Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
85
Favori
602.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    IPS ekranlarda özellikle LG lerde ki burn in değil kardeşim, bölgesel sararma sorunu var bir de ışık sızması. Burn in başka bir şey. Pikseller ekran uzun süre aynı görüntü ile açık kaldığında yanıyor amoled de. Biraz araştırırsan bu böyledir göreceksin. IPS panelde aydınlatma var. Amoled de ise küçük led ler var Pikselleri oluşturan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oreo güncelleme alan var mıdır acaba? B198 alıyor herkes ama Oreo da çıkmış haberlere göre. Bakalım önce Avrupa sürümlerde mi orta doğuya mı verecekler...

• Arkadaslar bu mate 9un kronik sorunu skntisi var mi? Suan 5s kullaniyorum o yuzden telefon bana cok buyuk geldi alisabilir miyim cok tereddutteyim. İlk defa bugun canli gordum gold modelini. Aklim p10daydi ama bu sefer de buna kaydi. P10 tasarimi daha alisilageldik gibi ama bunun tasarimi daha ozgun geldi bana. Ama fazla mi buyuk nasil tasinir diye tereddut yasiyorum. Bir de kilif takinca daha da kaba gorunmez mi? Biraz yoruma ve fikre ihtiyacim var sizlere zahmet. Bir de p10 emui 5.1 diyo mate 9 ise 5.0. Bu nedir onemli bisey mi mate 9 da 5.1 oluyo mu guncellemeyle.tesekkurler

Edit: arkadaslar bi de siyah dusunuyorum ama canli gormedim o rengi, renk tercihi ne olmali sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 9 Aralık 2017; 1:32:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Arkadaslar bu mate 9un kronik sorunu skntisi var mi? Suan 5s kullaniyorum o yuzden telefon bana cok buyuk geldi alisabilir miyim cok tereddutteyim. İlk defa bugun canli gordum gold modelini. Aklim p10daydi ama bu sefer de buna kaydi. P10 tasarimi daha alisilageldik gibi ama bunun tasarimi daha ozgun geldi bana. Ama fazla mi buyuk nasil tasinir diye tereddut yasiyorum. Bir de kilif takinca daha da kaba gorunmez mi? Biraz yoruma ve fikre ihtiyacim var sizlere zahmet. Bir de p10 emui 5.1 diyo mate 9 ise 5.0. Bu nedir onemli bisey mi mate 9 da 5.1 oluyo mu guncellemeyle.tesekkurler

Edit: arkadaslar bi de siyah dusunuyorum ama canli gormedim o rengi, renk tercihi ne olmali sizce

Evde Wifi'ye bağlıyken bazen whatsapp yada livescore mesajlar sonradan geliyor. Bu sorun Samsung ve iPhone telefonlarindada oluyo bende. TTNet'ten kaynakli olabilir. Operatörun internetine bağlı iken hic yasamadm bu sorunu.

Onun haricinde hicbi sorunu yok telefonun fakat düşük ışıkta icin daha verimli resimler çekebilir diye düşünüyorum ve equalizer olmamasi da brz hayal kırıklığı. Yine cok memnunum fakat büyük telefon olmasından endişe duyuyorsaniz F/P açısından LG G6 (fakat sadece 32gb) yada yurtdışından Samsung S8 500€ya tavsiye edebilirim.

Mate 9'un en belirgin özellikleri ise bence en önde şarjı gelir. Gerek yukleme gerekse günü kurtarma açısından cok cok verimli ve hicbir zmn sizi yari yolda birakmaz. E-Yds icin ankaraya gidip sarj aletimi unutmuştum. Sarji ultramoda alip asagi yukari 40h sarjsiz dayandi, otobüsde 2h boyunca film izlememe ragmen.

Bunun dışında ekran karti ve islemcileri de kuvvetki oldugu icin oyun oynamak icin 2016 cikisli telefonlar arasinda 1 numara olarak gösterilir Mate 9.

bookeh özelliği de diger 2016 çıkışlı cihazlara gore daya kaliteli oldugu söyleniyor. Genel olarak belki en iyi kamerasına sahip degil fakat kameranin yazılımı o kadar eğlenceli ki belki resim cekmeyi en sevkli kılan telefon haline getiriyor.

