Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
54.664
Cevap
200
Favori
2.091.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ANTİ-TİM

aslında kafamda one X plus vardı piyasada bulamadım avea da bile, sonradan htc one çıkacağını duyunca beklemeye karar verdim. sizce hangisi daha iyidir yardımlarınızı bekliyorum

HTC One, One X+'ten daha daha iyi kullandığı işlemci mobil telefon piyasanın şu an en üst seviye işlemcisi bellek miktarı One X+ 1 gb iken bunda 2 gb batarya One X+ için 2100 mAh iken bunda 2300 mAh bu cihazı almak isteyenlerde acaba dedirtecek tek şey hızlandırılmış da olsa Adreno 320 gpu'nun Full HD için yeterli olup olmadığı sorunu bence bu sorunda giderilecektir oyun üreticileri oyunlarını Adreno 320'li cihazların yaygınlaşmasıyla bu gpu ile uyumlu hale getireceği muhtemeldir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 25 Şubat 2013; 9:14:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Alacaklar listesi;

1 - Brain Damaged
    2 - denizci535
    3 - MaxCavalera
    4 - ßlaCKFOX
    5 - Fields of Athenry
    6 - H.B.ÇELEBİ
    7 - Dorocha
    8 - potur
    9 - extend456
    10 - Explore The Universe
    11 - onuryildirim
    12 - By_Rdv
    13 - ..scream..
    14 - CELL_MAN
    15 - AudiA4Driver
    16 - redoano
    17 - RAN7843
    18 -
    19 -
    20 -
    ......
    .......
    ........
    .........

benide ekleyin arkadaşalr nasip olursa bende alacağım
  • ^

Ekledim. :)
  • 18 numaraya bizi yaz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen olmasa da yakın zamanda olur. Sen beni de yaz hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLACKFOX cevabın içn teşekür ederim. fakat şu 4 mp olayı herkesin kafasını karıştıran şey zaten htc sitesinde bile net bi açıklama yok. ultrapiksel olayı acaba bi laf karmaşasımı yoksa gerçekten 12- 13 mp camlardan daha iyi bi çekim mi sunuyor netlenmesi gereken bi konu
  • quote:

BLACKFOX cevabın içn teşekür ederim. fakat şu 4 mp olayı herkesin kafasını karıştıran şey zaten htc sitesinde bile net bi açıklama yok. ultrapiksel olayı acaba bi laf karmaşasımı yoksa gerçekten 12- 13 mp camlardan daha iyi bi çekim mi sunuyor netlenmesi gereken bi konu

muhakak sunuyordur.. yoksa bu riske girmeleri pek akıl karı değil, hele ki pazarda böyle zor durumdayken..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 25 Şubat 2013; 14:10:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

BLACKFOX cevabın içn teşekür ederim. fakat şu 4 mp olayı herkesin kafasını karıştıran şey zaten htc sitesinde bile net bi açıklama yok. ultrapiksel olayı acaba bi laf karmaşasımı yoksa gerçekten 12- 13 mp camlardan daha iyi bi çekim mi sunuyor netlenmesi gereken bi konu

muhakak sunuyordur.. yoksa bu riske girmeleri pek akıl karı değil, hele ki pazarda böyle zor durumdayken..

orası muamma halen bence. bu ultrapiksel olayını tam olarak netlemeleri lazım. ayrıca lı-po pillerin durumununda tam bi nerliğe kavuşması bu telefonun lınmasında büyük bi etki yaratacaktır.

• quote:

quote:

quote:

orası muamma halen bence. bu ultrapiksel olayını tam olarak netlemeleri lazım. ayrıca lı-po pillerin durumununda tam bi nerliğe kavuşması bu telefonun lınmasında büyük bi etki yaratacaktır.

lo-pol i kafaya takmaya gerek yok. daha önce de demiştim htc bir çok modelinde kullandı.. ilk kez bu modelde denemiyor.

kamera ya gelince, sanırım cihaz henüz her yere gönderilmedi, gsm arena vb. siteler cihazı alır almaz kamerasını da tüm detaylarıyla inceleyeceklerdir..
    göreceğiz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

lo-pol i kafaya takmaya gerek yok. daha önce de demiştim htc bir çok modelinde kullandı.. ilk kez bu modelde denemiyor.

kamera ya gelince, sanırım cihaz henüz her yere gönderilmedi, gsm arena vb. siteler cihazı alır almaz kamerasını da tüm detaylarıyla inceleyeceklerdir..
    göreceğiz..

haklısın gdervisoğlu 26 şubat için türkiye ye avea ile tanıtılacağını ,1 martta ön talep toplayacaklarını ve 15 mart gibi de artık elimizde olacağını söylüyolar bakalım çok uzun bi süre değil bekleyip görecez sonuçta verdiğimiz para 2000 tl az değil yani

