Şimdi Ara

HUAWEİ ASCEND G301

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
5
Favori
74.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -BU CİHAZI KULLANAN VARMI VARSA YORUM YAPABİLİRMİ-
    CİHAZ 1 AYDIR TÜRKİYEDE SATIŞTA FAKAT NE BİR YORUM NEDE BİR BİLGİ VAR ONUN İÇİN KONU AÇMA GEREĞİ DUYDUM
    CİHAZI KULLANAN VE DENEYENLER VARSA BİLGİ VERİRLERSE ÇOK SEVİNİRİZ
     HUAWEİ ASCEND G301

HUAWEİ ASCEND G301 Genel
    Tür Akıllı Telefon
    İşletim Sistemi Android
    İşletim Sistemi Versiyonu android 4.0
    Renk Siyah
    Şebeke 3G
    İşlemci (CPU) 1 GHz Cortex-A5
    Mesajlaşma SMS, MMS, Email, Push Mail, IM
    Tarayıcı HTML
    Çift Hat Hayır
    Java Evet
    Radyo Hayır
    Boyutlar 122.5 x 63 x 10.5 mm
    Ağırlık 140 g
    Klavye Dokunmatik
    Ekran Özellikleri
    Ekran Tipi IPS LCD ,16M renk
    Dokunmatik Ekran Kapasitif Ekran
    Boyut 480 x 800 pixel, 4.0 inç
    Bağlantı Özellikleri
    Veri Hızı HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
    WLAN Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct
    Bluetooth Evet, v2.1 ile A2DP
    USB Evet, microUSB v2.0
    GPS Evet, A-GPS desteği
    Batarya Özellikleri
    Batarya Türü, Gücü Li-Ion 1500 mAh
    Bekleme Süresi Maximum 350 saat
    Konuşma Süresi Maximum 5 saat 20 dakika
    Hafıza Özellikleri
    Dahili Hafıza 4 GB depolama (2.5 GB kullanılabilir)
    Arttırılabilir Hafıza Evet
    Kart Tipi MicroSD
    Ses
    Hoparlör Evet
    3,5 mm jack Evet
    Uyarı Tipleri Titreşim, MP3 zil sesleri
    Kamera Özellikleri
    Ana Kamera 2592х1944 piksel, otofokus, LED flaş
    Kamera Özellikleri Geo-tagging
    Çözünürlük 5 MP
    Video Evet
    Görüntülü Görüşme Hayır

NOT:RADYO YOK DENMİŞ FAKAT RADYO BULUNUYOR DİYE BİLİYORUM

HUAWEİ ASCEND G301

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih1983 -- 13 Eylül 2012; 12:09:50 >

• Merhaba. İlk siftahı ben yapayım dedim. ve turkcell bayisinden 700 liraya almış olduğum makinenin özelliklerini paylaşmak istiyorum. Öncelikle makine Corning Gorilla Glass çizilmez ekranla geliyor. haberim yoktu bundan daha önce ama kutusunun üzerinde görünce havalara uçtum :) 4 inc ekran ve dış kenarı baştan başa gri metal kaplama. telefona ayrı bir hava katmış kanımca. ve biraz ağır olmuş. insana elinde HTC tutuyormuş gibi bir his veriyor. arka kapak ise siyah plastik. açılış 15-20 saniye arasında. 5mp kamera var. çekimleri fena değil. 1ghz android işletim sistemi ice cream sandwichle beraber geliyor. dokunmatik çok seri. daha önce S2 kullandım ve tepkime süresini ondan daha iyi diyebilirim. sayfalar arası geçişte nasıl olduğunu bile anlamıyorsunuz. Go launcher yükledikten sonra daha stabil ve yumuşak geçişler elde ettim. xda.com'dan farklı sürümler yükledikten sonra daha bir verim elde edilebilir kanısındayım. fakat 1 ghz hız yeterli kanımca. pil 1500 mah. ve gayet iyi. wireless bağlantı hızı olsun download hızı olsun gayet seri. şimdilik fazlasıyla memnunum. bu fiyata bu boyutta ve hızda bulunamayabilinir. ha ikinci el mutlaka olacaktır. fakat bir samsung ace 2 bile şu an için 850 - 900 civarında bu boyutta değil. artı çift çekirdek olmasına rağmen 800 mhz. HTC'de ise bu aralıkta herhangi bir telefon yok. şimdilik yazacaklarım bunlar...

