Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54.665
Cevap
200
Favori
2.091.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: By_Rdv

kamera olarak soracağım birşey var dh nin incelemesinde ultrapixel kamera ile geleceği için fotoya daha fazla veri yazılabiliyor 3 katmandan ayrı ayrı geçtiği için ve bu yüzden görüntü kalitesi yüksek oluyor dediler ve zoom yapıldıgında diğer telefon kameraları gibi görüntüyü bozma çok daha az hale geliyor demişlerdi çekilen fotograflarda pek fazla bu söyleyişi göremedim ben.

ultrapixel teknolojisini bir kenara bırakırsak, değişmeaz bir gerçek var ki, cihazın verdiği maksimum fotoğraf boyutu 2688 x 1520 piksel. Yani 4mp.
    Bu da fotoğrafda çok küçük bir yakınlaştırma yapabileceğiniz anlamına geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

kamera olarak soracağım birşey var dh nin incelemesinde ultrapixel kamera ile geleceği için fotoya daha fazla veri yazılabiliyor 3 katmandan ayrı ayrı geçtiği için ve bu yüzden görüntü kalitesi yüksek oluyor dediler ve zoom yapıldıgında diğer telefon kameraları gibi görüntüyü bozma çok daha az hale geliyor demişlerdi çekilen fotograflarda pek fazla bu söyleyişi göremedim ben.

ultrapixel teknolojisini bir kenara bırakırsak, değişmeaz bir gerçek var ki, cihazın verdiği maksimum fotoğraf boyutu 2688 x 1520 piksel. Yani 4mp.
    Bu da fotoğrafda çok küçük bir yakınlaştırma yapabileceğiniz anlamına geliyor..

Ultrapixelden çıkıp normal denilene göre 13 mp moda geçiş izni vermiyor mu peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ultrapixelden çıkıp normal denilene göre 13 mp moda geçiş izni vermiyor mu peki?

13 mp görüntü vermesi mümkün değil Çünkü Cihazda 13mp için bir sensör bulunmuyor bildiğim kadarıyla 4mp'lik daha fazla ışık toplayacağı iddia edilen bir sensör kullanılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

quote:

13 mp görüntü vermesi mümkün değil Çünkü Cihazda 13mp için bir sensör bulunmuyor bildiğim kadarıyla 4mp'lik daha fazla ışık toplayacağı iddia edilen bir sensör kullanılmış

Sanırım cihaz 4MP değil,3 katmanlı bir sistem olduğu için 12.9 kalitesinde çekiyor diye duydum, ve sensörü büyük,diyafram açık ve piksel başına daha çok ışık alıyor. Yani ben kameradan umutluyum.

• 3 tane 4.3 lük hepsi ayrı renklere odaklanacak toplamda 13mp olacak diye duydum

• quote:

Orijinalden alıntı: Brain Damaged

quote:

quote:

Sanırım cihaz 4MP değil,3 katmanlı bir sistem olduğu için 12.9 kalitesinde çekiyor diye duydum, ve sensörü büyük,diyafram açık ve piksel başına daha çok ışık alıyor. Yani ben kameradan umutluyum.

Ama sensör 4 MP yani 13 MP boyutunda bir foto alamayacaksınız.Daha kaliteli 4 MP boyutunda olacak anladığım kadarı ile.İşte saçmalıkta burada. 13 MP lik sensör kullanıp yine aynı şeyleri yapsalarmış...

• quote:

kameradan umutsuz değilim iPhone 5 hatta Mesut Beyin Dropbox üzerinden paylaştığı resimlere bakılınca kamerası iyi 13 mp deyip 4 mp kalitesinde fotoğraf almaktansa HTC Doğru olan atılımı yapmış ancak kameranın sonuçta 4 mp olduğu gerçeği gün gibi de ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 24 Şubat 2013; 10:45:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

arkadaşlar hTC One ın Türkiye lansmanı ne zaman yapılacak? bilgisi olan var mı???

26 Şubat..

teşekkürler arkadaşım...
  • arkadaşlar ben de bu telefondan almayı düşünüyorm..çıktıktan sonra topluca sipariş verilp alma gibi bir fikriniz varsa beni de dahil edin..
  • ne zaman Türkiye'ye geliyor , One X plus'ı bulamadık teknoloji mağazalarında , One X plus ararken bu çıktı , bari bunu bulalım da bunu alalım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: palio78

arkadaşlar ben de bu telefondan almayı düşünüyorm..çıktıktan sonra topluca sipariş verilp alma gibi bir fikriniz varsa beni de dahil edin..

quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

ne zaman Türkiye'ye geliyor , One X plus'ı bulamadık teknoloji mağazalarında , One X plus ararken bu çıktı , bari bunu bulalım da bunu alalım ?

