Şimdi Ara

HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...) (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.765
Cevap
33
Favori
151.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: colaker

quote:

Orijinalden alıntı: kaf_kef_15

Samsung evo 32 gb hafıza kartı aldim. Dahili hafızaya ekledim. Fakat telefonda anlık takılmalar yaşamaya başladım.Hafıza kartları telefonun performansını etkiliyor her anlamda. Tabi hızlı hafıza kartlarında durumu bilmiyorum.

100 liraya 32gblık kart aldım bunun için, dahili olarak biçimlendirirken yine bu kart yavaş çalışıyor diye uyarı verdi ve eski kartıma göre daha hızlı olsa da internal hafıza kadar hızlı çalışmıyor maalesef. artık kartı dahili hafıza oalrak kullanmıyorum çünkü program açılışlarında bariz fark yaratıyor

Dahili hafıza yapınca her türlü yavaşlıyor telefon. Diğer türlü de telefonun hafızası yetmiyor. Ben yakın zaman içerisinde değiştireceğim telefonu, iphone gelmişti hediye ama hoşuma gitmedi döndüm yine A9 a. Bakalım yakın zaman içerisinde yeni cihaz alacağım ve en az 64 gb dahili hafıza istiyorum. Ben bundan önce htc one x+ kullanıyordum 64 gb, hafıza sorunu nedir bilmezdim valla..

• quote:

Orijinalden alıntı: BforzaJçArşıK

Evet hocam 2 buyuk guncelleme almis olmasi lazim. Hatta Turkiye cihazlarina yeni geleni biz cok onceden aldik.

benim yazılım numarası da 1.58.709.1 gerçekten memnunum ama benim telefona güncelleme gelmedi...inşallah 7.0 biran önce gelirde bende güncellemeyi yaparım
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    SanDisk extreme U3 ya da extreme pro kullanmalısınız. A9'da 32 GB extreme U3, HTC 10'da,64 GB extreme pro takılı ve sorunsuz kullanıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer arkadaşların da dediği gibi güncelleme sonrası ekran süresi 4 saatin üzerinde gerçekleşiyor. Merak eden arkadaşlar için güncel olarak ekran görüntüleri de ekleyeyim.
    Ek olarak, bekleme süresi benim için ayrı bir öneme sahip. Çünkü sabah erken vakitte çıkıp telefonu kullanmadığınız halde şarj tüketmesi can sıkıcı olur elbet. 4 saat ekran süresinin yanında 19 saate yakın da bekleme süresi aldım.

HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...)HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...)

Extereme'i takarken A9 yavaş uyarısı verdi ama Extreme pro için HTC 10 uyarı vermedi, belki sadece extreme pro kullanmalı.

• Bir maşallahınızı alırım o zaman.

HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...)HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...) HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BforzaJçArşıK -- 17 Kasım 2016; 23:33:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Extereme'i takarken A9 yavaş uyarısı verdi ama Extreme pro için HTC 10 uyarı vermedi, belki sadece extreme pro kullanmalı.

hocam yaklaşık 1 aydır kingston class 10 32 gb hafıza kartı takılı kullanıyorum cihazı dahili hafıza ile birleştirdim daha ne yavaş uyarısı verdi ne de hata verdi gayet hızlı gecikme olmuyor üstelik kartı 20 tl ye aldım.Sıkıntı belki hafıza kartınızda olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

quote:

hocam yaklaşık 1 aydır kingston class 10 32 gb hafıza kartı takılı kullanıyorum cihazı dahili hafıza ile birleştirdim daha ne yavaş uyarısı verdi ne de hata verdi gayet hızlı gecikme olmuyor üstelik kartı 20 tl ye aldım.Sıkıntı belki hafıza kartınızda olabilir...

hafıza kartı dahili hafıza ile nasıl birleştiriliyor?
  • Yavaş uyarısını kartı ayarlarken bir defa veriyor, sizi başlangıçta uayarıyor yani. Bunun haricinde Sandisk Extreme U3 A9'da gayet iyi çalışıyor ama ben gene de Extreme pro ya da muadili alınması taraftarıyım. Kartın kapasitesi doldukça performansı düşebilir çünkü.
  • quote:

quote:

Hocam benim geçmiş mesajlarında da söylemiştim, Toshiba kart almıştım, dahili hafıza olarak kullanmaya başladım, hiçbir uyarı vermedi ve tıkır tıkır çalışıyordu ama kart dolmaya başladıktan sonra başladı yavaşlamaya, uygulama açması vs.. Çok ağırlaştı. Ben her zaman cihazın kendi dahili hafızasının yüksek olmasından yanayım. En az 64 gb olması lazım 32 de kurtarmıyor artık, düşünün ki bende 1 tane bile oyun yok kurulu. Sadece bu yüzden değiştireceğim telefonu. Yoksa aşırı memnunum cihazımdan, resmen ömürlük telefon, kronik sorun yok, kullanması çok keyifli vs...

