Şimdi Ara

HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...) (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.766
Cevap
33
Favori
151.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duwar

Kamerayı apk ile güncelleyen arkadaşlar herhangi bir iyileştirme gözlemlediniz mi? Daha önce diğer kullanıcıların da belirttiği gibi suratı kırmızı çekiyor.

Ben güncellemistim öyle bir sıkıntı olmamisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Orijinalden alıntı: muharrem55k

quote:

Orijinalden alıntı: HasanCanBulbul

6.0.1
    1.57.617.60
    Htc'nin sitesine giriyorum ama böyle bir sürüm mevcut görünmüyor

Urun pasaport kayitli mi yoksa imei mi atildi. Cid ve mid numaralari nedir? Nougat buna dikkat ediyor. Bende cid degisitirlmisti 11111111 olarak onceki guncellemelerde sorun yapmadi ama bu nougatta göruyor indiriyor kurmuyordu. Cid numarasini degistirdik düzeldi. Sorunsuz kurdu

Hocam 7.0 güncellemesinden sonra ram yönetiminde bir iyileşme var mı acaba ?

kasma orani daha az gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: resfaction

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bana android güncelleme geliyor yüklüyor ama cihazınızla oynandığı için kurmuyoruz diye uyarı veriyor,bunu nasıl çözebilirim?

Telefonuzda daha once ne islem yapildi ya da yapildi mi?

İmei atildi, yurtdışı cihazı bu

Mid ve cid numaraniz ne bootloderi acip bakabilir misiniz?

Ses acma+power menüsüne girince 4 menü çıkıyor reboot,reboot bootloader,simlock,info hangisinde çıkıyor mid cid? Ya da yanlış yere mi bakıyorum

Direk ses acma + power acinca ekranin üst bölümünde yaziyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: xhakan23

Android7 yapanlar ana menü ve ayarlar sekmesini ss alıp atabilirler mi merak ediyoruz 😃

HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...)

• Onceki andorid sürümünde yazi tipi degistirebiliyorken nougatta o ayar kısmı yok malesef sadece boyutu degistirebiliyoruz.

• Avrupa cihazlarına da ver artık Htc
  • quote:

Onceki andorid sürümünde yazi tipi degistirebiliyorken nougatta o ayar kısmı yok malesef sadece boyutu degistirebiliyoruz.

Fakat yazi tipini şu şekilde değiştirebiliyoruz. Temalara girip yazi fontlarindan beğendiginiz bir tanesini indirdikten sonra uygula dediğinizde uyguluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

6.0.1
    1.57.617.60

Urun pasaport kayitli mi yoksa imei mi atildi. Cid ve mid numaralari nedir? Nougat buna dikkat ediyor. Bende cid degisitirlmisti 11111111 olarak onceki guncellemelerde sorun yapmadi ama bu nougatta göruyor indiriyor kurmuyordu. Cid numarasini degistirdik düzeldi. Sorunsuz kurdu

kasma orani daha az gibi

Aslinda demek istedigim bu degildi, zaten ben hic kasma yasamadim fakat arkada calisan uygulamalar cok cabuk kapaniyordu, 7.0 da da durum ayni mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

6.0.1
    1.57.617.60

kasma orani daha az gibi

Aslinda demek istedigim bu degildi, zaten ben hic kasma yasamadim fakat arkada calisan uygulamalar cok cabuk kapaniyordu, 7.0 da da durum ayni mi

Ben boost+ kullaniyorum uygulama kapatma icin nougat öncesinde de kullaniyordum. O yuzden tam olarak bu konu hakkinda net bisey söyleyemem ama biri yazmisti forumda bu konuda mi hatirlamiyorum ama daha çabuk kapaniyormus nougatta sanırım android 6 ya gore

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xhakan23

Android7 yapanlar ana menü ve ayarlar sekmesini ss alıp atabilirler mi merak ediyoruz 😃

Çok teşekkür ederim dostum

• muharrem55k kullanıcısına yanıt
    Demekki güncelleme ile düzeltmişler hocam. Bir an önce güncelleme gelse de yüklesem. Klavyeyi de duzeltmislerdir inşallah. Sony Xperia klavyeden sonra hiç uyum sağlayamadım

