Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12761277127812791280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC 10 veya HTC M10 olacak. Evo farklı bir cihaz.

• Younes Belhanda kullanıcısına yanıt
    Senin ki zaten basit , iki cihaz ve iki farkli batarya ,

Ben batarya degistireceklere genel bilgi veriyorum senin sorun üzerine. Cünkü bu cihaz 6 yıllık falan olmalı ve amerikayı yeniden kesfetmeye gerek yok değil mi!? :))
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı düşüncedeyim. 10 gerçekten HTC’nin en iyisiydi hatta çıktığı yıla göre benim en hoşuma giden modeldi. Şu an iPhone SE kullanıyorum. Daha özgür bir kullanım için Android telefon bakıyorum. Bu telefonun kronik bir sorunu var mıdır? Aslında gönlümden LG V30 geçiyor ama fiyatları bir hayli yüksek. Amacım telefonda oyun oynamak değil. Güçlü donanıma sahip özgür kullanım sunan stabil bir Android almak. Torrent sitelerinden yüksek kaliteli müzikler ve filmler indireceğim. İkinci bir yedek telefon olacak.

Kullanıcılara sormak istiyorum. Sizce HTC 10 mu LG V30 mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles

HTC 10'u 2.5 yıldır kendim, LGV30+ u 2.5 yıldır oğlum kullanıyor. HTC 10'un bataryası hala stabil ve arayüzüne de acayip alıştım. LeeDrOiD 10 V5.2.3 custom rom 8.0 yüklü. Başka da bir telefonu üstüne parada verseler kullanmam. Oğlum da telefonundan (9.0 rom)çok memnun. Ne HTC 10, nede LGV30+ bu güne kadar hiç donanım arızası yapmadı. Karar senin.

• ettu E kullanıcısına yanıt
    Uye arkadaş nokia 8 aldı ( islemci ve gpu saha güclü )

Htc de pil değistirilme sorunu , LG G5 de de anakart ve pil sorunu vardı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar batarya değişimi nerde yapabilirim? bursada yaşıyorum. anlaşmalı güvenilir firma varsa kargoyla yollayabilirim

• El becerin varsa bataryayı kendin de değiştirebilirsin.

Değiştiren yorumcular:Batarya değişimi yapacaklar YouTube videosu izlesinler kolay bence. Ben saç kurutma makinesi ile ekranı ayırabildim. 

Tek sorun yanlara dikkat edin. Lcd ekran koruması yok zaten. Yanlara odaklanmayın alt ve üstten yapışkandan ayırın yeter. 

Ekran çıkıyor. El becerisi olan rahatlıkla yapar. 

• Arkadaşlar selamlar,

Cihazınız bir şekilde brick

döngüsüne girdi ise aşağıdaki adımları gerçekleştirerek ben sorunumu çözdüm.

TWRP yüklü. HTC 10 TWRP yükleme

diyerek google da arattığımda teknik bilgi paylaşan bir forumdan yararlandım.

Türkçe kaynaklar mevcut.

Cihaz S-OFF

CİD-111111111

CİD değiştirme işlemi için

"HTC_DevInfo_Tool" programını kullandım. TWRP recovery modda usb

bağlantısı ile.

Bu forumda arkadaşlarımın

paylaştığı linkten

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939830809

dosyasını bilgisayara indirdim. İndirdiğim dosyaya hiç dokunmadan usb ile sd karta yükledim.

Not: Dosyaları sd karta SD Adaptör ile atıp denediğimde yükleme hatası alıyordum. Alakası var mı yok mu bilemiyorum.

İndirdiğim dosya uzantısını SD kart içinde 2PS6IMG olacak şekilde düzenledim.

SD kart üzerinden başarılı bir şekilde yüklemeyi gerçekleştirdim.

İMEİ kontrol ettiğimde sıkıntı görmedim.

Benim gibi az buçuk araştırma, az buçuk pc kullanımı ile sorununuzu çözebileceğinizi düşüyorum.

Yararlı paylaşımlarda bulunan arkadaşlara teşekkürler.

• (Bilmeyenler için yazıyorum) Telefonunuzda herşey yolunda iken, tüm uygulamalar sorunsuz çalışırken, hiçbir donanım sorunu yaşamıyorken, TWRP (Team Win Recovery Projekt) recovery (bilgisayarlarda yedek aldığımız Acronis gibi) ile telefonunuzun tamamını yedekleyin (backup). Herhangi bir sorun olduğunda da aldığınız yedekten (Restore) geri dönebilirsiniz. Bu yedeklemeyi en az ayda bir yaparsanız benim gibi (telefonu 3 yıldır kullanıyorum) sorun yaşamazsınız.

