Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 - KitKat Ana Konu (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.640
Cevap
37
Favori
154.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gerçi sağolsun üstad @arifakinti b709 u önerdi ama bir daha room işleriyle uğraşamam dilim yandı.
    b708 mi yoksa b709 yazılımı mı hangisi daha stabil daha uygun tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • d.yigit D kullanıcısına yanıt
    708 i indireli 1 ay oldu ama deneyemedim hala. Eğer kurarsam söylerim sana

• Arkadaşlar selam;

b635 yazılımını kullanıyorum.Fakat sanırım içindeki recovery bozuldu.Çünkü wipe/format yapmasına rağmen telefon sürekli en son hali(programlar yüklü hali) ile açılıyor.Ayrıca rom yüklemek için twrp yüklemek istiyorum.Yüklendi diyor fakat android recovery ile açılıyor.Ayrıca Huwaei p6 tool kit ile twrp ve stock recovery kurmayı denedim herşey oldu görünüyor fakat aslında telefonda hiçbir değişiklik olmuyor.Ayrıca telefon root da olmuyor.Şimdi, üstadlar ben durumdan kurtulamıyorum sizden yardım istiyorum.Bu arada siz root edebilenler hangi yazılımı kullandınız?
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, b709 yükledim ama ne yaptıysam root edemedim. Ayrıca diller içinde Türkçe yok. Ne yapabilirim.
  • fthkrkmaz F kullanıcısına yanıt
    Merhaba, root için suoersu.zip indirip twrp den flaşlayın. Alın link :https://download.chainfire.eu/696/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip

Dil türkçe vardı yükleyen herkeste. Sizde neden yok bilmiyorum.

Bu arada P6 mı sattım. Ama yinede elimden geldiğince yardımcı olacağım.
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Hocam yardimlariniz icin cok tesekkurler :) dediginiz sekilde root islemini gerceklestirdim. Turkcelestirmeyide bi uygulama sayesinde halettim. Rom u cok begendim ancak temalar calismiyor sizde calisiyor muydu? Ayrica Xposed yukleyemedim bunun bir cozumu var mi?

Bu arada meraktan soruyorum ne kadara sattiniz telefonunuzu?

• fthkrkmaz F kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Temaları aktif etmek için başta bir temayı uygulamalısınız ondan sonra diğerleri uygulanabilir oluyor. O temanın ismi ya bloom du ya magazineydi. O temayı bulun zaten uygulanırsa belli olur. Eğer olduysa ondan sonra bütün temalar çalışır. Xposed i denemedim o romda o yüzden bilemicem. Pm atım fiyatı ucuza sattım :)
  • Beyler benim telefonum otobüste iken falan konuşma sesini hiç duyamiyorum ahize sesini nasıl yukseltebilirim kullandığım sürüm b708 bide konum bulunamadı sorununu nasıl duzeltirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut010170 -- 13 Mayıs 2015; 16:35:01 >
  • umut010170 U kullanıcısına yanıt
    B709 da iyiydi ona geçebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefonu aldıgımdan beri gncelleme kuramadım.Sistem güncellemeden denedim olmadı yerel sürücüden denedim yine olmadı.suan b608 yuklu telefonda emotion 1.6.Aldıgımdan beri bu sekılde.kitkatı kuramıyorum fail veriyor sürekli.suan huwaei sitesiden indirdim dload klasoru ıcıne update ap attım.Yerel guncellemeden secıyorum kurulucak dıyor fail veriyor.Bi yardım edin
    su htayı veriyor this phone is lock state snra fail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grandgustin -- 14 Mayıs 2015; 13:21:05 >
  • Grandgustin G kullanıcısına yanıt
    bootloader kiliti var ondan. B125 i yükleyince kalkıyordu galiba. Yada Huawei toolkit ile kaldırabilirsin.
  • arkadaşlar B708 'den ilk orjinal ilk alındıgı surume nasıl getırebılırım telefonu ? sarj sorunum oluşmaya başladı telefonda yardım edermısınız
  • hykara86 H kullanıcısına yanıt
    bırak forumu bir önceki sayfayı bile okusan cevabını bulacaksın bu kadar da hazırcı olmayın arkadaşlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: franky88

bırak forumu bir önceki sayfayı bile okusan cevabını bulacaksın bu kadar da hazırcı olmayın arkadaşlar .

