Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: izzard

"Huawei saga sola saglam para veriyor editorlere yurtidisi davetiyeleri konaklamalari ucretsiz cihaz veya ilk cihaz gecici de olsa temini gibi bak istedigimiz gibi sanki kendi objektif incelemeniz gibi aradabir filan ovun vs dedikleri de vardir ve eminim sozlesme dahi yaptirabilirler . Sozlsesme dahi olmasa zaten derler ki sundugumuz imkanlari kisariz vermeyiz filan. Boyle olunca da editorlukten tutunda basit bir uye profilinde bile bir sekilde direk veya dolayli Huawei calisani cikabilire de hic sasirmam "

Şu yazdıklarının kaynağı var mı ?

Kaynak kim sen misin ?

Ağzınla mı konuştun burda kaynakla mı ?

Kaynak neresi ?

Ağzın mı ?

Alıntıları Göster
    Ben sana kaynağı söyleyeyim, galiba arkada başka firmaların huawei'yi kötülesin diye para ile tuttuğu bir troll. çünkü bütün mesajları koskocaman bir metin ve papağan gibi aynı şeyi tekrarlayıp duruyor. Acilen "tamam huawei kötü, sen ağasın sen paşasın" diye baştan savmak gerek..

• izzard İ kullanıcısına yanıt
    Çok kolay sadece Türkiye deki inceleyen youtuber videologer editörlerin davetiyelerine ellerine alıp incelediği cihazın arkasındaki tekrar satılamaz etkieti veya birçok kişinin zaten alenen ifade etmeleri ile anlaşılmaktadır.

Reklamlara sağlam para verdiklerini afişlerde medyada heryerde görülmektedir .

Elbette bu tür şeyler olmalı ama mesele aşırı derecede olması.

Reklama PR a filan bu kadar bütçe ayrılacağına en güzeli Türkiye için cihazların fiyatları indirimli satılmasını beklerdik.

Şuan bile aşırı pahalı.

Hani nerede fiziksel mağazaları yok ki...

Madem yapmıyorsun maliyet düşürme olarak bilinir ama pratikte fiyatları aşırı pahalı olması insana sorgulatıyor...

Sen herhalde benum kadar özellikle Türkiye deki inceleyenlerin yazıları ve videolarını anlaşılan pek takip etmemiş veya dikkatli analiz sentez objektif özellikle yabancı ülkelerdeki Huawei in kendi sistemini kiyaslayamiyorsunuz:/ .

Sorun anlaşılan kendinizde... Lâkin herşey zaten kabak gibi ortada....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen herhalde bahsettigin alıntıladığımiz kişinin nerede kaynak diye sormasına inatla paylasinlarimdaki birsürü kaynakları görmezden geliyor yoksa sen de mi ?

Seni de anlamıyorum. Kaynaklı paylaşımlarıma atıfta bulunuyorum zaten çok kolay kaynakları paylaştığımı görmek için sadece bu başlıkta geriye doğru bakılması takip edimesi kafidir.

Bile bile inkar ediliyorsa kaynaklı yazılarımı ve alıntılarımı sorunu bende değil başkasında ararım. Hatta bir uzmana görünmesini de tavsiye ederim genel sağlık açısından bir insan olarak ta.

Bir tür sosyal sorumluluk diyelim. Böyleleri elbette yok değildir ve aramızda yazıya dökmeyen ama senin gibi ve diğer dh üyesi gibi düşünen varsa ve üye dahi olmayabilir bu yazdikarimi okuyorlarsa benzer duruşta iseler tavsiyem kesin teşhis vs ne ise destek vs için bir uzmana görünmesini öneririm . Tavsiye etmek gocunulacak birşey değildir .

• Cihazi almayi dusunen arkadaslarinin sorularina istinaden kullanici olarak genel goruslermi belirtmek istedim. Cihazim Emerald Green + BOE Screen (S/N 18b29)

Ayrica objektiflik acisindan soylemek isterim ki daha once bir kac aylik Iphone 6 kullanimi disinda sadece samsung note serisi kullandim. Huawei marka ilk telefonum. Gundelik hayatta Ipnoe x, one plus 6/6T ve note 8 modelleri ile kiyas yapmaktayim.