• Biri şaka desin lütfen 7.0 da uygulamalar daha hızlı kapanıyor olmamalı. 3 uygulama açıkken bile kapatan cihaz daha da cabuk kapatirsa sacma olur 6 sene once aldığım Nokia tuşlu telefon bile opera müzik ve galeriyi rahatça açık tutuyordu. Ya deezer Instagram ve Chrome gibi uygulamarda bir sıkıntı var ya benim cihazda. Daha mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

Biri şaka desin lütfen 7.0 da uygulamalar daha hızlı kapanıyor olmamalı. 3 uygulama açıkken bile kapatan cihaz daha da cabuk kapatirsa sacma olur 6 sene once aldığım Nokia tuşlu telefon bile opera müzik ve galeriyi rahatça açık tutuyordu. Ya deezer Instagram ve Chrome gibi uygulamarda bir sıkıntı var ya benim cihazda. Daha mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

Hocam bu ram yönetimi A9 da çok ilginç bir şekilde çalışıyor, ben 16 gb lık olanını kullanıyordum ve çok büyük hafıza sorunu yaşıyordum,16 GB bana yetmiyordu, yanlış yapmıştım 16 gb alarak, hafıza kart girişine güvenmiştim fakat o işler öyle olmuyormuş... Benim için artık telefonda hafıza girişi olmaması hiiç sorun değil, kendi dahili hafızasının büyük olması lazım. Hafıza kartı kocaman bir yalan benim için. Acaba hafıza çok dolu o yüzden mi arkada çalışan uygulamalar zırt pırt kapanıyor dedim telefonu sıfırladım ama durum değişmedi, ben işim icabı chrome da online olmam gereken bir sayfamız var, sayfa kapanınca şifre girip gelen güvenlik mesajını girip giriş yapmam gerekiyor ve bu eziyet oluyor bana, mesela tarayıcıda sayfam açık, whatsapp mesajı geldi, ona bakayım ve tekrar sayfama döneyim site kapanmış oluyordu. Sanırım cihaz hızlı çalışmak adına arkada açık uygulama bırakmıyordu. Ama genel olarak cihazdan memnundum, sorunsuz, şık ve kullanımı keyifli bir cihazdı... Ben daha çok hafıza yetmediği için değiştirme kararı aldım. Şu an bence 1000, 1200 tl ye alınabilecek en iyi cihazlar arasında, hele ki şimdi tüm cihazlar zamlanmış...

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    hocam 4-5 uygulama ard arda açıyorum chrome dahil ama daha hiç chrome un kapandığını görmedim ben uygulamalar kendini kapatmıyor...sizin dediğiniz olay ne tam olarak anlamadım benim cihaz yurt dışı 2 gb lık modelini kullanıyorum...
  • Arkadaşlar bu cihazda sistem güncelleme bildirimini nasil kapatiriz,bir daha böyle bir uyari versin istemiyorum.ben android 6 dan memnunum açıkçasi

• quote:

Arkadaşlar bu cihazda sistem güncelleme bildirimini nasil kapatiriz,bir daha böyle bir uyari versin istemiyorum.ben android 6 dan memnunum açıkçasi

Hakkında -> yazılım güncellemeleri -> Tüm tik leri kaldır. Bildirim almazsınız daha
  • quote:

quote:

Biri şaka desin lütfen 7.0 da uygulamalar daha hızlı kapanıyor olmamalı. 3 uygulama açıkken bile kapatan cihaz daha da cabuk kapatirsa sacma olur 6 sene once aldığım Nokia tuşlu telefon bile opera müzik ve galeriyi rahatça açık tutuyordu. Ya deezer Instagram ve Chrome gibi uygulamarda bir sıkıntı var ya benim cihazda. Daha mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

