Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (1273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.588
Cevap
101
Favori
777.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hamza5806

Ulan telefonu birakamiyorum ya

Bu cihazi biraksam beni memnun edecek en ucuz cihaz note 10 lite ve s10 lite 4500 bandindalar

Mutlu edecek en ucuz cihaz 6700 iphone xr

Tam mutlu edecek cihaz iphone 11

Osuruklu şayomiler 3000 lira onlar da dandik ha guzelini alsan mi note 10 lite 3500tl o da çoğu konuda htc 10u aratir

Ah ulan alım gücü
    ben de aynı düşünüyorum ama artık bizim telefonun modası geçti, ses olayı dışında yeni telefonların hepsi daha iyi. mi note 10 lite bile. Telefonun bataryasını değiştirip kullanmayı denedim ama çakma batarya mı denk geldi anlamış değilim batarya eskisinden de berbat oldu. Sağlık yüzde 15 gözüküyor şuan. Hem daha uzun sürede şarj oluyor hem daha kısa sürüyor. 4.5 sene olacak ömrünü tamamladı bence. Yeni telefon alacaksanız benim gibi en iyi tercih s10 lite gibi. XR falan düşünmeyin bence 2 sene oluyor telefon çıkalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 26 Temmuz 2020; 15:49:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pweck5

ben de aynı düşünüyorum ama artık bizim telefonun modası geçti, ses olayı dışında yeni telefonların hepsi daha iyi. mi note 10 lite bile. Telefonun bataryasını değiştirip kullanmayı denedim ama çakma batarya mı denk geldi anlamış değilim batarya eskisinden de berbat oldu. Sağlık yüzde 15 gözüküyor şuan. Hem daha uzun sürede şarj oluyor hem daha kısa sürüyor. 4.5 sene olacak ömrünü tamamladı bence. Yeni telefon alacaksanız benim gibi en iyi tercih s10 lite gibi. XR falan düşünmeyin bence 2 sene oluyor telefon çıkalı.

Alıntıları Göster
    Param yok ki

Olsa iphone alip gecerim artık piyasada sony nokia htc lg gibi kaliteli markalar kalmadi

Yazilimi kasan samsunga her seyinden calinmis cinli markalara para yedirmek istemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Param yok ki

Olsa iphone alip gecerim artık piyasada sony nokia htc lg gibi kaliteli markalar kalmadi

Yazilimi kasan samsunga her seyinden calinmis cinli markalara para yedirmek istemiyorum

Alıntıları Göster
    Benim telefon bozuldu hocam yüzde 70-80deyken bile aniden kapanıyor, yeni bişey almak zorundayım. 4 sene önce bu konuda samsunga sallarken ben de şimdi samsung almaya niyetleniyorum :D Tükürdüğümü yalamak gibi oluyor belki ama şuan en iyi fp ürün s10 lite gibi duruyo. Şuan HTC telefon olsa yine gider onu alırım ama malesef yok... Aslında htcye de biraz kırgınım tamam htc 10 çok güzel telefon baya memnundum ama 2 senedir batarya sıkıntısıyla, bootlooplar ile uğraşıyorum. Bataryayı garantide degiştirmeme ragmen sorunlar geçmeyince üzdü baya, gözümde samsungdan farkı kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 26 Temmuz 2020; 17:7:33 >

• quote:

Benim telefon bozuldu hocam yüzde 70-80deyken bile aniden kapanıyor, yeni bişey almak zorundayım. 4 sene önce bu konuda samsunga sallarken ben de şimdi samsung almaya niyetleniyorum :D Tükürdüğümü yalamak gibi oluyor belki ama şuan en iyi fp ürün s10 lite gibi duruyo. Şuan HTC telefon olsa yine gider onu alırım ama malesef yok... Aslında htcye de biraz kırgınım tamam htc 10 çok güzel telefon baya memnundum ama 2 senedir batarya sıkıntısıyla, bootlooplar ile uğraşıyorum. Bataryayı garantide degiştirmeme ragmen sorunlar geçmeyince üzdü baya, gözümde samsungdan farkı kalmadı.

