Şimdi Ara

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ### (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.197
Cevap
24
Favori
312.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

Tam olarak ne ise yarıyor?

Görebilen gözler için fotoğraf ve video çekimlerinde muazzam fark yaratıyor.

Gece çekimleri düzeliyor. Gündüz çekimlerinde zaman zaman olan ışık patlamaları azalıyor. Kameranın özellikle Exposure algılaması düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 20 Aralık 2011; 23:07:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

quote:

Orijinalden alıntı: Palakadir

Kimse bahsetmemiş diğer konuda Terra değinmiş . Bana göre önemli !!

Meşhur Bravia Engine modu'nu xda daki arkadaşlar çözmüşler .

İşte konunun link'i TIKLA Xda Bravia konusu

Cwm ile dosyayı kurabilirsiniz, ben başaramadım muhtemel sd kart kullanmadığımdan dolayı . Deneyip sonucu paylaşır iseniz iyi olur .

Bide Bravia Engine nedir diyenler için onuda buradan görebilirsiniz TIKLA

u8800'de çalışacak hale getirdim.

Buradan indirin:
    http://www.mediafire.com/?c9tr21ji5a070te

2.3.5 beta yazılım kullanananlar deneyip sonuçları yazarsa iyi olur.

Bunu kurarken wipe işlemlerini yapmıyoruz. Dalvic cache işlemini yapıyor muyuz ?

• quote:

quote:

Gece çekimleri düzeliyor. Gündüz çekimlerinde zaman zaman olan ışık patlamaları azalıyor. Kameranın özellikle Exposure algılaması düzeliyor.

Ben goremeyen gozlerdenim sanırım:) Ayrıntılar konusunda iyi oldugum sıylenemez zaten.

Kurdum, fotograf cektim: odadaki nesneler ayırt edilebiliyor. Daha once durum neydi bilmiyorum:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ben goremeyen gozlerdenim sanırım:) Ayrıntılar konusunda iyi oldugum sıylenemez zaten.

Kurdum, fotograf cektim: odadaki nesneler ayırt edilebiliyor. Daha once durum neydi bilmiyorum:)

@Floody:
    Kurarken wipe yapmaya gerek yok.

@Kabuska:
    Linki verilen xda sayfasına bakmalısın. Gerçek, tüm çıplaklığıyla orada :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Floody:

@Kabuska:

peki nasıl kurulduğu hakkında bir fikriniz varmı ?
    ben zipten cıkarrım ve karta attım ama kurulum dosyasını bulamadım bi el atarmısın :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Floody:

@Kabuska:

Root suz Beta 1.0 da install aborted hatası alıyorum .

E:install aborted diyor ..

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

cwm dan nasıl kurucaz beta da çalışan cwm çıktı mı?

Xda da bulabilirsin U8800 ile aynı cwm çalışıyor ..
  • orjinal 2.3.5 ne zaman çıkıyordu?
    (beta olmayan)
  • quote:

Cwm ile dosyayı kurabilirsiniz, ben başaramadım muhtemel sd kart kullanmadığımdan dolayı . Deneyip sonucu paylaşır iseniz iyi olur .

Anladığım kadarıyla;

bu teknolojinin yaptığı sadece resim ve videoların ekrandaki görünümünün optimize edilmesi ve makyajlanmasından ibaret. Bu açıdan değerlendirildiğinde gerçekten işe yarıyor ve iddia ettiğini de yapıyor görünüyor.

Ancak, bu modun kaynak resim ve video dosyalarına bir etkisi yok ve değişiklik yapmıyor. Yani resim ve videolar Pc'ye, Tv'ye vs. aktarıldığında eskisine nazaran hiç bir değişiklik YOK.

Yani, eğer doğru anladıysam:

* Telefonda çokca resim ve video görüntüleyenler/izleyenler için harika bir özellik (yalnız bazı durumlarda istenen sonucu veremiyor galiba)!
    * Telefonda resim/video izleme ile pek işi olmayan (ya da görüntüsüne çok takılmayan), ancak telefonun kamerasından daha kaliteli resim ve video çekmek isteyenler için hiç bir anlamı YOK!

Ben olayı tamamen yanlış anlamış olabilirim, şimdiden söyleyeyim
    Eğer durum anlattığımdan farklı ise, lütfen deneyimli arkadaşlar durumu açıklığa kavuştursun!

Bu arada, haber verdiğiniz için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

orjinal 2.3.5 ne zaman çıkıyordu?
    (beta olmayan)

30 aralık

güzel bi launcher önerisi olan warmı
  • Merhaba beyler,telefon aldım ve yaklaşık 2-3 hafta oldu.Telefon ile ilgili pek bir bilgim yok ama şarz konusu canımı sıkıyor,hiçbirşey yapmadan bile 24 saat dayanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

orjinal 2.3.5 ne zaman çıkıyordu?
    (beta olmayan)

30 aralık

güzel bi launcher önerisi olan warmı

Hi launcher.

