Şimdi Ara

★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu ★★★ (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
947
Cevap
7
Favori
122.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fate86

quote:

Orijinalden alıntı: mnk123

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhabalar ve kolay gelsin.
    Bir sorum var ; Link2sd de sd cardda class farkı var mıdır bu benim için önemli de çünkü bu sıralar class10 kart alamayacağım. Sarj bile yiyor ne biçim data2sd de.
    Eger link2sd de classta bir fark olursa app2sd kullanacagım.

Hafıza kartını kullanan her durum için hafıza kartının classı önemlidir. Link2Sd için, Data2Sd kadar önem fark etmez. Fakat classı düşük hafıza kartları da yavaşlamaya neden olur hafıza doldukça.....

İkisinde de kullandığınız programlar aynı olacağı için şarj süreniz yine aynı şekilde olur. İki durumda da kullandığınız programlar aynı olacağı, şarjı da arka planda çalışan uygulamalar etkilediği için çok büyük şarj farkları olmaması gerekir.
    Data2Sd kullanmanın sebebi hafıza sorunudur, şarjdan kurtayarım derken bu sefer daha önemli olan hafıza sorunu ortaya çıkacak....

Cevap için teşekkürler. Ancak root yaptıktan sonra şarj acayip seri bitmeye başladı. Bunun sorunu classı düşük hafıza kartından mıdır yoksa başka bir şey mi? (data2sd yapmıştım.)
    Galiba mecburen app2sd kullanıcam eskisi gibi.
    Edit: zaten fazla program kullanmıyorum yine de hafıza doluyor biliyorsun. Data2sd gerekmez diye düşünüyorun . Link2sd yle data2sd arasında performans ve sarj farkı yoksa link2sd kullanıcam.

Burada çoğu kişi Data2Sd kullanıyor ve şarj konusunda sıkıntı yaşamıyor. Benim şarjım hala eskisi gibi 1 gün gidiyor rootdan sonra fark eden bir şey olmadı...
    Bence sizdeki sıkıntı başka bir nedenden kaynaklanmakta.....

Fazla program kullanmıyorsanız Link2Sd kullanmanız daha faydalı olacaktır....

Peki teşekkürler. Bir kac kişide de sarj sorunu oluşmakta ve neden oldugu konusunda bir fikrim yok. Acaba mobil veriden olabilir mi isiniyor o zaman çünkü?

Vodafone mobil verisi (3G) gerçekten sorunlu...

İstediğiniz romu kullanın 3G açık ise sabahtan akşamı çok zor görür..... Vodafone kaynaklı sorun o....

Ama Wifi kullanma imkanınız varsa o şarj konusunda biraz daha iyi....

Evet wifi da sorun yok bi gun disari cikiyim dedim vodafone mobil sagolsun sabahtan ogleye anca oldu.
    Turkcell hatti takicam galiba oyle gozukuyor. Bir de onla gozlem yapmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Over the Wall

quote:

quote:

Beyler size 2 adet sorum var.

★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu  ★★★

Şu kartı eski haline nasıl getirebilirim? 1 kere denedim onda da kartı bozdum. Nasıl yaptıysam şimdi pc görüyor. Eski haline getirmem lazım.

İkinci sorum farklı rom yüklemeden hafıza kartını dahili hafıza olarak gösterme yolu yok mu? Orjinal htc romunu kullanarak.

Formatsız
    Silmek istediğin alana sağ tıkla ve DELETE yap....
    Bu işlemden sonra orası gri renk olacak....
    Ana bölüme (Fat32 olana) sağ tıkla ve MOVE/RESIZE yap....
    Çıkan ekranda ana bölümün boş tarafından tut ve uzatarak sağa yasla....
    APPLY yaparak çık....

Formatlı
    Hafıza kartının resmine sağ tıkla ve Delete All Partion yaparak istediğin formata getirebilirsin....

dediğin gibi yapınca kartı bilgisayar okumuyor. Dediğini yaptım yine okumuyor. Ve hala 4.8 gb olarak görünüyor hafıza.

Adımlar yanlış olmasın eski kartımı fat32 ve ext4 yaptım ve sonrasında yeniden eski haline getirdim.
    Ben devamlı bu yöntemi kullanıyorum bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar... İmkan varsa başka bilgisayarda format atmayı deneyin yada windows'dan Biçimlendirme yapın....

İstiyorsanız fotolu anlatım yapayım....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir sorum var ; Link2sd de sd cardda class farkı var mıdır bu benim için önemli de çünkü bu sıralar class10 kart alamayacağım. Sarj bile yiyor ne biçim data2sd de.

Hafıza kartını kullanan her durum için hafıza kartının classı önemlidir. Link2Sd için, Data2Sd kadar önem fark etmez. Fakat classı düşük hafıza kartları da yavaşlamaya neden olur hafıza doldukça.....

