Şimdi Ara

HUAWEİ G610-U30 ROOT,RECOVERY,ROM YÜKLEME VE MANUEL RECOVERY YÜKLEME(KURTARMA) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.072
Cevap
22
Favori
152.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5054 hatası çıkıp duruyor.. scater da ise sorun .. herhangi bir scater bulup indirmeyle olur mu? yada uygununu aratıyorum hiçbişey çıkmıyo bu telefona ... ne rom ne recovery nede scater..
  • Tum aradıkların konuda var ordan indir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

miui nin arayüzü güzeldir bi bakayım 4.5.9 versiyonu varmış en son indirip deneyeceğim güzelse yazarım buraya.

MİUİ romu bende çok severim ancak bu romun yarısı ingilizce yarısı türkçe COLOROS da kalacağım
  • Selamlar, mtk tools ile recovery yüklerken benimde telefonum çöktü.Sayın sendomi kurtarmak yönergeleri tek tek yapmama rağmen spflash tool ile orjinal recovery atamıyorum.Verdiğiniz linkte ki orjinal recovery.img ve mtk scatter dosyası ile yaptığım denemeler başarılı olmadı.Pc telefonu tanıyor spflash tool kırmızı şerit %100 olduktan sonra hata veriyor dowvnload moduna geçmiyor.Ayrıca spflash tool programını indirmek için verdiğiniz link ölü. Elinde orjinal rom un backup dosyası olan varsa spflash tool ile romu yüklemeye çalışşsak.
    Yardımlarınızı bekliyorum.Herkese teşekkür.
  • Color os romun arayüzü çok iyi,çok fazla detay var,bildirim ışığının rengini değiştirme,mp3'ün istediğin bölümünü zil sesi olarak ayarlama,hızlı başlangıç yapma direkt recoveryden başlatma gibi tek sıkıntım var şu anda ilk açıldığında telefon 500mb ram kullanırken daha sonra 700mb kullanıyor ve hiçbir şekilde değişmiyor

• Sayın sendomi color os u spflash tool ile atmayı denedim. Rom un içinde mtk scatter file dosyası yok.Ayrıca yukarıda belirttim gibi şu an telefonum açılmıyor.Huawei yazısında kalıyor.Recovery mod da açılmıyor.
  • Telefonu çökenler için recovery den bir orjinal rom yedek dosyası alıp gönderme imkanınız yok mu? Spflash tool ile yazdıralım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halffiend

Telefonu çökenler için recovery den bir orjinal rom yedek dosyası alıp gönderme imkanınız yok mu? Spflash tool ile yazdıralım.

mtk droid tools ile alınmış yedek ve sp flash tool linki ektedir

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=e%2B1U/M7DOMuMVCB1CN1oZOs/beDhUaUNvTKYeD9pcS4%3D

bu yedek ile huawei ekranında kalan telefonmu düzeltmiştim

1.driverları kuruyoruz
    2-Telefonun pilini çıkarıyoruz.
    3-Telefonun pilsiz vaziyette ve ses kısma tuşuna basarak kabloyu PC'ye bağlıyoruz driverları kuruyor otomatik
    4-Telefonun kablosunu çıkarıyoruz. (Pili takmayın.)
    5-MtkDroidTools ile aldığımız zipli yedek dosyasını bir klasöre açıyoruz ( diğer zipsiz olan yedek ile yapamadım ben )
    6-SP Flash Tool'u açıyoruz.
    7-"Scatter-loading"e tıklayıp ROM'u çıkardigımız klasöre geliyoruz. MT6589_Android_scatter_emmc.txt seçiyoruz
    8-Telefonu henüz PC'ye bağlamadan Download butonuna basıyoruz.
    9-Telefonu pilsiz bir şekilde ve ses kısma tuşuna basarak PC'ye bağlıyoruz ve hiçbirşeye dokunmuyoruz. Kurulum işlemi otomatik başlıyor.
    10-Ekranda bir pencere açılıyor tamam diyoruz kurulum tamamlanmış oluyor. Kabloyu çıkarıyoruz.(Hemen açmayın alttaki adımı okumadan!)
    11-Pili takıyoruz ve telefonu SES AÇMA + GÜÇ tuşlarına basili tutarak recovery modunda açıyoruz. Ünlem işareti gelene kadar bırakmıyoruz recovery mod yüklemeye başlıyor.