• quote:

Orijinalden alıntı: _SkiP_

quote:

quote:

Ya bu konu biraz da insanların beklentilerine bağlı. Daha önceki mesajlarda da yazdım, gerek Lumia 920 olsun gerek iPhone5 olsun gördüğüm fotoğraf karşılaştırmalarında HTC One daha gerçek renkler sunuyor. Kirlilik ve bulanıklık konusunda ise Lumia 920'yi daha iyi gördüm sanki. Tabi bunların hepsinin daha net değerlendirilebilmesi için başka şartlarda çekilmiş fotoğraf örneklerini de görmek lazım ama olay öncelikle kullanıcının ne beklediğine bağlı. Daha doygun, canlı renk isteyen kullanıcılar One'ın fotoğraflarını beğenmeyebilir mesela.

genel olarak canlı renklerin tercih edilmesi muhtemel sonuçta netlik dediğimiz olay aslında gerçek foto olayıdır fakat daha parlak ve daha canlı renkler foto yu sanki daha çekici hale getiryor gibi.

• quote:

HTC'nin açıklamalarına bakılırsa daha iyi deniyor ama kesin öyledir diyemeyeceğimiz gibi değildir de diyemeyiz bu zaman içinde incelemelerde görülecektir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 25 Şubat 2013; 14:44:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

quote:

HTC'nin açıklamalarına bakılırsa daha iyi deniyor ama kesin öyledir diyemeyeceğimiz gibi değildir de diyemeyiz bu zaman içinde incelemelerde görülecektir diye düşünüyorum

Htc yine bi çağ başlattı ultrapiksel olayı ile bakalım altında mı kalacak yoksa devrim mi yapacak. bide yurt dışından almak daha mı mantıklı olur?

• quote:

quote:

quote:

Htc yine bi çağ başlattı ultrapiksel olayı ile bakalım altında mı kalacak yoksa devrim mi yapacak. bide yurt dışından almak daha mı mantıklı olur?

HTC'nin yaptığı çok büyük yenilik değil sadece şimdiye kadar biraz Nokia'nın da katkısıyla yapılan bir aldatmacadan vazgeçmek

Ben alacağım zaman yurt dışı almayı düşünüyorum daha doğrusu pasaport kayıtlı satanlar oluyor onlardan alırım gibi eğer İstanbul'da yaşıyor olsaydım forumdan falan satanlar olacaktır belki sayın Amedra yurt dışından getirirse getirtebilirdim ama ta buradan istanbul'a gitmeye dünyanın masrafını yapamam ondan buralardan araştırırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

HTC'nin yaptığı çok büyük yenilik değil sadece şimdiye kadar biraz Nokia'nın da katkısıyla yapılan bir aldatmacadan vazgeçmek

Ben alacağım zaman yurt dışı almayı düşünüyorum daha doğrusu pasaport kayıtlı satanlar oluyor onlardan alırım gibi eğer İstanbul'da yaşıyor olsaydım forumdan falan satanlar olacaktır belki sayın Amedra yurt dışından getirirse getirtebilirdim ama ta buradan istanbul'a gitmeye dünyanın masrafını yapamam ondan buralardan araştırırım

hani her sene telefon değiştirsem yurt dışı cihaz almak daha mantıklı ama ben aldığım cihazı en az 2 sene kullanırım. genelde böyle olmuştur. bu nedenle yurt dışından alma taraftarı değilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

hani her sene telefon değiştirsem yurt dışı cihaz almak daha mantıklı ama ben aldığım cihazı en az 2 sene kullanırım. genelde böyle olmuştur. bu nedenle yurt dışından alma taraftarı değilim...

Scream hocam bende 2007 Aralık ayından beri Nokia N95 kullanıyorum o zaman 1000 TL vermiştim bunu da alırsam o kadar kullanırım desem abartmam ama 2000 TL bilgisyar parası verip telefon almak mantıklı gelmiyor gene de bu bence tamamen kişilerin kendi seçimi
  • quote:

quote:

Scream hocam bende 2007 Aralık ayından beri Nokia N95 kullanıyorum o zaman 1000 TL vermiştim bunu da alırsam o kadar kullanırım desem abartmam ama 2000 TL bilgisyar parası verip telefon almak mantıklı gelmiyor gene de bu bence tamamen kişilerin kendi seçimi

tabiki haklısın ßlaCKFOX tamamen kişilerin kendi seçimi. ama bak sende uzun seneler tek bir cihaza bağlı kalıyorsun. hani ne bileyim olur da yurt içinden cihazı aldıktan 1 sene sonra başına bir şey gelir (inşallah bir şey gelmez) en azından 2 yıllık garantisi olacağı için birazda olsa seni rahatlatır diye düşünüyorum. ama yurt dışı cihazın 1 yıllık uluslararası garantisi oluyor. bence ufakta olsa yurt dışı cihaz almak riskli sayılır...

