Şimdi Ara

HTC Evo 3D [Kullanıcı Kulübü][Teknik/Ana Konu] (838. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.794
Cevap
74
Favori
648.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elimde fazla evo 3d ekran koruma var. İsteyen varsa özelden yazabilir.
  • Daha öncede sormuştum windows 8.1 kullanırken ama cevap alamadı.Şu an windows 10 kullanıyorum.Fastbootta görmüyor laptop telefonu ne yapabilirim?Driver bulamadım bit türlü.Unlocked ve s-off um başka bir yolu yok mu recovery flashlayıp root olmanın?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi den -- 16 Kasım 2015; 16:20:35 >
  • Bu telefonu hala kullanan kaldı mı? 2012 Şubat ayında aldığım HTC Evomu hala kullanıyorum. 2016 sonunda emekli etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dino Dini -- 1 Aralık 2015; 17:19:20 >
  • Arkadaşlar Brick bir cihazım var.
    Anakart arıyorum. veya almak isteyen varsa bu şekilde satacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltraFast

Arkadaslar 2.5 senelik Evo 3d kullanicisiyim. Genel olarak telefonumdan memnunum ancak bu sabah basima bir sey geldi.

Telefonun sarji bitti ve ben de sarja taktim. Normalde kirmizi ledin surekli yanmasi gerekirken araliklarla yaniyor ve sonuyor. Arada telefon kendini aciyor ve HTC yazisi geliyor sonra tekrar kapaniyor.

Telefon yarim saattir sarjda (baska usb kablolarla da denedim farketmedi). Telefonu hic acamadim.

Pilin omrunun tukendigini ve degistirmem gerektigini dusunuyorum.. Siz ne dersiniz?

Saygilarimla.

telefon açıkken şarj oluyor görünüyormu? Bir de battery monitör programı var onu kurup baktınız mı şarja takınca kaç ma şarj akımı var?
  • bende 2012 ocakta almıştım ama sonra 2014 haziranda iphone 5s e döndüm elimdeki cihazı babama verdim sapasağlam Allaha şükür kullanıyor halen bozana kadar da emekli etmeyi düşünmüyor onun için acemilik cihazı gibi oldu :)
  • Selam ben de aranıza katılıyorum bir 5 yıl gecikme oldu ama olsun

İlk Android telefonum oluyor kendileri şöyle ilk mesajlara göz attım da 2000'e falan alan varmış galiba (normal tabi ilk çıktığı zamanlar) ben bu fiyatın 10'da birinden de ucuza aldım gayet de güzel telefon, öyle zırt pırt telefon değiştirmediğimden uzun süre bununla idare edeceğim gibi görünüyor performansı gayet iyi geldi. Bu cihazda neler yapılabileceğimi detaylı bir şekilde öğrenebilir miyim diye bu konuya geldim ancak genelde mesajlar rom atmak, kamera kalitesi, şarj süresi vs. üzerine olmuş. Benim merak ettiğiklerim bu telefonla uyumlu piyasadaki 3D oyunlar oyunların listesi var mıdır? Diğer AAA kalitede kasmadan bu telefonda oynayabileceğim oyunlar nelerdir? Cihaz ile uyumlu (daha çok emulator amaçlı) ucuz yollu bluetooth kol var mı? PS3/PS4/Wii Remote orijinal romda çalışmıyormuş galiba? OTG dediğimiz şey için de rom atmak mı gerekiyor? Rom atmanın getirisi ve riski nedir? Telefonun hafızası hemen doluyor bazı uygulamalar SD karta taşınmıyor da, tüm uygulamalar SD karta atmanın yolu var mı? Youtube'tan doğrudan 3D video izleyebilr miyim? Bu soruların cevabını arıyorum biri beni farkedip cevaplarsa gerçekten minnettar olurum. Belki sorularım önceki mesajlarda cevaplanmıştır ama o kadar çok mesaj var ki aradığımı bulmak gerçekten zor. Şimdiden teşekkürler.