Hocam bu ram yönetimi A9 da çok ilginç bir şekilde çalışıyor, ben 16 gb lık olanını kullanıyordum ve çok büyük hafıza sorunu yaşıyordum,16 GB bana yetmiyordu, yanlış yapmıştım 16 gb alarak, hafıza kart girişine güvenmiştim fakat o işler öyle olmuyormuş... Benim için artık telefonda hafıza girişi olmaması hiiç sorun değil, kendi dahili hafızasının büyük olması lazım. Hafıza kartı kocaman bir yalan benim için. Acaba hafıza çok dolu o yüzden mi arkada çalışan uygulamalar zırt pırt kapanıyor dedim telefonu sıfırladım ama durum değişmedi, ben işim icabı chrome da online olmam gereken bir sayfamız var, sayfa kapanınca şifre girip gelen güvenlik mesajını girip giriş yapmam gerekiyor ve bu eziyet oluyor bana, mesela tarayıcıda sayfam açık, whatsapp mesajı geldi, ona bakayım ve tekrar sayfama döneyim site kapanmış oluyordu. Sanırım cihaz hızlı çalışmak adına arkada açık uygulama bırakmıyordu. Ama genel olarak cihazdan memnundum, sorunsuz, şık ve kullanımı keyifli bir cihazdı... Ben daha çok hafıza yetmediği için değiştirme kararı aldım. Şu an bence 1000, 1200 tl ye alınabilecek en iyi cihazlar arasında, hele ki şimdi tüm cihazlar zamlanmış...

Harici olarak takılabilecek ekstra hızlı kartlar ile cihazın belleği arttırılabiliyor ve sorunsuz şekilde de kullanılabiliyor. Sizin uygulamalar ile bahsettiğiniz cihazın RAM inden kaynaklanıyor, dahili hafızasından değil. Şu an 64 GB lık harici kart takılmış halde kullanıyorum cihazı ve tek bellek olarak tanımladım. Fotoğrafları bu belleğe kaydediyor cihaz ve bir hız problemi yaşamadım şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

quote:

quote:

Harici olarak takılabilecek ekstra hızlı kartlar ile cihazın belleği arttırılabiliyor ve sorunsuz şekilde de kullanılabiliyor. Sizin uygulamalar ile bahsettiğiniz cihazın RAM inden kaynaklanıyor, dahili hafızasından değil. Şu an 64 GB lık harici kart takılmış halde kullanıyorum cihazı ve tek bellek olarak tanımladım. Fotoğrafları bu belleğe kaydediyor cihaz ve bir hız problemi yaşamadım şahsen.

Evet yaşadığım sorun ram kaynaklı onun farkındayım ama ram yönetiminin bu kadar kötü olmaması lazım. Gerçi sosyal medya ve basit işler için kullananlara büyük sorun yaşatacağını sanmıyorum. Dediğiniz gibi çok sağlam bir hafıza kartı ile çözülebilir belki hafıza olayı ama ben hala dahili bellekten yanayım. Hafıza kart işi bana göre değil, Acaba bu kartı takınca yavaşlar mı , acaba hangi kart daha iyi gibi sorular bile beni uzaklaştırıyor bu kart işinden. İşin ilginç tarafını söyleyeyim size, 2 gündür hanımın eski telefonunu kullanıyorum iphone 4, 2011 senesinde hediye almıştım, geçen hafta ona iphone se aldım, şimdi iphone 4 bana kaldı ve şaka gibi chrome da açtığım online sayfam kolay kolay kapanmıyor, whatsapp da yazışıyorum, telefon görüşmesi yapıyorum, ınstagram da vakit geçiriyorum ama sayfam hala aktif, bu nasıl oluyor anlamadım, 512 mb ram var yanlış bilmiyorsam iphone 4 de. Ben bu işten birşey anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

hocam 4-5 uygulama ard arda açıyorum chrome dahil ama daha hiç chrome un kapandığını görmedim ben uygulamalar kendini kapatmıyor...sizin dediğiniz olay ne tam olarak anlamadım benim cihaz yurt dışı 2 gb lık modelini kullanıyorum...

Hocam kapanma derken uygulama arkada bekliyor fakat uygulamayı geri çağırınca yeniden yükleniyor, online olarak takip ettiğim site kapanıyor. Hatta bununla ilgili diğer mesajımda da yazdım iphone 4 de ilginç bir şekilde sayfam sürekli online kalıyor. Bu nasıl oluyor gerçekten anlamıyorum. Yoksa A9 u çok severek kullandım, telefondan yana tek sıkıntım dahili hafızası ( o da benim yanlış seçimim ) bir de ram yönetimi, yoksa 10 tane G5 e değişmem A9 u.
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Hangi hafıza kartını kullanıyorsunuz acaba? ben de alacağım inşallah takılma donma olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.