Şimdi Ara

HTC : Galaxy S4 sonraki büyük fiyasko (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
0
Favori
4.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s4 harika mükemmel dehşet bişey olmuş. bence çıkar çıkmaz herkezin alması gereken bi cihaz. one neymiş, bırakın o dandik şeyi biz alalım. s4 ne kadar satarsa o kadar iyi, siz şu plastiğe yüklenin ki daha ucuza kapatalım one ı
  • Telefonu hard case'e koyup ekran dışında hiçbir yerinin görünmesini ve hissedilmesini engelleyecekseniz S4 alınabilir. Diğer bütün koşullarda iphone5, htc one, Sony z çok daha iyidir.

• Note 2 kullanıyorum memnunum da diyebilirim. Bu gune kadar herhangi bir işte beni yarı yolda bıraktı diyemem. Yuklenin plastige gibi bir yoruma ne gerek var hocam sakin ol. Koşup bu güne kadar birsey almadım ne one x ne başka birşey e de koşmam sen koş one x al ne diyelim.
    Benim elestirdigim sey sanki telefon plastik olsa ne olur demir olsa ne olur . Hele bunu bir sirket yetkilisi karşı tarafı elestirmek icin söylüyorsa durum daha vahim. Ben one x kotu vs de demedim adamin eleştirisi mantık sekil vs her açıdan yanlış dedim sen nesine alindin bu kadar ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Telefonu hard case'e koyup ekran dışında hiçbir yerinin görünmesini ve hissedilmesini engelleyecekseniz S4 alınabilir. Diğer bütün koşullarda iphone5, htc one, Sony z çok daha iyidir.

Kesinlikle katiliyorum. Bu rakiplerine gore pek alinasi bisey degil s4.

• Daha iyisini yap insanlar senin yaptığını alsın.Millet markaya önem verse herkesin elinde Apple ürünleri olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

Orijinalden alıntı: merzer

:)
    Yok çelik kasa yok bilmem ne :)
    Sanki üzerine binip gezeceğiz, ya da çarpıştıracağız başka telefonlarla bizim telefon güreş tutacak :)
    Koskoca şirket yetkilisi Adam plastiği eleştirmiş yahu...

Sen 2000 tl verip oyuncak gibi plastik kasa kullanmak istiyorsan orası ayrı. biz buna kalite hissi diyoruz. Alüminyum ile plastiği aynı görüyorsan oda güzel

Ben 2000 degil ama 1500 verip o plastigi kullanıyorum. Bi zararini da gormedim. Note 2 yi 2 defa ciddi anlamda dusurdum tel batarya kapak olarak 3 e ayrildi topladim kullanıyorum sıkıntı yok henuz. Kalite hissi eline demir almak ise al eski polis telsizi metal bataryaları olandan.
    Kaldi ki burada bahsettiigim tek sey koskoca sirket yetkilisinin aaaa bak helee bak bak plastik yapmışlar gene demesi.

Eleştiri yaparken bu argüman mi kullanılmalı sizce . Yoksa ben samsung almışım sana ne sen htc almissin bana ne.

• s4 ün ekran ve donanım özelliklerini gördükten sonra htc nin tasarımı hiç cezbetmiyo artık. %70 s4 alıcam %30htc one. ne yazıkki herşey görünüş değil.
  • s3 ile s4 arasında fark yok demişsiniz ?

8 çekirdek 1.9ghz işlemcisi olması, müzik dinlerken vs 4 çekirdeğin iptal edilmesi oyun oynadığınızda 8 çekirdek olarak çalışması çok güzel birşey

2gb lpddr 3 ram - hız farkı bariz

13mp hdr video kaydı , ve çift kamerayla aynı anda fotoğraf çekebilme.

full hd ekranlarda super amoled plus dan daha gerçekçi renkleri gösterebilecek başka bir ekran bilmiyorum. htc one daki ekran sadece parlak

gorilla glass 3 , galaxy s3 de sadece gorilla glass bulunmakta

bir sürü teknolojik yönde geliştirmeler,

hala s3 arasında bir fark yok diyorsanız diyorsunuzdur. size birşey diyemem

ama ben bir s3 sahibi olarak telefonumu s4 'e güncelleyeceğim

kimine göre para tuzağı bu işler
    ben biriktirdiğim paramı teknoloji içi harcamayı seviyorum kimisi başka birşey için harcar, herkesin görüşlerine saygı duyuyorum.

bazı arkadaşlarımız da xperia z nin su ve toz geçirmediğini savunuyorlar
    neden savunuyorsunuz ? plajda gidip telefonu kuma mı gömeceksiniz ? veya cebinizdeyken denize mi gireceksiniz ? allah aşkına, kaliteli ve yüksek özellikli bir telefon alıyorsunuz bir kılıf almaya mı korkuyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: enesis85

quote:

