Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.646
Cevap
75
Favori
393.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 4000 mah pil neden berbat gidiyor ? Daha önce huawei kullanmış arkadaşlar hep mi böyleydi yoksa yazılımsal mı ? Note 8 ile mate10pro arasında kaldım note 8e daha yakınım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_Narrator kullanıcısına yanıt
    özellikler ve beklentiler için birşey diyemeyeceğim ama piyasada şu an iphone modelleri hariç hızlı değer kaybetmeyen telefon yok.. hatta huawei bunlar içinde en dirençlisi bile diyebilirim.. ay başında 4999tl den satışa çıkan note 8 i şu an 3900 den alabiliyorsunuz.. keza s8 ve s8+da da aynısı oldu. hal böyle olunca ikinci el değerleri de aynı oranda etkileniyor. yani android kullanan tüm markalarda malesef bu durum söz konusu..
  • Bumpuss kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 1,5 yıldır mate 8 kullanıyorum, bataryadan çok memnunum rahatlıkla 1,5-2 gün gibi süreler alıyorum. tahminim yazılımsal ve verilecek bir güncelleme ile düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsuk_y

özellikler ve beklentiler için birşey diyemeyeceğim ama piyasada şu an iphone modelleri hariç hızlı değer kaybetmeyen telefon yok.. hatta huawei bunlar içinde en dirençlisi bile diyebilirim.. ay başında 4999tl den satışa çıkan note 8 i şu an 3900 den alabiliyorsunuz.. keza s8 ve s8+da da aynısı oldu. hal böyle olunca ikinci el değerleri de aynı oranda etkileniyor. yani android kullanan tüm markalarda malesef bu durum söz konusu..

Şu an note 8 in alınabilecek bir fiyata gelmesi cazip kılıyor.Yoksa oda o parayı etmez.Neticede aynı süreci mate 10 da yaşayacak.Note 5 imi 2000 e alıp bir yıl kullanıp 1700 e sattım. P10 u resmi garantili kapalı kutu 2600 e alıp 6 ay bile kullanmadan 1800 e zor elimden çıkarttım.Hatta ben p10 u 2600 e aldığımda bu telefon çoğu yerde 3000'e satılıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_Narrator -- 2 Kasım 2017; 11:1:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: porsuk_y

Valla normalde hiçbir telefon değer falan kaybetmiyor türkiye haricinde.
    3.sınıf doğubank telefoncularına piyasa belirletirseniz bu olan normal.

İsteyen gider açar ebayde 2 sene evvelin telefonları bile kaç paralara gidiyor bakar. Telefonun değeri üzerinden alıp almamaya karar vermek aynı arabadaki hesaba geliyor.
    Çakal galerici ve telefoncu esnafını döve döve piyasadan çıkarması lazım insanların.

• the_Narrator kullanıcısına yanıt
    Pro da full hd ekran mi var ?

• Evet mate 10 proda 18 e 9 oranlı full hd ekran var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_Narrator

Mate 10 pro daki full hd ekranı görünce direk gidip 4000 e kapalı kutu note 8 aldım.Kimsenin full hd ekranlı bir telefona 4000-5000 arası rakamlar vereceğini tahmin etmiyorum.Casper falan kullanıyor artık full hd ekran.Note 8 in kalemi bildiğin ingilizce çeviri yapıyor.Hatta hemen hemen bütün dilleri çeviriyor.Net alemine daha fazla hakim olabilirsin.Evet huaweinin ips neo ekranları daha hoşuma gidiyor.Düz mate 10 u mutlaka inceleyeceğim.Ama tavsiyem şimdi bir note 8 ve sağlam bir kılıf al.İki üç ay keyfini sür.Mate 10 u çok beğenirsen rahatlıkla elden çıkarıp mate 10 geçersin

Baya şansız biriymişsiniz. 750tl bugün fiyatı düştü note 8in :)

• Benim aldığım fiyatı bir oku istersen

• Allaahhhh Mate 10 Pro'nun batarya rating 97 saat gelmiş. Geçen sene mate9 pro 87 imiş.
    Bu sene çıkan telefonlar arasında yaklaşan yok.
    https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro-review-1679p3.php
    Düz mate 10 86 saat.Mate 9 82 saat idi.

Görüntüye göre batarya bu sefer beklentileri karşılayacak ama yinede 4000mah bataryalar ile karşılaştırıldığında geride kalıyor. Belki yazılım ve güncellemelerle bu kapasite artar.
  • Hala note 8 ile mate 10 pro arasında gidip geliyorum.. Huawei nin güncellemeleri nasıl arkadaşlar ? Samsung 2 sene veriyor bence yetersiz.. 3 sene olsa güzel olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: drgray

Allaahhhh Mate 10 Pro'nun batarya rating 97 saat gelmiş. Geçen sene mate9 pro 87 imiş.

Görüntüye göre batarya bu sefer beklentileri karşılayacak ama yinede 4000mah bataryalar ile karşılaştırıldığında geride kalıyor. Belki yazılım ve güncellemelerle bu kapasite artar.