Pozitif :

+ Mukemmel dis gorunum , incelik, hafiflik, elde tutus hissiyati
    + Super hizli sarj
    + Batarya suresi
    + Kamera foto cekimi. hemen her amiral gemisi guzel foto cekiyor artik. Ancak gece ve makro cekimde mate pro kesinlikle ustun. ( forumda cihazi gormeden atip tutanlara inanmayin. Ayni ortamda gece cekiminde X note ve 1+6 de neredeyse birsey gozukmezken mate20 pro cok daha aydinlik ve net sonuc veriyor. tabiki sen bunu bilgisayar ortamina atip zoom yaparsan bozulacaktir alt tarafi telefon abartmamak lazim )
    + Islemci hizi ( ki artik son cikan butun telefonlar hemen hemen ayni hizdalar, sisirilen ram kapasiteleri bir noktadan sonra gundelik kullanima bence etki etmemekte)
    + Face ID kesinlikle mukemmel ( karanlik ortamda dahi kusursuz calisiyor)
    + Screen finger print ( tartismali bir konu, eski tiplere gore kesinlikle yavas. Ancak I pone x gibi sadece face id olan yada note gibi arkada sensor olan telefonlar benim icin kullanissiz.Ofiste telefon masada iken eline almadan yada yuzune gostermen gerekmeden ekrandan sensor ile acmak benim icin en onemli alma sebeplerindendi. Ki bu yeni teknoloji bence yeterince guzel calisiyor. 1-2 sn lik parmak basmasinin ardindan aciliyor, yani parmaginizin ekranda yapacagi basinci hissetmesi gerekiyor sensorun, dokundurup cekmek yetmiyor.)

Negatif

- Edge ekran kesinlikle gorunus acisindan guzel ama kullanim acisindan sorun yaratiyor. Bu tum markalar icin gecerlidir, Kisisel kullanim gorusudur
    - Ekran boyutu guzel ancak biraz dar. Ilk basta degisik geliyor.
    - Ekran darligindan oturu mevcut klavynin kullanimi zor,en azindan ben zorlandim yazarken. harflari en buyuk gosterimde secseniz bile enine degil boyuna buyutuyor.henuz farkli klavye uygulamalari denemedim. belki onlarla cozulebilir.
    - tus kilidi kapali iken whatsapp ve benzeri uygulamalarin bilidimleri ekrana yansimiyor. Kesinlikle kotu acip bakmaniz gerekiyor msj gelmismi diye.( umarim guncelleme ile duzeltirler)
    - On kameradan cok hoslanmadim. aslinda net cekiyor ama gerceklikten uzak. yapak zeka suyunu cikariyor. belki daha fazla arastirirsam farkli ayarlar vardir simdilik ilk izlenimim bu sekilde.

Bunlarin disinda ozellikle sikayet edilen iki konu var yorumlamak istedigim

1) video kalitesi : Insanlarin beklentileri nedir bilemiyorum ancak gunluk kullanimda sadece oglumun videolarini cekiyorum ve fazlasiyla yeterli geliyor. I phone x in bir tik altinda evet ama kesinlikle kotuledikleri kadar degil. titresim sorunu yok renkler guzel.
    2) Ses cikis yukseklik ve kalitesi yeterli arkadaslar kimse konuyu abartmasin. Telefondan muzik acip parti yapmaya kalkan oldugunu sanmiyorum. Ayrica streo olusu kesinlikle onemli.
    3) BOE ekranimi gerek magzalardaki LG ekranlarla gerekse yukarida belirttigim diger model telefonlarla kiyasladigimda hic bir sorun olmadigini gordum. Belki sorun ilk parti BOE lerde vardi bilemiyorum. ( sorun dedigim : forumda paylasilan bir kac linkte gorulebilecegi gibi yurtdisinda bazi kullanicilarin BOE ekranklarinda renkler sorunluydu, golgelenme ve beyazlarin griye calmasi gozukmekteydi.)

Iphone X serisinden gecmeyi dusunenler : ekstra birsey bulamazsiniz. X in boyutu disinda sorunu yok, ki Xs max var artik.
    Note serisinden gecmeyi dusunenler : note 9 satip bunu almaya gerek yok. 8 ve oncesi icin dusunulebilir. Ancak her daim kalem eksikligini hissedicez.
    1+6t ile mate 20 pro arasinda kalanlar: butce acisindan degerlendirilmek lazim. 20pro kesinlikle ustun ancak fiyat daha pahali.

