Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gunerimz

Teşekkür ederim cevap için. Şimdi yükletip baktım telefon elimde değil. Lg ekranmış. Yani burada sanki lg ekranlı olanların tamamı %100 ihtimalle sıkıntılı gibi anlatılmış. Gerçekten öylemi ? Düzgün çıkma ihtimali yokmu yani. Birde olaki sıkıntı yaşarsak değiştirirler herhalde değil mi ?

Alıntıları Göster
    Turkiye garantili ise sorun cikarsa direk degistiriyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmusty355

Turkiye garantili ise sorun cikarsa direk degistiriyorlar

Alıntıları Göster
    Vatan bilgisayardan aldım hocam. Kaskoda yaptırdım. Bir ufak sorum daha olacak size. Cihaz değişime giderde yenisini verirlerse kasko yanarmı. Yoksa yeni cihazda kaskolu sayılıyor mu ? Teşekkür ederim cevaplarınız için.
  • quote:

Hocam insanları bilinçlendirmek elbette güzel bir şey ama her sayfada en az 3 postun var. Amacın ne ? Kafamda sanki üretilen tüm telefonları çöpmüş gibi bir algı yarattın. Papağan gibi aynı şeyleri yazıp duruyorsun insan ister istemez art niyet arıyor.
    Note un exynoslu modeline okadar para verince note konusundan cok buralar da dolasiyor. Dua etsin amoled yanigi cikarsa samsung kaktircak kullanici hatasi diye :):) yarim gun zor dayandigi icin batarya simdi buralarda degildir.

• quote:

Vatan bilgisayardan aldım hocam. Kaskoda yaptırdım. Bir ufak sorum daha olacak size. Cihaz değişime giderde yenisini verirlerse kasko yanarmı. Yoksa yeni cihazda kaskolu sayılıyor mu ? Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Alıntıları Göster
    Kasko mantiken devam eder. Prosedür nasil isliyor bilmiyorum. Ekran da problem cikti mi ?

• quote:

Kasko mantiken devam eder. Prosedür nasil isliyor bilmiyorum. Ekran da problem cikti mi ?

Alıntıları Göster
    Hocam açıkcası telefon daha elime bile ulaşmadı. Ailem vatan bilgisayardan aldı salı günü gönderecekler bana. Baktırdım ama lg ekranmış. Burada yazılanları okuyunca problemli çıkmasından korkuyorum bende. Tüm lg ekranlar problemli gibi yazmış herkes.
  • quote:

Hocam açıkcası telefon daha elime bile ulaşmadı. Ailem vatan bilgisayardan aldı salı günü gönderecekler bana. Baktırdım ama lg ekranmış. Burada yazılanları okuyunca problemli çıkmasından korkuyorum bende. Tüm lg ekranlar problemli gibi yazmış herkes.

Alıntıları Göster
    Evet lg lerin genelinde bu problem var. Bir arkadas kutuyu acmadan direk boe ike degisim yapiyorlar demisti. Telefon gelince servisi ararmisin

• quote:

Evet lg lerin genelinde bu problem var. Bir arkadas kutuyu acmadan direk boe ike degisim yapiyorlar demisti. Telefon gelince servisi ararmisin

Alıntıları Göster
    Kutusunu çoktan açtılar ya. Telefon elime ulaşsın bir kaç gün deneyip duruma göre iade ederim o halde. Değişim için en geç ne kadardır süre bilginiz var mı ? Yani ne kadar zaman geçerse değiştirmezler.
  • quote:

Kutusunu çoktan açtılar ya. Telefon elime ulaşsın bir kaç gün deneyip duruma göre iade ederim o halde. Değişim için en geç ne kadardır süre bilginiz var mı ? Yani ne kadar zaman geçerse değiştirmezler.

Alıntıları Göster
    Varsa problem degistirirler.burda sorun yasayipta degisim veya para iadesi almayan birini gormedim. Hatta yrn direk ara servisi boyle bir durum var direk degistiryormussunuz de bakalim ne dicekler

• gunerimz kullanıcısına yanıt
    Sorunuza cevap veren arkadaslar olmus.ancak bende bildigim kadariyla cevap vermek isterim.

Oncelikle sunu belirteyim bu forumdaki ve surekli alinti yapilan yabanci forumdaki cihaz ile ilgili olan tum sayfalari okudum. Uzun suredir takipteydim ve sonunda aldim.
    Su bir gercek ki cihazi alan herkes bir risk almis olacak. ancak benzer riskler hemen her elektronik cihaz icin var.Bir diger konu da forumlarda paylasim yapan kisilerin %99 u uzman degil sadece kullanici ve duydugu/okudugu bilgileri aktariyor. Hatta kimileri cihazlari eline dahi almadan ahkam kesebiliyor. Bu nedenle kesinlik olgusu hicbir zaman yoktur.