Mate 10 pro çok ciddi fark atmış. Düz versiyon 90 üstü felan olmalıydı en az. Düz mate 10 ekranı canavar gibi batarya tüketiyor demekki

O kadar %20-25 gpuda %50 sanırım enerji verimliliği diyip sadece 4 puan fark atabilmek önceki versiyona saçmalık.

• Mate 9 sahibiyim ama mate 10 a geçiş yapacak kadar bir özellik görmedim. Hatta fiziksel buton olması itti beni. Pro versiyonda da 18:9 oranlı ekran hoşuma gitmiyor. 11 çıkınca düşünürüz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Allaahhhh Mate 10 Pro'nun batarya rating 97 saat gelmiş. Geçen sene mate9 pro 87 imiş.

Mate 10 pro çok ciddi fark atmış. Düz versiyon 90 üstü felan olmalıydı en az. Düz mate 10 ekranı canavar gibi batarya tüketiyor demekki

O kadar %20-25 gpuda %50 sanırım enerji verimliliği diyip sadece 4 puan fark atabilmek önceki versiyona saçmalık.

Ben pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum bu sonuçların. Mesela benim bir önceki telefonum mi note 2 93h görünürken, şimdiki telefonum oneplus 5 83h görünüyor. Oysaki çok bariz şekilde oneplus 5 daha iyi batarya performansı veriyor. Nerdeyse hergün aynı standartda kullanırım mi note 2 ile 7 saat hiç göremedim, oneplus 5 ile 7 saat altına hiç inmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Ben pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum bu sonuçların. Mesela benim bir önceki telefonum mi note 2 93h görünürken, şimdiki telefonum oneplus 5 83h görünüyor. Oysaki çok bariz şekilde oneplus 5 daha iyi batarya performansı veriyor. Nerdeyse hergün aynı standartda kullanırım mi note 2 ile 7 saat hiç göremedim, oneplus 5 ile 7 saat altına hiç inmedim.

Testi yapanların arasında arkadaşım var diye söylemiyorum ama testlere güvenebilirsiniz. Aynı soruyu bende sormuştum ve şuna benzer cevaplar almıştım.
    Farklılıklar;
    1- test prosedürlerinde zaman zaman değişiklik yapmalarından kaynaklanıyor. Bu prosedür değişikliklerini sitede yayınlıyorlar.
    2- Ekran parlaklık seviyelerinde ki farklılıklardan kaynaklanıyor. Eski telefonların yüksek parlaklık ayarında verdiği nit değerini yeni telefonlar en düşük ayarlarda verebiliyor. Testlerinde standard bir parlaklık değeri var.
    3- Testler sofyada çalıştıkları binada yapılıyor. Bu bölge iş merkezi bölgesi ve şebeke bazı yoğun dönemlerde daha düşük dbm sinyal verdiğinde cihazlar daha fazla enerji çekiyor fakat biz bunu farketmediğimiz için gözardı etmek zorunda kalıyoruz.
    4- Son olarak çok eski telefonların daha düşük rating almasının sebebi: o zamanki applikasyonların işlemci gereksinimleri yüksekti ama işlemciler yavaştı. Ratingler 65 saatten yukarı çıkmıyordu.
    Sonradan 2015-2016 civarında işlemcilerin hepsi bu gereksinimleri karşılayınca pil dayanımları da arttı.

Ben buna yakın cevaplar almıştım.

• Huawei'ler de, şebeke üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyormu? Sadece Samsung'ta gördüm ancak Huawei konusunda bilgim yok, yardımcı olabilirmisiniz?

• Mate 10 4gb 64gb

Sahibinden.com da satışa çıkmış .

Pasaport kayıtlı 3500 lira

https://www.sahibinden.com/listing/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-huawei-mate-10-global-surum-carsi-iletisimden-499370467/detail

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: formula 1

Mate 10 4gb 64gb

Sahibinden.com da satışa çıkmış .

Pasaport kayıtlı 3500 lira

https://www.sahibinden.com/listing/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-huawei-mate-10-global-surum-carsi-iletisimden-499370467/detail

Bunda pasaport kaydı yok. Sadece telefonu satıyorlar. Başka satıcılardada hemen hemen aynı fiyata mevcut.Artık resmi olarak çıksın bu telefon.

• Merhaba bu telefonda çift hat gözüküyor çift whatsapp kullanılabiliyor mu acaba?
  • Dubaide 2150 lira burda kayıtsız 3500 mü? Hemde 4Gb modeli.
    https://uae.souq.com/ae-en/huawei-mate-10-dual-sim-64gb-4gb-ram-4g-lte-black-pre-order-25833052/i/

E bu paralara Mate 10 alacağına 2250 liraya mate 9 pro al daha mantıklı.

3500-2150= Spotçular 1 adet telefondan 1350tl mi kazanıyorlar yuh artık. Apple yüzünden piyasanında global manada cılkı çıktı, 1000 dolara telefon satıyor adamlar millette de utanma yok alıyor.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.