Şimdi Ara

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam) (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.321
Cevap
42
Favori
172.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kuzenim de bir m9 var.Telefonu bir süre önce ikinci el olarak aldı. Telefonu aldığında telefona root atılmış ve farklı bir rom yüklüydü.Daha sonra telefonda hata vs ortaya çıkınca fabrika ayarlarına geri çevirmiş ve sistem çökmüş sanırım. Telefonu açılıyor fakat,uygulamalar vs gözükmüyor, andorid durduruldu hatası alıyormuş devamlı.. Htc, garantiye yollayın para ile yapılsın demiş. Burda bir telefoncuya gitmiş telefoncu da 120 liraya yaparım demiş. 70-80 lirasında bir şey satın alacağım para ona gidecek diye de söylemiş.. tekrardan baştan android 5-6 dan başlayıp sıra sıra güncellemeleri yükleyecekmiş galiba.. bu bahsettiği 70-80 liraya bir şey alma muhabbeti doğru mu acaba?

bir de bu tarz sorunlu yazılım sorunlarını ortalama kaç liraya yapıyorlar? bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pawlow

Bu cihaz 800tl yer alınıp 1-2 yıl kullanılabilinirmi? maddi sebeplerden ötürü iphone6simi sattım zenfone6 kullanıyorum şu anda. donma kasma problemi yaşıyorum bu cihazı cüzzi bir farkla alabilirim tavsiye edermisiniz?

Ben 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum ama 2.el maceraya gireceğine 1000 tl bandında sıfır garantili huawei P9 Lite tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pawlow
    800 TL sıfır fiyatı ise (garantisi de varsa hiç kaçırma) al derim. Snapdragon 810 işlemcisi ile çalışan bu telefonu stock android 7.0 (nougat sürüm) yüklü 1 yıldır kullanıyorum. Kasası metal olduğu için aşırı ısınıyor diye bir algı var ama bana göre hiç sorun değil. Telefonda 50'ye yakın uygulama yüklü. Hepsi tıkır tıkır çalışıyor. Donma kasma gibi sorun yaşamıyorum. Ekran çözünürlüğü çok iyi. Ekran 5" yerine 5.2" olsaydı çok iyi olurdu. Çift hoparlöründen çıkan ses mükemmele yakın. Kamerası iyi ile ortanın arasında. Belki daha iyidir ama ben foto çekmekte biraz zayıfım.
    Dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç özelliği konusunda seni uyarayım.
    1- s-off olmalı. s-on olursa, s-off yaptırmak için para ödemen gerekir.
    2- Sprint model ise o telefonu kesinlikle alma. Şebeke sorunu yaşayabilirsin.
    3-htc_himauhl PVT S-OFF (model bilgisine download moddan bakılır) olmalı.
    Bu telefonu tam kapasite ile kullanmak istiyorsan bütün özelliklerini (unlock, root, stock, custom rom vs) öğrenmelisin. Telefoncuya gittiğin zaman bu telefondan anlamadıkları için uğraşmak istemiyorlar. Her türlü sorunu kendin halledeceksin. Yok ben bunları yapamam diyorsan o zaman HTC telefonlardan uzak dur derim.

• :Fatih:
    Telefonda şayet donanımsal bir sorun yoksa stock rom (fabrikasyon rom) yükleme takriben 40-50 TL civarında olabilir. Bu da öyle kolay bir şey değil. Rom yüklemeden önce bazı işlemlerin yapılması, rom yüklendikten sonra güncelleme işlemleri bazen oldukça uzun sürebilir. HTC servisi de bu işleri yapar ama mutlaka önceden kaça yapacaklarını öğrenin yoksa size pahalıya gelebilir.
    Sorun yazılımsal ise telefonu formatlayıp sıfırlama, sonrasında da stock android 7.0 sürümü kurmak en mantıklısı.
    70-80 TL ile hangi parça değişecek? Öğrenirseniz size fikir verebilirim. Bir de telefoncunun HTC telefonlar konusunda tecrübesi nasıl? Yeterli bilgisi yoksa telefonu donanımsal olarak bozabilme riski de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: RİDEN7

quote:

Orijinalden alıntı: pawlow

Bu cihaz 800tl yer alınıp 1-2 yıl kullanılabilinirmi? maddi sebeplerden ötürü iphone6simi sattım zenfone6 kullanıyorum şu anda. donma kasma problemi yaşıyorum bu cihazı cüzzi bir farkla alabilirim tavsiye edermisiniz?

Ben 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum ama 2.el maceraya gireceğine 1000 tl bandında sıfır garantili huawei P9 Lite tavsiye ederim.

