Şimdi Ara

Htc One X Ana Sayfa / Oyun-Uygulama Paylaşımı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.850
Cevap
20
Favori
225.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

cekirdek sayisi kesinlikle gosterge degildir,
    28nm ile uretilen A15 2 cekirdekli islemci, 32nm A9 4 cekirdekten daha performansli ve tasarrufludur(pil tuketimi).
    youtube'da bunla ilgili pekcok karsilastirma var.

Nvidia daha 32nm geçemedi. 40nm de ürettiriyor bütün mobil işlemcileri...Güç tükemi az olsun diye birde extradan çekirdek koymuyomu şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 30 Mart 2012; 20:55:02 >
  • rodyo varda bunun pilide cıkmıyor galiba ıphone gibi..dondugunda yada recoverye manual nasıl geciçez
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyıldız

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar ONE X mi daha iyi yoksa XL mı daha iyi hangisi acaba

ONE XL

Neye dayanarak XL ?

Biri A15(XL), digeri A9(X) ustelik Tegra 3
    fark cok acik.

Mimariye bakarak hangisinin iyi olduguna karar veremessiniz. Çekirdek sayısı eşit olursa yüksek mimari iyidir ama burda one xl a15 cif çekirdek, one x a9 dört çekirdek. Yani performans 3 aşagı bes yukarı aynı olur.

28nm ile uretilen A15 2 cekirdekli islemci, 32nm A9 4 cekirdekten daha performansli ve tasarrufludur(pil tuketimi).

Tegra 3 den baska 4 cekirdekli çipset suan yok. Nasıl oluyorda 28 nm a15 çift cekirdekle 32 nm a9 dört çekirdek karsılastırılıyor ? Tamam pil tüketiminde a15 a9 a göre verimli ama Nvıda da 4+1 plus yaptıgı için pil tasarrufu konusundada one xl ve one x esit.

Tegranın özel içerikli oyunları bile yeter diğer çipsetleri devirmeye...

yapmayin hocam, cekirdek en son dusunulecek seydir.
    Bu konu SIII topiginde de gundeme geldi,
    SIII exynos 4442(4 cekirdek) yoksa exynos 5250(2 cekirdek)/5450(4 cekirdek)
    ile mi gelecek diye.
    exynos 5250 bile tegra 3'den daha performanslidir.

• quote:

quote:

Nvidia daha 32nm geçemedi. 40nm de ürettiriyor bütün mobil işlemcileri...Güç tükemi az olsun diye birde extradan çekirdek koymuyomu şaka gibi

• Arkadaslar yanitlariniz icin tesekkur ederim. Mesele netlik kazanmadi sanirim radyo konusunda farkli bilgiler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkside.tr

Arkadaslar yanitlariniz icin tesekkur ederim. Mesele netlik kazanmadi sanirim radyo konusunda farkli bilgiler var.

Hocam, radyo yok one x de eminim. İnternet radyosu var uygulamayla...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkside.tr

Arkadaslar yanitlariniz icin tesekkur ederim. Mesele netlik kazanmadi sanirim radyo konusunda farkli bilgiler var.

Hocam, radyo yok one x de eminim. İnternet radyosu var uygulamayla...

Hocam yanlis anlamazsan burda yasanan tereddutten sonra gsmarenaya baktim orda aynen ' Radio Stereo FM radio with RDS' die geciyor. Benim icin radyo cok onemli butun tercihimi etkileyebilir. Acaba fuar tanitimindan sonra dahil mi ettiler. Oradaki urunun demo oldugu soyleniyordu zaten
  • Riptide Gp Oyunu

En Uzun İnceleme

• quote:

quote:

quote:

Nvidia nın extradan 1 çekirdek eklemesi zaten 32nm 28nm üretmemesinden kaynaklanıyor.Mevcut yapıda Soc okadar verimsiz çalışıyorki güç tüketimi açısından extra 1 çekirdek ekleyerek durumu düzeltmeye çalışmışlar.Fazla işlem gücü gerekmeyen uygulamalarda yedek çekirdek devrede olucak(Güç tüketimi azalacak).Ama işlem gücü fazla gerektiren uygulamalarda 4 çekirdek aktif olunca verimsiz verimsiz çalışacak.Buna ucuzculuk deniyor işte......Okadar güç tüketimine önem verseydi 28nm de ürettirirdi TSMC ye...Herşeye mualefetsizin valla..Doğru bildiklerimizide unutturursunuz Tamam sen bü telefonu al yada alma ama eleştirilerede atlama hemen...Kaç tane tegralı cihaz kullandın bilmiyorum.Ben 2 cihaz kullandım tablet ve telefon halada kullanırum telefonu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 31 Mart 2012; 0:18:13 >

