Şimdi Ara

Huawei GR5 2017 [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
7
Favori
32.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkurler hocam,kurcalaya kurcalaya ogrenicem yavastan her seyini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ürün hoşuma gitti huawei markasından bu kadar iyi bir telefon beklemiyordum (ön yargılıydım)
    Beğenmediğim tek tarafı kutu içerisinden çıkan kulaklık oldu.
    Bir de son çıkan yazılımlar güncelleme olarak gelse güzel olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar kardeşime telefon düşünüyoruz bu telefon ve sony z5 dual arasında kaldım gr5 in bi problemi var mı ısınma ekranda donma ne dersiniz alınır mı yardımcı olursanız sevinirim

• Birde gr5 de hızlı şarj özelliği var mı.

• Satmak isteyen var mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu GR5 2017 ANAKONU diye gunceller misin ? Daha büyük bir konu yok çünkü gr5 2017 olarak. Bayagi da bilgiler var. Ben de alali 1 hafta oluyor çok memnunum.

• Gr5 2017 kullanima göre bilgiler :

Öncelikle telefonunun ekran kasa oranin çok iyi olmadığı alt ve üst taraflarda gereksiz boşluklar olduğunu söylemeliyim. Ben siyah rengini kullanıyorum ancak beyaz renkte bu daha çok belli oluyor.

Çift kamerasi bu fiyat segmentinde genelde olmayan birşey,o yüzden kesinlikle çok başarıli buluyorum bu özelliğini. Gerci kullanışa geldiğimizde 2.kamera 2MP degerinde ve eh iste diyecek kadar is görüyor.

Parmak izi okuma tatminkar çalışıyor.

Ekran parlaklığı fazla degil ama az da degil. Normal derecede. Ben simdiye kadar %100 parlaklığa hic cikarmadim.

Ses ve video kalitesi de hoşuma gitti , sesi cok çıkmıyor ancak az da degil. Yani yeterli seviyede. Tek hoparlör var zaten.

Cat 4 var telefonda o yüzden internet hizi Turkcellde kullansaniz hizli degil ama yavaş da degil.Yeterli derecede.

Şunu söyleyeyim bu telefonda şunu da çok iyi yapmislar dedigim ne kamerasi,ne ekrani ne de ses kalitesi var.

Ancak pili yani bataryasi gerçekten iyi. 3340 mah pil var ve bu 5.5 ince göre normal bir pil degeri. Yani p2de 5100 mate serisinde 4000ler varken bunda 3340 mah var ancak gerçekten optimizasyonu çok iyi oldugu için yogun kullanimda bile 1 günü çıkarıyor , ortalama kullanimda 2 gün hani böyle ölücüler olurya batarya çok gitsin diye parlaklığı 0-10 arasina alir,konumu heryerden kapatir oyun oynamaz, interneti wifi den sadece kullanırlar falan. Ha oyle biriysebiz 3-4 gün gider şarjı.

Ben ortalama 6 saat ekran görüntüsü alıyorum ki muzik,oyun,sosyal medya ,arka plan,konum vs hepsi var.

Şimdilik aklima gelenler bunlar ,merak ettiginiz seyler varsa sorabilirsiniz.

• Telefon kapali ortamlarda bildiginiz ev,cafe vb ortamlarda konum bulmuyor. Yani swarmda buluyor ama instagramda bulmuyor. Basina gelen ve onerisi olan var mi ? Konum icin gps,mobil veri,wifi secenekleri secili ama instagramda bulamiyor konum. Tavsiyesi olan var mi konu hakkinda ?

• bu telefondan almak istiyorum 2 saatde şarj oluyorsa iyi bence başka yerde okumuşdum çok geç şarj olunuyor demişdi birisi varmı böyle bir durum birde kullanan arkadaşlar memnunmular ?
  • Arkadaşlar EMUI 4.1.3 ve Android 6.0'da kaldık. Var mı sizlere gelen giden güncelleme ?

Açıkçası bu telefon güncelleme konusunda pek tatminkar etmedi. Arkadaşım 2 ay önce Mate 10 Lite aldı ve an itibarile Android 8.0 Oreo güncellemesi aldı, açıkçası bu durum canımı sıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzi

Arkadaşlar EMUI 4.1.3 ve Android 6.0'da kaldık. Var mı sizlere gelen giden güncelleme ?

Açıkçası bu telefon güncelleme konusunda pek tatminkar etmedi. Arkadaşım 2 ay önce Mate 10 Lite aldı ve an itibarile Android 8.0 Oreo güncellemesi aldı, açıkçası bu durum canımı sıktı.
    Güncelleme konusunda resmen çifte standard var Huawei'de. Daha ucuza alınan modelleri bile guncelleme aldı.