Alıntıları Göster
    Senin gene batarya bitmis usta

Benimde 60da gidiyordu

Hangi ildesin antalyada bir yer tam olmasada yuzde 70 80lik batarya takiyor

İstanbulda tufan iletisim var youtubeda gordum 7 8 ay once ekran degisimi yapmislar batarya da olabilir ellerinde

• quote:

Senin gene batarya bitmis usta

Benimde 60da gidiyordu

Hangi ildesin antalyada bir yer tam olmasada yuzde 70 80lik batarya takiyor

İstanbulda tufan iletisim var youtubeda gordum 7 8 ay once ekran degisimi yapmislar batarya da olabilir ellerinde

Alıntıları Göster
    Internetten kendim pil alıp değiştirdim ama sonuç gene aynı hocam, batarya performansından ziyade telefonun kronik sıkıntısı bu büyük ihtimal. Zamanında garantide de degiştirtmiştim yine bu kadar hızlı olmasa da 1 senelik telefona göre su gibi gidiyordu şarjı.

• quote:

Alıntıları Göster
    Benim telefonda da aynı sorun olmuştu. Telefon %50 şarjda bile kapanıyordu. Bu telefonun bataryası bitince bir daha düzen tutmuyor. Batarya da değişsen olmuyor. Artık satılan bataryalar mi çok dandik telefonun kronik bir sorunu mu var bilmiyorum.

Ben mi 9tye geçtim. Memnunum. Tam ekran olması ve 8 9 saat ekran süresi vermesi Htc 10dan sonra ilaç gibi geliyor. Mi note 10 lite da mantıklı duruyor. Şu an telefon alacak olsam mi note 10 lite alabilirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Benim telefonda da aynı sorun olmuştu. Telefon %50 şarjda bile kapanıyordu. Bu telefonun bataryası bitince bir daha düzen tutmuyor. Batarya da değişsen olmuyor. Artık satılan bataryalar mi çok dandik telefonun kronik bir sorunu mu var bilmiyorum.

Ben mi 9tye geçtim. Memnunum. Tam ekran olması ve 8 9 saat ekran süresi vermesi Htc 10dan sonra ilaç gibi geliyor. Mi note 10 lite da mantıklı duruyor. Şu an telefon alacak olsam mi note 10 lite alabilirdim.

Alıntıları Göster
    Ben de iki seçim arasında kaldım hocam mi note 10 lite ve s10 lite arasında. Zamanında samsungu çok eleştirdik, seneler geçtikçe batarya performansı düşüyor, yazılımı kasıyor diye ama batarya her telefonda eskiyor ona yapacak birşey yok. Yazılım konusunda ise yeni arayüzleri baya iyi diyenler var. mi note 10 lite düşünmemin tek sebebi daha ucuz olması ( yaklaşık 1000 tl kadar) ve hi res audio desteği olması. S10 lite da ise geçen senenin amiral gemisi işlemcisi ve grafik işlemcisi var. Performansı efsane daha uzun süre götürür diye düşünüyorum, ekranı ve kamerası daha iyi, ama kulaklık girişi ve hi-res desteği yok :( Açıkcası şu zamana kadar genelde hep amiral gemileri kullandığım için orta sınıf işlemcili telefona 3500 veresiye kadar 4500e çıkabilirim diye düşünüyorum, inşallah htcnin kulaklık performansını aramam.

• quote:

Internetten kendim pil alıp değiştirdim ama sonuç gene aynı hocam, batarya performansından ziyade telefonun kronik sıkıntısı bu büyük ihtimal. Zamanında garantide de degiştirtmiştim yine bu kadar hızlı olmasa da 1 senelik telefona göre su gibi gidiyordu şarjı.

