Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • c432 bölge kodlu huawei tr garantili cihazım hala b198 güncellemesi gelmedi sebebi nedir telefon b182 sürümünde hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-ül Küttab

quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Merhaba hocam. Aslinda bende mi5i babama verip mi5x almistim kendime. Ama sadece ön kamerasi yuzunden geri dondum mi5e, buyuk ekran daha iyi benim icin. Ama tek korkum kamera. Yalan yok, mi5in ön kamerasi cok iyi. Gece gunduz fark etmiyor cok guzel fotograflar cekiyor. On kamerasini kiyaslayabilie misin?

Ederi nedir bu devirde cihazjn, 2200 vermeye değer mi hala?

Mate 9 unda on kamerası guzel sabah cekimlerinde tabi, hatta sabah cekimlerinde mi5 den daha güzel, akşam icin bisey diyemem çünkü aksam cekimlerinde mi 5 inde kamerasini begenmiyordum. Bana kalirsa 2200 TL eder, ancak one plus 5T beklenebilir eger soru isaretleri varsa kafanda.

yani mate9'un hala akşam çekimlerini beğenmiyor musunuz hocam?

• quote:

quote:

Merhaba hocam. Aslinda bende mi5i babama verip mi5x almistim kendime. Ama sadece ön kamerasi yuzunden geri dondum mi5e, buyuk ekran daha iyi benim icin. Ama tek korkum kamera. Yalan yok, mi5in ön kamerasi cok iyi. Gece gunduz fark etmiyor cok guzel fotograflar cekiyor. On kamerasini kiyaslayabilie misin?

Mate 9 unda on kamerası guzel sabah cekimlerinde tabi, hatta sabah cekimlerinde mi5 den daha güzel, akşam icin bisey diyemem çünkü aksam cekimlerinde mi 5 inde kamerasini begenmiyordum. Bana kalirsa 2200 TL eder, ancak one plus 5T beklenebilir eger soru isaretleri varsa kafanda.

hocam peki mate 10 lite doğru bir seçim olur mu?
    Böylelikle p10 ve p10 plusı tamamen eledim...

kiris 659 çok eski bir işlemci mi?
    İşlemci ile işim yok fakat uzun ömürlü olsun istiyorum.

• Berkay0660 kullanıcısına yanıt
    B182 sürümü hangi yöntemle yüklediğiniz önemli sanırım. İmzasız sürüm olabilir yani resmi sürüm olmayabilir. HWOTA ile resmi olduğuna emin olduğunuz bir sürümü yükleyin bence derim. B182 nin üzerine belki 5 kere güncelleme aldım.

HiSuite yükleyip sistemi güncelle diyerek resmi sürüm olup olmadığını anlamak mümkün olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ht1903 -- 9 Aralık 2017; 18:31:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

hocam peki mate 10 lite doğru bir seçim olur mu?
    Böylelikle p10 ve p10 plusı tamamen eledim...

kiris 659 çok eski bir işlemci mi?
    İşlemci ile işim yok fakat uzun ömürlü olsun istiyorum.

On kameranin gece performansı herhangi bir telefonun on kamerasinin performansından kotu değil, bana kalirsa iyi. Ben lite almazdim, bahsettigin islemci orta seviye telefonlarda kullanilan bir işlemci ust seviye degil. O kadar para verip orta segment cihaz kullanmak bana mantıklı gelmiyor. Huawei alacaksan ve ekran boyu buyuk olsun istiyotsan mate den şaşma, ekran küçük olsada sorun olmaz olur dersen p10 al. Huaweiden başka cihaz olur dersen oneplus 5T cok iyi seçenek, incelemeni tavsiye ederim. Para sorun degil diyen icin mate 10 pro =)

• quote:

Ön kamera mi5 den güzel ben her ikisiyle de üç dört bin adet selfie çektim (o konuda uzmanım) ikisinin de on kamerası genis acılı distorsiyon cok var ama mi5 de daha fazla kaliteye gelirsek mate 9 on kamera daha kaliteli şarj iki kat daha uzun gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 9 Aralık 2017; 19:6:41 >
  • HACl kullanıcısına yanıt
    Mi5de daha fazla olan nedir hocam anlamadım, aciklar misin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Mi5de daha fazla olan nedir hocam anlamadım, aciklar misin?