• quote:

tabiki haklısın ßlaCKFOX tamamen kişilerin kendi seçimi. ama bak sende uzun seneler tek bir cihaza bağlı kalıyorsun. hani ne bileyim olur da yurt içinden cihazı aldıktan 1 sene sonra başına bir şey gelir (inşallah bir şey gelmez) en azından 2 yıllık garantisi olacağı için birazda olsa seni rahatlatır diye düşünüyorum. ama yurt dışı cihazın 1 yıllık uluslararası garantisi oluyor. bence ufakta olsa yurt dışı cihaz almak riskli sayılır...

o 1 yıllık garanti bile gözümde değil Amedra yazmıştı sanırım o yazana kadar bu garantiden bile haber değildim ona rağmen daha ucuz olsun diye pasaport ayıtlı bir cihaz almayı düşünüyordum kısmet bakalım zaman ne gösterir kolay kolay kararımdan vazgeçmem ama gene de makul bir fiyata 1800 tl civarı bir fiyatla gelir yurt dışı fiyatı da 1400 TL gibi olursa o zaman yurt içinden alma fikrine kayabilirim

• quote:

quote:

o 1 yıllık garanti bile gözümde değil Amedra yazmıştı sanırım o yazana kadar bu garantiden bile haber değildim ona rağmen daha ucuz olsun diye pasaport ayıtlı bir cihaz almayı düşünüyordum kısmet bakalım zaman ne gösterir kolay kolay kararımdan vazgeçmem ama gene de makul bir fiyata 1800 tl civarı bir fiyatla gelir yurt dışı fiyatı da 1400 TL gibi olursa o zaman yurt içinden alma fikrine kayabilirim

htc türkiye yönetimi değişti mi bilmiyorum, sanırım Türkiye genel müdür değişti.. Umarım fiyat stratejileride değişmiştir.. En fahiş fiyattan piysaya girip, sonradan fiyatları en dibe çekiyorlar.. One XL yi hatırlıyorum kaç ay 1900-2000 tl ye sattılar. Şimdi 900 tl civarlarında. Keza EVO 3D de de büyük düşüş olmuştu. Şu cihaz 1800 ü aşmasa çok daha fazla kazanırlar eminim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 25 Şubat 2013; 20:41:36 >

• Valla Blackfox sen öncesinde de bana yazmıştın ama vaktim olmadığından cevaplayamamıştım. Bende yurt dışından alma taraftarıyım, zaten yazımın o kısmında daha çok Türkiye'de tek bir telefona bağlı olmak isteyenler için yazmıştım. Benim şu anda kadar bütün telefonlarım yurt dışı garantiliydi ve tek bir sorun bile çıkmadı. One X, Note 2, iPhone 5 derken şükür hiç birinde bir sorun çıkmadı zaten sorun çıksaydı Avrupa garantisine güvenerek geri yerine gönderirdim ama yine de şunu unutmamak var, aldığımız ürünler küçük bir cam parçası değil ki hemen bozulsun. Üretim hatası çok düşük bir ihtimal olarak düşünürsek geriye kalan kısımlarda sizin dikkat etmeniz gerekilen iş olsa gerek.

Benim uzun zamandır kendimce uyguladığım taktiğim var; şu ana kadar aldığım telefonların hemen hemen hiç birinde tek bir kuruş bile zarar etmedim, One X'imi 1200 civarına aldığımı ve yine aynı civarda 6 ay kullandıktan sonra ikinci el olarak sattığımı hatırlıyorum, aynı döngü diğer telefonlarım için de geçmişti. Tek maliyeti iPhone 5'i bu dönem alırken yaptım onu da Apple ürünlerinin ikinci el maliyetinin hemen aşağıya düşmemesinden dolayı çitayı yüksek tuttum. Biliyorsunuz Android telefonlarda telefonlar hemen yenilendiğinden ötürü yeni olarak alınan telefonların 6 ay içerisinde de fiyatları düşüşe geçebiliyor ancak Apple ürünlerinde pek sorun yaşamıyorum. iPhone 5 çıkmaya yakın çok sağlam fiyatlara 4s satanları görünce anlamıştım bunu da. :)

İşin kısası netice olarak garantiye bakmayın, benim en çok korktuğum şey telefonu kendimce koruyamamaktır, bunun dışında zerre kadar telefonla ilgili bir problemim olmaz.

Telefonu devamlı kullanacaklar için de bu yeni gelecek olan operatörlerin sağlayacağı tarifeler de kötü değil yalnız, yurt dışından alınan ürünü cezbetmek gibi olmasın ama yine de benim kişisel önceliğim yurt dışından almaya devam etmek olacaktır. :)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.