Burada da yazdık önceki sayfalarda Huawei destek e yazın diye ama insanlar memnun herhalde çok kullanan da olmayınca Huawei yattı üzerine. Nitekim aynı telefon yurtdışında 7.0 ı çoktan almıştı bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 27 Temmuz 2018; 1:25:40 >
  • Telefon muadillerine göre, fiyat performans anlamında 1-2 gömlek üstün. Bunun dışında hiçbir özelliği diğer telefonlardaki gibi öne çıkmıyor. Bütün özellikleri ortalamanın üstünde.

İşlemci performansı, Kirin donanımını adına iyi iş çıkartıyor. Tam şarjda, 20 saatlik oyun oynasanız bile %5-%10 şarzı kalıyor. Yani telefonu kullanan kişi çok yoğun kullanımda 1 günü, bir tam şarjda çıkartır. Günlük 5 saat oyun oynama değerine eş değer ağır yükte iş yapsanız ortalama 50-60 saat şarjının gittiğini söyleyebilirim.
  • Bunu anneme verip P9 lite almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: E.C.E.M_

Bunu anneme verip P9 lite almayı düşünüyorum
    P9 Lite almaya değer mi emin değilim. Belki güncelleme almış olabilir ama batarya performansı olarak bizim telefon daha iyi. Çoğu kimse batarya performansını tercih eder sanırım.

• Android 7 gelmeyecek müşteri hizmetlerine sordum. Saçmalık. Bu konu hakkında bir şeyler yapabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: LazPlayboy

Android 7 gelmeyecek müşteri hizmetlerine sordum. Saçmalık. Bu konu hakkında bir şeyler yapabilir miyiz?
    Bazı yerlerde de android 7 için çalışmalar devam ediyor yazıyorlar. Aradan 1 sene geçti nasıl bir çalışmadır anlamadım. Yurtdışında android 7 aldıysa Türkiye'de de verirler diye düşünüyorum.

Sanırım en düşük EMUI ve Android sürümü Türkiye'de. Anneme 1.5 sene önce aldığım huawei p9 lite 2017 Android 8.0 güncellemesi aldı bize sadece google güvenlik güncelleştirmeleri geliyor başka bir şey yok.

Beyler tavsiyem HiCare uygulamasına girip çevrimiçi servislere girin ordan durumu aktarın ben haftada 2-3 kere yazıyorum.
  • quote:

Bazı yerlerde de android 7 için çalışmalar devam ediyor yazıyorlar. Aradan 1 sene geçti nasıl bir çalışmadır anlamadım. Yurtdışında android 7 aldıysa Türkiye'de de verirler diye düşünüyorum.

Sanırım en düşük EMUI ve Android sürümü Türkiye'de. Anneme 1.5 sene önce aldığım huawei p9 lite 2017 Android 8.0 güncellemesi aldı bize sadece google güvenlik güncelleştirmeleri geliyor başka bir şey yok.

Beyler tavsiyem HiCare uygulamasına girip çevrimiçi servislere girin ordan durumu aktarın ben haftada 2-3 kere yazıyorum.

Alıntıları Göster
    Ben bunu artık Global muhataba yazmamız gerektiğini düşünüyorum. Onların nasıl böyle bir saçmalığa mahal verdiğini bilmiyorum ama 2. sınıf muamele ve çifte standardın dibi söz konusu...

Huawei'in merkezine yazmak gerek.

• quote:

Alıntıları Göster
    Çok sinirliyim. Bizzat bana gelen cevap android 7 için bir çalışmamız yok oldu. Sonra bunun saçmalık olduğunu söyleyince cevap vermediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dulcet

Ben bunu artık Global muhataba yazmamız gerektiğini düşünüyorum. Onların nasıl böyle bir saçmalığa mahal verdiğini bilmiyorum ama 2. sınıf muamele ve çifte standardın dibi söz konusu...

Huawei'in merkezine yazmak gerek.

Alıntıları Göster
    Evet bu konuda bir şeyler yapmalıyız. Huawei Türkiye bizi başından savdi resmen. Siz de sorabilir misiniz hı çare uygulamasından. Bana net bi şekilde gelmeyecek dendi

• quote:

Orijinalden alıntı: LazPlayboy

Evet bu konuda bir şeyler yapmalıyız. Huawei Türkiye bizi başından savdi resmen. Siz de sorabilir misiniz hı çare uygulamasından. Bana net bi şekilde gelmeyecek dendi

Alıntıları Göster
    Ben Huawei Türkiye'ye sormam çünkü bir anlamı yok da. İş yoğunluğum bir geçsin, detaylıca döşemeyi düşünüyorum Huawei Çin'e bulursam nereden yazacağımı maille vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 16 Eylül 2018; 20:53:7 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.