Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 Rom&Root - Teknik Destek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
4.113
Cevap
37
Favori
182.398
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> Huawei Ascend P6 Rom&Root - Teknik Destek
Giriş
    184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: headspring

dload klasöründeki UPDATE.APP isimli dosyayı Twrp ile göremezsiniz diye hatırlıyorum(img ve sıkıştırılmış dosyaları görürsünüz).dload dosyasının içine update.app dosyasını kopyaladıktan sonra telefonu kapatın.Daha sonra güç+ ses artırma azaltma tuşlarına basılı tutarak kurulum ekranına geçersiniz ve telefona bir müdahalede bulunmadan kendisi yüklemeye başlar.

Huawei Ascend P6 Rom&Root - Teknik Destek
    Huawei Ascend P6 - KitKat Ana Konu
    Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi
    Huawei Ascend P6 İnceleme & Ana Konu

linklerinden Huawei Ascend P6 ile ilgili konuları takip edebilir favorilerinize ekleyebilirsiniz.Soru ve sorunlarınızın cevabını rahatlıkla bu konularda bulabilirsiniz.

üstad dedigin gibi başlagnıçta güç ses art+ses azaltma basıyorum ancak teamwin ekranı geliyor kurulum olmadan teamwin menusu gelıyor.

• Yüzbaşı
    714 Mesaj

http://forum.donanimhaber.com/m_88888674/f_//tm.htm#88888674 konusundaki twrp kurulumu ile ilgili olan bölümdeki Orijinal Recovery Kurulumu (Orjinal rom yüklemek için gereklidir) ; bölümünde anlatılanları yaparak kuruluma geçebilirsiniz.

Telefonu usb ile bilgisayarınıza bağlayıp Pc Suite (Huawei PC Suit bilgisayarımızda yüklü olası gerekiyor) seçiyoruz ve bilgisayarınızda kurulu olan twrp yi tıklayarak açıp aşağıdaki kodları sırasıyla giriyoruz
    adb devices [ENTER]
    adb reboot bootloader [ENTER]
    fastboot flash recovery recovery.img [ENTER]
    fastboot reboot [ENTER]

Bu işlemden sonra güç+ses artırma ve azaltma tuşlarına basılı tutarak orijinal rom kurulumu yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headspring -- 6 Mayıs 2014; 21:47:30 >
    |
    |
    meşhurkeladam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3618 Mesaj

Twrp ile yalnızca custom romlar yükleyebilirsiniz, stok rom yükleyemezsiniz. Bunun için önce orjinal recovery'e dönmeniz gerek. İlk sayfada nasıl döneceğiniz anlatılıyor.
    |
    |
    184 Mesaj
    quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_88888674/f_//tm.htm#88888674 konusundaki twrp kurulumu ile ilgili olan bölümdeki Orijinal Recovery Kurulumu (Orjinal rom yüklemek için gereklidir) ; bölümünde anlatılanları yaparak kuruluma geçebilirsiniz.

Telefonu usb ile bilgisayarınıza bağlayıp Pc Suite (Huawei PC Suit bilgisayarımızda yüklü olası gerekiyor) seçiyoruz ve bilgisayarınızda kurulu olan twrp yi tıklayarak açıp aşağıdaki kodları sırasıyla giriyoruz
    adb devices [ENTER]
    adb reboot bootloader [ENTER]
    fastboot flash recovery recovery.img [ENTER]
    fastboot reboot [ENTER]

Bu işlemden sonra güç+ses artırma ve azaltma tuşlarına basılı tutarak orijinal rom kurulumu yapabilirsiniz

telefon açık bir halde pc ye bagladım ve twrp ekranını açtım cmd ekranı gelince ise adb devices yazdıgımda cmd ekranında komutlar takıldı kaldı sayfayı sureklı yeniliyor.Ayrıca anlayışınız ve yardımseverlıgınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meşhurkeladam -- 6 Mayıs 2014; 21:53:52 >

• Yüzbaşı
    714 Mesaj

Telefonunuzu kapatın.Sadece ses açma ve artırma tuşuna basılı tutun(güç tuşuna basılmayacak).Huawei logosu ekrana geldiğinde bu komutları yazarak deneyiniz.
    |
    |
    quote:

Telefonunuzu kapatın.Sadece ses açma ve artırma tuşuna basılı tutun(güç tuşuna basılmayacak).Huawei logosu ekrana geldiğinde bu komutları yazarak deneyiniz.

Yine aynı hatayı alıyorum komut ekranında.
    EDİT: Telefonun driverleri kurulu olmasına ragmen pc tanımadı(win 8.1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meşhurkeladam -- 6 Mayıs 2014; 22:04:42 >
    |
    |
  • Teğmen
    184 Mesaj

Arkadaşlar Huawei Ascend yazan ekranda kaldım.Brick oldu galiba
    |
    |
    Bahsedilenler: felixamor , headspring
  • Yüzbaşı
    714 Mesaj

Hiç tepki vermezse brick olur,korkmanıza gerek yok.Güç+ses artırma azaltma tuşuna basarak tekrar başlatın.
    |
    |

şuan açtım ama pcye baglı şekilde açılmıyor komut ekranında kalıyorum.Driverleri tam yukleyemedım galiba.aygıt yöneticisindede bilinmeyen aygıt olarak geçiyor
    |
    |
    headspring kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    714 Mesaj