Not:Hertürlü olasılığa karşı telefonunuzda sizin için önemli dosyaların yedeğini önceden almayı unutmayın.

https://www.hizliresim.com/clgjuw

Twrp yükleme

HTC 10 driverini bilgisayarınıza kurduktan sonra twrp-3.2.3-0-pme.img dosyasını c:\Android klasörüne (yoksa Android klasörü oluşturun) kopyalayın. Bilgisayarda arama kutusuna CMD yazıp CMD'yi yönetici modunda açın. C:\Users\bilgisayarı adı> gelir. Komut olarak cd\Android yazıp Android klasörüne girin. Bu arada alacağınız yedek dosyası için telefonunuzdaki microSD kartta yeterli alan olmalıdır. Telefonu download mode açıp (Ses kısma+Power tuşlarına birlikte basarak) USB Type-C kablosuyla bilgisayarınızın USB portuna bağlayın. Adb komutuna geçip fastboot flash recovery twrp-3.2.3-0-pme.img komutunu yazıp enterleyince telefonun ekranına Twrp Mode gelir. Buradan Backup seçerek yedek alabilir, Recovery seçerek de aldığınız yedekten geri dönebilirsiniz. 

Not: Sorumluluk tamamen size aittir. Amacım bilmeyenlere faydalı bilgiler vererek telefonunuzu daha güvenli kullanmanızı sağlamaktır.

TWRP recovery indirme

https://dosya.co/c8w20q28lmvd/twrp-3.2.3-0-pme.img.html

HTC 10 Win 10 driveri indirme

https://dosya.co/loke4zkrfj7s/setup_3.1.88.3_htc_NO_EULA.exe.html

TWRP sürümlerini indirme linki

https://twrp.me

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 24 Nisan 2021; 0:35:8 >

• İnternetten ekran ve batarya alıp memnun kalan varsa paylaşabilir mi aldığı yeri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde bir üstteki arkadaşın dediği gibi yardıma ihtiyacım var. Aliexpress'e vs. yazınca çok fazla seçenek çıkıyor. Bir kez ekran değiştirdim ama hem işçilik hemde ekran kalitesi inanılmaz kötüydü, pişman etmişti beni. Aynı zamanda Kadıköy civarlarında değişim de yaptırabilirim fakat kendim sipariş edersem en azından en iyisi hangisiyse onu almak isterim sonuçta onu taktırabilir ya da kendim de takabilirim.

Teşekkürler şimdiden.

• Punpun,

Yurtdışından alabilirsin. Fiyatı 10-20 dolar arasında.

https://www.amazon.com/htc-10-battery/s?k=htc+10+battery

https://www.ebay.com/itm/124319758158?_trkparms=ispr%3D1&hash=item1cf208f74e:g:lEwAAOSwjXtfPell&amdata=enc%3AAQAGAAACgPYe5NmHp%252B2JMhMi7yxGiTJkPrKr5t53CooMSQt2orsSdklQMNJI57wiNVfrbj6jFjGs14C%252BaISWeJEmNeLHFrAsGB73La9RzAoVLHRcIUcBBJfloWm0FPLshu%252F%252BGyvrL8iIx6%252FtCTtS1B4LahwUkA2WWE2EspDuAzcrpePUt%252Bd0JIZge7OOjAk1ys7yGMw0tpjewtzkEKHoKc%252FGTI6eZTNwy1kHGGGICMeL4KdkF8fHx8uWMvwqK6%252FoK41NqWJ00VCnIGad4MGwaqcP8bqISnQcapW%252BRI3smoOKF9VFQLJSt7FIhgi7OgM6LcQ0bmSueajJ%252BJ1hnbQjfQzuEqbJFnsrDtaa1jbYM8YBwrDbkEJcVH2YnDkv1YNFsU7rDPswqyFN5m3Eog8hPOMdIEEyHSO5vMoDzeZmhKwbhazyc5sku3058kuSlj4DIdkELdEUBU25w3ymHZsXRenZSck%252Fthg3XSiBIqCKTJmgZV06TjmjCJ5R7tmwKp%252BkzyHEKydhKgmYDycuMFCFHE6RacoWL9umY0jTSNx3lZ3mV2V3tWQOPKI5CbrfwHzACwpuZvb1coDtNOeCePrf2GEV0MKEFRpKg64i9iBqZuR9jjHk4uxIN2IsqDB6EQTxatsYEMWhwFmhmJFcc8Jdx99CQCOritQBAAGCp%252FHft%252B0IydkQ31qWsqmcyhjCS5HyjNNl6%252FoiTosw6WTSO3BGy4h8koHBu1%252BrnaZ1glkBBzvc9W1g5VPb3hNgtAX8LIAebL6Zvgkl%252FXjIjZdx%252Bqj8mXZioV6NYkYENAwMOtXZ4Ul74FihVfo2edWu8X3hhFom8BPDmhfDO2Tbe3KhpIjkGt4tGQcBzi4%253D%7Campid%3APL_CLK%7Cclp%3A2499334