Orijinalden alıntı: NOSTOY

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Orijinalden alıntı: emreyzc BAZI ARKADAŞLAR ÇOK HAKLI.. PERFORMANS NEDİR? BİRİ BİR İŞİ 10SANİYEDE YAPIYORSA DİĞERİ 9.7 SANİYEDE YAPINCAMI İYİ OLUYOR. OTURUPTA MİLİ SANİYELERİMİ YARIŞTIRICAZ YOKSA AYNI ZAMANDA PİLİNİN NEKADAR SAAT GİTTİĞİ Mİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN? AYRICA BU PARALARA BU TELEFONLARI PİYASAYA SÜRÜYORLARSA Kİ HEPSİ SONUÇTA AKILLI TELEFON PERFORMANSLAR AYNI. YADA MANUEL KULLANICILAR NEYİ NASIL FARKEDİCEK. DAHA ÖNEM KAZANAN NOKTA TASARIM OLMALI. BRAVO İPHONE,HTC ONE, VE SONYE BENCE...
    Olay budur. Neredeyse tamamen aynı özellikleri sunan cihazlar bunlar. Estetik bence çok önemli.

Güzel Telefonlar ama gel gör ki hepsi de yekpare kasa ve de pil değiştirememek büyük sorun.

O yüzden S4 tasarımı daha yakışıklı olmasa da daha fonksiyonel ve kullanıcı dostu. Samsung 'un bildiği birşeyler var .

hocam hayatında kaç kere telefonun bataryasını değiştirdin ? dürüst yanıtla ama lütfen,ben 1 kere değiştirdim

Başlığa yorum yapmayacaktım ama dikkatimi çekti yorumunuz. Cüzdanımda yedek batarya taşıyorum. Şu ana kadar onlarca kez kullandım. Gün içinde özellikle toplu taşıma kullanırken 3g ile rahatlıkla dizi takip edebiliyorum. Bana getirdiği en büyük artı da bu. Sosyal bir insanım işten sonraki aktivitelerimde şarjım bitecek derdim de yok.

Fiyasko diyenler daha sonra S4 alıp fanlığını yapacak ya sadece onun için üzülüyorum. S3 kullanıyorum Note 3 belki çıkınca fikrimi değiştirir ama telefonumu değiştirmeye kesinlikle niyetim yok. Ortalamanın üzerinde bir gelirim olsa değiştirirdim orası da ayrı mesele. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

:)
    Yok çelik kasa yok bilmem ne :)
    Sanki üzerine binip gezeceğiz, ya da çarpıştıracağız başka telefonlarla bizim telefon güreş tutacak :)
    Koskoca şirket yetkilisi Adam plastiği eleştirmiş yahu...

Sen 2000 tl verip oyuncak gibi plastik kasa kullanmak istiyorsan orası ayrı. biz buna kalite hissi diyoruz. Alüminyum ile plastiği aynı görüyorsan oda güzel

Ben 2000 degil ama 1500 verip o plastigi kullanıyorum. Bi zararini da gormedim. Note 2 yi 2 defa ciddi anlamda dusurdum tel batarya kapak olarak 3 e ayrildi topladim kullanıyorum sıkıntı yok henuz. Kalite hissi eline demir almak ise al eski polis telsizi metal bataryaları olandan.
    Kaldi ki burada bahsettiigim tek sey koskoca sirket yetkilisinin aaaa bak helee bak bak plastik yapmışlar gene demesi.

Eleştiri yaparken bu argüman mi kullanılmalı sizce . Yoksa ben samsung almışım sana ne sen htc almissin bana ne.

Alüminyum ile demiri bir tutuyorsan sende başta bir sıkıntı var bence. sen plastikten memnunsun ama çoğu kişi memnun değil oyuncak mı bu ? sağlamlık diyorsunda sen telefonu yere düşürmek için mi alıyorsun ?

• Alın size yeni S4 ün elinize aldığınızda vereceği tutuş hissi
    http://t.co/t4XEA3jPes

