Şimdi Ara

HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.487
Cevap
21
Favori
159.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wifi üzerinden internet kullanıyorsanız sakın ola one s almayın.
    Modemden 3 metre den fazla uzaklaştınız mı nete bağlanamıyorsunuz...
    Aynı yerde başka telefonlar ful wifi gösterirken benim one s ya tek nokta gösteriyor ya da hiç görünmüyor. Sakın, arkadaşlar sakın... Navigasyon kullanıyorsanız eğer, GPS anteni de pek başarılı değil, bağlanıyor ama arkadaşlarımda ki telefonlar kadar çabuk GPS'e de bağlanamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdince

Wifi üzerinden internet kullanıyorsanız sakın ola one s almayın.
    Aynı yerde başka telefonlar ful wifi gösterirken benim one s ya tek nokta gösteriyor ya da hiç görünmüyor. Sakın, arkadaşlar sakın... Navigasyon kullanıyorsanız eğer, GPS anteni de pek başarılı değil, bağlanıyor ama arkadaşlarımda ki telefonlar kadar çabuk GPS'e de bağlanamıyor.

ben wifi sorununu huawei HG521 modemde yaşadım ama diğer modellerde gayet sağlıklı wifi galaxy s advance, ace 2, iphone 4s ile kıyasladığımda uzaktaki modeme en sağlıklı bağlanan one s(tabi önceki telefonum wildfire s daha iyiydi bu konuda bana kalırsa). ama yine de bağlantı sorunları olmuyor değil bazı ağları görmediği de oluyor genelde sağlıklı diyebilirim. (birde sim kart kapağının tam oturup oturmadığı ve orjinal olup olmadığı da önemli çünkü o kapağı wifi anteni olarak kullanıyor. gps konusunda benim telefon gayet sağlıklı anında buluyor tabi bulma konusunda mobil internet wifi ağının açık olup olmaması ve açık görüş önemli. bendeki one s s4 işlemcili ve 4,1,1 güncellemesi var belki sizin problemlerinizde gelecek yazılım güncellemesiyle hallolur.

• Buyrun şimdi kaplama sorunu başladı bende.Ufak tefek dökülmeler var.Servise göndersen 10 günde gelmiyor.Ayrıca micro sim sıkıntılı başka telefonada takamayız.Ya ne olacak bu iş böyle HTC pişman etmeye başladı müşterilerini.Kardeşim kaplama sorunun varsa çek piyasadaki o seride çıkan tüm telefonları olsun bitsin neden satarsın millete.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labirent300a

quote:

ben wifi sorununu huawei HG521 modemde yaşadım ama diğer modellerde gayet sağlıklı wifi galaxy s advance, ace 2, iphone 4s ile kıyasladığımda uzaktaki modeme en sağlıklı bağlanan one s(tabi önceki telefonum wildfire s daha iyiydi bu konuda bana kalırsa). ama yine de bağlantı sorunları olmuyor değil bazı ağları görmediği de oluyor genelde sağlıklı diyebilirim. (birde sim kart kapağının tam oturup oturmadığı ve orjinal olup olmadığı da önemli çünkü o kapağı wifi anteni olarak kullanıyor. gps konusunda benim telefon gayet sağlıklı anında buluyor tabi bulma konusunda mobil internet wifi ağının açık olup olmaması ve açık görüş önemli. bendeki one s s4 işlemcili ve 4,1,1 güncellemesi var belki sizin problemlerinizde gelecek yazılım güncellemesiyle hallolur.

S4lerde sim kapağını açtığında 3 çift anten ucu olduğunu görmek gerek sağda 2 solda 2 ve ortada 2 olmak üzere. S3lerde bu anten sayısı 2adet sağda ve solda 2ser üç olarak orta ise boş siyah bir kapak gibi gorunen bir yer var. Ben bunu farkettigimde bir arkadaasimda da s3 vardı ona baktım onda da yoktu fabrika hatası sanmaktan vazgeçtim ve merakla servisi aradım s3lere o anteni koymamislar ve o anten WiFi anteniymis. Ha bu bir kotuleme değil çünkü telefonunda WiFi çekim sorunu yok evim 3. Kat ve aşağı inerke apartman boşluğunda dahil hep çekiyor 20mt öteden köşeyi dönene kadar devam ediyor. Arkadaşımın dukkaninda onun iphonenin çekmediği yerde de toparlıyor daha ne yapsın ki arkadaşlar su telefonu bir elinize alın bakın bu incelikle daha ne yapsın.. arkadaşım gps den bahsetmiş ben okadar tel kullandm htc kadar iyi baglananini görmedim şebeke kapalı araçta evde dahi denedigimde nerdeyse annda.. bir kötü yönü şebeke iyi çekmiyor derseniz katılırım doğru birde 3g nin çekim ayarını nasıl yaptılarsa şebeke modu otomatik olduğunda illa 3g çekecek die uğraşıyor o da sıkıntı yapior şebeke çekiminde ama sadece gsm modunda kullanırsanız sorun yok neyse çok oldu ...