https://tr.aliexpress.com/w/wholesale-htc-one-m10-battery.html?spm=a2g0o.search0302.1.1.5c2f16cfiqr2Ei

https://tr.aliexpress.com/item/33000815563.html?spm=a2g0o.search0302.0.0.22f2e53cT47fBq&algo_pvid=fae5699e-8028-4112-bc2e-b06096f104af&algo_expid=fae5699e-8028-4112-bc2e-b06096f104af-0&btsid=2100bb4c16238222210768558ec977&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

• Benim cihazın bataryası %50 civarına geldiğinde kapanıyordu. Mecbur bataryayı değiştirmem gerekiyordu. Burda Tufan iletişim hakkın olumsuz yorumları okuyunca ne kadar tedirgin olsamda gittim verdim. Yaptılar, hiç bir sorun olmadı sapa sağlam aldım cihazı. 240 tl ödedim.

• Arkadaşlar telefon ısınıyor, sonra pili çabuk bitiyor. Gece %40-50 dolu telefon sabah sıfıra inerek kapanmış oluyor. Telefon bir tek şarjda takılı, 100% yeşil ışık yanarken ısınmamış oluyor, onun dışında üstün güç modunda bile ısınıp pili tükeniyor. İki yıl önce garantiden pilini değişmişlerdi, sizce sorun yine pil midir? Şimdiden teşekkürler.

• Su

Telefonun şarj esnasında ısınması doğaldır ama el yakacak kadar da değil. %'de 100'e gelince karttaki güç devresi akımı keser. Şarj tutmuyorsa batarya ömrünü tamamlamış demektir. Örneğin benim telefonum 3 yıllık oldu. 3-4 ay öncesine kadar tam şarjla bir gün gidiyordu. Şimdi 20 saat filan gidiyor. Muhtemelen bir yıl sonra bataryayı değiştirmem gerekecek. Bataryayı sürekli sömüren uygulamaları kontrol et. Yada bataryayı değiştir.

• telefonun 5. senesi 6ya doğru gidiyor. 3 kez batarya değiştirdim. şimdi de ekranı değiştirtiyorum. geberene kadar kullanacağım  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexter Morgan -- 17 Temmuz 2021; 11:56:29 >
  • Ben pili Tufan iletişime değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 19 Ağustos 2021; 2:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

Su

Telefonun şarj esnasında ısınması doğaldır ama el yakacak kadar da değil. %'de 100'e gelince karttaki güç devresi akımı keser. Şarj tutmuyorsa batarya ömrünü tamamlamış demektir. Örneğin benim telefonum 3 yıllık oldu. 3-4 ay öncesine kadar tam şarjla bir gün gidiyordu. Şimdi 20 saat filan gidiyor. Muhtemelen bir yıl sonra bataryayı değiştirmem gerekecek. Bataryayı sürekli sömüren uygulamaları kontrol et. Yada bataryayı değiştir.

Cevap için teşekkürler.

Şöyle bir geri bildirimde bulunayım diğer arkadaşlara da faydalı olur. Ne oldu bilmiyorum ama telefon kendiliğinden düzeldi, sadece kulaklık kısmının kirini temizledim, belki orada bir kısa devre falan mı oldu artık neyse şu anda normal.

Metal, kaliteli telefon, iki tane tamirci bana telefonu çöpe at dediler, geri kafalılık işte böyle bir şey...

• Dexter Morgan kullanıcısına yanıt

hocam ekranı kendiniz mi değiştiriyorsunuz? benim ekranın ortasında bir parmak kalınlığında algılamama problemi oluştu. ekranı kendiniz aldıysanız nereden aldığınızı söyler misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: magnifical

hocam ekranı kendiniz mi değiştiriyorsunuz? benim ekranın ortasında bir parmak kalınlığında algılamama problemi oluştu. ekranı kendiniz aldıysanız nereden aldığınızı söyler misiniz?

hocam kendim değişmedim telefoncu yaptı ama iyice bok etti. altta ki fiziksel tuşlar çalışmıyor

• 
Sayfa: önceki 12761277127812791280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.