Sonuc olarak toparlayacak olursak, marka model fani degilim. Mevcut telefonum bozuldugu icin 2019 modellerini bekleyemedim ve bunu aldim. suan icin son derece memnunum. yurt disinda yasadigim icin fiyat uygun geldi, tr ile kiyaslama yapmiyorum. ios sevmiyorum ve samsungdan sIkIldigimi farketmistim. Yerinde bir degisiklik oldu sahsim icin. 2019 modelleri yeni qualcomm 855 7nm ile gelecek ve cok iddali olacaklarini dusunuyorum. Benim gibi bekleyemecek olanlar kasim sonu yada aralik uretimi alip (cok yuksek ihtimalle BOE cikicak) keyiflice kullanabilirler.

(yazim ve dilbilgisi hatalari icin kusurabakilmasin, irdeleyecek vaktim olmadi)

• quote:

Orijinalden alıntı: mbilasa

Cihazi almayi dusunen arkadaslarinin sorularina istinaden kullanici olarak genel goruslermi belirtmek istedim. Cihazim Emerald Green + BOE Screen (S/N 18b29)

Ayrica objektiflik acisindan soylemek isterim ki daha once bir kac aylik Iphone 6 kullanimi disinda sadece samsung note serisi kullandim. Huawei marka ilk telefonum. Gundelik hayatta Ipnoe x, one plus 6/6T ve note 8 modelleri ile kiyas yapmaktayim.

Pozitif :

+ Mukemmel dis gorunum , incelik, hafiflik, elde tutus hissiyati
    + Super hizli sarj
    + Batarya suresi
    + Kamera foto cekimi. hemen her amiral gemisi guzel foto cekiyor artik. Ancak gece ve makro cekimde mate pro kesinlikle ustun. ( forumda cihazi gormeden atip tutanlara inanmayin. Ayni ortamda gece cekiminde X note ve 1+6 de neredeyse birsey gozukmezken mate20 pro cok daha aydinlik ve net sonuc veriyor. tabiki sen bunu bilgisayar ortamina atip zoom yaparsan bozulacaktir alt tarafi telefon abartmamak lazim )
    + Islemci hizi ( ki artik son cikan butun telefonlar hemen hemen ayni hizdalar, sisirilen ram kapasiteleri bir noktadan sonra gundelik kullanima bence etki etmemekte)
    + Face ID kesinlikle mukemmel ( karanlik ortamda dahi kusursuz calisiyor)
    + Screen finger print ( tartismali bir konu, eski tiplere gore kesinlikle yavas. Ancak I pone x gibi sadece face id olan yada note gibi arkada sensor olan telefonlar benim icin kullanissiz.Ofiste telefon masada iken eline almadan yada yuzune gostermen gerekmeden ekrandan sensor ile acmak benim icin en onemli alma sebeplerindendi. Ki bu yeni teknoloji bence yeterince guzel calisiyor. 1-2 sn lik parmak basmasinin ardindan aciliyor, yani parmaginizin ekranda yapacagi basinci hissetmesi gerekiyor sensorun, dokundurup cekmek yetmiyor.)

Negatif

- Edge ekran kesinlikle gorunus acisindan guzel ama kullanim acisindan sorun yaratiyor. Bu tum markalar icin gecerlidir, Kisisel kullanim gorusudur
    - Ekran boyutu guzel ancak biraz dar. Ilk basta degisik geliyor.
    - Ekran darligindan oturu mevcut klavynin kullanimi zor,en azindan ben zorlandim yazarken. harflari en buyuk gosterimde secseniz bile enine degil boyuna buyutuyor.henuz farkli klavye uygulamalari denemedim. belki onlarla cozulebilir.
    - tus kilidi kapali iken whatsapp ve benzeri uygulamalarin bilidimleri ekrana yansimiyor. Kesinlikle kotu acip bakmaniz gerekiyor msj gelmismi diye.( umarim guncelleme ile duzeltirler)
    - On kameradan cok hoslanmadim. aslinda net cekiyor ama gerceklikten uzak. yapak zeka suyunu cikariyor. belki daha fazla arastirirsam farkli ayarlar vardir simdilik ilk izlenimim bu sekilde.

Bunlarin disinda ozellikle sikayet edilen iki konu var yorumlamak istedigim

1) video kalitesi : Insanlarin beklentileri nedir bilemiyorum ancak gunluk kullanimda sadece oglumun videolarini cekiyorum ve fazlasiyla yeterli geliyor. I phone x in bir tik altinda evet ama kesinlikle kotuledikleri kadar degil. titresim sorunu yok renkler guzel.
    2) Ses cikis yukseklik ve kalitesi yeterli arkadaslar kimse konuyu abartmasin. Telefondan muzik acip parti yapmaya kalkan oldugunu sanmiyorum. Ayrica streo olusu kesinlikle onemli.
    3) BOE ekranimi gerek magzalardaki LG ekranlarla gerekse yukarida belirttigim diger model telefonlarla kiyasladigimda hic bir sorun olmadigini gordum. Belki sorun ilk parti BOE lerde vardi bilemiyorum. ( sorun dedigim : forumda paylasilan bir kac linkte gorulebilecegi gibi yurtdisinda bazi kullanicilarin BOE ekranklarinda renkler sorunluydu, golgelenme ve beyazlarin griye calmasi gozukmekteydi.)