Cok uzatmadan sorunuza gelecek olursam :) tum LG lerde bu sorun var diyemeyiz ki bizzat konustugum lg ekran sahibi kisiler oldu henuz bir sorun yasamamislardi. 2bin kusur sorunlu cihaz iletisi bulunan forumda ayni kisilerin tekrar eden iletilerini cikarirsak kullanici olarak 100-200 kisi cikar bu sorunla karsi karsiya olan. bunun yaninda sorun yasamadigi icin forumlara yazmayan binlerce insan oldugu muhakkak. Umarim sizinki de nadir sorunsuz LG lerden biridir. Olasi sorunda degisim konusunda sikinti yasayacagini sanmam. Resmi aciklama gelmesede Huawei sorunu kabullesmis ve degisimleri onay vermis gozukmete. Ben Katar da yasiyorum ve buradaki resmi ithalatci firma durumdan haberdar olduklarini, burada henuz karsilasilmadigini ama sorun ciktiginda kosulsuz degisim yapacaklari sozunu verdi.

Sonuc olarak ortada boyle bir sorun vardir. Almayi dusunen arkadaslarin bu riski goze almasi gerekmektedir.( ki bende goze aldim ) ve cihazi hic kullanmadan burada gommeye calisan bazi forum kulanicilarina itibar etmemeleri gerekmektedir.

• mbilasa M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bahsettiğiniz sorun ne sorunu bende huawei mate 20 pro almayı düşünüyordum sorun bu telefonda mı ?
  • merhaba arkadaşlar Instagram canlı yayın yapamıyorum neden olabilir acaba bağlantı kontrol ediliyor yazısında bekliyor

• Togolu00 T kullanıcısına yanıt
    Mate 20 pro ekranlarinda yesillenme problemi var. En azindan ilk satisa sunulan partilerde vardi ozellikle LG marka ekran kullananlarda. Forumda geriye donuk bakarsaniz detayli paylasimlar bulabilirsiniz yada internetten "mate 20 pro green screen ' seklinde aratabilirsiniz.

Sizin gibi almayi dusunen arkadaslara nacizane tavsiyem yorumlara cok kulak asmadan, telefonu magzalarda inceleyip - ve + larini goz onunde bulundurarak karar vermeleridir.(Video cekim kalitesi, Hoparlör ses seviyesi vb. konular)

Ayrica almadan once kutu uzerinden bulunan seri no`dan uretim tarihini kontrol edebilir ve kasim sonu yada daha garanti olmasi acisindan aralik ayi uretimi ise alabilirsiniz. Bu sayede ekran cok buyuk ihtimalle BOE marka olacaktir ve green screen problemi yasanmayacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbilasa

Sorunuza cevap veren arkadaslar olmus.ancak bende bildigim kadariyla cevap vermek isterim.

Oncelikle sunu belirteyim bu forumdaki ve surekli alinti yapilan yabanci forumdaki cihaz ile ilgili olan tum sayfalari okudum. Uzun suredir takipteydim ve sonunda aldim.
    Su bir gercek ki cihazi alan herkes bir risk almis olacak. ancak benzer riskler hemen her elektronik cihaz icin var.Bir diger konu da forumlarda paylasim yapan kisilerin %99 u uzman degil sadece kullanici ve duydugu/okudugu bilgileri aktariyor. Hatta kimileri cihazlari eline dahi almadan ahkam kesebiliyor. Bu nedenle kesinlik olgusu hicbir zaman yoktur.

Cok uzatmadan sorunuza gelecek olursam :) tum LG lerde bu sorun var diyemeyiz ki bizzat konustugum lg ekran sahibi kisiler oldu henuz bir sorun yasamamislardi. 2bin kusur sorunlu cihaz iletisi bulunan forumda ayni kisilerin tekrar eden iletilerini cikarirsak kullanici olarak 100-200 kisi cikar bu sorunla karsi karsiya olan. bunun yaninda sorun yasamadigi icin forumlara yazmayan binlerce insan oldugu muhakkak. Umarim sizinki de nadir sorunsuz LG lerden biridir. Olasi sorunda degisim konusunda sikinti yasayacagini sanmam. Resmi aciklama gelmesede Huawei sorunu kabullesmis ve degisimleri onay vermis gozukmete. Ben Katar da yasiyorum ve buradaki resmi ithalatci firma durumdan haberdar olduklarini, burada henuz karsilasilmadigini ama sorun ciktiginda kosulsuz degisim yapacaklari sozunu verdi.