Ps. Kesinlikle siyah rengini tavsiye ederim çünkü kullanim dışı olan ekranin kara görüntüsü belirgin olmuyo. Bu konuda hassas olduğum icin baya baya gözüme batmıştı diger renklerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.g.991 -- 9 Aralık 2017; 2:6:26 >

• eğer google de aratırsanız (örneğin lg g5 ghost screen diye) ıps panellerde de ghost screen olduğunu görürsünüz,onun yanı sıra dediğiniz gibi bölgesel sararma sorunu var lg g2 ve bazı sony modellerinde çok sık rastlanmıştı o soruna,zaten xiaomi mi5 ve lg g5 in konularına bakarsanız görürsünüz bu dertten şikayetci olan insanları bu sorunu arkadaşım lg v20 sinde yaşıyor,çünkü ama yukardaki yorumda arkadaşın belirttiği gibi cihaz soğukken böyle bir problem yok ama ısınınca ghost screen ortaya çıkıyor yani namı değer burn-in olayı ve g4 örnek resim koyuyorum buraya. ★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yzkaragoz -- 9 Aralık 2017; 2:53:10 >

• drgray kullanıcısına yanıt
    neden mate 9 pro aldırdınız ki? Bence yanlış seçim olmuş, hem fiyatı yüksek hem de özelsürüm olduğu için yazılım desteği neredeyse sıfır. Hwota yöntemi ile varsa güncel sürüm kurabilirsiniz, keşke normal mate 9 alsaydınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drgray

Merhaba arkadaşlar.
    Dün arkadaşla mate 10 pro incelemek üzere dışarı çıktık. Ben zaten ydısından alacağım için sadece inceleyecektik.
    Arkadaşında cihazı eskiydi bu gaza gelip uygun fiyatına istinaden gıcır kutusunda mate 9 pro aldı.
    Neyse eve geldik açtık derken yazılım 2016yı gösterdiği için güncelleyelim dedik bulamadık.
    Sonra pcye bağlayıp Hisuite kurup oradan arattık. Yazılımınız güncel diyor, NRD90M test keys resmi sürüm diyor.
    Bu güncelleme için bir bilgisi olan varmı? Adama gaz verip aldırdım şimdi mahçup oluyorum.
    Yardım edebilecek arkadaş varsa sevinirim.

kafan basmıyorsa uğraşma adamın telefonunu yamultur üste bir de cihazını ödemek zorunda kalırsın
  • quote:

Arkadaslar bu mate 9un kronik sorunu skntisi var mi? Suan 5s kullaniyorum o yuzden telefon bana cok buyuk geldi alisabilir miyim cok tereddutteyim. İlk defa bugun canli gordum gold modelini. Aklim p10daydi ama bu sefer de buna kaydi. P10 tasarimi daha alisilageldik gibi ama bunun tasarimi daha ozgun geldi bana. Ama fazla mi buyuk nasil tasinir diye tereddut yasiyorum. Bir de kilif takinca daha da kaba gorunmez mi? Biraz yoruma ve fikre ihtiyacim var sizlere zahmet. Bir de p10 emui 5.1 diyo mate 9 ise 5.0. Bu nedir onemli bisey mi mate 9 da 5.1 oluyo mu guncellemeyle.tesekkurler

siyah renk alırsanız o iç çerçevelerin rengi göze batmaz mesela ben altın rengi daha çok beğeniyordum ama çerçeve problemi yüzünden siyah aldım taşımak şu şekilde bir miktar sıkıntılı olabiliyor

yaz günü kot pantolon yan cebinde iken araba kullanmak için oturduğumda telefon büyük olduğu için rahatsız ediyor bu sorun mi5 de olmuyordu (5.1 ekran boyutu) aynı sorun daha önce xiaomi redmi note 2 de de olmuştu (5.5 ekran boyutu) kısacası 5.5 ler ve bu cihaz 5.9 filan eğer pantolon yan cebindeyse otururken rahatsız eder bunun dışında yürürken rahatsız etmiyor yan cepte ama otururken biraz sıkıntı var kışın mont iç cebindeyken sorun yok yaz aylarındaki o sorunu da cihazı alıp aracın ön gözüne koyarak hallediyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 9 Aralık 2017; 9:51:17 >

