Şimdi Ara

HUAWEİ G610-U30 ROOT,RECOVERY,ROM YÜKLEME VE MANUEL RECOVERY YÜKLEME(KURTARMA) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.072
Cevap
22
Favori
152.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o hata scatter dosyasından kaynaklanıyor yukarıda verdiğim linklerden indir tüm dosyaları öyle yap çünkü hepsi denendi çalışıyor hatta orda preloader sürücüleride var

http://www63.zippyshare.com/v/77260007/file.html programa bu dosyayı göster scatter dosyasının linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 11 Mayıs 2014; 19:21:31 >
  • sendomi S kullanıcısına yanıt
    çok sağolun bunu yaptım :) tamamlandı ekranda ok yazdı fakat telefonum yine aynı şekilde duruyo açılmıyo şimdi ne yapmam gerek?
  • 5054 hatası nedir peki.. sanırsam recovery uygun değil yada stock romla alakalı.. madde madde yaparken orada yazanları işte gözden kaçan sd kart olayından dolayı.. telefon açılmıyor. aynı sorun pc görüyo 2 saniye sonra kopuyor ama oraları bazen geçiyorum bataryayı alttaki alan kırmızı olunca takıyorum .çoğunlukla 5054 hatası ve 2binli bazende binli rakamlar veriyo ufak bi dikkatsizlik tüm aramalarıma rağmen sonuç bulamadım bu konuda .. detaylı olarak çözümünü anlatabilecek var mı? bende sabit hatalar çıkmıyo şimdiden sağoluun
  • usarialtin U kullanıcısına yanıt
    sanırım ikimizdede aynı sorun var kardeş. ve galiba bizim telefonların içi şu an bomboş yeni bi rom ve boot yüklemek lazım ama nasıl olacak bilmiyoruz. yardım edin lütfen.
  • evet bitçok forumda aynısı deniyor.. driver ve usb vede kabloların değişiminin silinmesinin işe yaramayacağı tek çözümün telefonun versiyonuna uygun rom bulmak olduğu .. arkadaşlar bu versiyonu nerden öğrencez telefonun içini açmadan .. servis de bu konu da astronomik üceret talep ediyormuş kullanıcı hatası diyip bi el atalım kurtaralım sağolun
    zaten rom huawein sitesinde var ancak nasıl atılacağını bilmiyoruz
  • bu huaweideki uptade .. bize imaj yada back up lazım sanırsam başka türlü olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 344344

çok sağolun bunu yaptım :) tamamlandı ekranda ok yazdı fakat telefonum yine aynı şekilde duruyo açılmıyo şimdi ne yapmam gerek?

hangi recovery attın orjinal mi yoksa cwm olanımı,ona göre tekrar orjinali at makinaya,ben başka rom yükledim açılmadı açılış ekranıda değişti önce color os rom yükledim mobile uncle tools ile orjinal recovery döndüm bundan sonra siteden indirdiğim orjinal romu yükleyip tekrardan root yapıp recovery yükledim sonrada color os roma geri döndüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: usarialtin

bu huaweideki uptade .. bize imaj yada back up lazım sanırsam başka türlü olmaz

Arkadaslar huaweinin sitedeki romu indirin icinde update.app dosyasi cikar onun icinde boot.img recovery.img var. Onlari cikarmak icin googilda "huawei rom extract xda" diye aratirsaniz xda daki konuda adam program paylasmis. O recovery ve boot dosyalarini telefona sp flash tool ile yazdirin. Ama dikkat edin ikisinin de adresleri farkli. Adresler scatter doayasinin icindw.pc de olmadigim icin detayli anlatamiyorum. Boot ve recoveryi telefona yazdirinca hafiza kartina update.app yi atip uc tus yontemi ile stok romu yukleyebilirsiniz. System.img sp flash tool ile yuklenebilir ama ben denemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum bu dedigin yontemi hic yapamaz arkadaslar,ben boot.img ve recovery.img'yi update edeyim ama yazdirma isi olacak gibi degil

• Usstam lewa romu bizim telefonlara portlayabilirmisiniz. bence en güzel romlardan birisi ve herkes seçecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nowkaan -- 12 Mayıs 2014; 4:58:37 >
  • ilginize sağolun .. xda da çok detaylı anlatmış google çeviri amcanın sayesinde anlamaya çalıştım ama çok uzun işlemler var . Anca akşam bakıcam ..
  • Kardeşim çok güzel anlatıyosn yardımcı olmaya çalışıyosn çok teşekkür ederim ama keşke bilgisayar başında olduğunuzda tam anlamıyla bi yardımcı olsanız çok daha iyi olacak. boot dosyasını nasıl atacağımizi bilmiyoruz misal olarak. ama siz biliyosunuz bilenler var. keşke daha yardımcı olabilseniz dün akşam 5 saatlik uğraşım sonucu denemediğim yöntem kalmadığı halde telefonum düzelmedi. bugün evkura göndericem inşallah kabul ederler. eğer akşam biraz daha yardımcı olabilen olsa eminim bu sorunu halledebilirdik ama olsun herşeyin hayirlisi. garantiye kabul ederler mi bilmiyorum. sonucu buraya yazarım. eğer kabul edilmezse yine sizin yardımınıza ihtiyacım olacak. sizden tek istediğim nasıl yapacağımız hakkında detaylı bir anlatım. tekrar teşekkür ederim iyi günler

Sizdende cevap bekliyorum çünkü sorunlarimiz aynı. eğer olurda sorunu halledebilirseniz bana da nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? eğer olurda garantiden dönerse sizin yaptığınız gibi bende telefonumu düzeltmeye çalışıcam. fakat aklıma takılan şey şu ki romu yükledim gayetde güzel çalışıyordu fakat sonra bilgisayarıma bağladım telefon hata verdi kapattım ve bi daha açılmadı. şimdi aklıma geldi telefonu bilgisayara bağladığımda biçimlendir yazısı çıktı ve biçimlendirdim acaba bu yüzden mi biçimlendirdikten sonra kapandı ve bi daha açılmadı ? şu sorunu çözelim artık

• ares-hunkar A kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede var yönergelerin hepsini doğru yapmama ragmen tel açılıyor logosu çıkıyor huawei diye ama sonra yine kapanıyor yine açılıyor.spflash tool ile orjinal recovery.img yüklemeye çalıştım. spflash tool kırmızı şerit %100 e ulaşınca hata mesajı geliyor.Nasıl çözdünüz?
  • arkadaşla olmuyor xda daki yöntem ayrıştıramıyorum .. peki buna u20nin recovery sini atsak olmazmı sonuç itibariyle aynı taban
  • hayır u20 recoverysini atamazsın,orjinal recovery atıp sonra sitesinden orijinal romu indirip onu atacaksınız ses kısma+ses açma+power tuşlarıyla,birde arkadaşlar aradığınız tüm dosyalar konunun başında var ordan indirin eğer kırmızı şeritte hata varsa yükleme işinde scatter dosyasından yapıyor demektir ben verdiğim linkten indirip öyle deneyin,herkesle tek ilgilenemem ama elimden geleini yapmaya çalışıyorum konuyu iyi okuyan öyle yapmaya çalışın takıldığınız yerde sorarsınız
  • miui rom deneyen varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

miui rom deneyen varmı

Ben denedim hocam begenmedim color os en iyisi,cm rom bile var bizim cihazada yaramaz ama

• miui nin arayüzü güzeldir bi bakayım 4.5.9 versiyonu varmış en son indirip deneyeceğim güzelse yazarım buraya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.