Bilgisayarınızda Hisuite programı kurulumu.
    |
    |

Kurulu
    |
    |
    headspring kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    714 Mesaj

Telefonunuzda USB bilgisayar bağlantısında Hisuite seçili iken komutu giremiyorsanız Medya cihazı (MTP) seçili iken komutları girmeyi deneyiniz.Ayrıca Geliştirici menüsünde USB hata ayıklama seçeneğinin seçili olması gerekmedir.
    |
    |
    quote:

Telefonunuzda USB bilgisayar bağlantısında Hisuite seçili iken komutu giremiyorsanız Medya cihazı (MTP) seçili iken komutları girmeyi deneyiniz.Ayrıca Geliştirici menüsünde USB hata ayıklama seçeneğinin seçili olması gerekmedir.

this phone lock is unlock state ekranına kadar geldim android logosu arkaplanda.
    |
    |
  • Binbaşı
    1042 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: meşhurkeladam

merhaba
    http://yadi.sk/d/BYGI7QwCPJwfw
    önce bu dosyayı indir ve c: direk altına çıkar
    sonra başlata tıkla cmd yaz ( yada windows tuşu ile birlikte R ye bas cmd yaz) ve entera bas
    muhtemelen şöyle bir yazı ile açılacak C:\users\oturum açma adı>

cd.. yaz enter a bas yine cd.. yaz enter a bas c:> haline gelince
    cd twrp yaz enter a bas
    c\twrp> yazıyor olması lazım.

bu ekranda iken ,
    fastboot flash recovery recovery.img yazıp enter a bas
    <waiting for device> yazısı gelicek
    telefon kapalı halde iken ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu tak
    bazı yazılar gececek işlem tamam

sonra dloa klasöründe romun var ise ses açma ve kapatma tuşlarına basılı tutarak cihazı aç yükleme işlemi başlar

yukarıdaki işlemi

fastboot flash recovery twrp.img

komutu ile yaparsan twrp yüklerisin

• Teğmen
    184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: truvazotti

quote:

Orijinalden alıntı: meşhurkeladam

merhaba
    http://yadi.sk/d/BYGI7QwCPJwfw
    önce bu dosyayı indir ve c: direk altına çıkar
    sonra başlata tıkla cmd yaz ( yada windows tuşu ile birlikte R ye bas cmd yaz) ve entera bas
    muhtemelen şöyle bir yazı ile açılacak C:\users\oturum açma adı>

cd.. yaz enter a bas yine cd.. yaz enter a bas c:> haline gelince
    cd twrp yaz enter a bas
    c\twrp> yazıyor olması lazım.

bu ekranda iken ,
    fastboot flash recovery recovery.img yazıp enter a bas
    <waiting for device> yazısı gelicek
    telefon kapalı halde iken ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu tak
    bazı yazılar gececek işlem tamam

sonra dloa klasöründe romun var ise ses açma ve kapatma tuşlarına basılı tutarak cihazı aç yükleme işlemi başlar

yukarıdaki işlemi

fastboot flash recovery twrp.img

komutu ile yaparsan twrp yüklerisin

hocam orayı geçtim bir problem yok yalnız android recovery yukledım orjınal recovery dload klasöründen birşey yüklemeyemiyorum reboot dedigimde ascend ekranında kalıyorum
    |
    |

• Binbaşı
    1042 Mesaj

yazdığım şekilde orjinal recovery i yüklersen dload klasöründen yükleme yapabilirsin
    sonra istediğini yap ister twrp yüklle ister root yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truvazotti -- 6 Mayıs 2014; 23:58:38 >
    |
    |
    Bahsedilenler: meşhurkeladam

Orijinalden alıntı: truvazotti

yazdığım şekilde orjinal recovery i yüklersen dload klasöründen yükleme yapabilirsin
    sonra istediğini yap ister twrp yüklle ister root yap

Şuan telefon tamam kitkat çalışıyor problem halledildi bu telefona biraz yabancıyım özür dilerim ard arda mesaj kirliligim için yardımlarınız için teşekkür ederim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1759 Mesaj
    Ben boyle servisin binasini tasliyim. Cihaza bi imei atmislar 0049 ile basliyor buyuk ihtimalle bu yuzden simkarti tanimiyor cihaz.. Pini giriyorum sonrasi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merhaba,

Wifi ile sorun yaşayan var mı?

Wifi sinyal seviyesi sürekli değişiyor. Modemin yanındayken full çekerken bir an geliyor sinyal 1-2 dişe düşüyor, sonra tümden gidiyor. Üst banttan wifi katıp açınca yeniden normale dönüyor.
    Bu sırada, laptoptan wifi sinyal kuvvetinde fark olup olmadığını takip ediyorum. Hiçbir değişme yok . Yani sorun telefonun wifi alışında.

Wifi gelişmiş ayarlarda kötü bağlantıdan kaçın seçeneği de seçili ve seçili olmadan denedim. Her iki durumda da aynı sorunlar devam ediyor.

Cihazda orijinal B608 Rom var.

Bir başka romu denedinizmi.B132 yi kurup deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headspring -- 7 Mayıs 2014; 10:10:19 >
    |
    |
    dasarum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
kolayoto.com
canlı radyo dinle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.