okumadıgımı nerden bılıyorsun ? telefonu aldıgım gunden berı takıp eder ara ara da mesaj yazarım buraya. ısrarla sorduguma gore demek kı yazılanlar yeterlı gelmemıs yardım almak ıcın tekrar soruyorum.
    saçma sapan cvp vermenın anlamı nedır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hykara86 -- 22 Mayıs 2015; 16:58:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hykara86

arkadaşlar B708 'den ilk orjinal ilk alındıgı surume nasıl getırebılırım telefonu ? sarj sorunum oluşmaya başladı telefonda yardım edermısınız

Hocam bende aynı durumdayım.Orjinal yazılıma geri dönmek istiyorum.Arkadaşlar sağolsun birşeyler yazmışlar ancak kapasite meselesi ben pek anlamadım.Siz öğrenirseniz beni de bilgilendirebilir misiniz.
    Bir de bu TWRP olayını nasıl telefondan kaldırabiliriz.
    Bizi tembellikle suçlayacaklar dahil herkese şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: d.yigit

quote:

arkadaşlar B708 'den ilk orjinal ilk alındıgı surume nasıl getırebılırım telefonu ? sarj sorunum oluşmaya başladı telefonda yardım edermısınız

Hocam bende aynı durumdayım.Orjinal yazılıma geri dönmek istiyorum.Arkadaşlar sağolsun birşeyler yazmışlar ancak kapasite meselesi ben pek anlamadım.Siz öğrenirseniz beni de bilgilendirebilir misiniz.

bunun kapasiteyle ne alakası var arkadasım ? yazılanları uyguladıgım halde fail hatası verdi telefon. ilk defa yukleme yapmıyorum ki burdakı arkadaşlar gibi hemen hemen her romu yukledım ama b708 de kendılıgınden sorun başladı su gibi şarjı gıtmeye ve dolmamaya basladı sonra b635 e gectım bu sefer telefon hıc şarj dolmadı sıfırlandı kapandı suan 24 saattır %10 dolmuş halde duruyor. fail hatası aldığım ıcın de tekrar sordum belkı bıseylerı yanlış yapmısımdır dıye ama sormak hata tabı buraya. neyse ınsallah sızın sorununuz da hallolur..

• hykara86 H kullanıcısına yanıt
    "Fail" hatası alıyorsanız iki şey yapabilirsiniz :
    1) Tekrar birkaç kere deneyin (Güç+Ses açma+ses kısma tuşlarıyla)
    2) "Downgrade" yani sürüm düşürmeye izin vermiyor olabilir. Bu durumda önce twrp/cwm ile düşük versiyon bir custom rom yükleyin (Misal B635 tabanlı bir rom) ardından orjinal recovery'e dönüp tekrar güncellemeyi deneyin (Yine üç tuş kombinasyonu ile).

İlk sayfada twrp yükleme ve orjinal recovery'e dönmek anlatılıyor.

Aslında ayrıntılı anlatım yapılmıştı ama sayfa uzadıkça uzadığı için bir çok satırı sildim. Hata bu anlamda bizde birazda. XDA gibi forumlarda P6 konusundan da bakabilirsiniz daha ayrıntılı anlatımlar için. Bende epey bir zaman önce sattığım için çok yardımcı olamıyorum güncel yazılımlar noktasında.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: d.yigit

quote:

bunun kapasiteyle ne alakası var arkadasım ? yazılanları uyguladıgım halde fail hatası verdi telefon. ilk defa yukleme yapmıyorum ki burdakı arkadaşlar gibi hemen hemen her romu yukledım ama b708 de kendılıgınden sorun başladı su gibi şarjı gıtmeye ve dolmamaya basladı sonra b635 e gectım bu sefer telefon hıc şarj dolmadı sıfırlandı kapandı suan 24 saattır %10 dolmuş halde duruyor. fail hatası aldığım ıcın de tekrar sordum belkı bıseylerı yanlış yapmısımdır dıye ama sormak hata tabı buraya. neyse ınsallah sızın sorununuz da hallolur..

Arkadaşım ben kapasite meselesi derken kendimi kast etmiştim.Sizinle ile ilgili herhangi bir yorumda bulunmadım.Maşallah patlamaya hazır bomba gibisiniz.

• Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak.

http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/general/ascend-p6-b708-emui-3-0-international-t2991646 bu linkteki romu yükledim ancak batarya inanılmaz bir şekilde hızlı bitiyor. Şöyle ki %80'den 0'a 3 dakika içinde düşüp kapanıyor telefon. Sizce romdan mı kaynaklanıyor yoksa bataryanın ömrü mü bitti?
  • fthkck F kullanıcısına yanıt
    Daha önce hangi rom vardı ? onda durum nasıldı ? bence romdan kaynaklanmıyor romların kalıntılarından kaynaklanıyor .o romu da kullandım.öyle bir sorun yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.