Son yillarda cep tel üreten firmalar modaya ayak uydurdu insanlar toplu selfie çekiyorlar diye (öyle bir moda var biliyorsunuzdur) herkes resime sigsin istiyorlar bu yüzden de on kamerayi daha geniş açılı yapıyorlar mesela bir iPhone 5s on kamerasiyla bir yeni model Android cihaz kamerası arasında çok fark vardir yeniler daha geniş açılı dolayısıyla distorsiyon (fıçı efekti) fazla oluyor insanların fotolarda normalden daha kotu çıkmalarının ana sebebi de budur zaten o açıdan degerlendirdim ikisi de geniş açılı bana göre mi5 daha fazla geniş açılı gibi geldi bana değerlerini araştırmadim gerçi ama izlenimim kabaca o yönde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 9 Aralık 2017; 19:24:17 >
    Yani diyafram araligini karsilastirdiniz. Ben mi5x de kullandim, sirf on kamerasi cok dar cekiyor diye degistirdim mi5e geri döndüm. Yani mate9u da begenmez miyim :(

• quote:

Yani diyafram araligini karsilastirdiniz. Ben mi5x de kullandim, sirf on kamerasi cok dar cekiyor diye degistirdim mi5e geri döndüm. Yani mate9u da begenmez miyim :(

Çok dar çekmiyor rahatsız etmez kararında çekiyor mi5 on kamera Samsung Galaxy S4 on kamera gibiydi mate 9 on kamera kararında bence 5s on kamera gibi daracık değil S4 on kamera gibi kapı merceği ayarında da değil

• quote:

Bu arada benim için ön kameranin dar olması önemli gerçek hayatta olduğum kadar yakışıklı çıkmak isterim suratımi yamultan kafamı golem gibi çeken kamera istemem 😀

Hocam kagit uzerinde mi5 2.0 diyafram, mate 9 1.9 diyafram ama bakalım. Keske test etme imkanim olsa olmadi yarin giderim once test ederim, sonra da haftaicinde satin alirim

• quote:

Hocam kagit uzerinde mi5 2.0 diyafram, mate 9 1.9 diyafram ama bakalım. Keske test etme imkanim olsa olmadi yarin giderim once test ederim, sonra da haftaicinde satin alirim

Hocam sen kağıt üzerine pek bakma yazılımsal farklılar da oluyor kamera sürücüsünde o tarz durumları düzelten ayarlar da oluyor farklı markalarda böyle şeyler mümkündür bugüne kadar gördüğüm en distorsiyonlu makine Galaxy S4 du mesela onu da bir arastir istersen değeri kaçmış karşılaştır kapi gözü gibi çekiyordu berbatti mate 9 on kamerasını PS de smart sharpen yapınca hele çok güzel fotoğraflar çıkıyor ortaya ama ben keyfim öyle istediği için yapıyorum ortamda duzgun işik varsa gerek de yok yani buna softluk problemi düşük ışıkta oluşuyor ama tüm telefonlarda bu olur mate 9 a özel değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 9 Aralık 2017; 20:8:9 >

Peki portre modu basarili mi? İp7+ ile karsilastirdiniz mi hic?