benim yaptıklarım bunlardı bunları GM discovery forumundan buldum biraz farklı oldu bende ama sorun çözüldü açılışta huawei ekranında takılan telefonum kurtuldu

SP_Flash_Tool_v3.1320.0.174 ile yapıldı

• cemalu kullanıcısına yanıt
    Şu an işteyim akşam deneyim.Benim gibi bir kaç arkadaş daha var sanırım telefonu kitlenip, orjinal recovery dosyasını yükleyemeyen.Hepimiz için çözüm olur umarım.
    teşekkürler
  • cemalu kullanıcısına yanıt
    bana ve bir kaç arkadasa gerçek manada yardımcı olan bir tek kişi sizsiniz. gerçekten teşekkür ederim (: sağolun. bu forumun sizin gibilere ihtiyacı var (:

• 344344 arkadaşım cemalu nun verdiği yedek rom data ile sorun çözüldü mü?
    Eger çözüldü ise aşama aşama anlatır mısın?
  • hocam begin adres ve contanier leng demişssin onu değiştirince hata veriyo ordaki rakamları.. birde scater tamam recoverynin hangisini yüklicez o dosyadaki orginal yazanı mı yoksa direk rar olanımı yada framawork falan hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 344344

bana ve bir kaç arkadasa gerçek manada yardımcı olan bir tek kişi sizsiniz. gerçekten teşekkür ederim (: sağolun. bu forumun sizin gibilere ihtiyacı var (:

sizin gibi yorum yapanlar yüzünden artık hiç cevap veresim kalmadı,kimse sizin işinizle özel olrak ilgilenmez(çok yakın birisi değilse tabi)burada rehberler var ordan yapmaya çalışacaksınız eğer takıldığınız yer oldumu soracaksınız bizde cevap vereceğiz zaten rehber var koca rehberi herkse göre tekrar tekrar yazacak halim yok herhalde,cemalu kardeşim yukarıda yedeği vermiş ordan yükleyin sorun çözülür ancak flashtool üzerinden oluyor tabi ki ancak eminim ki birçok kişi yine yapmayacak ve dert yanacak çünkü araştırmıyorsunuz okumuyorsunuz,şimdi kızacaksınız ama gerçek bu ve yazdıklarımın tamamı her forumda geçerlidir,biraz dikkat isteyen bir iş bunlar ve riskli eğer yapıyorsanız sorumluluğu üzerinize almışsınız demektir ve kimseye karşı herhangi bir söz sçyleme hakkına sahip değilsinizdir,her kim olursa olsun böyle konuları açan kişiler kimseyle tek tek ilgilenmek zorunda değildir

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    bayağa bi üstünüze alınmışsiniz siz. amacım size gonderme yapmak değildi yardımcı oldu öyle veya böyle tam olarak açığa kavuşturdu. Sizin yaptığınız gibi herkesle ayrı ayrı ilgilenemem hepinizle ayrı ayrı ilgilenemem demedi. bilgisini paylaştı. bunu sizde yapabilirdiniz ama yapmadınız . o arkadaş yaptı ve gereken teşekkürü aldı. olay bundan ibaret kimse size bir şey demiyor. bilen bildigini paylaşacak ki yardımcı olacak ki herkes öğrensin herkes sorununu halletsin. haksız mıyım siz söyleyin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 344344 -- 13 Mayıs 2014; 14:16:18 >
  • haksızsın,forumlarda bu işler böyle olmaz ben moderatörlükte yaptım,herkesin sorunlarıyla tek tek ilgilenmek zorunda değildir kimse,üstüme ne alacağım biri geldi saçma sapan yazdı geçen gün cemalu'da girdi araya onuda uzaklaştırdılar nedense,konunun başında herşeyi anlatmışım tek tek ayrıntısıyla hatta lazım olan tüm dosyalarıda upload etmişim o kadar zaman harcamışım uğraşmışım,bundan başka bir tane daha rehber yok türkiyede demek ki yaptığım şey güzel bak ne kadar çok şey paylaşmışım değil mi?siz önce yapmanız gerekeni yapın sonra bana sorduğunuzda mantıklı bir şekilde bende cevap veririm ama ben sürekli bilgisayar başında zaman geçirmek derdinde değilim,bu konuyuda açtığımda acayip sıkıldım yok orası eksik kaldı yok o dosyayı upload et yok başka link koy yok resim ekle ben bunlarla uğraşmazdım banane derdim herkes nerden öğrenip yaparsa yapsın derdim ama demedim demek ki ben baya paylaşımcı biriyim,halada yazıyorum ve seninle bunları paylaşıyorum,önce sorunlarla uğraşacaksınız sonra yardım isteyeceksiniz ha karşınızda ki yardım etmezse bu sizin sorununuzdur tüm forumlarda bu konularda belirtilir sorumluluk size aittir yaptığınız işlemden dolayı denir ve bende belirttim umarım sorununu halledersin benim çıkmam lazım yapmam gereken bir sürü iş var