Bu arada anabant ve sürüm numaralarını gönderen arkadaşlarıma tesk ediyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OKKO60

Buyrun şimdi kaplama sorunu başladı bende.Ufak tefek dökülmeler var.Servise göndersen 10 günde gelmiyor.Ayrıca micro sim sıkıntılı başka telefonada takamayız.Ya ne olacak bu iş böyle HTC pişman etmeye başladı müşterilerini.Kardeşim kaplama sorunun varsa çek piyasadaki o seride çıkan tüm telefonları olsun bitsin neden satarsın millete.

Siyah almasaydin inceleyip keşke.. neyse servise gönder kasa degisimi iste sim olayına gelince bir telefoncuya git kirdiklari sim kartların kalan dış kısmı var onu iste ve mikro sim kartını o karta monte et arkasına bir bant ve istediğin telifonda kullan sknti yapma..

• quote:

Orijinalden alıntı: gencaslan85

quote:

Buyrun şimdi kaplama sorunu başladı bende.Ufak tefek dökülmeler var.Servise göndersen 10 günde gelmiyor.Ayrıca micro sim sıkıntılı başka telefonada takamayız.Ya ne olacak bu iş böyle HTC pişman etmeye başladı müşterilerini.Kardeşim kaplama sorunun varsa çek piyasadaki o seride çıkan tüm telefonları olsun bitsin neden satarsın millete.

Siyah almasaydin inceleyip keşke.. neyse servise gönder kasa degisimi iste sim olayına gelince bir telefoncuya git kirdiklari sim kartların kalan dış kısmı var onu iste ve mikro sim kartını o karta monte et arkasına bir bant ve istediğin telifonda kullan sknti yapma..

Yardımın için teşekkürler dostum.Ben sıkıntı yapmıyorum aslında çokta takmam ama olmasaydı iyiydi.Sonuçta telefon bu kul yapısı benimle yaşayacak hali yok.Zaten bir telefonun ömrü en fazla 2 sene.Benim derdim servisle uğraşmamak.Teslim etmek bir dert almaya gitmek bir dert. :) Ama bu micro sim çözümünü sevdim teşekkürler :)

• quote:

Notebookların kablosuz ağları göremediği yerlerde ben kablosuzdan bağlanabiliyorum.
    Navigasyonda ise igo kullanıyorum. İgo tam olarak açıldıktan 10 saniye sonra uydularla tam bağlantı sağlıyor.

Telefonunda donanımsal bir sıkıntı olmasın?

Kendi yaşadığınız sorunları genellemeniz civarınızda nerdeyse herkesin ONE S kullandığı ve herkesin sizin yaşadığınız sorunların aynısını yaşadığı intibasını uyandırdı. Genelleme yapacak kadar net bir bilgi verecek kaç ONE S kullanan arkadaşınız var bilmek isteriz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gencaslan85

quote:

Yardımın için teşekkürler dostum.Ben sıkıntı yapmıyorum aslında çokta takmam ama olmasaydı iyiydi.Sonuçta telefon bu kul yapısı benimle yaşayacak hali yok.Zaten bir telefonun ömrü en fazla 2 sene.Benim derdim servisle uğraşmamak.Teslim etmek bir dert almaya gitmek bir dert. :) Ama bu micro sim çözümünü sevdim teşekkürler :)

Ben de siyah One S kullanıcısıyım ve soyulma problemi çok rahatsız edici boyutta olmasa da telefonun üst kısmında benim cihazda da vardı. Önceki sayfalarda bir arkadaş servise gönderip kasayı değiştirdiğini belirtmiş. Bunun üzerine ben de böyle bir imkanım varken garanti dolmadan değiştirmek istedim ve Perşembe günü KVK ya verdim telefonu. Umarım çok fazla bekletmezler. Döndükten sonra izlenimlerimi buraya da aktarırım.

