail, Huawei kendi Müzik programını vs kullanıyorum.

Aylık sadece 2GB internetim olduğu için de klavye, notepad Magazine Unlock gibi internete gerek duymadığını düşündüğüm programların 4G internet erişimini sadece wifi ya çevirdim.

LCD ekran olduğumdan etkisi yok bence ama ben sevdiğim için simsiyah Tema kullanırım ve Dark Mode for EMU 5 v2.0 kullanıyorum.

Onun dışında da pek bir ayar yok. Özel pil modu yada güç tasarrufu kullanmıyorum.Ama 10,5saat yanıltmasın. Dışarı çok az çıktım dün. 4G ile karışık 9 saat diye düşünmek lazım. Whatsapp dışında sosyal medyam da yoktur ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crusht -- 13 Aralık 2017; 23:18:47 >

• resmihesap kullanıcısına yanıt
    Mesela simdi teyit ettim. Dh mobil uygulamasindan bugun öğlenden sonra hic bildirim alamadım. Hicbir ayar yapmadim uygulamaya ozel ama simdi alamiyorum cok tuhaf

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Anladım hocam. Wifi zaten pil dostu bir baglanti turu, snapchat instagram da pil düşmanı, normal diyebiliriz o zaman. :)

Merak ettigim birsey google chrome neden kuaniyorsunuz, cok ağir bir tarayici degil mi?

• Telefonda kapattığım bir ayar vardı. Tabi bildirim için yapmadım bunu aslında uygulama açıkken atma problemi vardı. Sağolsun forumdaki arkadaşlar, battery'den close excessively power intensive apps(Türkçe tam çevirisi ne telefonda bilmiyorum) ayarını kapatın diye söylüyorlardı. Ondan sonra bi sıkıntım olmadı. Belki işinize yarar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç hafta önce başka telefonda opera mini kullandım pek verimli gelmedi. Pil de de fark görmemiştim.

• Browser olarak Puffin+Dolphin. Hem çok az kaynak tüketiyorlar hemde her açıdan geri kalanlardan daha iyi kullanıcı deneyimi sunuyorlar(bence)
  • Opera ve yandex browser ikiside guzeldir.Operaya guncellendi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.