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalu

quote:

miui nin arayüzü güzeldir bi bakayım 4.5.9 versiyonu varmış en son indirip deneyeceğim güzelse yazarım buraya.

MİUİ romu bende çok severim ancak bu romun yarısı ingilizce yarısı türkçe COLOROS da kalacağım

miui 4.5.9 yükledim herşey çalışıyor fakat dediğiniz gibi türkçe dil yok çevirmek lazım. Color osda da miuida da çözünürlük sorunu var başka telefondan port edildiği için sanırım sorun oluyor sanki herşey iç içe girmiş gibi eskiden miui ve cyanogen romlar falan stok roma gore daha hafif olurdu şimdi stok rom daha hafif gozukuyor. Stok romdaki ferahlık yok ikisinde de. ben u20 nin b116 versiyonunu kullanıyorum ilk cwm attığımdan beri bi şikayetim olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben ilk başta denilenleri aynen yaptım. 1. ve 2. adımı uyguladım. root başarıyla yapıldı. 3. adımı uyguladım telefon çöktü şu anda eski haline nasıl dönerim acil yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

ben ilk başta denilenleri aynen yaptım. 1. ve 2. adımı uyguladım. root başarıyla yapıldı. 3. adımı uyguladım telefon çöktü şu anda eski haline nasıl dönerim acil yardım lütfen

dostum sen 1. adıma başlamadan huawei tr nin siteden stok romu indirip yükledin mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemalu

quote:

miui 4.5.9 yükledim herşey çalışıyor fakat dediğiniz gibi türkçe dil yok çevirmek lazım. Color osda da miuida da çözünürlük sorunu var başka telefondan port edildiği için sanırım sorun oluyor sanki herşey iç içe girmiş gibi eskiden miui ve cyanogen romlar falan stok roma gore daha hafif olurdu şimdi stok rom daha hafif gozukuyor. Stok romdaki ferahlık yok ikisinde de. ben u20 nin b116 versiyonunu kullanıyorum ilk cwm attığımdan beri bi şikayetim olmadı.

yok hocam ya çözünürlük gayet iyi bende bir sıkıntı yok,tek sorun ram kullanımı fazla ama kasma gibi bir durumda yok sadece o değeri orda görünce uyuz oluyorumcolor os bence en iyisi ki zaten kaç tane rom var toplasan bunu kullanmasam orijinal roma geri dönerim,

lenovo supercamera diye bir program var konu başında programlar diye bir link ekledim onda var onu kursana çok iyi program bana orjinalden çok daha iyi geldi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

ben ilk başta denilenleri aynen yaptım. 1. ve 2. adımı uyguladım. root başarıyla yapıldı. 3. adımı uyguladım telefon çöktü şu anda eski haline nasıl dönerim acil yardım lütfen

dostum sen 1. adıma başlamadan huawei tr nin siteden stok romu indirip yükledin mi?

hayır onu yüklemedim. onu cihazı servise gönderenler güncelleyenler için yazıyordu ben de yüklemedim :(
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.