Sonuc olarak ortada boyle bir sorun vardir. Almayi dusunen arkadaslarin bu riski goze almasi gerekmektedir.( ki bende goze aldim ) ve cihazi hic kullanmadan burada gommeye calisan bazi forum kulanicilarina itibar etmemeleri gerekmektedir.
    Teşekkür ederim hocam yanıt için. Telefonu aldı ailem yarın veya perşembe elime ulaşacak. İnşallah sıkıntı olmaz, gelişmeleri buradan yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Togolu00

Hocam bu bahsettiğiniz sorun ne sorunu bende huawei mate 20 pro almayı düşünüyordum sorun bu telefonda mı ?
    Yeşil ekran problemi oluyormuş telefonlarda ama ben bugün 1-2 yer ile daha görüştüm içim biraz rahatladı açıkcası. Adamlar ürüne sahip çıkıyor sorun yaşayıpta telefon elinde kalan biri yok anladığım kadarıyla. Birde burada bazı kişiler algı yönetmeye çalışıyor. Sanki adamların ürettiği tüm mate 20 pro serisi sıkıntılıymış gibi bir algı oluşmuş. Bu sıkıntıyı hiç yaşamayanlarda var lg ekran olup. Gelişmeleri buradan yazacağım telefonumla alakalı.
  • gunerimz kullanıcısına yanıt
    KAynaklara gore ifade etmek algi olusturulmaz. Algi soyle olusturulur : COk iyi sorun diye paylasimlar yapanlarin rakip amiral kaliteli ekranli AMOLED/ OLED ekranlilarla yan yana koymayi usenenlerdir. Belki de farkinda degildir. BOE diye yesillenme az veya yok diye seviniyordur ama BOE in de kendisine has sorunlari var renk tonlari LG yesilenemsini bir kenara koyarsak LG ekranlilar daha canli . BOE de ise cansiz ustlei beyaz tonlari da gri gostermektedir ...

Gerci sorun adece ekraniyla bitmiyor. Bircok sorunu var.

Bazilari sorun olmasa da eksiklik : Micro SD yerine NANO SD olmasi kimse kullanmiyor adaptor ile micro sd olarak ta kullanilamiyor hizlari da pek ideal degil pahali da . MAte 20 Pro Turkiye remsi fiyati halen asiri pahali ...

MAte 20 Pro da adanmis harici hoperlor alt tarafinda yok sadece usb sarj yuvasindan sarj sesi geliyor tuhaf. Kablo takilinca da sesi haliyle kisilmaktadir fizik kanunu ...
    MAte 20 Pro da ust hoparlor cok ince ve ufak yetersiz ... Bildiirm isigi da cok ince toplu igne basi bile daha buyuk kaliyor ! Bildirim isgi da cok ciliz kaliyor.

MAte 20 de mis gibi ideal OLED kullanilmaktadir Samsung sadece ve resmio olarak Turkiye de yoktur satisi .

YAzilimsal sorunlarla bogusmaktadir son xda paylasimlarindan anlasilan bataryasi cok istikrarli gitmiyor guncellemeler sonrasi sikayetler birkac kisi ile sinirli degil epey var ...

Sonucta P20 Pro da da cok ovenler sonra sovmeye ve ilk firsatta satma yoluna gittiler ... Ayni olay MAte 20 PRo da cok daha kisa surede baslandi hatta baslanmadi bile. Anladigim ve cevremde gordugum kadariyla bu cihazi gorunus olarak Apple cakmasi olsa da begeniliyor ama sorunlardan bihaber insanlar sadece fiyati asiri yukske olmasindan uzak duruyor almiyorlar. Mesele parasizlar alamaz filan degil. Insanalr artik kiyaslama yapiyor rakip urunlere RAM depolama filan cok daha ucuza premium cihazlar varken niye alayim diye ...

Ayrica bu cihaz ilk satisa baslandigi donemlerde yabanci ulkelerdeki giib hediyeli gelmedi yani her alana standart hediye paketleri yok. Huawei in son cikan akilli saati ve kablosuz sarj standi ucretsiz verilmisken Turkiye de bunlar yoktu! Ayrica Turkiye de neredeyse 1 ay sonrasina teslimat satislar baslandi ...

Sen simid kendi capinda ne kadar kendine gore kendi algina gore " sozde " algi olusmasina karsi olacaksin ?

SAhsen ben dahil bircok kisi dayanaklari vardir ...

BAtaryasi cok iyi gidiyor cunku cihaz yillardir kontrolu manuel asaniz da yine kendisine gore kismalarla bunu basariyor. Gerek ekran parlakligi gerek ekran cozunurlugu olsun ... ZAten yuklu ve calisan arka plan uygulamalarina ayric agresif olmasi da yillardir zaten bilinmektedir. Populer uygulamalar yani surekli calismasi gereken sosyal medya uygulamalarini aktif kullananlar bazen cihazi sapitiyor sorunlar cikarmasinin tek sebebi de Huawei in agresif kendisne gore dayatan KErnel seviyesinde guc yonetimidir meselenin ozu budur .