Yabancı forumlarda bu konudaki başlıklarda üretilen yeni kasalarda keskin kenarların ve usb portunun köşelerinin daha yuvarlatılığı belirtilmiş ve aşağıdaki resim verilmiş. Gözle görülür bir fark var bence bariz ve işe yaradığı söyleniyor. Ancak bazı kullanıcılar da kasa değiştikten sonra dahi yine problem yaşadığını söylemiş. Benim anladığım kadarıyla bu kenarı tamamen soyulanlar küçük değil de baya kocaman dökülme olanlar ilk patch. Sonra geliştirmeye çalışmışlar her yeni üretimde ama yine de ufak tefek sorunlar tüm siyahlarda var.

KVK ya gri kasa ile değiştirme imkanımız olıp olmadığını sorsaydım keşke, yeni aklıma geldi.

HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smoove13 -- 30 Mart 2013; 13:51:50 >

• ARKADAŞLAR KAFAYI YİCEEEEEMMM. HTC ONE S ALMAYA KARAR VERDİM PARAMI AYARLAMAYA BAŞLADIM AMA HER KAFADAN AYRI BİR SES ÇIKIYOR HERKES BİR PROBLEMLE KARŞILAŞMIŞ. YOK ŞEBEKE SORUNUYDU YOK TELEFONLA KONUSURKEN HAT GİTMESİYDİ YOK BOYA SORUNUYDU VS. VS. TELEFONU DAHA ALMADAN SOĞUMAYA BAŞLADIM. BU ŞEBEKE SORUNU HERKESTE VARMI YADA ÇOK BÜYÜTÜLCEK BİŞEYMİ YADA BU SORUNUN BİR ÇÖZÜMÜ VARMI. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknocuk

ARKADAŞLAR KAFAYI YİCEEEEEMMM. HTC ONE S ALMAYA KARAR VERDİM PARAMI AYARLAMAYA BAŞLADIM AMA HER KAFADAN AYRI BİR SES ÇIKIYOR HERKES BİR PROBLEMLE KARŞILAŞMIŞ. YOK ŞEBEKE SORUNUYDU YOK TELEFONLA KONUSURKEN HAT GİTMESİYDİ YOK BOYA SORUNUYDU VS. VS. TELEFONU DAHA ALMADAN SOĞUMAYA BAŞLADIM. BU ŞEBEKE SORUNU HERKESTE VARMI YADA ÇOK BÜYÜTÜLCEK BİŞEYMİ YADA BU SORUNUN BİR ÇÖZÜMÜ VARMI. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Bu saydıklarının hiç biri yok 1 ayı geçti güzel telefon ufak sorunları çözmek kolay olsa gerek güncellemeden sonra iyileştirmeler oldu senin baktığın yazılar güncelleme öncesi olabilir

• htc one s yılını doldurmak üzere olan bir ürün. htc nin yeni modellerine de bakabilirsiniz. eğer yeni modeller sizi tatmin ederse tabi. o kadar model çıkıyor daha one s gibi kasa yapısı güzel olan bir cihaz göremedim. ben bu hataları anlayamıyorum. gayet güzel ve sorunsuz bir telefon. ben şu an kılıfsız sadece ekran koruyucu bant ile kullanıyorum. şimdi izindeyim tek canımı sıkan konu evdeki wifiyi ben hariç herkesin görmesi. laptopum bağlanıyor. ben bağlanamıyorum.

eğer alacaksanız siyah olan rengi almayın. riske girmeye değmez. gri olanı da gayet güzel ve telefonun hatlarını çok güzel ortaya çıkarıyor. ben gri olanını kullanıyorum.
  • YANİ ŞEBEKE PROBLEMİ YOK MU ARKADAŞLAR SİZDE. VE SİZ S3 MÜ KULLANIYORSUNUZ?
  • Şebeke problemim yok s4 lü kullanıyorum

• Arkadaşlar merhaba.

Yabancı forumları ve android haber sitelerini biraz dolaştım ve İngilizcemin elverdiği kadarı ile Htc One S cihazlarımız için sense 5 ve 4.2.2 güncellemesi ile htc firmasının söz verdiği anlamını çıkarttım..

Kesin bir bilgisi olan var mıdır ?
  • 2. el olarak yurt dışı s4 işlemcili one s aldım. Android 4.1.1. Alalı 2 hafta olucak.Şu ana kadar hiçbir problemle karşılaşmadım. Ben aldığımda cihazın titreşimi çalışmıyordu. Oda titreşim motoru tozlanmış falan galiba. Bugün telefoncuda 20 liraya yaptırdım. (adam temizlediğini ve çalıştığını söyledi) Şebeke sorunuyla hiç karşılaşmadım. Wifi yı çok deneme şansım olmadı ama gayet iyi çekiyor. Şarjıda güç tasarrufunda 1 bucuk zorlarsam 2 gün gidiyor. Güç tasarrufunda da sadece cpu ve veri bağlantısı uyku modu acık. Ekran parlaklığı otomatikte. Facebookta devamlı acık. Arada sırada da diğer internet siteleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidinc

Arkadaşlar merhaba.