Iphone X serisinden gecmeyi dusunenler : ekstra birsey bulamazsiniz. X in boyutu disinda sorunu yok, ki Xs max var artik.
    Note serisinden gecmeyi dusunenler : note 9 satip bunu almaya gerek yok. 8 ve oncesi icin dusunulebilir. Ancak her daim kalem eksikligini hissedicez.
    1+6t ile mate 20 pro arasinda kalanlar: butce acisindan degerlendirilmek lazim. 20pro kesinlikle ustun ancak fiyat daha pahali.

Sonuc olarak toparlayacak olursak, marka model fani degilim. Mevcut telefonum bozuldugu icin 2019 modellerini bekleyemedim ve bunu aldim. suan icin son derece memnunum. yurt disinda yasadigim icin fiyat uygun geldi, tr ile kiyaslama yapmiyorum. ios sevmiyorum ve samsungdan sIkIldigimi farketmistim. Yerinde bir degisiklik oldu sahsim icin. 2019 modelleri yeni qualcomm 855 7nm ile gelecek ve cok iddali olacaklarini dusunuyorum. Benim gibi bekleyemecek olanlar kasim sonu yada aralik uretimi alip (cok yuksek ihtimalle BOE cikicak) keyiflice kullanabilirler.

(yazim ve dilbilgisi hatalari icin kusurabakilmasin, irdeleyecek vaktim olmadi)
    Olur mu yaa, telefon çöp. telefon 3310 gibi. bak @smart1978 arkadaşımız 234745872 tane kaynak paylaşmış. telefonun ekranında sorun yoksa kesin senin gözlerde sorun vardır. çünkü bu dünyada düzgün kaliteli telefonu sadece samsung üretir, onu da @smart1978 arkadaşımız kullanabilir.! Bizlerin ne haddine.. (ironi)

• Arkadaşlar bulunduğum yerde MATE 20 satılıyor.Onun hakkında yorumlarınız nelerdir
  • mbilasa M kullanıcısına yanıt
    Güzel paylaşım için teşekkür ederiz hocam. Bildirimlerin ekranı açmadığından muzdaripsin sanırım. Bunun için ayarlardan bildirimler-diğer bildirim ayarları-bildirimler ekranı açar'ı aktif ettiniz mi acaba? Çünkü Huaweilerde de Iphone gibi bildirimler ekranı açıyor
  • MikaHakkinen kullanıcısına yanıt
    Hatirlatmaniz icin tesekkur ederim. o sekilde kullanmaya devam ediyorum bende
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Al bu videoda da XS Max 1. olmuş. Note 9 ile Mate 20 pro arasında da 2dk var.. Yani telefonun anlık durumuna göre bu sonuçlar değişir..

Ağlasan da sızlasan da mate 20 pro, note 9'dan daha üstün.. neden mi? çünkü senin yüzünden..

• arkadaşlar bu telefona 8 bin tl verilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MakeSomeEggForMe

arkadaşlar bu telefona 8 bin tl verilir mi ?
    Verilmez.. ePttAVM'de Türkiye garantili 6998TL'ye mevcut..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLaVega66 -- 2 Ocak 2019; 17:25:20 >
  • Alıp yeşil ekran sorunu çekip değiştiremeyen var mı ya da sorun çıkan ?

• Seninki eski tarihli benimki yeni tarihli daha guncel. Belli ki diger markalara karsi Mate 20 Pro un performans dusmesi batarya performansi dahil ciddi hissedilmektedir. Zaten son guncelleme ile Huawei MAte 20 Pro un bataryasi hissedilir bariz cabuk tukendigini de bircok kullanici sikayet etmektedir . Sadece xda daki forumdan bahsediyorum. Diger forumlarda da herhalde benzer sikayetler vardir . Kaynakli olarak burada daha once paylasmistim. HAtirlatmak isterim. Ayni guncel linkleri tekrardan yazmak bazen beni bezdiriyor da . Sonucta onceki cevaplarimi saglikli duzgun bir analiz yapamiyorsa birileri habire ayni linkleri bir daha veremem anca yenisini ...

