Şimdi Ara

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ### (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.197
Cevap
24
Favori
312.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: nefsim

quote:

Orijinalden alıntı: ozd87

Root olabildinizmii yukardakileri deniyorum olmuyor anlatabilecek varmi

Orijinalden alıntı: djemr

2.3.5 SÜRÜMÜNDE ROOT OLMAK

1- Huawei Ideos X5(U8800) 2.3.5 sürümü Root konusunda sıkıntı yaşayanlar yada ilk defa rootlayacaklar ilk önce Hi-suite uygulmasını indirip kurun. Yükledikten sonra program ile işimiz kalmıyor.

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/index.html

2- Daha sonra "Ayarlar", "Uygulamalar", "Geliştirme" sekmesinden "usb hata ayıklaması" ve "Sahte konumlara izin ver" seçenekleirni aktif edin.

3- Dialar'da *#*#2846579#*#* tuşlarına basın. Karşınıza çıkan ekranda "Project Menu", "Settings", "Log Setting", "Log Switch" seçeneğinden "Log on" sekmesini aktif edin ve gelen "confirm" yazısına tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra telefonun ana ekranına dönün ve telefonu yeniden başlatın.

4- Aşağıdaki adresten "Superoneclick" uygulmasını indirin ve masaüstünüze çıkartın. Telefonunuzu usb ile bilgisayarınıza bağlayın. Üst menüden "USB Bağlandı" sekmesinden "USB depolama birimini aç" seçeneği seçtiğinize emin olun.

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=778098&d=1320906597

Superoneclick simgesine tıklayarak uygulamayı çalıştırın ve sol üstte bulunan Root sekmesine tıklayın. Yükleme sırasında karşınıza gelecek üç kutucuktan ilk ikisine "evet", sonuncusunda ise "hayır" seçin. Root işleminin tamamlandığına dair uyarımız çıktığında işimizde bitmiş demektir.

ben bununla root olmuştum..

@Kabuska

@nefs

Bende bu yol ile root olduydum ancak unroot nasıl olacagız yani onu hiç düşünmemiştim illa baska bi programlamı halledecegim yoksa yine telefonun kendi içindenmi çözecegiz yanlışlık yapmamak için sorayım sonra tel elde patlıyor :)

süperoneclick uygulamasında unroot seçeneği de var root olduğun şekilde telefonu pc bağlayıp unroot tuşuna basıyorsun o kadar .

• quote:

Orijinalden alıntı: S@HMeRDaN

İmeim silinmese hafıza kartımda sorun çıkartmasa dönecemde. bunlarsız olmuyor. 7-8 defa denemişimdir hepsinde de aynı sorun

kaç kere custom roma geçiş yapdım, her defasında 2.3 e döndüm ve hiç imei sıfırlanması yaşamadım.
    2. betada hiç hafıza kartı sorunu yaşamadım, ve yaşayanıda görmedim.
    temiz kruulum yapıp beta 2 kurduğuna eminmisin
  • quote:

quote:

İmeim silinmese hafıza kartımda sorun çıkartmasa dönecemde. bunlarsız olmuyor. 7-8 defa denemişimdir hepsinde de aynı sorun

kaç kere custom roma geçiş yapdım, her defasında 2.3 e döndüm ve hiç imei sıfırlanması yaşamadım.
    2. betada hiç hafıza kartı sorunu yaşamadım, ve yaşayanıda görmedim.
    temiz kruulum yapıp beta 2 kurduğuna eminmisin

İlk betada sorun yoktu zaten. ne olduysa 2. betadan sonra oldu. kirlisi temizi farketmiyor hepsinde aynı sorun.
    Root olabilsem sorun olmayacak imei yedeğim var. telefona ne yaptıysam rootda olmadı. Bayada tecrübeliyim ama telefon bana inat yapıyor sanırım.

• quote:

İlk betada sorun yoktu zaten. ne olduysa 2. betadan sonra oldu. kirlisi temizi farketmiyor hepsinde aynı sorun.
    Root olabilsem sorun olmayacak imei yedeğim var. telefona ne yaptıysam rootda olmadı. Bayada tecrübeliyim ama telefon bana inat yapıyor sanırım.

hafıza kartı sorunu veriyosa aklıma bir öneri geliyor ama, büyük ihitmal sen denemişsindir
    hafıza kartını çıkar, 2.3 romu telefonun kendi hafızasından kur, problemsiz çalışıyorsa telefonu kapatıp sd kartı tak..

problem devam ediyorsa sağdan soldan sd kart bulup onunla dene, bence sorunu olduğu gibi bırakmamak lazım..
    bu kadar kullanıcı 2.3 de hiç sorun yaşamıyor sen yaşıyorsan sorunun üzerine gidip bence çözüme kavuşturmak gerekir,
    o inatlaşıyorsa sende ondan inat ol

mesela benim telefona miui yeni romları atıyorum, kurulumdan sonra telefon donuyor
    o kadar kişi sorunsuz kullanıyor bende neden yapıyor diye oturdum kurcaladım, sd kartı çıkarınca hiç sorun olmuyor..
    bende bunun üzerine 16 gb sd kart aldım sorunu çözdüm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 22 Aralık 2011; 10:38:48 >

• quote:

Ben de SD kart almak istiyorum da, bir soru sormak istedim size: Hangi marka ve class tavsiye edersiniz?
  • @kara duman

valla superoneclick şu an hata veriyor niye böyle oldu bilmiyorum z4root deniyim dedim oda hata veriyor anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher055

quote:

Ben de SD kart almak istiyorum da, bir soru sormak istedim size: Hangi marka ve class tavsiye edersiniz?

team class10 tavsiyedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko
    quote:

quote:

team class10 tavsiyedir.

