Şimdi Ara

Huawei GR5 2017 [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
7
Favori
32.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kilidi için şöyle bir şey buldum.

Kilit ekranında ekranın en altından elinizi kaldırmadan yukarı kaldırın. Menü çıkıyor. Oradan durdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sama

Ekran kilidi için şöyle bir şey buldum.

Kilit ekranında ekranın en altından elinizi kaldırmadan yukarı kaldırın. Menü çıkıyor. Oradan durdur.

Aynen orası daha pratik. Unutmuşum tamamen durdurma ihtiyacı hissetmediğimden :-)

• Peki n11 deki cam koruyucuların hangileri iyi. Dafoni filan var çok pahalı. 10 20 gibi olanların marka olarak hangileri iyidir. Premium filan var iyi gibi.

• sama kullanıcısına yanıt
    Açıkcası bir çok model denedim hatta en prestijli markalardan Nillkin'in cam koruyucusunu da aldım Aliexpress'ten ama yanlardan hava kabarcığı oldu. Cok ince olmali ve tam kaplamamli ekrani. Nano olanları denemeli... Yandaki kavlama efekti onemli degilse cok var birbirinden cok farkli degil.

• Marka tavsiyeniz var mı, orta halli olsa da? 9h filan yazıyor nasıl onlar?

• quote:

Marka tavsiyeniz var mı, orta halli olsa da? 9h filan yazıyor nasıl onlar?

Bence hepsi birbirinin kopyası. Dediğim gibi bir tane aldım biraz fazla para verip bir daha da araştırmadım sonra. Onun haricinde farketmez bence. Ama Nillkin var ise kaliteli ürünleri olan bir firma. İnceliğine bakmak lazım. Ne kadar ince ise o kadar estetik olur.
  • Hocam ben 5 senedir galaxy s5 kullanıyorum kamerası çok kötü oldu. Huawei düşünüuorum da Gr5 ile p10 lite arasında kaldım

• P10 lite 5,2 inç gr5 2017 5,5

• sama kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim baktım biraz da kamera olarak bir fark göremedim fiyat bakımından gr5 daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: paloalto08

Teşekkür ederim baktım biraz da kamera olarak bir fark göremedim fiyat bakımından gr5 daha iyi.

• Programların, facebook twitter gibi, okunmayan bildirim sayısını nasıl kapatıyoruz. Hani simgede kırmızı rakamlar gözüküyor ya.

• quote:

Programların, facebook twitter gibi, okunmayan bildirim sayısını nasıl kapatıyoruz. Hani simgede kırmızı rakamlar gözüküyor ya.

Ana ekranda boş bir yere basılı tutun. Çıkan menüde "Diğer Ayarlar" a tıklayın. "İşaret uygulama simgeleri" altında istediğinizi ya da tününü açıp kapatabilirsiniz.
  • İşte bu ya. Günlerdir bu ayarı arıyorum. Teşekkür ederim. İyi oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu telefon 7.0 nougat alıcak mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkcası ben ve diğer arkadaşlar Huwei destek uygulaması Hicare üzerinden bu soruyu sorduk ve aldığımız cevap hep aynı oldu. Şimdi yine yazdım biraz detaylı sitemde bulundum bu defa. Siz de aşağıdaki yazıyı baz alarak sorabilirsiniz.

Haklı olarak sesimizi çıkarmamız lazım biraz artık.

quote:

Merhaba,

Huawei GR5 2017 model telefon sahibiyim ve 2017 yılı başında yeni model olarak aldığım telefona bu bir sene zarfında sadece bir defa ufak düzeltmeler için yazılım güncellemesi geldi.

Yurtdışında bazı bölgelerde yaygın olarak Honor 6X (ya da Mate 9 Lite) olarak bilinen ve satılan bu telefona resmi olarak aylar önce Nougat (Android 7.0) gelmiş ve kullanıcılar dünyaca ünlü forumlarda Oreo tartışması yapmaktadır. Türkiye'de bu telefonu kullanan kullanıcılar ise büyük hayal kırıklığı yaşamaktadır ve bunu forumlarda dile getirmektedir. Açıkcası Huawei'in bu modele Türkiye'de yazılım olarak yeterli destek vermediği açıktır.

P9 Lite 2017 modeli ile neredeyse aynı donanım özelliklerine sahip ve hatta ilk çıktığında bariz bir fiyat farkıyla (+ olarak) GR5 2017 alan kullanıcılar, bu konuda hayal kırıklığı yaşadıklarını ve buradan, destek hattından aylardır güncelleme bilgisi sorduklarını ve alınan yanıtın " henüz test aşamasında " olduğunu belirtmektedirler.