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Shakespeare

Bu forumda ki Htc ve Sense yorumları yüzünden Htc yi o kadar merak ettim ki (elimde s3 varken) sıfırı 1000 - 1.200 tl ye S3 alınabiliyorken, 2000 tl One x plus aldım. (Buradan marka takıntım olmadığını anlayabilirsiniz.) One X+ ı sattım ve s3 bana kötü gelecek sanarak tekrar kullanmaya başladım. Şunu anladım; Htc de Sense de tamamen abartı ve hikayeden ibaret. Ve iddia ediyorum Samsung un beğenilmeyen arayüzü sense den bana göre çok daha iyi ki S4 ile daha da iyi hale geldiği söyleniyor. Hatta forumdan bir kaç arkadaşa Pm ile sordum; yahu One x+ kullanıyorum sense sense diye anlatılan abartılan şey ne Allahaşkına? Sense de başka arayüzlerde olmayan ne var? Nedir bu abartılan? İşin garip tarafı Htc Htc diye forumda beraber bu cihazı bekleyen arkadaşların bir çoğu benden önce sattı telefonu. Bu yorumu karalama adına yapmıyorum. Asla böyle bir saplantım olmadı, olamaz da. Bu yorumu neden yapıyorum; elinde S3 veya s2 olup da şu abartı Htc ve sense yorumlarına kanıp masraf edip kimse Htc ye geçmesin. Benim maddi sıkıntım yok. Merak ettim ve merakımı giderdim. İlla değiştirecekseniz Samsung kullanan Samsung dan devam etsin. Samsung u severek kullanan bir kişini Htc de mutlu olacağına inanmıyorum. Şöyle bir açıklık da getireyim; Samsung ve Htc amiral gemileri aynı fiyat olsa eyvallah. Belki seçim için düşünebilirsin, mantıklı. Ancak arada 800-1000 tl fark var ve Htc bu farka kesinlikle değmez demek istiyorum, büyük hata! Ben şahsen s4 ü kesinlikle alacağım. Ve Iphone un lider olduğu zamanlarda Iphone dan nasıl şaşmadıysam şu an da Samsung dan şaşmayacağım. Olur da bir gün Samsung un Iphone a yapığını bir firma Samsung a yapar direk o cihaza geçerim. Eminim ki bu forumda olumsuz yorum yapan ve telefon ihtiyacı olan insanların da %80 i s4 alacak. Çünkü Htc One ın üretimi gecikti, Türkiye ye gelmesi daha da gecikecek. Geldiği zaman Avea gibi tekel bir firma tarafından getirilecek ve fahiş bir fiyattan satışa sunulacak. O zamana kadar s4 ile One arasında gene fiyat bakımından uçurum olacak. Bunları ben ve one x+ bekleyen arkadaşlar yaşadık bu forumda.

Arkadaşım HTC amiral gemisiyle Samsung amiral gemisi arasındaki fark nerede 800-1000 lira.Biraz tarafsız olun.İlk piyasaya sürüldüklerinde HTC One X'de Galaxy S3'de 2000 liraydı.Daha sonradan Galaxy S3 fiyatı öyle bir göçtü ki 1300-1400 seviyesine alınabilir hale geldi.HTC ise 1700-1800'lerden piyasada geziyor.Mali anlamda değerlendirilirse malın 0 fiyatı ne kadar çok düşerse 2.elde de bir o vkadar kullanıcısı üzer.Şu an S3 ve One X'i satmaya kalksan One X daha pahalıya gider.Ama zamanında 2 telefonda aynı fiyattaydı,ne olacak şimdi?

• Bu sefer haklı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

quote:

Orijinalden alıntı: denizci535
    quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ
    quote:

Orijinalden alıntı: lazloo Malzeme konusunda htc hakli ama bu cihazin 8 cekirdekli islemcisi bile bircok kullaniciyi kendine cekecektir. Ha s600 e fark mi atiyor bilmem ama su an s4 alacagim en son cihazdir.
    8 çekirdekli işlemcisi yok ki S4ün? Ekran kartından bahsediyorsun sanırım hocam.
    4+4 islemci...
    8 çekirdekli mi oluyor o zaman işlemci?

4+4=4 değil sanırım. 4 Cortex A9, 4 adet de Cortex A15 çekirdeğe sahip 8 çekirdekli işlemcisi var. ARM'nin big.Little teknolojisini kullanıyor. Araştırabilirsin.

4 tane A9 degil, 4 tane A7 + 4 tane A15

Haklısın sanırım. Millet Cortex A9 diye diye aklımda yer etmiş. Cortex A7'ymiş.

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Samsungun-Exynos-5-Octa-cipseti-iSSCC-2013te-detaylandi.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

s3 ile s4 arasında fark yok demişsiniz ?