• quote:

Arka kamerayla kendimi hic çekmedim arka kamerayi çok sık kullanmıyorum da zaten eskiden iPhone 4 arka kamerasıyla bile çok iyi fotolar cekiyordum manzara filan mate 9 la başlasam çekmeye muthis şeyler çıkar ortaya on kamera da da mod hiç kullanmıyorum güzellik diye birşey çıkıyor artı beş de onu kapatıp direkt çekiyorum kendimi bu şekilde bir kullanımda şimdiye kadar en iyi selfileri çektiğim cihaz diyebilirim özellikle siyah beyaz ve smart sharpen kullandıklarım daha da güzel oluyor PS de hiç dokunmadan çektiğim iyi selfiler de var hocam on kamera güzel kısacası kafanı çok bulandirmayayim ama madem buna çok önem veriyorsun (ben de veriyorum) denemeden alma derim ben denemeden aldım memnun kaldım ama sen yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 9 Aralık 2017; 20:19:39 >

• quote:

Hocam bir teknoloji markette teşhir cihazı bul o şekilde denersin aslında deneme imkanım yok demissin

• Arkadaslar c432 olup hala b198 guncellemesini almayan oldu mu? Ben b197 de kaldi hala b198 guncellemesi gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: çılgınvecihi

Arkadaslar c432 olup hala b198 guncellemesini almayan oldu mu? Ben b197 de kaldi hala b198 guncellemesi gelmedi

B197 güncellemeyi aldıysan B198 de kısa sürede gelir muhakkak. Galiba seri numaraya göre dağıtıyorlar. Ben de bazılarından 2-3 gün sonra aldım. Panik gereksiz.

• drgray kullanıcısına yanıt
    en iyisini yapmışsınız, hwota pc metodu en sağlıklı yöntem.

Neyse ki güncelleme yapmışsınız. Bu arada batarya ömrü nasıl acaba o cihazın? Bana mate 9 a göre çok düşük olacakmış gibi geliyor.

• B198 geçmemle beraber şarj süresinde sıkıntı yaşıyorum gibi geldi, bir önceki sürümde daha iyiyim açıkcası.

Şimdi gelelim seneler sonra iostan androide geçmiş birisi olarak düşüncelerime.

Yaklaşık 10 aydır mate9 kullanıyorum ve ilk olarak söyleyeceğim şarjın inanılmaz olması, arkadaşlar şarj bir günü doyaaa doyaaa çıkartıyor ve açıkcası sırf bu yüzden geri dönmek istemiyorum iosa.

Arayüze gelecek olursam bana iosu hiç ama hiç aratmadı, sanki ios kullanıyormuşum gibiydim ve bu konuda şükür bir zorluk çekmedim(sırf Emui yüzünden geçtim zaten)

Gelelim çalışma sistemine, kasma donma gibi sorunları çok yaşamadım, hiç yaşamadım diyemem takılmalar uygulamadan atmalar yaşadım ama çokta sık değildi yani rahatsız edecek türden değillerdi.

En sevmediğim yönü virüsler oldu, seneler boyunca iosta bir kere olsun virüs görmemiş ben burada biraz afalladım :)) ikinci olarak klavyesi oldu hala iosun klavyesini arıyorum. Şuan swift kullanıyorum, güzel ama tahmin bölümü kapanmıyor deli ediyor beni ve haliyle ekranda yer kaplıyor sevmedim alışamadım.

Kamera konusuna gelecek olursak, ben arka kamerayı pek kullanan birisi değilim ve benim işim ön kamera ile olduğu için kamera konusunda sınıfta kalıyor, gece çekimi berbat.

Sonuç olarak gönül istiyor iphone 8 Plus alıp kullanayım, eğer fiyat farkı iki katından fazla olmasa kesinlikle iphone 8plus alıp kullanırdım ama bu kadar fiyat farkı varken aklım olmaz diyor :) memnun muyum diye soracak olursak? Evet gayet memnunum tavsiye ederim çünkü fiyatı uygun ve telefon kaliteli.

Son olarak kulaklığına bişeyler oldu aynı iphone kulaklığına olduğu gibi içten gelen sesler azaldı kulağın dışında kalan yerden sesler geliyor artık o yüzden kulaklığı yan takmak zorunda kalıyorum ve gerçekten cins bişey oluyor

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.