Sifir yurtdisi cihazi olarak aldim hocam cihazi ama sebeke sorunu cikti cihazda. Bu problemin cozumu nedor nasil yapilir bir bilen varmi?

• arkadaşlar bu telefon hb de 1129 tl ye ithalatçı garantili satılıyor şuan almaya değer mi sizce ne dersiniz özellikle kullanan arkadaşlar şu esnada cihazın durumu nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ettu

pawlow
    800 TL sıfır fiyatı ise (garantisi de varsa hiç kaçırma) al derim. Snapdragon 810 işlemcisi ile çalışan bu telefonu stock android 7.0 (nougat sürüm) yüklü 1 yıldır kullanıyorum. Kasası metal olduğu için aşırı ısınıyor diye bir algı var ama bana göre hiç sorun değil. Telefonda 50'ye yakın uygulama yüklü. Hepsi tıkır tıkır çalışıyor. Donma kasma gibi sorun yaşamıyorum. Ekran çözünürlüğü çok iyi. Ekran 5" yerine 5.2" olsaydı çok iyi olurdu. Çift hoparlöründen çıkan ses mükemmele yakın. Kamerası iyi ile ortanın arasında. Belki daha iyidir ama ben foto çekmekte biraz zayıfım.
    Dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç özelliği konusunda seni uyarayım.
    1- s-off olmalı. s-on olursa, s-off yaptırmak için para ödemen gerekir.
    2- Sprint model ise o telefonu kesinlikle alma. Şebeke sorunu yaşayabilirsin.
    3-htc_himauhl PVT S-OFF (model bilgisine download moddan bakılır) olmalı.
    Bu telefonu tam kapasite ile kullanmak istiyorsan bütün özelliklerini (unlock, root, stock, custom rom vs) öğrenmelisin. Telefoncuya gittiğin zaman bu telefondan anlamadıkları için uğraşmak istemiyorlar. Her türlü sorunu kendin halledeceksin. Yok ben bunları yapamam diyorsan o zaman HTC telefonlardan uzak dur derim.

Hocam benim cihaz himawhl yani sprint arastirdigim kadariyla. Tek istedigim 3gde sa stabil ceksin surekli hat kopma problemi yasiyorum. Satici degistirecegini soyledi ama 3g cekerse bu sekilde kullanabilirim cihaz cok keyifli cunki

• pawlow
    Telefon sprint ve stock rom yüklüyse normalde 3G'de çalışması gerekir. Satıcı değiştirirse sprint olmayan bir telefonla değiştir derim. Yada telefona custom rom yüklesin. Bazen şebekenin çekmemesi ve sık sık kopması, sorunlu IMEI numarasından da kaynaklanabilir. Elinde hiç kullanmadığın bir telefonun IMEI no'sunu da kendin yada telefoncuya kopyalatabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ettu

pawlow
    Telefon sprint ve stock rom yüklüyse normalde 3G'de çalışması gerekir. Satıcı değiştirirse sprint olmayan bir telefonla değiştir derim. Yada telefona custom rom yüklesin. Bazen şebekenin çekmemesi ve sık sık kopması, sorunlu IMEI numarasından da kaynaklanabilir. Elinde hiç kullanmadığın bir telefonun IMEI no'sunu da kendin yada telefoncuya kopyalatabilirsin.

hocam satıcıyla irtibat kurdum cihaz değişime gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caproductions

Arkadaşlar One M9'umun ekranında beyaz çizikler oluştu. Sebebini ve çözümünü bilen var mı? Ekran mı değişecek?

Sorun kendiliğinden yok oldu. Kendi kendini tamir eden telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: lapatid

arkadaşlar bu telefon hb de 1129 tl ye ithalatçı garantili satılıyor şuan almaya değer mi sizce ne dersiniz özellikle kullanan arkadaşlar şu esnada cihazın durumu nedir ?

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.
  • Sorunun cevabını merak etmek yerine telefonu daha iyi tanımak için yazdığım açıklayıcı bilgiyi okuyun. Yada geçmiş sayfalardaki yazılara kısaca göz gezdirin.
  • guitarman kullanıcısına yanıt
    Cidden o fiyata alınır mı var mı bir sıkıntı o fiyata hep dandik markalar ve özellikler bu iyi gibi tavsiye eden yok mu?