• LuN4TiC kullanıcısına yanıt
    3D yalnızca orjinal romda çalışmakta, oyun listesi için yabancı forumlara bakın.
    Rom atınca yeni bir işletim sistemi yüklemiş olursunuz, bunun kullanıma göre bir çok artısı ve eksisi olur, tek tek sıralamak mümkün değil.
    Youtube'dan doğrudan 3D video izleyebilirsiniz.
    Uygulamaların Sd karta taşınması konusunda da yabancı forumları inceleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

3D yalnızca orjinal romda çalışmakta, oyun listesi için yabancı forumlara bakın.
    Rom atınca yeni bir işletim sistemi yüklemiş olursunuz, bunun kullanıma göre bir çok artısı ve eksisi olur, tek tek sıralamak mümkün değil.

Teşekkürler.

-Bir yabancı forum yardımıyla Wii kolunu ROMSUZ Evo'ya bağlayıp çalıştırmayı başardım :) Muhtemelen aynı yöntemle PS3, PS4 kolları da çalışır çünkü onlar da bluetooth ile çalışıyor.
    http://androidforums.com/threads/bluetooth-wiimote-fix-stock-sense.692392/

-HTC EVO 3D için 3D Oyunlar
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1217024

-SD karttaki bazı uygulamaları kurulduktan sonra hafıza kartına taşıyabiliyoruz ancak bazı uygulamaların telefon hafızasında kalması gerekiyor.

-Youtube'da 3D video izlemek için "3D Half SBS" ya da "yt3d" diye aratınca bu telefonun oynatabileceği 3D teknolojisine sahip videolar çıkıyor ama benim telefonum hala bu videoları ortadan 2'ye bölünmüş 2D video gibi gösteriyor 3D göstermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuN4TiC -- 26 Mart 2016; 15:47:14 >

• quote:

Hocam telefonu rootladım ancak bir sıkıntım var bazı uyumsuz uygulamaları yüklemek istiyorum 4.1 Android isteyen ancak stok rom 4.0 bildiğiniz gibi. 3D'si falan bozuk olmayan uyumluluğu en yüksek ya da stok roma en yakın bir rom var mı bildiğiniz 4.1 veya daha üzeri android versionda çalışan? Ya da bir şekilde bu uyumsuz 4.1 isteyen uygulamayı stok romda iken yükleme şansım var mı? Prob editoru denedim olmadı. APK'sını indirdim istediğim uygulamanın yine hata verdi yükletmedi.

3d destekleyen custom rom olduğunu hatırlamıyorum ama isterseniz xdaya bakın. Diğer türlü de olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba rootlu HTC EVO 3D telefonda batarya tamamen bitince ya da %1 gibi kalınca telefon tekrar şarj olmuyor. İlk başlarda telefonu hiç açamıyordum sonra biraz araştırdım telefonu usb ile PC'ye bağlayıp CMD üzerinden "ADB Reboot-Bootloader" komutunu verince hayata döndürdüm. Telefonun bataryası tamamen bittiğinde her defasında bunu yapmak zorunda kalıyorum. Bilgisayar ve gerekli dosyaları bulamadığım bir zaman olursa şarj bittiğinde kalakalacağım yani. Sorun Clockworkmod recovery'deki bir bug'tan kaynaklanıyormuş sanırm. Bununla ilgili bildiğiniz bir çözüm öneririsi var mı? Daha önce bu hatayı alan biriyle karşılaştınız mı? (Clockworkmod Recovery 5.0.2.0 yüklü yoksa sorun bundan mı kaynaklanıyor? Eğer öyleyse 4.0 versiyonuna dönme şansım var mı?)