• bunu alıcağıma moto atrix alırım daha iyi, HDMI çıkışı var hemde fiyatı daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: omar b.

Merhaba. İlk siftahı ben yapayım dedim. ve turkcell bayisinden 700 liraya almış olduğum makinenin özelliklerini paylaşmak istiyorum. Öncelikle makine Corning Gorilla Glass çizilmez ekranla geliyor. haberim yoktu bundan daha önce ama kutusunun üzerinde görünce havalara uçtum :) 4 inc ekran ve dış kenarı baştan başa gri metal kaplama. telefona ayrı bir hava katmış kanımca. ve biraz ağır olmuş. insana elinde HTC tutuyormuş gibi bir his veriyor. arka kapak ise siyah plastik. açılış 15-20 saniye arasında. 5mp kamera var. çekimleri fena değil. 1ghz android işletim sistemi ice cream sandwichle beraber geliyor. dokunmatik çok seri. daha önce S2 kullandım ve tepkime süresini ondan daha iyi diyebilirim. sayfalar arası geçişte nasıl olduğunu bile anlamıyorsunuz. Go launcher yükledikten sonra daha stabil ve yumuşak geçişler elde ettim. xda.com'dan farklı sürümler yükledikten sonra daha bir verim elde edilebilir kanısındayım. fakat 1 ghz hız yeterli kanımca. pil 1500 mah. ve gayet iyi. wireless bağlantı hızı olsun download hızı olsun gayet seri. şimdilik fazlasıyla memnunum. bu fiyata bu boyutta ve hızda bulunamayabilinir. ha ikinci el mutlaka olacaktır. fakat bir samsung ace 2 bile şu an için 850 - 900 civarında bu boyutta değil. artı çift çekirdek olmasına rağmen 800 mhz. HTC'de ise bu aralıkta herhangi bir telefon yok. şimdilik yazacaklarım bunlar...

hocam açıklama için çok teşekkürederim 2 sorum olacak 1.gereksis turkcell uygulamaları varmı 2. radyo varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: faltinsoy83

hocam açıklama için çok teşekkürederim 2 sorum olacak 1.gereksis turkcell uygulamaları varmı 2. radyo varmı

Radyo için bir şey söyleyemem ama ben X5'i Turkcell timden almıştım. Telefonda Turkcell ile ilgili hiç bir şey yoktu.

Sanırım bu telefonda da Turkcell ile ilgili bir uygulama vb. yoktur. :)
  • MERHABALAR;

DAHA ÖNCE İDOES X5 KULANICISIYIM. CİHAZ ARIZADAN DOLAYI SERVİSE VERDİM YERİNE ASCEN Y301 VERDİLER CİHAZ MÜKEMMEL BİRŞEY NORMALDE TÜRKCELL GETİRECEKMİŞ. FAKAT TURKCELL ADI ALTINDA SATILACAK SADECE VE TURKCELL İN HİCBİR UYGULAMASI OLMUYCAK. BENİMKİNDEDE YOK ZATEN FAKAT YAZILIMI ANDROİD 2,3,6 VAR BEN 4,0 YÜKLEMEK İSTİYORUM NASIL OLUR SİZCE BİLGİLERİNİZİ VEKLİYORUM..
  • Arkadaşlar Bu telefon hakkında kesin bilgi nasıl ulaşabiliriz. Burada olduğu gibi birçok sitede Android 4.0 yazıyor ama yetkili satıcının sitesinde Android 2.3 yazıyor. Telefonla arayıp sorduğumdada aynı cevabı aldım android 2.3 var diye.

