Şimdi Ara

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
22
Favori
156.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu işin port açmayla alakası yok arkadaşım ben kurulum ilk yapıldığında hiç port mort açmadan 5.8 mb ile aylarca indirdim sonra bir anda yavaşlamalar başladı seni tam yakalamamışlar bundan emin ol . tamamen ip bazlı bir engelleme var zaten torrentlerin hızlı başlayıp direk 30-40 kb lere düşmesi bir kısıtlamanın olduğunun kanıtı ...
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Olabilir ama ben ne yaptım: tam 78 gün boyunca her gun hız testı ve download testı yaptım, resimlerini aldım. Sonra bunları bır güzel topladım ve destek bırımıne mail attım.50 mbit kullandığım halde görmüş olduğum hız max 19 mbit idi. Mahkemeye başvurup sızlerı inletecegım dedım, geldiler bınadaki tesisatı komple degıstırdıler :) Hatta Adana bölge muduru, SAtıs muduru vs bır suru mudur geldı selamlarını bıle almadım.DEdım mahkemede gorusecegız, sızlerı dolandırıcılık ıle suçlayacağım dedım. O oldu. Su an 55-60 mbit arası kullanıyorum :)
    Son sozum; Dİnsizin hakkından, İmansız gelirmiş.
    Edit: En az 4 tane modem degıstırdım, en son 1gbit desteklı modem verdıler, cok rahatladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 19 Mayıs 2014; 22:56:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Olabilir ama ben ne yaptım: tam 78 gün boyunca her gun hız testı ve download testı yaptım, resimlerini aldım. Sonra bunları bır güzel topladım ve destek bırımıne mail attım.50 mbit kullandığım halde görmüş olduğum hız max 19 mbit idi. Mahkemeye başvurup sızlerı inletecegım dedım, geldiler bınadaki tesisatı komple degıstırdıler :) Hatta Adana bölge muduru, SAtıs muduru vs bır suru mudur geldı selamlarını bıle almadım.DEdım mahkemede gorusecegız, sızlerı dolandırıcılık ıle suçlayacağım dedım. O oldu. Su an 55-60 mbit arası kullanıyorum :)
    Son sozum; Dİnsizin hakkından, İmansız gelirmiş.
    Edit: En az 4 tane modem degıstırdım, en son 1gbit desteklı modem verdıler, cok rahatladım

Bence senin bu girşimlerin sonuç vermiş ve seni rahat bırakmışlar ve dokunmuyorlar gibi geldi sana , valla bende arayacağım bir bağırıp çağıracağım olacağı o en sonunda

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Beni dinle, hic arama zahmetinde bile bulunma. Sende bir iki ay resim cek, hizinitestet.com dan download ve hiz testlerini al kaydet biryere. Gorev yoneticisini de açar ag kullanımını gosteririrsin. Sonra direk destek bölümüne mail atarsin. Sorunumu halletmezseniz eger sizi tuketici mahkemesine verecegim dersin. Inan en gec bir hafta icinde hersey hallediliyor ;)
  • bu modemin wifi çekim gücü kötü, 5dbi lık çif antenli modem vermeleri lazım artık dandik tek antenli modem veriyolar......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Mayıs 2014; 12:53:15 >
  • torrent ve diğer internet hızlarında düşüklük ve ciddi yavaşlık yaşayanlar. dns leri eğer manuel girmişlerse (youtube için genelde değiştiriliyor) bunu iptal etsinler auto dns yi system kendisi alsın.
    en azından bişeyler indirirken çok yavaşlık çekenler indirmeye başlamadan bunu yapsınlar. çünkü dns değiştiğinde akılalmaz derecede değerler düşüyor. ve indirme hızı yerlerde oluyor.
  • Turbobit e dosya upload edemiyorum. indirirken saniye 2.5 mb indiriyo. 700 mb yi 5 dk indirdi. İndirirken soru yok ama dosya yükerlken sorun var diğer upload siteleri de öyle bunu nedeni nedir arkadaşlar.
  • Torrentta 2-2.2 mb/s download hızını asla ama asla geçemiyorum. Müşteri hizmetlerinde bizim kafadan bir çocukla konuştum, derdimi anlattım beni uzunca dinledi; hak verdi, sizi anlıyorum dedi ama yapabileceklerim kısıtlı dedi. 2 kere tamamı ile modemi resetledik, birlikte 2 kere modemden port açıp hızın artmasını izledik ama çözüm üretemedik. Şu 17 aralık olaylarından beri ne olduysa bir düzelemedi arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

Torrentta 2-2.2 mb/s download hızını asla ama asla geçemiyorum. Müşteri hizmetlerinde bizim kafadan bir çocukla konuştum, derdimi anlattım beni uzunca dinledi; hak verdi, sizi anlıyorum dedi ama yapabileceklerim kısıtlı dedi. 2 kere tamamı ile modemi resetledik, birlikte 2 kere modemden port açıp hızın artmasını izledik ama çözüm üretemedik. Şu 17 aralık olaylarından beri ne olduysa bir düzelemedi arkadaş.