Class 10 ile class 4 arasında ciddi fiyat farkı var, değer mi dersiniz, çok fark var mı kullanımda acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher055 -- 22 Aralık 2011; 11:31:07 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

team class10 tavsiyedir.

Class 10 ile class 4 arasında ciddi fiyat farkı var, değer mi dersiniz, çok fark var mı kullanımda acaba?

class 4 te max 2.5mb ile dosya yazarken class10 ile 10-12mb ile yazarsınız. okuma hızı da aynı şekilde kat kat iyidir

• Arkadaslar sd kart konusunda linkteki konuyu incelemenizi tavsiye ederim...

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=51238478&p=1#51238478

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

team class10 tavsiyedir.

class sadece dosya kopyalarken faydası diğer zamanlarda hiç bir önemi yok hatta diğer zamanlarda class 4 daha iyi çünkü class 10 kartların yazma okuma hızları iyi ama erişim süreleri düşük class 10 altı kartların erişim süreleri daha iyi ve günlük kullanımda erişim süresi yazma hızından daha önemli her gün telefona bilgisayardan telefona bir şey yüklemiyoruz yüklesen de 2 dak fazla bekle forumda incelemesi vardı telefonlarda class 10 kartların faydadan çok zarar getirdiğine dair bulursam eklerim class 10 fotoğraf ve ve kameralarda iyi sürekli yazma yaptığı için .

• quote:

Orijinalden alıntı: mogan_dam

Arkadaslar sd kart konusunda linkteki konuyu incelemenizi tavsiye ederim...

Çok teşekkür ederim, oldukça faydalı bir yazı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

quote:

quote:

quote:

quote:

team class10 tavsiyedir.

class sadece dosya kopyalarken faydası diğer zamanlarda hiç bir önemi yok hatta diğer zamanlarda class 4 daha iyi çünkü class 10 kartların yazma okuma hızları iyi ama erişim süreleri düşük class 10 altı kartların erişim süreleri daha iyi ve günlük kullanımda erişim süresi yazma hızından daha önemli her gün telefona bilgisayardan telefona bir şey yüklemiyoruz yüklesen de 2 dak fazla bekle forumda incelemesi vardı telefonlarda class 10 kartların faydadan çok zarar getirdiğine dair bulursam eklerim class 10 fotoğraf ve ve kameralarda iyi sürekli yazma yaptığı için .

Class 4 en mantıklısı anlaşılan, teşekkürler....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mogan_dam

Arkadaslar sd kart konusunda linkteki konuyu incelemenizi tavsiye ederim...

Çok teşekkür ederim, oldukça faydalı bir yazı...

evet benim de de bahsettiğim yazı buydu gayet bilgilendirici bir yazı

• geçen gün telefonda üstdeki H ve E yazan yerde 3G yazdı ama sadece 1 sn. durdu sonra bidaha gelmedi bunun sebebi nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy344

geçen gün telefonda üstdeki H ve E yazan yerde 3G yazdı ama sadece 1 sn. durdu sonra bidaha gelmedi bunun sebebi nedir acaba

İlginç, ben hiç 3g yazısı görmedim, göreni de duymadım.. Kafası karışmış herhalde, Cihazı çok mu sallamıştınız
  • quote:

quote:

geçen gün telefonda üstdeki H ve E yazan yerde 3G yazdı ama sadece 1 sn. durdu sonra bidaha gelmedi bunun sebebi nedir acaba

İlginç, ben hiç 3g yazısı görmedim, göreni de duymadım.. Kafası karışmış herhalde, Cihazı çok mu sallamıştınız

bendede ilk defa oldu neden hep öyle kalmıyosa demek 3G yazınca harbi 3g ye bağlanıyor H ve E yalan

• quote:

quote:

quote:

bendede ilk defa oldu neden hep öyle kalmıyosa demek 3G yazınca harbi 3g ye bağlanıyor H ve E yalan

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 = 2G (edge yani )

UMTS = 3G

HSPDA = 3,5G

• arkadaşlar rami temizlediğimde 130 mb civarı ram boşaltıyor beta 1 de 2.2 orjinalde en az 200 boşaltırdı sizde nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem414

arkadaşlar rami temizlediğimde 130 mb civarı ram boşaltıyor beta 1 de 2.2 orjinalde en az 200 boşaltırdı sizde nasıl ?

evet bana da 2.3 ram kullanımı biraz daha fazla gibi geldi sistem için daha fazla ram ayırıyor herhalde ama kasma falan yok .
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.