• Konuyu takip ediyorum ama one x modeline daha yakınım bakalım iyice kafam karıştı, çekidek işlemci vs vs
  • Özellikle One X modeli ne zaman Türkiye'ye gelir? En önemlisi de, siyah yanında beyaz One X'lerde satılacak mı?
  • ONE S in beyaz modeli satılacak mı ? Bu konu hakkında fikri olan var mı ? Hem siyah telefon kullandık beyaz bir model alıcam bu sefer
    Önerebileceğiniz yeni nesil HTC telefon varmı beyaz kasa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SensatiOX -- 31 Mart 2012; 11:40:51 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nvidia nın extradan 1 çekirdek eklemesi zaten 32nm 28nm üretmemesinden kaynaklanıyor.Mevcut yapıda Soc okadar verimsiz çalışıyorki güç tüketimi açısından extra 1 çekirdek ekleyerek durumu düzeltmeye çalışmışlar.Fazla işlem gücü gerekmeyen uygulamalarda yedek çekirdek devrede olucak(Güç tüketimi azalacak).Ama işlem gücü fazla gerektiren uygulamalarda 4 çekirdek aktif olunca verimsiz verimsiz çalışacak.Buna ucuzculuk deniyor işte......Okadar güç tüketimine önem verseydi 28nm de ürettirirdi TSMC ye...Herşeye mualefetsizin valla..Doğru bildiklerimizide unutturursunuz Tamam sen bü telefonu al yada alma ama eleştirilerede atlama hemen...Kaç tane tegralı cihaz kullandın bilmiyorum.Ben 2 cihaz kullandım tablet ve telefon halada kullanırum telefonu...

Adam haklı , tegra 3 gpu anlamındada mali 400 den birazcık önce a5e yetişememişken a5xe yetişmesi düşünelemiyeceğinden dolayı ben almaktan vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Özellikle One X modeli ne zaman Türkiye'ye gelir? En önemlisi de, siyah yanında beyaz One X'lerde satılacak mı?

Nisan ayının ortalarında gelicek. Siyah ve beyaz renk secenekleriyle gelir.
  • Şimdi bu cekırdek muhabbetı ne benı cıhazdan sogutmayın ben amerıkadan alcam , one xl ın performansı daha mı ıyı ? oyleyse xl alıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Şimdi bu cekırdek muhabbetı ne benı cıhazdan sogutmayın ben amerıkadan alcam , one xl ın performansı daha mı ıyı ? oyleyse xl alıyım ?

Amerikada yaşıyorsan niye 4g li telefon kullanmıyorsun.Zaten amerikada ONE XL satılacak. ONE X satılmayacak bildiğim kadarıyla.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/HTC-One-serisi-gelecek-hafta-Avrupada-piyasaya-cikiyor.htm

Bu topikte ONE XL in daha iyi olduğunu söylüyorlar.Zaten işin içinde tegra varsa girmiyeceksin.Tegra magduru biriyim. Ayrıca çok sanslısın amerikada ucuz ucuz alıyorsun cihazlarıBurdada ONE XL satılsa bende tercih edebilirdim.ONE S de tercih kıldım.(Tabi beyaz kasası mevcutsa )

• Gsmarena ya baktım Amerikada sadece ONE X olarak AT T logolu ONE X satılıyor.Onunda ONE XL den farkı yok. Krait S4 kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SensatiOX -- 31 Mart 2012; 14:01:23 >

• adamın içi acıyor ya. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SensatiOX

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Şimdi bu cekırdek muhabbetı ne benı cıhazdan sogutmayın ben amerıkadan alcam , one xl ın performansı daha mı ıyı ? oyleyse xl alıyım ?

Amerikada yaşıyorsan niye 4g li telefon kullanmıyorsun.Zaten amerikada ONE XL satılacak. ONE X satılmayacak bildiğim kadarıyla.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/HTC-One-serisi-gelecek-hafta-Avrupada-piyasaya-cikiyor.htm

Bu topikte ONE XL in daha iyi olduğunu söylüyorlar.Zaten işin içinde tegra varsa girmiyeceksin.Tegra magduru biriyim. Ayrıca çok sanslısın amerikada ucuz ucuz alıyorsun cihazlarıBurdada ONE XL satılsa bende tercih edebilirdim.ONE S de tercih kıldım.(Tabi beyaz kasası mevcutsa )

Yok amerıka da yaşamıyorum , 26 mayısta gitcem 3 aylıgına gıtmısken ordan alcam işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: greenleafffff

quote:

quote:

quote:

quote:

Adam haklı , tegra 3 gpu anlamındada mali 400 den birazcık önce a5e yetişememişken a5xe yetişmesi düşünelemiyeceğinden dolayı ben almaktan vazgeçtim

İosun donanımı verimli kullanma konusunda androidden çok çok öte oldugunu bilmeyen yok. Yani a5 ile tegra 3 testlerinde ios gibi verimli bir işletim sistemi sayesinde tabikide a5 tegra3 ü geride bırakacak. Aynı işletim sistemi üzerinde kıyaslansalar tegra 3 A5i cpu anlamındada gpu anlamındada geride bırakacağı kesin. A5x için aynı şeyi söyleyemeyiz ama. :)
    Herkes Mali 400ü tegra 2 ile karsılastırırken siz tegra3 ü ile karsılastırmıssınız bravo. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyıldız -- 31 Mart 2012; 15:36:56 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.