Linkteki A9 bölümünü okuyun, her kart her telefonda iyi olmuyor. Bazen özellkikle birini seçmek gerekiyor.

https://www.androidpit.com/why-internal-storage-is-better-than-microsd-card-storage
  • quote:

Linkteki A9 bölümünü okuyun, her kart her telefonda iyi olmuyor. Bazen özellkikle birini seçmek gerekiyor.

https://www.androidpit.com/why-internal-storage-is-better-than-microsd-card-storage

Evet dediğiniz doğru olabilir buna itirazım yok, fakat benim şahsi fikrim yada bundan sonra sı için düşündüğüm şey, hafıza kart girişi olup olmadığını dikkate almayacağım, cihazın kendi hafızası yüksek olsun yeter, ben 3.5 sene 64 gb htc one x plus kullandım ve hafızasında en son 15 gb dan fazla yer vardı. Ama dediğiniz gibi kart seçerken çok dikkat etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

quote:

Hocam benim geçmiş mesajlarında da söylemiştim, Toshiba kart almıştım, dahili hafıza olarak kullanmaya başladım, hiçbir uyarı vermedi ve tıkır tıkır çalışıyordu ama kart dolmaya başladıktan sonra başladı yavaşlamaya, uygulama açması vs.. Çok ağırlaştı. Ben her zaman cihazın kendi dahili hafızasının yüksek olmasından yanayım. En az 64 gb olması lazım 32 de kurtarmıyor artık, düşünün ki bende 1 tane bile oyun yok kurulu. Sadece bu yüzden değiştireceğim telefonu. Yoksa aşırı memnunum cihazımdan, resmen ömürlük telefon, kronik sorun yok, kullanması çok keyifli vs...

Hocam bende de neredeyse hafıza kartının yarısı dolu en ufak yavaşlama hata olmadı ben memnunum inşallah sorunsuzca kullanmaya devam ederim...dediğiniz gibi sorunsuz harika bir cihaz ben değiştirmeyi düşünmüyorum en az 2-3 yıl kullanırım Allah'ın izniyle

• quote:

Orijinalden alıntı: muharrem55k

quote:

quote:

hafıza kartı dahili hafıza ile nasıl birleştiriliyor?

hocam hafıza kartını ilk taktığınızda telefon uyarı veriyor dahili hafıza ile birleştiriyorsunuz...Karıtınız dolu ise format atın kartınıza sonra tekrar takın ayarlardan depolamaya gelin üstteki 3 noktaya tıklayıp oradan birleştiriyorduk diye hatırlıyorum deneyin bulursunuz zaten...

• En sonunda stock romu bulup yükledim. Sonrasında 1.56.401.81 güncellemesini sorunsuz bir şekilde buldu indirdi ve yükledim. Şimdi nougat güncellemesini bekleyelim
  • quote:

En sonunda stock romu bulup yükledim. Sonrasında 1.56.401.81 güncellemesini sorunsuz bir şekilde buldu indirdi ve yükledim. Şimdi nougat güncellemesini bekleyelim

HAdi gözün aydın CİD numarası değişti mi peki rom yükleyince...
  • quote:

quote:

En sonunda stock romu bulup yükledim. Sonrasında 1.56.401.81 güncellemesini sorunsuz bir şekilde buldu indirdi ve yükledim. Şimdi nougat güncellemesini bekleyelim

Ona bakamadım şuan program güncellemelerini yapıyorum google playdan ama imei değişmedi

• quote:

quote:

quote:

Ona bakamadım şuan program güncellemelerini yapıyorum google playdan ama imei değişmedi

hocam güncelleme ile imei gitmiyor zaten

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güncellemeden değil. Stock rom yüklemede uçmasından korkuyordum imeinin ama değişmedi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güncellemeden değil. Stock rom yüklemede uçmasından korkuyordum imeinin ama değişmedi

cihaz s off modda imei atmnak kolay hocam dert etmeyin uçarsa uçsun diğer telefonlar gibi imei atmak zor değil ben eski telefonumun imei numarasını attım bu cihaza

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.