Şimdi Ara

Huawei HG658 V2 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
15
Favori
198.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ooooo çok para Huawei HG658 V2 

• emreozgerr kullanıcısına yanıt

bcm63138 cihazlar ölü hocam güncelleme almıyorlar zaten Türkiye'de kullanan 2-3 tane modem var bildiğim

ASUS DSL-AC88U - TP-Link Archer VR900 v2 - TP-Link Archer VR2800

Gördüğüm en ucuzu vr900 ikinci elde 1300 civarı sarı sitede param güvendeyle.

bcm63138 ve bcm63168 karşılaştırmalarını araştırabilirsiniz aralarında fark yok gibi bir şey 63138 ekstra teknolojileri destekliyor onlar da Türkiye'de kullanılmıyor şu Almanya'da 300 mbps vdsl kullanılan teknoloji vectoring g.fast zart zurt.

Şu anda en mantıklı iki seçenek var ucuz yollu olan ucuz broadcom bcm63168 chipsetli modem ya da triductor vspm310 chipsetli modem + openwrt router (örnek xiaomi ax3200 fiyat performans)

pahalı olan bcm63178 chipsetli modem alıp snr düşürmek zaten Türkiye'de bulunabilen bir tane var 4000 liraya Asus DSL-AX82U sarı sitede param güvendeyle ikinci elleri 3000 civarından başlıyor.

Bana kalırsa ucuz yollu olan daha mantıklı hat çok kötü rezil uzak bir hatsa asus alınabilir ancak. Asus da router almaya da gerek yok o modemin router özelliği çok kuvvetli zaten dsl olmayan router versiyonu da satılıyor RT-AX82U model koduyla. Merlin firmware yüklenebiliyor yine bufferbloat sorunu hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 10 Mayıs 2023; 2:37:52 >

• Saha dolabımı öğrenmek istiyorum.Hg 658 v2 kullanan bir arkadaş yardımcı olabilirmi?Telnet ile hg658 v2 ye bağlanabiliyormuyuz?Modemde telnet açma kapama varmı?

....şu arkadaşın yazdıklarını dener misiniz saha dolabının chipsetini öğrenmek için tabii modemden telnet'i aktif etmeniz lazım kapalıysa

bir de eğer imkanınız varsa kontrol eder misiniz modemde IPTV ya da IPOE köprüleme tarzı bir şey var mı acaba?

https://forum.donanimhaber.com/keenetic-extra-omni-hero-peak-dsl-modem-viva-ve-air-mesh-router-ana-konu--141117860-200#143861384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 13 Mayıs 2023; 11:12:23 >

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Ne kadara aldınız acaba?

• Bilana kullanıcısına yanıt

150 tl.

• Ben süperonlineden Wİ-Fİ 6 modem istedim.250 TL karşılığında değiştiririz dediler.Ama marka model vermediler.Bendeki çok eski ilk bağlandığı yıl takılmıştı.Huawe HG255s.

• Bilana kullanıcısına yanıt

Piyasada wifi 6 lı modemler 1.000 tl den aşağı yok. Süperonlinemi kullanıyorsunuz?Marka modemini öğrenin mülkiyeti size mi ait olacak yoksa internet sağlayıcısına mı onu sorun.

9 yıldır süperonline kullanıyorum.Bende ki modem o zaman verilen.Mülkiyet hakkı vermiyorlar.Abonelik iptalinde,iade edilmek üzere veriyorlar.Uzak odalardan wi-fi çekmediği için değişmesini talep etmiştim.Benim istediğim modem(ZTE H3600)di.Ama arayan kişi ellerinde farklı modem olduğunu takıp deneyebileceklerini söylediler.Ben ne takılacağını bilmediğim için kabul etmedim.

Hg 658 v2 benim gibi vdsl de köprü modunda kullanan arkadaşlar hg 658 v2 nin ipi zyxell modemim ipi 192.168.1.1 ile aynı olunca sanki çakışma oldu.Hg 658 v2 nin ipini 162.168.0.1 yapınca internet geldi.Sizlerde nasıl?

Aynı olmaması gerekiyormuş.Özelden dönüş yapan arkadaşlara teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 19 Mayıs 2023; 14:4:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar ben biraz bu konularda cahilim şimdiden kusurlarımı affedin evimde zyxel wmg3312-b10a v2 modem var bir kaç gün ara ile hatta kopmalar oluyor ( çok fazla kullanıcı nedeni ile wifi 6 nın bu sorunu çözeceğini düşünüyorum ) bu nedenle modem arayışına geçtim bütcem 2500tl vdsl 50 mbps kullanmaktayım 2 adet ip tv kullanmaktayım 2 katlı evde kullanmaktayız ben de öncelikle 2. el temiz bir modem alayım buna birde router bağlamak istedim oğlum ise TP-Link Deco X50-DSL Modem Bunun bize yeterli olucağını düşünüyor bense ikisi bir cihaz almaktansa ayrı ayrı cihaz almanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Almak istediğim router TP-Link Archer AX53 sizin tavsiyeniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkabak -- 20 Mayıs 2023; 10:15:4 >

• Yeni bir konu açmamak için buraya yazmak istedim. Triductor G1.01 işlemci nasıldır, VSPM310 ile kıyasla daha iyi veya daha kötüdür diyebilir miyiz, bilgisi olan var mı? Huawei HG633 modemde bu işlemci kullanılıyor ve son zamanda Vodafone abonelerine verildiğini gördüm. Aslında çok yeni bir modem değil, 2016 yıllarına dayanıyor TalkTalk modeliyle ilgili bilgiler ancak işlemcisi ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadım internette.

• yeni konu açmamak için buraya yazıyorum bu modemle oyun oynayan var mı bende ara ara lag oluyor kablo ile de test ettim sonuç aynı sorun ıss de mi yoksa modemde mi?

Huawei HG658 V2
  • valorant oynadık bir müddet bir sorun olmadı hiç farketmedik

• Elimde bir tek en son 8 yıl önce kullanılmış HG658a var. 35 ya da 50 mbps internet aboneliği aldığımda bunu kullanmayı düşünüyorum. Ethernet ile Wi-Fi 6 mesh ağına bağlamayı düşünüyorum. Sizce sorun yaşar mıyım?

• Bu modem ile telnet bağlanabilen varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.