Bir bak eski mesajlarimdaki kaynaklardaki kullanicilar guncelleme sonrasi ozellikle cabuk biten veya daha az batarua sureleri elde edenlerin sikayetlerini hatirlatmaktayim kaynaklari ile ...

Video paylasimlari gerek ben gerek senin ki ben degilim

Hazirlayan ben degilim .

Isine gelmedi degil mi son guncellemwlerdeki performans batarya vasatligi ?

Anca demogoji yaparsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 2 Ocak 2019; 20:34:29 >

• Verilir cunku 7 nm islemcisi var :) . Kamerasi da manuel pozlama ike gece cekimlerinde veya dusuk isik performansi kendisi otomatik yapmaktadir... Diyaframi 1.8 ve 2.2 ve 2.4 karmasi ile ustelik OIS sadece birinde var diger 2 arka kamerasinda da OIS olmamasi maliyetleri dusurmek icin olsa gerek !

Kimse de bundan bahsetmez ozellikle Turkiye den hicbir editor bahsetmez... Anca Huawei in sartli verdikleri MAte 20 PRo lari gidin ormanlarda mantar yakin cekimi yapin inceleyin filan ile editorlerin de objektifligine direk ve dolayli karismaktalar ... Baska detaylar da var onlari onceki sondan birkac onceki cevaplarimdan birinde yazmistim gerci ...

Yurtdisinda cok uyguna . UStelik garanti hizmet anlayisi Turkiye den daha kaliteli hediyeleri de saglam . MAgdur olanlara da Huawei urunlerini ayrica supriz hediye ediyorlar cihaz degisimlerinde vs Ingiltere gibi bircok yabanci ulkelerdeki kullanicilar boyle ince dusunmeleri gonul almalarini da biliyorlar ama Turkiye de herkesi kapsayan bir hediyesi yoktur ozellikle ilk alanlara hediye akilli saat ve kablosuz sarj unitesi urun siparis verirken direk hediyesi cikiyor ustelik stok kisitlamasi da yoktu ...

Turkiye de reklama abandilar asiri hemde . Bunun yerine fiyatlarinda indirime abansalar hediyelerin bedelini de dusurerek daha da dusrebilirler pekala ... Bu cihazin ederi 4bin TL civari derim 2019 icin. RAM i de sadece 6 GB ama 8 GB RAM li ve daha yukske dahili depolama biri de Turkiye ye gelmiyorken baska ulkelere geliyorken bu fiyatlar inatla asiri pahali derim .

KISACASI bence bu paralar verilmez ekrani yesillenme veya BOE ekranlarin soluk renklerde beyazlari da gri tonlu olmasi gibi ya biri ya oteki sorunlu cikiyorken ....

Alanlar mumkunse baska markalarin ekranlari ile kiyaslamasin . Veya ekrani ekran renk ayarlarini dogal dan canli gibi asiri abartili olanlari secin bir nebze idare eder belki ... Sahsen begenmedim kedni gozlerimde MAte 20 Pro ekran kalitesi cok kotu ...

• Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum. Şuanki telefonum 6s. Turkcellden alacağım alırken ekran hakkında ne söylemeliyim ? Hangi ekranda sorun var lg mi boe mi ? Hangisi iyi ? Alma diyen varsa sebebini de yazsın lütfen çok bilgili değilim. Alınca 5 sene fana kullanırım bir telefonu. 3. Telefonum olacak bir önceki ise galaxy s2 idi.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Cihazı henüz almadım Mate20X ile programı modeli arasında karar kilamadim.
    Cihaz ile alakalı negatif yönleri anlatmanız beni 20X e itti.
    Acele etmiyorum şu an one plus 6 kullanıyorum.
    Yorum ve elestirilerinizi dikkate alıyorum fakat her sayfada uzun uzun mesajlarınız artık rahatsız edici olmaya başladı.
    Rica ediyorum artık son verseniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben en güzel kampanyayı yakaladım sanırım. Çin'den olmadı ama Dubai'den olacak.

https://shop.huawei.com/ae-en/buy/huawei-mate-20-pro
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riazor

Ben en güzel kampanyayı yakaladım sanırım. Çin'den olmadı ama Dubai'den olacak.

https://shop.huawei.com/ae-en/buy/huawei-mate-20-pro
    güzel kanpanya tanıdık bir olsa aldırabilsek Dubai'den

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badcrow -- 3 Ocak 2019; 7:0:51 >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.