• b.g.991 B kullanıcısına yanıt
    Bildirimlerin gecikmesi operatörden ya da internetten kaynaklı değil, android 6 sonrası uygulamaların uyku ayarlarının değişmesinden kaynaklı. Eğer gerekli ayarları yapmazsanız uyanmayabiliyor uygulamalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname35xm

Bildirimlerin gecikmesi operatörden ya da internetten kaynaklı değil, android 6 sonrası uygulamaların uyku ayarlarının değişmesinden kaynaklı. Eğer gerekli ayarları yapmazsanız uyanmayabiliyor uygulamalar.

Açabilir misiniz bu konuyu? Nerdeyse youtube ve buradan verilen tüm tavsiyelerin hepsini yerini getirdim ve hala ayni sorunu yaşıyorum.

• Mediamarkt da 2600lira ama gold rengi, internette bile satan cok azalmis ve siyah renk isteyince fiyatlar 2900-3000den asagi yok. Renk icin en az 300lira fazla vermek bi tarafa, daha cok istedigin renk olmadigi icin biraz daha uygun fiyatli p10 almak bi tarafa. Cok tuhaf bi durum var bugun magazalari gezicem bakalim nelerle karsilasicaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 9 Aralık 2017; 10:23:59 >
  • b.g.991 B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle whatsapp uyguylamasının verilerini silerek tekrar etkinleştirme yapmanızı tavsiye ederim. Sonrasında ayarlar uygulamalar gelişmiş ayarlar kısmından pil optimizasyonlarını yoksay kısmından whatsapp ı ve sürekli çalışmasını istediğiniz uygulamaları seçin. Aynı şekilde pil kısmından da aşırı güç tüketen uygulamalar kısmından çalışmasını istediğiniz uygulamalara izin vermelisiniz. Ben sürekli en güncel sürüm kullanıyorum herhangi bir bildirim gecikmesi yaşamıyorum.
  • quote:

Mediamarkt da 2600lira ama gold rengi, internette bile satan cok azalmis ve siyah renk isteyince fiyatlar 2900-3000den asagi yok. Renk icin en az 300lira fazla vermek bi tarafa, daha cok istedigin renk olmadigi icin biraz daha uygun fiyatli p10 almak bi tarafa. Cok tuhaf bi durum var bugun magazalari gezicem bakalim nelerle karsilasicaz

Ben Ağustos ayında siyah ithalatçı garantili 2150 TL ye aldım hb den gezegen gsm idi yanlış hatırlamıyorsam araştırın bulursunuz bence grey ithalat

• quote:

Mediamarkt da 2600lira ama gold rengi, internette bile satan cok azalmis ve siyah renk isteyince fiyatlar 2900-3000den asagi yok. Renk icin en az 300lira fazla vermek bi tarafa, daha cok istedigin renk olmadigi icin biraz daha uygun fiyatli p10 almak bi tarafa. Cok tuhaf bi durum var bugun magazalari gezicem bakalim nelerle karsilasicaz

http://www.hepsiburada.com/huawei-mate-9-ithalatci-garantili-p-HBV000004BFOU?magaza=Gezegen%20Gsm

Evet 100 TL filan zam gelmiş

Bu arada sanırım siz online almak istemiyorsunuz belki ithalatci garantili de istemezsiniz o durumda istediğiniz rengi uygun fiyatlı bulmak biraz zor olabilir tabi yine de siz araştırın belki bulursunuz mağazalarda ben cihazımı linkteki siteden ve satıcıdan aldım netten almayi ve ithtlatci garantisini kabul ederseniz linki tavsiye ederim

Bu arada ben kendi cihazımı hwota dan Avrupa cihaz yapmıştım sorunsuz güncelleme almaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 9 Aralık 2017; 12:8:24 >

• HACl kullanıcısına yanıt
    Hocam netten almak isterim ama distributor garantili olsun istiyorum, diger islemleri yapman zor olabilir benim icin cunku, bakicam artik sizlere de bilgi veririm :)

• mate 9 alma arifesindeyim :)

mi5den geçeceğim, kamera performansından bahseder misiniz?