• arkadaslar sahibinden com sitesinde asiri derece orjinal ve sifir diye htc one m9 satiliyor 799 699 gibi rakamlara alan varmi hic ole saticilardan ozellikle istanbulda alan varsa iyise oneride bulunabilirmi nerden aldigina

• quote:

Orijinalden alıntı: EREN.KAYGUSUZ

arkadaslar sahibinden com sitesinde asiri derece orjinal ve sifir diye htc one m9 satiliyor 799 699 gibi rakamlara alan varmi hic ole saticilardan ozellikle istanbulda alan varsa iyise oneride bulunabilirmi nerden aldigina

O cihazlar yurtdışı toplama cihazlar hocam sıkıntılı cihazlar anakart problemleri ısınma problemleri kamera problemleri pil problemleri vs daha pek çok sıkıntı çıkaran cihazlar. Ek olarak son android 7 güncellemesini almazlar. Daha önce bir tanıdığım 799 Tl olarak aldığı cihazı en sonda çöpe atmıştı tavsiyem o tür cihazlar yerine faturalı cihaz almanız yönünde
  • Arkadaşlar elimde meizu u10 3/32 gb modeli var..m9 ile takas öneren var yurtdışından 1 sene önce hediye gelmiş sıkıntısız diyor..ne diyorsunuz kağıt üzerinde takas mantıklı ama ne gibi bir yazılımsal donanımsal sorun çıkabilir sizce..Android sürümünü sordum 6 dedi..bu telefon Android 7 aldı mı stock rom olarak..telefonun ayarlar telefon hakkında kısmından kontrol etse android 7 gelmiş olması gerekir mi yoksa Android 7 olmaması bir soruna mi işaret..bir de okuduğum sd 810 çok ısınıyor diyorlar ne derece doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: canyash

Arkadaşlar elimde meizu u10 3/32 gb modeli var..m9 ile takas öneren var yurtdışından 1 sene önce hediye gelmiş sıkıntısız diyor..ne diyorsunuz kağıt üzerinde takas mantıklı ama ne gibi bir yazılımsal donanımsal sorun çıkabilir sizce..Android sürümünü sordum 6 dedi..bu telefon Android 7 aldı mı stock rom olarak..telefonun ayarlar telefon hakkında kısmından kontrol etse android 7 gelmiş olması gerekir mi yoksa Android 7 olmaması bir soruna mi işaret..bir de okuduğum sd 810 çok ısınıyor diyorlar ne derece doğru

Bana sorarsan bildiğin bir cihaz var elinde ondan şaşma derim. 7.0 almaması bir soruna işaret olabilir veya kendisi yüklememiş olabilir bilmiyorum. S810 hakikaten çok ısınıyor. Oyun oynarken şarjı su gibi tüketiyor. Oyun oynarken,grafik kalitesi yüksek oyunlardan bahsediyorum telefon yanıyor resmen ve şarja takıp oynayayım desen pil çok ısındı deyip şarjı durduruyor. Oyuna dalan adama ters bir cihaz onu söyleyeyim. Metal kasa olduğu için ısısını çok hissettiriyor bunu da bil.

Telefon kılıfını 1 yıldır kullanıyorum. Kılıftaki kırmızı lekeler hep ısı kaynaklı. O kırmızı olan bölgeler en çok ısınan kısımlar...

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam)

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Zaten çok kullanmam kullanmak için almıyorum yani biraz takılıp satarım..satışa çıksa meizu u10 mu daha hızlı satılır HTC m9 mu..ama takas yapacağım kişi Android 7 almaz yurtdışı imei atılan cihaz olduğu için dedi ne dersiniz doğru olabilir mi..yurtdışı imei atıp Android 7 alan arkadaş var mı

• Selam Millet.

Bir HTC One M9 elime geçti.

Android 6.0
    HTC Sense Sürümü: 7.0

gözükmekte,

IMEI numarasını sorgulayınca,
    IMEI NUMARASI KAYITLI
    Üretici: LG Electronics Inc. Pazar Adı: GB110 Model Bilgileri: GB110

diyor. Yani telefona LG GB110 isimli bir telefonun imeisi atılmış.

Bu telefona Software Update 3.41.651.12(692.61 MB) isimli bir sistem güncellemesi geldi. uyarıyı kaldıramıyorum.

Yüklemem durumunda ne olur?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyash

Zaten çok kullanmam kullanmak için almıyorum yani biraz takılıp satarım..satışa çıksa meizu u10 mu daha hızlı satılır HTC m9 mu..ama takas yapacağım kişi Android 7 almaz yurtdışı imei atılan cihaz olduğu için dedi ne dersiniz doğru olabilir mi..yurtdışı imei atıp Android 7 alan arkadaş var mı

M9 daha hızlı satılacaktır bence. Ama önce bir sorgulat imeisini, klon imei olabilir satarken çok sıkıntı çıkarır. Yurtdışı cihazların da piyasada fiyatı düşük oluyor. Ama ben satarım diyorsan o zaman değiştirmek daha mantıklı...

• 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.