Alıntıları Göster
    :(

Simdi cihaz almaya kalkmak da büyük sorun fiyatlar o kadar ucuk ki

• quote:

Ulan telefonu birakamiyorum ya

Bu cihazi biraksam beni memnun edecek en ucuz cihaz note 10 lite ve s10 lite 4500 bandindalar

Mutlu edecek en ucuz cihaz 6700 iphone xr

Tam mutlu edecek cihaz iphone 11

Osuruklu şayomiler 3000 lira onlar da dandik ha guzelini alsan mi note 10 lite 3500tl o da çoğu konuda htc 10u aratir

Ah ulan alım gücü
    4 yıldır kullandığım HTC 10'dan Xiaomi Mi Note 10 Lite'a geçiş yaptım. 40 gündür kullanıyorum. Hiçbir açıdan HTC 10'u aratmıyor. Özellikle pil performansı mükemmel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

4 yıldır kullandığım HTC 10'dan Xiaomi Mi Note 10 Lite'a geçiş yaptım. 40 gündür kullanıyorum. Hiçbir açıdan HTC 10'u aratmıyor. Özellikle pil performansı mükemmel.

Alıntıları Göster
    Kamera ve ses kalitesi daha mi iyi

Malzeme kalitesi htc 10dan kötü gelmiyor mu

• quote:

Kamera ve ses kalitesi daha mi iyi

Malzeme kalitesi htc 10dan kötü gelmiyor mu

Alıntıları Göster
    Bence kamera olarak daha iyi Xiaomi Mi Note 10 Lite. Aralarında 4 sene var, bu gayet normal.

Ses yüksekliği olarak HTC 10 biraz daha iyi fakat kalite olarak aynı diyebilirim. Ses konusunda kesinlikle tatmin edici bir performansı var. Zaten Hi-Res sertifikalı bir ürün.

Tabii ki HTC 10 gibi yekpare metal kasa değil ama lite takısı olmasına rağmen gayet premium duran bir cihaz. Bu konuda da kesinlikle tatmin edici bir ürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Telefonun ekranının orta kısmının dokunmatiği gitti. Diğer taraflar çalışıyor. İnadına tamamen bozulana kadar kullanacağım
    Bende de aylardır bu şekilde, işin garip kısmı ortada bir satır gidikken bazı günler yada haftalar üst satır yada alt satır da gidebiliyor fakat sonra düzeliyor, bir kere komple düzeldi çok sevindim ama sonra tekrar başladı. Saçma sapan bir macera bunun çözümünü bilen var mı? Ekranı değiştirtsem olur mu acaba çünkü hardreset vs. yaptım bir şey olmadı yazılımsal değil.
  • Bu cihaz bende resmen bağımlılık yaptı. Özellikle ses kalitesi yönünden telefonumu değiştirsem aynı tadı alamayacağımdan korkuyorum, gerçekten efsane bir ses kalitesi var. Geçen yıl batarya ve kapanma sorunumu serviste hallettim, şuan da sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum ve muhtemelen bozulana kadar kullanacağım.
  • Bir bağımlı da ben. Tam 2 yıl oldu. Önceki gün whatsapptan bir yakınıma fotoğraf atayım derken telefon birden resetlendi. Açıldı. Simkart şifresi ve güvenlik şeklini girdikten sonra tam fotoğrafı atarken tekrar resetlendi. Arkasından sürekli resetlenip açılıyordu. Telefonun arkası çok ısınmıştı. İşlemci aşırı ısındı, yanmak üzere deyip telefonu bir peçeteye sarıp poşetin içine koydum ve bozdolabın dondurucu kısmına koydum. 10 dakika sonra telefonu çıkardığımda telefon buz gibi olmuştu. Tekrar fotoğraf atayım derken tekrar resetlendi. Kendi kendime telefon donanımsal arıza yüzünden çöktü, işi bitti dedim. Tek ümidim recovery mode alıp twrp ile aldığım yedekten geri dönmekti. Ya yedekten geri dönerken tekrar resetlenirse işte o zaman hapı yuttum demektir dedim. Neyse yedekten dönerken telefon hiç resetlenmemişti. Rahatça yedekten geri döndüm. Birkaç güncellemeden sonra telefon eski sağlığına kavuşmuştu. Sorun kullandığım LeeDrod custom romun çökmesiydi. Böyle bir sorun yaşarsanız, benim gibi önceden yedek aldıysanız şanslısınız demektir. 20 dakikada telefonunuzu sorunsuz olarak kaldığınız yerden kullanmaya devam ederseniz.
    3-5 bin TL verip huyunu suyunu bilmediğim telefon almaktansa bu harika telefonu tamamen bozulana kadar kullanacağım. Çünkü telefonun neredeyse herşeyini öğrendim ve kendim tamir edebiliyorum.

