Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 - KitKat Ana Konu (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.640
Cevap
37
Favori
154.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu b709 u yükleyipde deneyen oldumu.. nasıl memnunmusunuz..
  • daha önce oxalis'in b704 romunu kullanıyordum. onun şarjından memnun kalmadığım için buna geçtim. acaba pilin ömrü bitti de ondan mı böyle anlamadım gitti. sizin şu an için sorunsuz kullandığınız romu tavsiye eder misiniz bi de onu deneyim.
  • Varya bi kiside net bi mesaj yazmamis.. Ben size en sade haliyle anlatayim..

1. 709 romunun jellybeen ile alakasi yok.. Ama huaweinin sayfasinda verdigi 635 romundan daha stabil daha hizli daha sade..
    Yani arkadaslar 709 romu androidin son surumu ama ozellikle huawei icin tasarlanmis bi surum deil diyebiliriz.. Mesela jellydeki guvenlik ogeleri yok jellyde hangi programin nasil davlranacagina biz karar verebiliyorduk sade bir android iste.. Ama oldukca hos bibr kullanim sunuyor.. 635 stock romdan cok daha stabil ve konforlu bence..
    2. Ram kullanimi olarakda oldukca cimri genel olarak 600 mb nin uzerine pek cikmiyor..
    3. Eger 709 u 635 in uzerine kurarsaniz telefon kafayi yiyor emin olun :) isinmami dersiniz sarj somurmemi dersiniz reset atmak her turden katliam basliyo.. Cunku 709 romu orjinalde huawei icin optimize edilmis bi surum bunu kurdugunuzda 709 play storeye ilk etapda baglanmiyo mesela bunu yabanci kaynak olarak taniyor buda cakisma ve kararsizlik sebebi al sana isinma ve reset atmalarin ilk nedeni.. Ama sorun yok kurulumdan sonra huawei app den google playi indirip kaldiginiz yerden devam edebilirsiniz.. Ancak gelistirici seceneklerinden yabanci kaynaklara izin ver demeniz lazim boylece play store sorunu cozuluyor..
    4. İste Bu yuzden once twrp kurup bi temiz format ve wipe cekiyoruz.. Tertetemiz bi yukleme yapmamiz lazim tabi buda telefon hafizasinda kayitli herseyin silinecegi anlamina gelir.. Peki degermi.. :)
    Aylardir 635 eziyeti ceken birisi olarak gercekden buna deger diyebilirim..
    Bu yuzden rehber ve mesajlari suite kullanarak masa ustune yedekleyin cok basit disa aktar diceksiniz bu kadar.. Kafaniz kariismasin arkadaslar..
    5. Yeseklerinizi aldiysaniz simdi gelelim en kolay yere.. Milletin gozu korkmus.. :) twrp falan yuklemek gece sigara bulmaya cikmak demek deildir arkadaslar abartmayin gozunuzde.. Xda da ascend ana konusunda hepsi var.. İndiriyon bilgisayara telefon bilgisayara suite modunda bagliyken aciyon exe dosyasini kitkat yukleyse 1 tuslayip enter dion is bitiyo basit ya cozersiniz.. Karisik bisey yok.. Telwfon bi reset atip bastan baslibyo okadar windowsdaki guncelleme gibi..
    6. Sonra gene xda daki 709 romunu indirin bilgisayara ordanda telefonum hafiza kartindaki manzarali bi yere kopyalayin..
    7. Simdi twrp hazirsa.. Romu hafiza kartinda manzarali bi yere kaydettiyseniz.. Ve yedeklerinizde masa ustunde kuzu gibi Yatiyosa baslayabiliriz..
    8. Kapatin telfi.. Yandaki ses acma ve ses kisma tusuna birlikde basin.. Bide power tusuna bas.. Yani 3 une ayni anda bascaz cocukkken streetfighter da az yapmadik bu numaralari yersiniz siz onu..
    Telefon acildimi twrp modunda.. Cek abucim simdi formati dahili hafizaya.. Yetmedi bide wipe yap dalvik cache internal card system.. Yani external card haricinde hersey..
    9. Bittimi simdi installa tikla.. Git irdan manzarali yerdeki romun zip dosyasini sec.. Baslat yuklemeye 5 dakka sonra cillop gibi v3 androidin olacak.. O telefon ucacak ya.. :)) bu kadar basit kanka en sade anlatimiyla..
    Epi topu 3 etapli bi islem..
    1. Yedekleri al
    2. Twrp kur ve romu indir..
    3. Format cek romu yukle..
    Hepsi bu.. Takildiginiz yerde sorsarasiniz ucunda olum yok brickde yok tirsmayin o kadar :)
    Degermi ugrasmaya p.eki..
    Valla ben bile sevdiysem bu romu deger inanki..
    He unutmadan.. Benim gibi merak edenler icin diyorum..
    Turkce.. Tabikide..
    Kulalik sesi iyimi.. 635 den nerdeyse iki kat iyi usta :))
    Sacma sapan hata mesaji veriomu.. Yok oyle bisey..
    Tema deisiyomu.. Basta bi iki naz yapio ama ewet deisiyo hemde yuzlerce tema indirebiliosun..
    Root oluyomu.. Aynen oluyo abicim daha twrp den yuklerken bitisde soruyo zaten supersu ile root yapayimmi diye.. Tamamen keyfine kalmis bisey ben yaptim mesela..
    Yeni seyler varmi.. Valla var ne yalan soylimmi jellybeendeki bazi guvenlik ozellikleri falan yok ama gorseli falan baya iyi cok daha stabil..
    Navigasyonda falan sorun varmi.. Valla ben google ile ugrasmadim yukledim yandexi okadar.. Sanki cok kullaniozda..