@inuh
    Merhaba, daha önce bu sorunla karşılaşmadım, cwm'deki açıktan da haberim yok. Şu anda philz recovery'i kullanıyorum sorun yok (S-off gerekli). İstediğiniz zaman istediğiniz recovery'yi flashlayabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2764698
  • quote:

Merhaba, daha önce bu sorunla karşılaşmadım, cwm'deki açıktan da haberim yok. Şu anda philz recovery'i kullanıyorum sorun yok (S-off gerekli). İstediğiniz zaman istediğiniz recovery'yi flashlayabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2764698

Teşekkürler, istediğimiz zaman istediğimiz recoverye flashlayabileceğimizi öğrendiğim iyi oldu. 5.0.2.0'dan 4.0.1.4'e flashladım tam test etmedim ama sorunum büyük ihtimalle çözüldü. Sanırım 5. versiyonda sıkıntı var ya da HTC telefonlarda veya EVO 3D'de sorun çıkarıyor ya da benimki çıkardı bilmiyorum. Bu arada Windows 10'da USB üzerinden fast boot hep sorun çıkarıyor. Telefonu ilk rootlarken bile PC üzerinden kontrol edemiyordum sanırım sürücüler sıkıntılıydı Windows 10 olduğundan sonra bir yerden bulduğum registry fix'ini kurunca bilgisayar görmeye başlamıştı ama bu noktada iken bile sorun çıkabiliyor bu sefer Aygıt yöneticisinden Android cihazı bulup "sürücü güncelleştirme" ve sonrasında "elle" seçip çıkan sürücüleri teker teker denemek, bilgisayarı yeniden başlatmak falan gerekiyor. Mesela bu son recoveryi fast boot'tan flashlayacağım zaman komutu verdiğimde "CMD"'de "< waiting for device >" deyip takılıyordu sonra bu noktada sürücüyü tam hatırlamıyorum ama "MY HTC"'den "ADB Device" a getirdiğimde flash'layabilmiştim.

• elimde evo 3d var ancak anlamadığımk şekilde dokunmatik ekran yanıt vermiyor ekrana dokunmadan root atıp custom rom yüklesem nasıl olur böyle bir yöntem var mıdır? telefonun piyasa fiyatı nje kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheContact

elimde evo 3d var ancak anlamadığımk şekilde dokunmatik ekran yanıt vermiyor ekrana dokunmadan root atıp custom rom yüklesem nasıl olur böyle bir yöntem var mıdır? telefonun piyasa fiyatı nje kadardır?

Ekrana dokunmadan custom rom yükleyebilirsin ilk sayfada detaylı anlatım mevcut ses açma kapama tuşları ile yön verip power tuşuyla hallediyorsun yanlız hiç yanıt vermiyorsa dokunmatik ekranda problem olabilir 60-70 liraya ekran taktırabilirsin ucuz ürünlerden. Telefonun piyasası deforme olmamışsa 250-300 lira falan eder.
  • benm eski evo 3D yi anneme vermiştim. geçenlerde bi anda kapanmış bi daha açılmadı tel. garantisi yoktu . tamirciye götürdüm abi siz bu telefona naptınız hiç bi şekilde tepki vermiyor diyor , box vs herşeyi denemişler. anakart vs mi yandı anlamadım. var mı saglam bi garanti servisi , ankaradayım elden de verebilirim ne önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenqwerty -- 18 Haziran 2016; 14:27:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenqwerty

benm eski evo 3D yi anneme vermiştim. geçenlerde bi anda kapanmış bi daha açılmadı tel. garantisi yoktu . tamirciye götürdüm abi siz bu telefona naptınız hiç bi şekilde tepki vermiyor diyor , box vs herşeyi denemişler. anakart vs mi yandı anlamadım. var mı saglam bi garanti servisi , ankaradayım elden de verebilirim ne önerirsiniz

Farklı bir batarya ile denedin mi? Rootlu muydu cihaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuN4TiC

quote:

Orijinalden alıntı: erenqwerty

benm eski evo 3D yi anneme vermiştim. geçenlerde bi anda kapanmış bi daha açılmadı tel. garantisi yoktu . tamirciye götürdüm abi siz bu telefona naptınız hiç bi şekilde tepki vermiyor diyor , box vs herşeyi denemişler. anakart vs mi yandı anlamadım. var mı saglam bi garanti servisi , ankaradayım elden de verebilirim ne önerirsiniz

Farklı bir batarya ile denedin mi? Rootlu muydu cihaz?

denedim farklı batarya ile. cihaz rootlu s-off vs yapmıştım . miui rom vardı hatta. şarja takınca filan hiç bi şekilde tepki vermiyor

• 
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.