Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 ANA KONU - Kullanıcılar Kulübü [Marshmallow ÇIKTI] (1115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.866
Cevap
154
Favori
719.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben lineageos'daydım.
    Sd karta dload klasörü açıp, 4.4 ü içine kopyaladım.
    Cihazı kapatıp üç tuşa basılı tuttum, kendi yüklemeye başladı zaten.
    Sonra part2'yi de kopyaladım.
    5.1 yüklüydü bir ara, onda da lineageosa geçip geri 4.4 e dönmüştüm.
    Uzun zamandır cihazı kullanmıyordum ama şuan kullanıyorum. Bazı yazılar okudum, geri dönüşlerde anakart felan arızalanıyormuş.
    Dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü çoğumuzun cihazının garantisi bitmiştir.
  • frenze kullanıcısına yanıt
    Bence kişisel bugün cevabı. Bana 4.4 kullanışsiz geliyor. 5.1 daha iyi benim için. Arada çok fark olduğunu da düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egowest kullanıcısına yanıt
    4.4 kıyasla performans olarak fark var mı peki.
    5.1'de ekranı ikiye bölme var mı acaba.
    Ve Emui sürümü hangisi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 20 Mart 2017; 11:34:5 >
  • vaskin77 kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde anakart deisti 4.4 yuku fakat onceden bos ram 1.44 gb idi uygulamalar kapali iken simdi 1 gb bile olmuyor sizdede oylemi tekrar servise gondersem

mi

• DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde anakart deisti 4.4 yuku fakat onceden bos ram 1.44 gb idi uygulamalar kapali iken simdi 1 gb bile olmuyor sizdede oylemi tekrar servise gondersem

• arkadaşlar bu telefona uygun rom yok mu ya. mesela arkadaşımda gm discovery var adam geçen sony z3 rom yükledi bizde bu şekil rom yok mu hiç
  • cleven12 C kullanıcısına yanıt
    Yillardan beri onlarca rom denemis biri olarak, hiçbir custom rom orjinal romun yerini tutmuyor. Custom romlar bir yerde çok iyiyken diger yerde batiriyor. Sifir hatasiz olmuyorlar.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Sen hangi romdasın acaba.
    Orjinal 6

• keton66 K kullanıcısına yanıt
    Ben hiç servise yollamadım. 6.0 kullanıyorum şu an ve ram kullanımı 70 civarı bu da zorluyor. 5.1 de daha iyiydi durum. Düşüreceğim ilk fırsatta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    anladım dostum ama nerde bulabilirim bu tur romları
  • Android 5.1 kullaniyorum

Hafiza sorunu yaşıyorum.

32 gb sd kartim boş olmasina ragmen olmasina ragmen oraya bir veri aktarımı yapamiyorum.Bu yuzden surekli yeterli alan yok uyarisi alıyorum

Bu sorunu çözmek icin ne yapmam gerekli acaba ?

• 7.1.1 ile resmen yeni telefon hissi alıyorum telefondan... Zevkle kullanır oldum. Bellek şişme derdi yok akıyor resmen...

https://forum.xda-developers.com/ascend-g7/development/rom-t3548801

• Xaero X kullanıcısına yanıt
    yeni kurduğunuz içindir belkide , arama mesaj vs listesi şişsin ondan sonra bunlar için konuşmak daha makul olur bence
  • Miui'ya güncelleme yaptı bugün geliştiricisi.
    Ama denemedim, biraz bende Lineageos'dayım.
    Arada 10-15 dakika başka roma geçsem de yaklaşık 15 gündür Lineageos kullanıyorum.

Ve cihaz gerçekten seri. Takılma donma yok. Benim tek derdim 4G şebeke zayıf. Sırf bunu test etmek için hafta sonu offical 4.4'e geçtim. Şebeke çekimi hemen hemen aynı, tek fark offical 4.4 daha hızlı şebeke değiştiriyor ve 3G şebeke daha net çekiyor.

Tabii zevk meselesi. Offical romların şarj süreleri nasıl bilmiyorum ama Lineageos tamamen mobil internet ile (şebeke sürekli dalgalanıyor, 3G-4G geçiş yapıyoyor ve 4G'de bir diş geçiyor veya 3G'ye düşüyor.) yaklaşık 20 saat bekleme ile 5 saat ekran süresi alıyorum. Ki 3 yıllık bir cihaz için süper süreler.
    Tabii ekranın hd ve bataryanın 3000mah da olması bir etken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenze

Miui'ya güncelleme yaptı bugün geliştiricisi.
    Ama denemedim, biraz bende Lineageos'dayım.
    Arada 10-15 dakika başka roma geçsem de yaklaşık 15 gündür Lineageos kullanıyorum.

Ve cihaz gerçekten seri. Takılma donma yok. Benim tek derdim 4G şebeke zayıf. Sırf bunu test etmek için hafta sonu offical 4.4'e geçtim. Şebeke çekimi hemen hemen aynı, tek fark offical 4.4 daha hızlı şebeke değiştiriyor ve 3G şebeke daha net çekiyor.

Tabii zevk meselesi. Offical romların şarj süreleri nasıl bilmiyorum ama Lineageos tamamen mobil internet ile (şebeke sürekli dalgalanıyor, 3G-4G geçiş yapıyoyor ve 4G'de bir diş geçiyor veya 3G'ye düşüyor.) yaklaşık 20 saat bekleme ile 5 saat ekran süresi alıyorum. Ki 3 yıllık bir cihaz için süper süreler.
    Tabii ekranın hd ve bataryanın 3000mah da olması bir etken.

hangi operatörü kullanıyorsunuz
    ben resurrectionremix ile vodafone hattım ile buna benzer bir sorun yaşamıyorum da acaba operatör ile ilgili bir uyumsuzlukmu var diye aklımdan geçti.

• Turk Telekom.
    Ki İstanbul'un merkezi bir yerindeyim yani.
    Eski cihazım Xiaomi Note3 Pro full çektiği yerde, G7 Lineageos ve stock 4.4, bir diş ancak çekiyor. Ve sürekli 3G arasında gidip geliyor.
    Olmazsa Miui'yu deneyeceğim.
  • egowest kullanıcısına yanıt
    Romu flashlıyorum ama cihaz açılınca otomatik olarak fastboot moda alıyor kendini ve telefon açılmıyor.
    Sen hangi recovery kullanıyorsun acaba.
    Miui romun sayfasındaki twrp idi yanlış hatırlamıyor isem

https://forum.xda-developers.com/ascend-g7/development/miui-v8-6-0-g760-13-1-7-multilingual-t3540328
  • Bende de bu twrp var.
    Full wipe yapıp romu flashlıyorum, yükleme bitince reboot ediyorum ve fastboot modda açılıyor. Cihaz açılmıyor.
    Root için flashlama yapmak gerekiyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.