Bunun gibi bi suru artisi var arkadaslar..
    Yukleyin begenmezseniz 635 ede donersiniz yada baska romada valla kolay :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regsaver -- 27 Mayıs 2015; 14:12:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fthkck F kullanıcısına yanıt
    b709 kullanıyorum ben dostum .
  • http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/development/ascend-p6-u06-b709-emui-3-0-kitkat-t2999971

bende bugün bu linkteki romu kurdum v4 olanı ancak pek bi değişiklik yok gibi. şarj birden %80'den 0'a düşüyor. şarja takınca da çok kısa sürede doluyor. sanırım pilin ömrü bitti. sizce de öyle midir?
    daha 1 senelik telefon onun sarj ömrü öyle hemen bitmez ya kaldı ki bu makine piyasaya çıkarken en iddialı olduğu konulardan biriside şarjı dı.. ama takıncada hemen doluyor diyosun.. yeni romu yüklemeden önce de böylemiydi..
  • evet maalesef b704 kullanırken de aynı sorun vardı. bugün şunu farkettim telefonun arka kısmı biraz şişmiş. yani masaya koyduğum zaman eskiden hiç oynama yapmadan sabit dururdu. şimdi ise sabit durmuyor arka kısmı düz değil. acaba batarya şişme mi yaptı?@regsaver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkck -- 29 Mayıs 2015; 1:22:35 >
    aynen öyle kardeşim batarya şişme yapmış..
    telefonunuzu bataryası yüzde 20 nin altına düşmedikçe şarja takmayın.. doldukdan sonrada fazla şarjda bırakmayın pil hafızası denen bilimin açıklayamadığı doğal bir olay var.. googlede aratırsan açıklamasını bulursun.. genelde şişmeye aşırı ısınmalar neden olur açık hava kafelerde bulunan tepelerde takılı duran mikro dalgalı ısıtıcalar gibi cihazlar buna sebep olur mesela fark etmezsin bile.. batarya değişmesi lazım kardeşim.. geçmiş olsun..
  • Ben eski surume donmek istiyorum. Kitkat acayip kasiyor. Video cektim ixlerken agir oynuyor birden hizlaniyor rehber bi geliyor bi gelmiyor. Teli aldigim surume donmek istiyorum. Acayip kasma donma var alinti ile cevaplayin lutfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    şişme yapan baska bi p6 garanti kapsamında pili değiştirdik ve aynı söylediğin gibi şarjı çok hızlı bitiyordu senin batarya gümlemiş orjınal roma geri dön ,batarya da şişme ve şarjın bir saat içinde bittiğini yaz yolla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 29 Mayıs 2015; 14:01:17 >
  • b634 yüklesem garantide bir sıkıntı olmaz heralde. bir de pil değişimi kaç gün sürüyor 20 gün bekletirler mi?
  • 24 gunde gelmişti b634 iyidir.
  • http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=42
    emui 3.0 sürümü imiş bu romu kursak sorun olurmu.
  • muhlis bey kullanıcısına yanıt
    yok sorun olmaz ama daha iyisi var b708 .ama sonra türkiye romuna dönmek biraz meşakatli .
  • quote:

Orijinalden alıntı: franky88

yok sorun olmaz ama daha iyisi var b708 .ama sonra türkiye romuna dönmek biraz meşakatli .

Teşekkürler. Kurdum sorun yok. emui 3 arayüzü çok guzelmiş. Tavsiye edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar p6 var kasmalar basladi bu surumu hic sevmedim ya orjinal surume donmek istiyorum ya da yeni surum varsa kasmayan o u yuklemek istiyorum. Alinti ile cevaplayi. Nolur

• quote:

Orijinalden alıntı: softwareci.com

Arkadaslar p6 var kasmalar basladi bu surumu hic sevmedim ya orjinal surume donmek istiyorum ya da yeni surum varsa kasmayan o u yuklemek istiyorum. Alinti ile cevaplayi. Nolur

Şuan kullanmıyorum sattım ama en son stabil kullandığım b709 du..

• quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

quote:

Orijinalden alıntı: softwareci.com

Arkadaslar p6 var kasmalar basladi bu surumu hic sevmedim ya orjinal surume donmek istiyorum ya da yeni surum varsa kasmayan o u yuklemek istiyorum. Alinti ile cevaplayi. Nolur

Şuan kullanmıyorum sattım ama en son stabil kullandığım b709 du..

Nasil yukleyeblrm ? Cahilim bu konuda

• İlk mesajdaki yonergeleri takip ederek twrp kurun. Sonra B709 u indirip flaşlayın.

• Merhaba benim telefon Ascend P6 emiu 3.0 yüklü ama hareket kontrolü boş.Düzeltebilen varmı Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.