P9 Lite 2017 gibi aynı işlem gücü ve hafızaya sahip bir telefonda neden bu kadar test süresi kısa sürüyor veya yurtdışındaki Honor 6X kullanıcıları aylar önce nasıl Nougat güncellemesi alabiliyor da Türkiye'de bu telefona destek verilmiyor? bunu merak etmekteyiz.

Yardım ve cevaplarınızı rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 23 Şubat 2018; 17:43:22 >

• Telefon kutusunun içinde çıkan silikon kılıfı nerede bulabilirim? İnternette satilanlar sert değil gibi. Kutuda çıkan gibi arıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilg.tekn

Telefon kutusunun içinde çıkan silikon kılıfı nerede bulabilirim? İnternette satilanlar sert değil gibi. Kutuda çıkan gibi arıyorum.

Aliexpress gibi sitelerden bulma ihtimaliniz var. Ama iyice sorup teyit almanız lazım.

Her ne kadar hard plastic yazsa da silikon tarzı yumuşak olabilir. Aşağıdaki sert gibi ama emin değilim. Zamanında araştırmıştım eklemişim sepete... Ama almadım.

http://s.aliexpress.com/fEbUnIrU?

Sert olması koruma açısından iyi değil ama tek avantajı rengi sararmaz.

Nillkin'in yumuşak ince olanı da güzel ve kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 9 Mart 2018; 16:1:16 >

• dulcet kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler araniza yeni katildim. Batarya 5 saat wifi 1 saat mobil veri ve yarim saat video cekimi ile 1 gunu cikardi. Daha tam kalibre olmamis batarya icin iyi mi sizce ? Ek olarak foto cekiminde en iyi hdr de cekiyor sanirim,en iyi foto cekimi icin ayarlari yazar misiniz ? Bildirim isiklari biraz renksiz sanki yani ilk bakista dikkat cekmiyor ve bu isiklari ozellestirebiliyor muyuz ? Kilit ekraninda saat sol altta gorunuyor ben orta ust kisma almak istiyorum mumkun mu ? Son olarak tele face,insta,twitter,opera,asphalt ve spider man ekli olarak geldi garipsedim bunu kullanilmis cihaz mi diye,size de oyle mi geldi cihaz ? Hb den aldim. Simdiden tesekkurler .

• quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

Beyler araniza yeni katildim. Batarya 5 saat wifi 1 saat mobil veri ve yarim saat video cekimi ile 1 gunu cikardi. Daha tam kalibre olmamis batarya icin iyi mi sizce ? Ek olarak foto cekiminde en iyi hdr de cekiyor sanirim,en iyi foto cekimi icin ayarlari yazar misiniz ? Bildirim isiklari biraz renksiz sanki yani ilk bakista dikkat cekmiyor ve bu isiklari ozellestirebiliyor muyuz ? Kilit ekraninda saat sol altta gorunuyor ben orta ust kisma almak istiyorum mumkun mu ? Son olarak tele face,insta,twitter,opera,asphalt ve spider man ekli olarak geldi garipsedim bunu kullanilmis cihaz mi diye,size de oyle mi geldi cihaz ? Hb den aldim. Simdiden tesekkurler .

Hayırlı olsun.

Bir hafta geçsin telefon uygulamaları vs bir algılasın sonrasında daha iyi performans verecektir diye düşünüyorum. Ben full wifi ile 10 saati geçkin ekran süresi alıyorum oyun oynamazsam.

Foto çekiminde en iyi ayar diye birşey yok malesef. Manuel modda ortam ve ışık şartlarına göre siz ayarlayacaksınız onu kurcalayarak.

Bildirim ışıklarının rengi değişebilir programa göre belki ama renksizden kasıt cansız olması ise yapılabilecek birşey yok. Ben gayet memnunum. Hatta kardeşimde s7 edge var benimkinin bildirim ışığımın daha iyi olduğunu söyledi geçenlerde dikkatini çekmiş. Göz alışkanlığı süresi verin biraz kendinize.

Kilit ekranındaki saatin yeri sabit bildiğim kadarıyla. Dergi kilit ekranı kullandığınızı varsayıyorum. Ki bu çok güzel bir ekran kilidi. Diğer ekran kilitlerini denerseniz bir çok şekilde ekran kilit tarzı var sabit resimli. Huawei'in kendi temalar uygulaması içinden ayarlayabilirsiniz. Yeni temalar denemenizi de tavsiye ederim. İster simgeleri, ister arkaplanı, ister ekran kilidini bağımsız olarak çeşitli temalardan derleyebiliyorsunuz üstelik. Alttaki "Özelleştir" tuşuna basarak.

Teldeki o uygulamalar standard önyüklü uygulamalar. İsterseniz kaldırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 11 Mart 2018; 15:13:10 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.