@Mat_Cuborn
    Hocam telefonu tam dolana kadar sarj edin. Sonra kapatıp 30 dakika da kapalı sarj edin.
  • arkadaşlar ben z4root yükledim telefona ve daha sonra permament diyorum ve aqiring root shell yazısı çıkıyor sonra program kapanıyor ve hiç bir işlem yapmıyor yani root edemiyorum yardımcı olur musunuz? Telefonu yeni aldım.
  • quote:

Ya hocam bu çok tatlı bişeymiş görüntü bariz düzelmiş nasıl yüklendiğini yazabilirmisin ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat_Cuborn

Merhaba beyler,telefon aldım ve yaklaşık 2-3 hafta oldu.Telefon ile ilgili pek bir bilgim yok ama şarz konusu canımı sıkıyor,hiçbirşey yapmadan bile 24 saat dayanmıyor.

30 aralıkta gelmesi beklenen yeni offical firmware ( yani yeni rom ) ile bu beklentileriniz düzelecektir. O zamana kadar kabuska'nın önerisini dikkate alın .

Bu tarz pillerin kalibrasyon edilmesi fayda sağlar . ( Pilin kapasitesinin ve ömrünün en üst düzeye çıkarılması işleminin adıdır )

Önce telefonunuz açık halde iken %100 düzeyine kadar şarj edin , Daha sonra Cihaz kapalı halde iken 30 dakika daha şarj edin , Tekrar cihazı açarak ek 30 dakika şarj edip şarj işlemini bitirin.

%100 olacak diyemeyiz fakat fayda sağlayacaktır. Ek olarak bu işlemi ay sonu geleceği planlanan yeni rom güncellemesinden sonra tekrar yapmanız fayda sağlayacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat_Cuborn

Merhaba beyler,telefon aldım ve yaklaşık 2-3 hafta oldu.Telefon ile ilgili pek bir bilgim yok ama şarz konusu canımı sıkıyor,hiçbirşey yapmadan bile 24 saat dayanmıyor.

30 aralıkta gelmesi beklenen yeni offical firmware ( yani yeni rom ) ile bu beklentileriniz düzelecektir. O zamana kadar kabuska'nın önerisini dikkate alın .

Bu tarz pillerin kalibrasyon edilmesi fayda sağlar . ( Pilin kapasitesinin ve ömrünün en üst düzeye çıkarılması işleminin adıdır )

Önce telefonunuz açık halde iken %100 düzeyine kadar şarj edin , Daha sonra Cihaz kapalı halde iken 30 dakika daha şarj edin , Tekrar cihazı açarak ek 30 dakika şarj edip şarj işlemini bitirin.

%100 olacak diyemeyiz fakat fayda sağlayacaktır. Ek olarak bu işlemi ay sonu geleceği planlanan yeni rom güncellemesinden sonra tekrar yapmanız fayda sağlayacaktır.

Eywallah

• quote:

Orijinalden alıntı: erosion

quote:

Ya hocam bu çok tatlı bişeymiş görüntü bariz düzelmiş nasıl yüklendiğini yazabilirmisin ...

Hocam ben denedim fakat başaramadım fakat Xda forumunda ve Terramino arkdaşımızında belirttiği üzere Cwm mode da :/ install zip from sdcard seçeneği ile yapabiliyorsunuz .

Başka bir yöntemi var ise bende bekliyorum .

• Alıntıdan alıntıdır

1) Telefon açık halde şarj aletine bağlayın ve prizinize takın. Telefonunun bildirim ışığı yeşil olana dek ve tamamen şarj olana kadar şarj edin.

2) Şarj aletinden çıkarın ve cihazı kapatın.

3) Cihazı kapalı halde tekrar şarj aletine bağlayın ve 30 dakika daha şarj edin.

4) Şarj aleti ile bağlantıyı kesin ve telefonu açın.

5) Telefonda herşey tamam olduğunda tekrar kapatın ve 30 dakika daha şarj edin.

6) Şarj cihazı ile bağlantıyı kesin ve telefonu ClockWorkMod Recovery mod’da açın. Ardından “wipe batt stats” seçin.

Böylelikle telefonunuz bataryayı daha doğru indexleyecek ve şarj süresinde gözle görülür artışlar olacak. Her ROM kurduğunuzda yapmanız önerilir.

@kabuska dilersen ilk sayfaya ekle. Bu gayet akıcı ve güzel anlatımlı olmuş .

@Mat_Cuborn Cwm yok ise yapacağın işlem %100 olmasa bile %70 -80 civarı düzelme sağlar diye düşünüyorum .

Kolay gelsin

• birgün herkes 2.3 e dönecek
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.