8 çekirdek 1.9ghz işlemcisi olması, müzik dinlerken vs 4 çekirdeğin iptal edilmesi oyun oynadığınızda 8 çekirdek olarak çalışması çok güzel birşey

2gb lpddr 3 ram - hız farkı bariz

13mp hdr video kaydı , ve çift kamerayla aynı anda fotoğraf çekebilme.

full hd ekranlarda super amoled plus dan daha gerçekçi renkleri gösterebilecek başka bir ekran bilmiyorum. htc one daki ekran sadece parlak

gorilla glass 3 , galaxy s3 de sadece gorilla glass bulunmakta

bir sürü teknolojik yönde geliştirmeler,

hala s3 arasında bir fark yok diyorsanız diyorsunuzdur. size birşey diyemem

ama ben bir s3 sahibi olarak telefonumu s4 'e güncelleyeceğim

kimine göre para tuzağı bu işler
    ben biriktirdiğim paramı teknoloji içi harcamayı seviyorum kimisi başka birşey için harcar, herkesin görüşlerine saygı duyuyorum.

bazı arkadaşlarımız da xperia z nin su ve toz geçirmediğini savunuyorlar
    neden savunuyorsunuz ? plajda gidip telefonu kuma mı gömeceksiniz ? veya cebinizdeyken denize mi gireceksiniz ? allah aşkına, kaliteli ve yüksek özellikli bir telefon alıyorsunuz bir kılıf almaya mı korkuyorsunuz ?

Daha savunduğun şeyin özelliklerini bilmiyorsun ki sana cevap yazalım :) Bari yanlışlarını düzeltelim de faydamız olsun. 1,9 ghz olan amerika versiyonu ve 8 çekirdekli değil. Avrupa versiyonu 4+4 çekirdekli ve 4 adet 1,6 A15 işlemci mevcut 1,9 değil.

• 8 tane işe yaramaz işlemci yerine 2 tane klasik i3 işlemci koysaymis. Bu donanımla göz boyamak tam samsung un işi.

Ayrıca donanım yüzünden yolda bırakan 1 tane üst düzey telefon gösterin kafamı kesicem. Suan htc one Sony z vs hangisini alırsanız alın S4 ile ayni işlemleri yapacak.

• Çinli üreticiler bile malzeme kalitesinde Samsungu eleştiriyor şimdide Tayvanlı üreticiler eleştirmeye başladı.
    Bu Samsungun akıllanması için müşteri tokadı şart anlaşılan.
    Bu sene Samsungu boykot edip malını almayacaksın seneye pırlanta gibi telefon çıkarır korkudan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

s4 harika mükemmel dehşet bişey olmuş. bence çıkar çıkmaz herkezin alması gereken bi cihaz. one neymiş, bırakın o dandik şeyi biz alalım. s4 ne kadar satarsa o kadar iyi, siz şu plastiğe yüklenin ki daha ucuza kapatalım one ı

diyorsun ama malesef öyle olmuyor yani ucuz olmuyor ama ikinci ele düşüncede 5 kuruş etmiyor fanlığa gerek yok şu plastik saçmalığınada son verelim artık adamlar donanımıyla yazılımıyla evrensel uygulama recovery rom root vs.. vs.. hep öndeler tıpkı mazdanın broadwaydan iyi olmasına rağmen ucuz olması gibi ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix22

quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

s4 harika mükemmel dehşet bişey olmuş. bence çıkar çıkmaz herkezin alması gereken bi cihaz. one neymiş, bırakın o dandik şeyi biz alalım. s4 ne kadar satarsa o kadar iyi, siz şu plastiğe yüklenin ki daha ucuza kapatalım one ı

diyorsun ama malesef öyle olmuyor yani ucuz olmuyor ama ikinci ele düşüncede 5 kuruş etmiyor fanlığa gerek yok şu plastik saçmalığınada son verelim artık adamlar donanımıyla yazılımıyla evrensel uygulama recovery rom root vs.. vs.. hep öndeler tıpkı mazdanın broadwaydan iyi olmasına rağmen ucuz olması gibi ....

alo diyebilecek bir cihaz kullanıyorum şuan fan değilim yani tasarım ve donanım bakımından dengeli bir cihaz en doğrusu. donanım iyi diye samsung seçenlere şaşıyorum sadece. hadi fiyat uygun olsa anlarım, oda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: forro

valla onu bunu bilmem isteyen istediğini alır, s3 üm vardı sattım note 2 aldım, şimdi onuda satıcam htc yada sony alıcam, he bu arada note 2 den s4 e kimler geçer merak ediyorum, note 2 zaten yeterince performanslı ama tipinden sıkıldım bakınca kırasım geliyor s4 ün de pek farkı yok.

s2 s3 ve note 2 si olanların ben bu cihaza geçmelerine gerek olmadığını düşünüyorum.

Çünkü
    s2, tasarım konusunda s4 ten daha iyi.
    s3, en azından s4 den daha taşınılabilir.
    note 2, s4 almak için üstüne koyacağın paraya deymez.

s3 çok sattı diye buda çok satar sanmayın, s3 yeni bir konsepti ama bu s3s gibi olmuş, s3 ün htc one gibi zperia z gibi rakipleri yoktu bunun var.

Millet çıldırmış ya

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.