Mart ayı içerisinde pek çok piyasayla aynı anda sürüleceği söyleniyor ilgili liste

Avea mart ayının başında Ön sipariş almaya başlayacak Vodafone da yakında Cihazı piyasaya sunacakmış en kesin bilgi 26 Şubat Türkiye Lansmanında belli olacakıtr

http://www.gsmarena.com/the_htc_one_will_be_available_in_the_following_countries-news-5568.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 24 Şubat 2013; 12:30:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

ne zaman Türkiye'ye geliyor , One X plus'ı bulamadık teknoloji mağazalarında , One X plus ararken bu çıktı , bari bunu bulalım da bunu alalım ?

Operatör firmaları Mart ayının ortalarına doğru net olarak getirecektir ancak teknoloji mağazalarıyla ilgili herhangi bir fikrim yok. Yine de yakın bir zamanda Türkiye'ye giriş yapılacak, geç kalınmayacak.

Edit: Blackfox yazını şimdi gördüm, beni de bilgilendirmiş oldun bu konuda ellerine sağlık üstadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 24 Şubat 2013; 12:29:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Operatör firmaları Mart ayının ortalarına doğru net olarak getirecektir ancak teknoloji mağazalarıyla ilgili herhangi bir fikrim yok. Yine de yakın bir zamanda Türkiye'ye giriş yapılacak, geç kalınmayacak.

Edit: Blackfox yazını şimdi gördüm, beni de bilgilendirmiş oldun bu konuda ellerine sağlık üstadım :)

ben teşekkür ederim sevgili Amedra
  • Kocaman posterler falan bastırmayacaksanız 4 mp yeterli. Önemli olan sensörün daha hızlı olması, gece çekiminde daha çok ışık alması ve böylece daha az gürültülü ve gerçekçi fotoğraflar çekebilmesi. HTC bunu amaçlamış. Başarılı olup olmayacağını göreceğiz.
  • Aslında burada HTC nin önünde iki ayrı risk vardı.. Ya cihazı daha da kalınlaştırıp (belki yekpare tasarımı bozup dışa bir çıkıntı yapacak) daha yüksek boyutlarda yüksek kaliteli fotoğraflar sağlayacak ya da ince bir tasarımla ufak boyutlarda yüksek kalitede fotoğraflar sağlayacaktı.

HTC 2. seçeneği seçti. Aslında düşündüğümüzde 808 veya N8 vari bir tasarım HTC için daha büyük bir risk oluştururdu. HTC ilkine göre 2. riski seçti kanaatindeyim.
    Ha ya da Sony gibi o ufacık sensöre 13mp de sığdırabilirdiki, Nokia dışında diğer tüm firmalarda olduğu gibi megapiksel yarışına devam edecek, benzer kalitesiz fotoğraflara devam edecekti.

Dediğim gibi 4mp yerine belki daha yüksek çözünürlükte fotoğraflar verse şüphesiz çok daha iyi olurdu ama, düşününce kamera konusunda ilk kez Nokia dışında bir firmadan kalite odaklı bir adım görmek takdir edilesi bir hareket diye düşünüyorum.. Nokia da artık kamera konusunda rakipsiz değil diye düşünüyorum. Şüphesiz HTC ileriki modellerinde kaliteden ödün vermeden fotoğraf boyutunu arttırmaya çalışacaktır, ama şu ilk adım, düşününce takdir edilmeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 24 Şubat 2013; 13:07:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

HTC - iPhone işbirliği hâlâ güzel bir şekilde devam ediyor, son okuduğum haberlere göre iPhone'daki iTunes'dan bilgi aktarımı HTC telefonlar için artık sorun haline gelmeyecek.

iPhone'u olup da telefondaki herşeyini aktarmak isteyenler HTC One ile birlikte gelecek olan yenilikte HTC Sync Manager ile rahat bir şekilde eşleştirebilip aktarım yapılabilecek.

Bu haberi vereli günler oldu Türkiye'de daha yeni son dakika geçermiş gibi yayınlıyorlar;
    http://www.haberler.com/htc-one/
    http://www.acunn.com/haber/htc-one/
    http://www.scroll.com.tr/104872/htc-one/

• İmzayada ekledim hepsini, ben hazırım One'a
  • quote:

Orijinalden alıntı: _SkiP_

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

quote:

quote:

Ama sensör 4 MP yani 13 MP boyutunda bir foto alamayacaksınız.Daha kaliteli 4 MP boyutunda olacak anladığım kadarı ile.İşte saçmalıkta burada. 13 MP lik sensör kullanıp yine aynı şeyleri yapsalarmış...

Demekki telefon gibi minimal boyutlarda olan bir cihazda şu an için en verimli sensor bu. Önemli olan megapiksel degil fotoğrafın kalitesi. Çünkü orneğin az dediğiniz 4 mp'lik bir fotoğraf yaklaşık 2500x1600 gibi bir çözünürlükte oluyor. Full hd dediğiniz görüntü ise 1920x1080.

4 mp olsun problem değil yeter ki o foto çekildikten sonra zoom yapınca bozulma çok aza indirgensin yeter bana kameradan bende çok umutluyum, umarım çok keskin görüntüler çeker alet..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.