Bataryasi daha da iyi gitsin diye baska ince ayarlari da yapmaktadir ama siz hep saniyorsunuz ki ya ben parlakligi manuel hep su seviyede ekran copzunurlugu surada ekran renk profili canli da filan diyorsunuz ama aslinda Huawei kendisi yine kendi bildigi standart ayarlara donmektedir.

Cok basit bir kanit parlakligi belli bir seviyede sabit tutun yakalsik 5 dk icinde o sabit parlaklik degeri oynandigi dustugunu goreceksiniz ! Diger bahsettikerim de boyle ..

HAtta oyle ki ekran panelini gosteren HW info vs turu programlarda o an degisken ekran cozunurlugunden de gorulecektir ...

Keramet sadece 7 nm islemcili olmasindan beklenemez. Yazilim cok onemlidir. Piyasa SNapdragon uzerine uygulmalar ve oyunlar optimize edilmektedir. ELbette guclu donanima guclu uyumlu b optimize edilmis isletim sistemi de beraber anca anlam ifade etmektedir . Apple de goruyoruz genelde stabil ve cihazlar ucuyor misali yillardir geceni yok kisitlamalari olsa da ( malum seyler .. ) ...

Artik kimse sig derinligi olmayan oznel ifadeler oznel paylasimlara sirf benn cihazi satin aldim faturam burada isteyen bakabilir ve artik bana inanabilir ben ne dersem o dur iyi seyler diyorum ya ondna filan gibi mantiklarda olanlar var onlar gibi yapilacaksa cok siritir artik kimse de bundan sonra yutmaz ... Ozellikle bu fiyatlar ve rakiplerinin donanimsal artilari daha kapasitelisi daha yuksek ram ve depolama birimlileri vs gorunce merak edenler dahi pek olmaz ...

Trump magduru firmadir diye olaya siyasi bir kutuplasma gibi ele alanlara sempatik firma gibi de geliyor olabilir :) ! ... Olmaz demeyin boyleleri de vardir sirf TRump a karsi diye Amerika dahil dunyanin bircok yerinde Huawei ye mazlum gibi gorenler sempati duyan bir kesim de var. Cin de maddi destek is ortamlarinda baska turlu kolayliklar da Huawei urunu kullananlara saglandigi da haberlerde gecince olay bambaska boyutlu olmustur bu bambaska bir konu . Belki de insan bilimi uzerine uzmanlarin incelemesi gereken bir olgudur dusundurucu de ...

VElhasil MAte 20 Pro yu alan inatla memnunsa sasiririm inanasim da gelmez. GERci burada kimse kimsenin kaynaksiz vey adaha once kaynakli paylasmamis ifadelerini de ciddiye alacak degildir. Sahsi deneyimlerim ve tecrubelerimin yaninda elbette baska ulkelerdeki yuzbinlerce mesajlarin ( abarti degil bircok farkli resmi Huawei forumlarinda ozellile MAte 20 PRo daki sorunlardan bahsedilmektedir ) GErci mesele kac kisi bahsediyor olmasi degil niteldir niteliksel ele almak lazim .

Turkiye Huawei ekibi cok ta profesyonel degildir ... Belli mevkilere getirilen kisilerin liyakati tecrubesi de yoktu ilginctir bizlerden tuketicilerden sans istemektedir dolayli da olsa direk te olsa kendi agizlarindan bahsedilmistir . ELbette sans verilmeli pismeli ama bunu suan Turkiye de beklenen tecrubeli yetkililer atanmasi gerekirdi .

Tuketici icraat bekler . Tuketici artik Huawei in yabanci ulkelerdeki fiziksel magazalarindna tutunda onsiparis ilk siparis satis sonrasi destek fiyatlandirma baska ulkelerdeki gibi niye degil diye hesap sormakta sorgulamaktadir . Bu iyi bir gelismedir . Herhalde az da olsa katkim vardir diye dusunuyorum. Yani fikirler olgular farkindlaik bir sekilde kaynaksiz da olsa onemli olan yayilmasidir . Bilincin kendisi zaten kaynak istemez keza bilincin kendisi varilmis sa esas olan odur . Tuketici bilinci onemlidir .

Tuketici bilinci arttikca fiyatlandirmadan tutun hizmet vs hersey de baska ulkelerde yaptiklarini Turkiye ye esirgememe ye baslayacaklardir.

Bu olay Huawei icin sinirli degildir SAmsung gibi diger markalar icin de gecerli ... Sahsen her konuda her yerde ilgili oldugu surece ifade ederim durusum boyledir ...

Yazim ortayadir . Anlayana . Hayirlisi olsun ... Anlamayana da .... Ben dahil birileri dedik deriz ...

• Cihazı almak çok istiyorum ama ekran korkusu var elimde patlayacak diye tırsıyorum.

• Yarın telefonum gelecek ekranda sorun varmı diye testi nasıl yapıyoruz bilen var mı ? Program falan ?
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.