İkisinde de kullandığınız programlar aynı olacağı için şarj süreniz yine aynı şekilde olur. İki durumda da kullandığınız programlar aynı olacağı, şarjı da arka planda çalışan uygulamalar etkilediği için çok büyük şarj farkları olmaması gerekir.
    Data2Sd kullanmanın sebebi hafıza sorunudur, şarjdan kurtayarım derken bu sefer daha önemli olan hafıza sorunu ortaya çıkacak....

Cevap için teşekkürler. Ancak root yaptıktan sonra şarj acayip seri bitmeye başladı. Bunun sorunu classı düşük hafıza kartından mıdır yoksa başka bir şey mi? (data2sd yapmıştım.)
    Edit: zaten fazla program kullanmıyorum yine de hafıza doluyor biliyorsun. Data2sd gerekmez diye düşünüyorun . Link2sd yle data2sd arasında performans ve sarj farkı yoksa link2sd kullanıcam.

Burada çoğu kişi Data2Sd kullanıyor ve şarj konusunda sıkıntı yaşamıyor. Benim şarjım hala eskisi gibi 1 gün gidiyor rootdan sonra fark eden bir şey olmadı...

Peki teşekkürler. Bir kac kişide de sarj sorunu oluşmakta ve neden oldugu konusunda bir fikrim yok. Acaba mobil veriden olabilir mi isiniyor o zaman çünkü?

İstediğiniz romu kullanın 3G açık ise sabahtan akşamı çok zor görür..... Vodafone kaynaklı sorun o....

Evet wifi da sorun yok bi gun disari cikiyim dedim vodafone mobil sagolsun sabahtan ogleye anca oldu.

Aç kapa yapmaktan başka çare yok.....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aç kapa yapmaktan başka çare yok.....

Ben onu da yaptım nafile :D
    Face icin baska telefon kullanicam mecbur. Yardimin icin tesekkurler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler size 2 adet sorum var.

Şu kartı eski haline nasıl getirebilirim? 1 kere denedim onda da kartı bozdum. Nasıl yaptıysam şimdi pc görüyor. Eski haline getirmem lazım.

İkinci sorum farklı rom yüklemeden hafıza kartını dahili hafıza olarak gösterme yolu yok mu? Orjinal htc romunu kullanarak.

Formatsız
    Silmek istediğin alana sağ tıkla ve DELETE yap....
    Bu işlemden sonra orası gri renk olacak....
    Ana bölüme (Fat32 olana) sağ tıkla ve MOVE/RESIZE yap....
    Çıkan ekranda ana bölümün boş tarafından tut ve uzatarak sağa yasla....
    APPLY yaparak çık....

Formatlı
    Hafıza kartının resmine sağ tıkla ve Delete All Partion yaparak istediğin formata getirebilirsin....

dediğin gibi yapınca kartı bilgisayar okumuyor. Dediğini yaptım yine okumuyor. Ve hala 4.8 gb olarak görünüyor hafıza.

Adımlar yanlış olmasın eski kartımı fat32 ve ext4 yaptım ve sonrasında yeniden eski haline getirdim.
    Ben devamlı bu yöntemi kullanıyorum bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar... İmkan varsa başka bilgisayarda format atmayı deneyin yada windows'dan Biçimlendirme yapın....

İstiyorsanız fotolu anlatım yapayım....

İşte şuan bilgisayar kartı görmüyor. Bir şekilde halledebilirsem tekrar dönerim size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Over the Wall -- 31 Ocak 2012; 12:05:33 >

• GPS hızlı bağlanma ve sinyal güçlendirme...

Telefonun rootlu olması lazım ve içinde root explorer tarzı bir program olması lazım...

1- system>etc>gps.conf dosyasının içine girin.
    2- İlk sıradaki satırı
    NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org şeklinde değiştirin...

Root explorer ile ilgili dosyanın (gps.conf)üzerine geliyorsunuz.
    Yukarıda Mount R/W ye tıklayıp, Mount R/O olmasını sağlıyorsunuz.
    Daha sonra gps.conf dosyasının üstüne basılı tutuyorsunuz.
    Çıkan menüden Open in Text Editor ile açıyorsunuz.
    Gerekli değişikliği yapıp kaydediyorsunuz...

Ben denedim normalde İGO ile gps e bağlanması uzun sürüyordu ama şimdi evin camından bile hemen bağlanıyor...