Yabancı forumları ve android haber sitelerini biraz dolaştım ve İngilizcemin elverdiği kadarı ile Htc One S cihazlarımız için sense 5 ve 4.2.2 güncellemesi ile htc firmasının söz verdiği anlamını çıkarttım..

Kesin bir bilgisi olan var mıdır ?

gelecek açıklamayı yapali çok oldu.. hatta xda ve 4pda gelistiricileri s4lerden sonra s3lerede 4.2.2 portlamaya başlamışlardı açıklamadan sonra askıda..

Yeni almayı düşünen arkadaş gri olandan kesinlikle al pişman olmazsin.. (elektronik şans işi o ayrı)

• şbke problemi yok s3 mavi rusya ürünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknocuk

ARKADAŞLAR KAFAYI YİCEEEEEMMM. HTC ONE S ALMAYA KARAR VERDİM PARAMI AYARLAMAYA BAŞLADIM AMA HER KAFADAN AYRI BİR SES ÇIKIYOR HERKES BİR PROBLEMLE KARŞILAŞMIŞ. YOK ŞEBEKE SORUNUYDU YOK TELEFONLA KONUSURKEN HAT GİTMESİYDİ YOK BOYA SORUNUYDU VS. VS. TELEFONU DAHA ALMADAN SOĞUMAYA BAŞLADIM. BU ŞEBEKE SORUNU HERKESTE VARMI YADA ÇOK BÜYÜTÜLCEK BİŞEYMİ YADA BU SORUNUN BİR ÇÖZÜMÜ VARMI. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşım yaklaşık 6 ay olucak ne bı şebeke sorunu ne soyulma nede çekım sorunu yaşamadım. Soyulma olan model siyah renklerın bazı serilernde ar yanlızca arkadaşlarında dediği gıbı telefon tasarımı kasa olrak şahane bence :))

• ewt dedikleriniz doğru tasarım görünüm şıklık onlara hiç bi lafım yok, gerçekten çok güzel bir görünümü var, bi karizması var... ama bn türkiyeden gri rengini alcam ve dolayısıylada s3 işlemcili olcak. yorumlara baktığımda s3 işlemcili modellerde hep şebeke problemi olduğunu gördüm ve açıkcası bu da canımı sıkmadı deil. o yüzden de tekrar şüpeye düştüm arkadaşlar.
  • arkadaslar 2 gun once gelen;
    4.1.1
    3.19.401.101
    Kernel Sürümü: 3.4.10-g4e8a4af root@abm009#1 SMP PREEMPT
    Anabant sürümü: 16.22.20.03U_16.11.20.24_M
    olan güncellemeyi yükledim.

Ve 2 kez, fişten tam şarj ettim. Her ikisinde de şarjım (güç tasarruf modu açık şekilde), yazılım öncesindeki duruma göre %20 civarında daha hızlı bitti. (önceden 20 saat civarı kullanabildigim telefonun, şu anda 15 saatte şarjı bitiyor) Güncelleme öncesi ortalama 8 saatlik gece uykum sirasinda (hic kullanilmadiginda) yaklasik %1-2 azalan şarj, yeni sürümde %9-10 seviyesine çıktı.
    Onceden, gorev yoneticisinde 784 mb gibi bir deger ile olculen ram degeri de, yeni guncelleme ile 1 gb cinsinden gosterilmeye başlanmış. Yeni görev yöneticisinde dikkatimi çeken bir başka şey de; onceden 'tumunu devre dışı bırak' yaparak %70 boşta çalıştırabildiğim ram'de şu an zar zor %45'i gorebiliyor olmam (surekli 550 - 780 mb arasi bir değer kullanılıyor)

4.1.1 ile getirilen çözümlerden birinini şarjda dayanıklılık olduğunun belirtilmesi ile tamamen zıt olan bu durumu yaşayan veya neden kaynaklandığını bilen var mı?
    yeni eklenen güç tasarruf modu, arka planda daha fazla bir enerji kullanımına yol açarak; yapması gerekenin tam tersi bir prensipte mi çalışıyor?

herhangi bir yeni program yuklemedim.
    telefon kullanim aliskanligimda bir degisiklige gitmedim.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.