• 4 senelik bi telefon halen 3500/4000 tl'ye satılanlara taş çıkartır. HTC10'un bu güne kadar kullanılabilirliğinin sebebi, donanım ve yazılım konusunda sağlam olmasından kaynaklanmaktadır. İlk çıktığında root attım ve halen uygulama yükler/silerim (uygulama çevirisi yaptığımdan dolayı) 100lerce uygulama yüklü olmasına rağmen, ne donma ne de kasma görmedim bu güne kadar. Telefonun sadece batarya kullanılabilirliği iki yıla sınırlandırılmış (artık; çoğu telefonlar bu sınırlamalarla çıkmakta) ama makul bi fiyatla bu sorunuda aşabiliyorsunuz.
  • Telefondan ben de çok memnunum. Yaklaşık olarak 3 seneyi geçti. Sadece pil değişimi yaptım. Zaten ne olduysa o günden sonra oldu. Sanırım pili değiştiren kişi yanlışlıkla gps antenini de kırdı. O günden sonra google maps, yandex navi gibi uygulamaları kullanamaz oldum. Gps sinyali alıyor ama araçla ilerlediğim zaman mavi nokta beni takip etmiyor. Olduğu yerde kalıyor ya da 5-10 dk. sonra kendine gelip bulunduğum konumu gösteriyor. Sonra yeniden aynı. Bununla ilgili ne yapabilirim acaba? Daha önce böyle bir problemi olup da çözebilen var mı? Yardımlarınızı talep ediyorum HTC 10 ahalisi. :)
  • seksenalti kullanıcısına yanıt
    https://tr.ifixit.com/Answers/View/313440/What+board+should+I+use+for+replacement

Linkteki model m8 ama 10 dada yine o şekilde üst kenarda anten pini var. Ya o kırılmıştır yada temassızlık var. Telefonu açıp orayı onarmak lazım.

• blkgl B kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim. Aslında pilini ben de değiştirebilirdim fakat HTC 10 'un tamir edilebilirlik yüzdesi çok düşük olduğundan bahsedilmişti. Arka kapağı açarken ekran kırılması yaşayan çok kişi olduğunu çeşitli yerlerden okudum bu yüzden tamirciye vermiştim. İstanbul içinde güvenilir bir yer bulursam yeniden servise verebilirim.

İlgi ve alakanız için tekrardan teşekkür ederim.
  • arkadaşlar n11'den son bi umut batarya sipariş edeyim değiştirmeyi deneyeyim diyorum ama niyeyse hep htc one m10 ve desire 10 bataryaları çıkıyor bir tane bile düz htc 10 batarya bulamadım internette. bunun sebebi nedir? uyumlu falan mı aynı mı yoksa?
  • Empyrium kullanıcısına yanıt
    Htc 10 a m10 diyorlar çünkü ağız alışkanlığı olmuş adamlarda ben de n11den alıp takmıştım. Htc10 u sadece arada bir müzik dinlemek için kullanıyorum satmaya kıyamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.