NOT:Alıntıdır... LİNK

• Herkese kolay gelsin tekrar.
    Telefonun kendisinin verdigi sd cardi bir test ettim ve de aldigim sonuc beni sasirtti.
    Write speed : 8.5
    Read speed : 16.8
    Bu class kac oluyor sorularim olucak?
  •  ★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu  ★★★

Kartın son hali bu şekilde ne telefon görüyor kartı ne bilgisayar
  • ARKADAŞLAR ALLAH RİZASİ İÇİN ORJINAL ROMDA DAHİLİ HAFIZAYI ARTIRMANIN Bİ YOLU VARMİ SD KARTI DAHİLİ HAFIZA OLARAK KUKLLANMANIN Bİ YOLU...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaletyasin -- 31 Ocak 2012; 20:31:09 >
  • quote:

o bölümleri silip sadece fat32 yap...dikkat...!... senin bölümlerin logical olmuş...onları primary olması lazım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: turabitr

quote:

o bölümleri silip sadece fat32 yap...dikkat...!... senin bölümlerin logical olmuş...onları primary olması lazım....

Aynen başka bir telefonla gösterdim pc'ye sonunda oldu sabahtan beri ugrasıyorum.

• Recovery 5.0.2.8 çıkmış bunu yüklerken romu tekrar kurmaya gerek var mı direk kursam olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekalayy

Recovery 5.0.2.8 çıkmış bunu yüklerken romu tekrar kurmaya gerek var mı direk kursam olur mu?

marketten ROm Manager indir.

Daha sonra uygulamayı başlat ve herhangi bir seçeneği seç.... (Ben Check for ROM Updates seçtim)
    ClockworkMod Recovery internetten kendi indirip yüklüyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fate86 -- 1 Şubat 2012; 15:22:00 >
  • Konu başlığında teknik destek de yazdığı için buraya yazıyorum; az önce garip bir şekilde telefonu pc ye bağladığımda usb aygıtı tanınmadı hatası almaya başladım. PC'yi ve telefonu bi kaç kere yeniden başlatmama rağmen düzelmedi ve böyle bir sorun daha önce hiç yaşamadım. En son telefona launcher pro yükleyip bir iki bakıp sildim bi ilgisi yok gibi geldi ama başına benzer birşey gelen varsa, yardımcı olursa sevinirim...
    Teşekküler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadilla

Konu başlığında teknik destek de yazdığı için buraya yazıyorum; az önce garip bir şekilde telefonu pc ye bağladığımda usb aygıtı tanınmadı hatası almaya başladım. PC'yi ve telefonu bi kaç kere yeniden başlatmama rağmen düzelmedi ve böyle bir sorun daha önce hiç yaşamadım. En son telefona launcher pro yükleyip bir iki bakıp sildim bi ilgisi yok gibi geldi ama başına benzer birşey gelen varsa, yardımcı olursa sevinirim...
    Teşekküler...

Bilgisayarından HTC sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: infrablack

quote:

Orijinalden alıntı: babadilla

Konu başlığında teknik destek de yazdığı için buraya yazıyorum; az önce garip bir şekilde telefonu pc ye bağladığımda usb aygıtı tanınmadı hatası almaya başladım. PC'yi ve telefonu bi kaç kere yeniden başlatmama rağmen düzelmedi ve böyle bir sorun daha önce hiç yaşamadım. En son telefona launcher pro yükleyip bir iki bakıp sildim bi ilgisi yok gibi geldi ama başına benzer birşey gelen varsa, yardımcı olursa sevinirim...
    Teşekküler...

Bilgisayarından HTC sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı dene

İlginç başka bilgisayarda denedim çalıştı, sadece bu bilgisiyarda sorun devam ediyor...sync'i tekrar kurdum belki işe yarar diye reg cleanerı fln çalıştırdım ama bişey değişmedi. Kurulumu kaldırıken sanki internet geçişi açık kalmış gibi bi uyarı verdi, ikinci kez sildiğimde de aynı uyarıyı verdi, anlamadım...

• Arkadaşlar Unofficial Cyanogenmod 7.2.0-RC0-marvel-KANG rom'unda mesajlarda türkçe karakter sorunu yaşayan var mı?
  • Merhaba arkadaşlar

ilgilenenler için HTC SENSATION telefonumu satıyorum.
    14.11.2011 tarihinde faturalı ve türkiye garantili aldığım telefonumu kutulu tam aksesuar olarak satıyorum.
    Çiziksiz ve sorunsuzdur. rom değişikliği yapılmamıştır ve root olunmamıştır. alındığı gibi orjinal haldedir.
  • Peki bo ROM ları yükleye arkadaşlar, son halinde şarj zamanı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

Peki bo ROM ları yükleye arkadaşlar, son halinde şarj zamanı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim ?

Şarj durumu S-on durumuna yakın. Ama telefona daha fazla uygulama yükleme ve yogun kullanım durumları yüzünden kısalmakta az da olsa...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.