Kullanan yada bilgi sahibi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
  • Dostum üzerinde 2.3.6 var 4.0 güncellemeside mevcut değil Huawei nin sitesine bakarsan sadece 2.3.6 için rom olduğunu görürsün zaten üzerinde KVK nın kendi uygulamaları var istesende kaldıramıyorsun pili 2 gün gidiyor çok hızlı ve stabil çalışıyor 15 saniyede falan açılıyor tavsiye ederim
  • Teşekkür ettim robercakir sağolasın
  • x5'e göre birçok üstünlüğü var tek eksiliği işlemci mimarisi msm7227 yani bildiğim kadarıyla flash için zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paradise'

x5'e göre birçok üstünlüğü var tek eksiliği işlemci mimarisi msm7227 yani bildiğim kadarıyla flash için zor

X5 e göre eski bir mimari,ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Adreno 205 yerine Adreno 200 kullanıyor. Fakat yazılım desteği çok çok iyi (huawei den bahsetmiyorum ) CM9,CM10,CM10.1 ROM lar var cihaz için ve son derece stabil çalışıyor. Bu cihazı 1 haftalığına CM10.1 (4.2.1) ile kullandım ve bizim Aurora dan çok daha stabil çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

x5'e göre birçok üstünlüğü var tek eksiliği işlemci mimarisi msm7227 yani bildiğim kadarıyla flash için zor

X5 e göre eski bir mimari,ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Adreno 205 yerine Adreno 200 kullanıyor. Fakat yazılım desteği çok çok iyi (huawei den bahsetmiyorum ) CM9,CM10,CM10.1 ROM lar var cihaz için ve son derece stabil çalışıyor. Bu cihazı 1 haftalığına CM10.1 (4.2.1) ile kullandım ve bizim Aurora dan çok daha stabil çalışıyor

Doğrudur, sırf adreno 200 varsa bile alınmaz. O kadar kötü bir kalitesi var ki x5'le yanyana dahi gelemez.

• quote:

quote:

quote:

Doğrudur, sırf adreno 200 varsa bile alınmaz. O kadar kötü bir kalitesi var ki x5'le yanyana dahi gelemez.

Selam Telefonu X5 imin anakartı yandığı için KVK X5 yerine verdi eski bir X5 kullanıcısı olarak şunu söylemek istiyorum X5 ile aynı programlar yüklü olan G301 çok daha stabil ve hızlı (X5 de Bazen takılmalar kitlenmeler oluyordu) 3 aydır kullanıyorum 1 kere dahi takıma kitlenme kasma yapmadı Antutu da ikiside standart 2.3.6. romla X5 2400 skor veriyordu G301 3430 verdi x5 de 1 kere dahi doğru dürüst video çekememiştim hep kesik kesik çekiyordu G301 de böyle bir problem yaşamadım X5 in pili 1 gün gidiyordu G301 pili 2 Gün rahat rahat gidiyor X5 de Gps orta seviyeydi Bu cihazın Gps si beni hayrete düşürdü Gps i açtıktan 2-3 saniye sonra uyduları yakalıyor X5 in 3-4-uydu yakaladığı yerde G301 7-8 uydu yakalıyor binanın içinde cam kenarında dahi 2-3 uydu yakalıyor G301 i ilk aldığımda Karşı taraf sesimin iyi gelmediğini boğuk geldiğini söylüyordu fabrika ayarlarına dönünce düzeldi KVK X5 Yerine Bu Telefonu teklif edince almak istememiştim X5 kendini kanıtlamış bir cihaz iyisiyle kötüsüyle severek kullanıyordum şimdi iyiki bu cihazı almışım diyorum

Forumber bende cihazı 4.2.1 yapmak istiyorum bana yararlanacağım bir kaynak gösterebilirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: robercakir

quote:

quote:

quote:

Selam Telefonu X5 imin anakartı yandığı için KVK X5 yerine verdi eski bir X5 kullanıcısı olarak şunu söylemek istiyorum X5 ile aynı programlar yüklü olan G301 çok daha stabil ve hızlı (X5 de Bazen takılmalar kitlenmeler oluyordu) 3 aydır kullanıyorum 1 kere dahi takıma kitlenme kasma yapmadı Antutu da ikiside standart 2.3.6. romla X5 2400 skor veriyordu G301 3430 verdi x5 de 1 kere dahi doğru dürüst video çekememiştim hep kesik kesik çekiyordu G301 de böyle bir problem yaşamadım X5 in pili 1 gün gidiyordu G301 pili 2 Gün rahat rahat gidiyor X5 de Gps orta seviyeydi Bu cihazın Gps si beni hayrete düşürdü Gps i açtıktan 2-3 saniye sonra uyduları yakalıyor X5 in 3-4-uydu yakaladığı yerde G301 7-8 uydu yakalıyor binanın içinde cam kenarında dahi 2-3 uydu yakalıyor G301 i ilk aldığımda Karşı taraf sesimin iyi gelmediğini boğuk geldiğini söylüyordu fabrika ayarlarına dönünce düzeldi KVK X5 Yerine Bu Telefonu teklif edince almak istememiştim X5 kendini kanıtlamış bir cihaz iyisiyle kötüsüyle severek kullanıyordum şimdi iyiki bu cihazı almışım diyorum

Forumber bende cihazı 4.2.1 yapmak istiyorum bana yararlanacağım bir kaynak gösterebilirmisin

x5 te sorun yaşayan arkadaşları anlamıyorum. Bahsedilen sorunların hiçbiri bende yoktu. Ayrıca adreno 200 lü bir cihazla ideosu karşılaştırmayın elimde olsa g301 i hertürlü alt ederdim

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.modaco.com/topic/360515-jb-422-cyanogenmod-101-rom-last-updated-1602/

Buradan ROM u indirebilirsiniz

• Forumber Bu romu indirdim ama nasıl atılacağını anlamadım daha önce X5 te sd kartın ana dizinine atıp daha sonra menüden güncelle demiştim bu rom da öyle birşey mümkünmü nasıl yapılacağını anlatan bir kaynak varmı tercihen türkce yardımcı olursan sevinirim teşekkürler
  • hocam verdigin link 8815 icin yani ascend g300 için bizimkiler ascend g301 (8816)
  • quote:

Forumber Bu romu indirdim ama nasıl atılacağını anlamadım daha önce X5 te sd kartın ana dizinine atıp daha sonra menüden güncelle demiştim bu rom da öyle birşey mümkünmü nasıl yapılacağını anlatan bir kaynak varmı tercihen türkce yardımcı olursan sevinirim teşekkürler

ne yazıkki hatırlayamıyorum,internette aratmanız lazım...

quote:

Orijinalden alıntı: brkntrkmn

hocam verdigin link 8815 icin yani ascend g300 için bizimkiler ascend g301 (8816)

ikisinin yazılımsal anlamda farkları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -forumber- -- 24 Şubat 2013; 2:30:47 >
  • Ben telefonu 2 gün önce aldım, KVK'nın yüklediğin bir sürü programı ben kendi adıma gereksiz buldum. Onun dışında ekran kaliteli, GPS çok hızlı, menü geçişlerinde sorun yok. Takıldığım bir nokta G300'de radyo varken bunda olmaması, bir de ICS güncellemesi ile ilgili bilgi bulamamam, custom rom var ama resmi olarak güncelleme alamayacak gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: phobia

Ben telefonu 2 gün önce aldım, KVK'nın yüklediğin bir sürü programı ben kendi adıma gereksiz buldum. Onun dışında ekran kaliteli, GPS çok hızlı, menü geçişlerinde sorun yok. Takıldığım bir nokta G300'de radyo varken bunda olmaması, bir de ICS güncellemesi ile ilgili bilgi bulamamam, custom rom var ama resmi olarak güncelleme alamayacak gibi görünüyor

Hayır,resmi ICS güncellemesi yayınlandı (diye biliyorum.)

Ayarlar kısmından güncellemeyi denedinizmi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.