Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 Rom&Root - Teknik Destek (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.111
Cevap
37
Favori
188.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sagol hocam htc den huawei ye gecince bilgi alma konusunda biraz zorluk yasiyorum.yalniz soyle bi sikinti yasadim.b132 yi dload la b608 uzerine guncellememe ragmen surum kisminda hala b608 var.bunun hakkinda bi bilginiz varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sumer61 S kullanıcısına yanıt
    Dogru guncelleme dosyasi olduguna emin misiniz??Ve ya guncellemenin basariyla tamamlandigina??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • qwedxz Q kullanıcısına yanıt
    Kit kat ana konuda verilen b132 surumunu indirdim ve kurdum bi kac sefer.daha once htc kullandigim icin rom rot olayina yabanci degilim.ilk aklima gelen b132 nin daha eski guncelleme oldugu ama sonra arkadas daha yeni oldugunu belirtti..geriye sadece hafiza kartinda 2 gb bos yer olmadigi ve bu yuzden tam yujleme yapmadigi geliyor.boyle bi ihtimal varmi?

Edit: kartta yer olmamasina ragmen yaptigim yuklemeler sorunsuz tamamlandi gosteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sumer61 -- 13 Mayıs 2014; 9:51:32 >
    Bugüne kadar öyle bir şey ne yaşadım ne duydum, bence yanlış dosya yüklemiş olabilirsin
  • kdrsahin kullanıcısına yanıt
    roma gomulu yukleme talimatinda hafiza kartina bagli 2 gb bos yer olmasi gerektiginden bahsediyodu.yinede sagol hocam.bi cozum bulursam bilgi olsun diye paylasirim.

B132 romunu yeniden indirip kurmayı denedinizmi.Bir ihtimal dosya isimlendirme yaparken rom isimlerinde yanlış isimlendirme yapılmış olabilirsiniz.
    132 yi indirip dload klasörü içinde hafìza kartına atıyorsun. Daha sonra güncelleme de yerel güncelleme diyorsun.

• talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Islemi aynen dedigin gibi yaptim . Garip olan durum guncelleme yapip telefon tekrar acildiginda hala b608 olmasi.aksam yeni gelen hafiza kartiyla denicem .oda olmazsa baska bi siteden indirip denerim.yardimlariniz icin sagolun.

• soruyu yanlış yere sormuştum
    arkadaşlar,bir konuda bilgi istiyorum,
    daha önce" surdu petru" tarafından JB romlardan B118 ve/veya B120 çin romları için verilen TWRP 2.6.3.3 sürümünü ben brick olma ihtimali var diye kurmamıştım.
    hep KK için olan TWRP yi kurup kullandığım için bu ikisi arasında da fark olmadığını düşünürdüm,bugün TWRP installer da JB için olan TWRP yi kurmayı denedim ,aslında kuruldu ama açılışta aynı TİTREK ROM (colur OS)gibi tepki verip sürekli titredi ,açıldı ancak tepki vermedi ve bu arada sürekli titreyip durdu.
    bende vazgeçip tekrar KK TWRP yi kurdum
    bu sorunla karşılan oldumu bunun çözümü varmı lütfen paylaşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mudur1998 -- 13 Mayıs 2014; 18:31:59 >
  • twrp üstünden hyd52 yükledim ama hala eski b506 romunda kaldı telefon arkadaşlar atladığım bir adım olsa telefon açılmazdı diye düşünüyorum.
  • meşhurkeladam kullanıcısına yanıt
    b506 tabanlı zaten o rom.ama geliştirmeleri farketmen lazımdı.nova kullanıyordu o rom bildiğim kadarıyla.birde rootlu geliyordu.
  • lionhearts kullanıcısına yanıt
    Evet B506 ile aynı gibi. Benim gördüğüm farklar şunlar
    Rom rootlu olarak geliyor
    Askıya alma ve tek elle kullanma özelliği var (B506 da yok)
    Başkada bir fark görmedim
  • Ne zaman yeni bir rom yuklemesem wipe ekraninda(twrp) elim hep internal storage'a gider. Sileyim mi silmiyim mi kararsiz kaldim.
    Uzun sureli kullanima bagli olarak dahili hafizada bir suru cop dosya birikti. Isimi gorenler SD card'ta duruyor.
    Internal stoorage'i silmeli miyim? Biraz arastirdigim da biri silinmeli oburu sildigim icin telefonum acilmiyor diyor.

• Maybe Tomorrow kullanıcısına yanıt
    Gönül rahatligiyla silebilirsiniz hicbir sorun teşkil etmez :) Temiz kurulum olur. Ben öyle yapiyom hep. external sdcard haric hepsini siliyorum.

• arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim hocam, deneyecegim hemen.

• Merhaba ,

derleme sürümü P6-U06V100R001COOB608 olan p6 ya ana sayfada olan 4.4.2 sürümünü direk sd karttan yüklesem sorun yaşarmıyın ?
  • FiréLord kullanıcısına yanıt
    İlk bahsettiğiniz rom resmi Türkiye versiyonu (B608) sıkıntısız yükleyebilirsiniz. İkincisi Çin için çıkmış KitKat sürümü (Çoklu Dil desteği var ama). Bunun yerine önümüzdeki ay Türkiye için çıkacak KitKat sürümünü beklemenizi öneririm.
  • headspring kullanıcısına yanıt
    Yerel güncelleme ile B125 kurdum Daha önce 1,5 gün rahat giden şarjım 1 günü zor çıkartır hale geldi. Birkaç gün boyunca tekrar tekrar re-boot ettim ama düzelmedi.
    Bunun üzerine bugün B132 kurdum. Bu kez Wifi sinyal seviyesi modemin yanındayken bile max 2 diş göstermeye başladı.

Birkaç kez re-boot, Wifi kapat aç, uçak modu, bağlantıyı sil yeniden ekle yaptım ama düzelmedi.

Son olarak fabrika ayarlarına döndüm ama halen Wifi sinyalı 2 diş, Bu mesajı yazdığım notebook full çekiyor. Yani wifi yayınında bir sorun yok.

Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm önerisi olursa çok makbule geçer.
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    Wifi ayarlarında kötü bağlantılardan kaçının ayarı olması lazım,onu işaretlemeyi denermisin.
    Şarjzla ilgili olarak ayarlar-güç tasarrufu bölümündeki Arka planda aşırı güç harcayan bölümündeki gerekli olmayan programları kapatmayı dene,farkedecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Yerel güncelleme ile B125 kurdum Daha önce 1,5 gün rahat giden şarjım 1 günü zor çıkartır hale geldi. Birkaç gün boyunca tekrar tekrar re-boot ettim ama düzelmedi.
    Bunun üzerine bugün B132 kurdum. Bu kez Wifi sinyal seviyesi modemin yanındayken bile max 2 diş göstermeye başladı.

Birkaç kez re-boot, Wifi kapat aç, uçak modu, bağlantıyı sil yeniden ekle yaptım ama düzelmedi.

Son olarak fabrika ayarlarına döndüm ama halen Wifi sinyalı 2 diş, Bu mesajı yazdığım notebook full çekiyor. Yani wifi yayınında bir sorun yok.

Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm önerisi olursa çok makbule geçer.

b608 aralarında en stabili. ben çok rom attım custom romlar yükledim. ama tekrar b608 e geri dönüş yaptım. kitkatın son sürümünü denemedim ama kitkat betayı kullandım fena değildi. jb de şuan en stabili b608 dir bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 16 Mayıs 2014; 22:42:45 >

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.