Bende ilk bağladığında 5.8-6.0 mb/s indiriyordum ancak son zamanlarda 4.0mb/s filan indiriyor max ....
  • Sol sinirlama mi getiriyor acaba? Ben dun yine denedim, 6.2mb gördüm mamunda dan torrent indirirken
  • Ben arayıp tehdit edeceğim bu sefer. Port mu değişirler, modem mi değişirler ne yaparlar bilmiyorum ama 50 mbit hızı düzgün torrent kullanımı sağlayamadıktan sonra ne yapayım?
  • Mordeaur kullanıcısına yanıt
    Ben de ankara'dayım, superonline port yönlendirmeyi komple iptal etmiş. Az önce aradım teknik desteği, sadece statik ip alırsanız port yönlendirebilirsiniz dediler.
    Dinamik ip'si olanları başka bir cihazın arkasına taşımışlar, modemde gözüken ip artık internetteki gerçek ip'niz değil, bu yüzden port yönlendirmeler yalan oldu.
  • Superonlineı bu girişimleri ile birlikte dünyanın en boş fiber internet yatırımcısı ilan ediyoruz o zaman. 50/100 mbit hızları bu kadar sınırlamadan sonra süs diye alacağız zaten. Söylediğime ben de inanamıyorum ama TTNET bile şu an daha verimli. Tek çözüm ise uydunet.

Edit: Ayda 250 gb fix downloadım olduğu ve akk hep dolduğu için kara listede olmam büyük olasılık. Bu pisliği de yaptıklarını duymuştum, şaşırmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 14 Haziran 2014; 9:48:43 >
  • Mordeaur kullanıcısına yanıt
    Sana birsey diyeyim mi. Dediğin gibi kesin bunlarda bir kara liste olayi var. Bu konuda cok sikayetci kullanicilar,. 100 gb kullanirken akk'yi, 6-6.2 mb ile indirirken 250gb a geçtim, 4-5 arasi gidip geliyor sanki. Yada bu benim husnu kuruntum
  • Bende bu modemi kullanıyorum arkadaşlar sorunum şu 50 mbps hızı ethernet kablosu takılıyken gorebılıyorum speedtestte ama wireless da test edınce 20 mbps gecmıyor hız nedendır ? Bilen varsa yardımcı olabılır mı ?
  • Hocam Wireless ağına kaç MB ile bağlanıyorsun? Onla da bağlantılı olabilir hızın. Mesela benim wireless hızım 150 MB/sn. Ve test yaptığım zaman ortalama 55 Mbps çıkıyor.
  • Hız konusunda ben de 20 mbps görüyorum, ethernetle gördüğüm 54 mbps'ye karşılık. Zannedersem sorun bant ayarı ile alakalı.
    Şu makaleye göre yeni 802.11ax modellerinde olan hesapdan eğer 80 mhz frekans olanı 200 mbps sağlıyorsa bizim 50 mbps alabilmemiz için 5Ghz seçeneğinde 20mhz olması yeterli geliyor sanırım.
    Yeni 802.11 standardı
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hız konusunda dünyada yerlerde surunuyoruz gercekten
  • arkadşalar bu port açma olayını sadece torrent için bakmayın ben emulede bir türlü açamadım mesela herşey 1. sayfadaki gibi zaten eskidende o ayarları yapıyordum şimdi aynısı olmasına rağman test yaptığımda tcp baglantısı sorunlu diyor ne oluyor anlamıyorum portmu değişsem bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: RageX

Ben de ankara'dayım, superonline port yönlendirmeyi komple iptal etmiş. Az önce aradım teknik desteği, sadece statik ip alırsanız port yönlendirebilirsiniz dediler.
    Dinamik ip'si olanları başka bir cihazın arkasına taşımışlar, modemde gözüken ip artık internetteki gerçek ip'niz değil, bu yüzden port yönlendirmeler yalan oldu.

Onu diyen Ziya kimmiş? Ara bi daha MHZ yi. Beni CGN ip'den çıkarın port yönlendirme işlemlerim var de. Çıkarırlar.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.