ön kamerası nasıl çekiyor, portre modu başarılı mı arka kamerada?

Gece çekimi nasıl ön ve arka kamera?

Mi5'den geçeceğim, mi5de biraz iddialı bir telefon, 2200tl bütçe ayırdım yeni alacağım telefona bu telefonda karar kıldım, öneriniz ve düşünceleriniz nelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

mate 9 alma arifesindeyim :)

mi5den geçeceğim, kamera performansından bahseder misiniz?

ön kamerası nasıl çekiyor, portre modu başarılı mı arka kamerada?

Gece çekimi nasıl ön ve arka kamera?

Mi5'den geçeceğim, mi5de biraz iddialı bir telefon, 2200tl bütçe ayırdım yeni alacağım telefona bu telefonda karar kıldım, öneriniz ve düşünceleriniz nelerdir

Mi 5 sonrasında aldim bende bu cihazi, telefon bi kere daha elit, cekim gücü daha iyi, sacma sapan bildirim gelmeme sorununu hic yasamadim, telefon calinca isim gostermeme sorunu yok. Arka kamera efsane, sarji mi 5 i aratmaz. Ekran buyuk, eger buyuk ekran sevmiyorsan mi5 den sonra kullanimin cok zor olur. Benim fikrimi sorarsan 10 defa telefon alacak olsam bu paraya mate 9 alirdim.

• Reis-ül Küttab R kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Aslinda bende mi5i babama verip mi5x almistim kendime. Ama sadece ön kamerasi yuzunden geri dondum mi5e, buyuk ekran daha iyi benim icin. Ama tek korkum kamera. Yalan yok, mi5in ön kamerasi cok iyi. Gece gunduz fark etmiyor cok guzel fotograflar cekiyor. On kamerasini kiyaslayabilie misin?

Ederi nedir bu devirde cihazjn, 2200 vermeye değer mi hala?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname35xm

neden mate 9 pro aldırdınız ki? Bence yanlış seçim olmuş, hem fiyatı yüksek hem de özelsürüm olduğu için yazılım desteği neredeyse sıfır. Hwota yöntemi ile varsa güncel sürüm kurabilirsiniz, keşke normal mate 9 alsaydınız.

Valla ben gaza getirdim arkadaş aldı ama mate9 büyük diye istemiyordu zaten. Bu cihazda çok hoşuna gitti.
    Dc-unlockerda bootloader kodu açtırıp, Hwota yönergelerini takip ederek HWff'nin pc versiyonundan indirdiğim LON-L29C432B229 sürümünü kurdum. Bundan daha yeni sürüm varmı bilmiyorum ama sistem güncellemesinde yok diyor 5 Kasım olarak gösteriyor tarihini.
    Telefon yarına kadar bende mate 10 pro öncesinde incelemiş olacağım huaweiyi.
    Bu arada öneri içinde teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Merhaba hocam. Aslinda bende mi5i babama verip mi5x almistim kendime. Ama sadece ön kamerasi yuzunden geri dondum mi5e, buyuk ekran daha iyi benim icin. Ama tek korkum kamera. Yalan yok, mi5in ön kamerasi cok iyi. Gece gunduz fark etmiyor cok guzel fotograflar cekiyor. On kamerasini kiyaslayabilie misin?

Ederi nedir bu devirde cihazjn, 2200 vermeye değer mi hala?

Mate 9 unda on kamerası guzel sabah cekimlerinde tabi, hatta sabah cekimlerinde mi5 den daha güzel, akşam icin bisey diyemem çünkü aksam cekimlerinde mi 5 inde kamerasini begenmiyordum. Bana kalirsa 2200 TL eder, ancak one plus 5T beklenebilir eger soru isaretleri varsa kafanda.

• 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.