Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 Rom&Root - Teknik Destek (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.110
Cevap
37
Favori
188.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 4.2.2 jb gaaps varmi turkce cok acil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://huaweinews.com/2014/05/ascend-p6-b507-kitkat/

Ascend P6 B507 KitKat Chinese Official Firmware Released

haberiniz olsun.
  • Kitkat konusunda konuşuldu.

• Selamlar,
    En nihayetinde bugün fırsat bulup, oda kusur kalmasın diye Baidu Romu kurup denedim.kurulması kolay hazırda miui rom da iken, xda da yer alan önergelere göre flash.bat dosyasını tıklayıp entere bastım ,gerisini kendisi halletti.
    ilk açılış çince fakat ilk kurulumu yapıp(zaten pin kodu girince 3 aşamalı bir şeyler sordu tıklayıp geçtim) hemen el yordamı ile ingilizce yaptım.mantık huawei mantıgı ile aynı ayarlarda ilk açılan pencerede sag üste tıklayınca tüm ayarlar seçenekleri geliyor ordan klavye resmine basıp daha sonra en üstteki satırı tıklayınca” english” seçenegi görülüyor.tabiki çince uygulamalar degişmedi ve bazı şeyler (ne oldugunu bilmiyorum)çince kaldı.
    Daha sonra ayarlardan root permission iznini (security içerisinde)ve diger ayarları yapıp(usb debug,unknow sources ,vs.)kurulumu tamamladım.
    Dikkat edilecek en önemli şey recovery image i orginale(sanırım öyle)döndürüyor fakat maalesef çince bu nedenle sistem güncellemeden ota güncellemesini yapamadım.
    Söylenecek pek fazla bir şey yok aşkımız cabucak bitti neden derseniz miui yada büyük aşkım Lewa dan pek farklı bir şeyler göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwedxz

quote:

Orijinalden alıntı: frhtckr

telefon hep uçak modundaydı.
    2 saat oyun
    4 saat ekran kullanım süresi
    şarj: %4

kitkat -beta-

telefondaki şarkının videosunu izledim 3-5 defa parlaklık sonuna kadar açıktı bazen 4dakika da %1 bile gitmedi bazen 4 dakikada %2 filan gidiyordu. sorun değil 2 saat oyun oynamışım o yeter bana

iyi herhalde bu süre...

Toplam mi 4 saat yoksa 2+4 mu ??

toplam 4 saat hocam :) 6 saat ekran kullanim süresi beklenemez 2000mah pile sahip telefondan

bugünde 4saat 30 dakika ekran kullanım süresi verdi ama 10-15 dakika oyun oynayarak.

- 2 saat müzik dinleme
    - 1 saat maçkolik uygulaması kullanımı
    - 1 saat 20dakika TVYO uygulamasından dizi izledim

toplamda 4s30dk ekran kullanım süresi gördüm ... dün şarjı %40 filandı öylece bıraktım telefonu sabah %30 a düşene kadar kullandım. sonra 1saat20dk dizi izledim wifi ile. şarj %2 ye düştü. bu sonuçların hepsi telefon uçak modunda kullanılarak ulaştığım sonuçlardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 10 Mayıs 2014; 17:34:49 >

• Xiaomi\'nin geliştirip akıllı telefonlarında kullandığı ve diğer üretici cihazlarına da verdiği resmi destek sayesinde pek çok kişinin severek kullandığı MIUI ROM\'u KitKat tabanlı v4.5.9 sürümüne kavuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: csb24

Xiaomi\'nin geliştirip akıllı telefonlarında kullandığı ve diğer üretici cihazlarına da verdiği resmi destek sayesinde pek çok kişinin severek kullandığı MIUI ROM\'u KitKat tabanlı v4.5.9 sürümüne kavuştu.

WhatsApp??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • qwedxz Q kullanıcısına yanıt
    P6'ya resmi destek verilmiyor. Bu nedenle güncelleme almıyor zaten. Mevcut sürüm 4.3.21 ve bağımsız bir geliştirici tarafından portlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

P6'ya resmi destek verilmiyor. Bu nedenle güncelleme almıyor zaten. Mevcut sürüm 4.3.21 ve bağımsız bir geliştirici tarafından portlanıyor.

Peki yeni sürümün portlanmasi ne kadar sürer hocam tahmini olarak?

• qwedxz Q kullanıcısına yanıt
    V6 çalışması var şu an ama yavaş ilerliyor, o da Nexus romundan portlanıyor.
  • quote:

V6 çalışması var şu an ama yavaş ilerliyor, o da Nexus romundan portlanıyor.

Hocam telefona 4.4.2 kurulmuş. Ben 4.2 sürüme dönmek istiyorum. Boot ekranında dload klasörü içerisindeki update dosyasını seçmek istediğimde bu dosyayı görmüyor. Ayrıca sd card update fail hatası çıkıyor. Ne yapabilirim?
  • LNavigator kullanıcısına yanıt
    Twrp yükleyip başka bi custom rom yükleyeceksiniz. sonra orjinal recovery yükleyip geçiş yapabilirsiniz.
    Yani Geçiş aşaması böyle kısaca Kitkat+Twrp+Custom rom( Hyd52 v3)+Orjinal Recovery+Stok Rom
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

Twrp yükleyip başka bi custom rom yükleyeceksiniz. sonra orjinal recovery yükleyip geçiş yapabilirsiniz.
    Yani Geçiş aşaması böyle kısaca Kitkat+Twrp+Custom rom( Hyd52 v3)+Orjinal Recovery+Stok Rom

İlk sayfada twrp ile ilgili söylenenleri yapıyorum fakat telefonun ekranında this phone is secureboot phone ve this phone is lock state yazıları çıkıyor. Ondan sonra hiçbir işlem yapamıyorum.
    Anladığım kadarıyla siz bootloadere değil recovery'ye girmişsiniz. İlk sayfada yazdığı gibi yapın yani Güç+Ses kısma tuşuna basın, ekran açılınca güç tuşundan parmağınızı çekin. Eğer aynı problem oluyorsa ses kısma yerine yükseltme tuşuna basın.
  • quote:

Anladığım kadarıyla siz bootloadere değil recovery'ye girmişsiniz. İlk sayfada yazdığı gibi yapın yani Güç+Ses kısma tuşuna basın, ekran açılınca güç tuşundan parmağınızı çekin. Eğer aynı problem oluyorsa ses kısma yerine yükseltme tuşuna basın.

Hocam twrp ile bootloader' ın kilidini açtım. Fakat söylediğiniz tuşlara basmama rağmen ya twrp ya da telefon açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LNavigator -- 11 Mayıs 2014; 15:26:56 >
    Konunun başında var

1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın
    2. Güç ve ses azaltma tuşlarına 10 saniye basılı tutun
    3. Telefon yeniden başlayıp Huawei logosu göründüğünde güç tuşundan parmağınızı çekin ses azalma tuşunu bırakmayın
  • Herkese selam ,

B608 romu ile b132 arasinda bi fark varmi bilen bi arkadas cvplarsa sevinirim
  • sumer61 S kullanıcısına yanıt
    b608 de ki wi-fi kopmaları b132 de yok ayrıca b132 de şarj daha çok gidiyor
  • Çin için yayınlanan kitkata güncelledim arkadaşlar fakat custom rom kurup kurmama konusunda kararsızım tavsiyeniz nedir ?

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.